* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498676 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte V - 18.07.2006

Size Yaşayan bir Söz, Yaşayan bir Öğreti veriyoruz ve fiziksel düzlemde Sözümüzü ve Öğretimizi somut çalışmalarla hayata taşımanızı bekliyoruz

Sanat Kumara
18 Temmuz 2006


Sanat_kumara_2_nebe.jpgBu gün size tekrar gelen BEN Sanat Kumara. BEN İlahi Hakikati size getirme amacıyla geldim. Sizler kalplerinizde İlahi Hakikat'in tam bütünlüğüne erişmeyi hayal ettiniz. Ve işte Tanrının Sözü size açıklanması gereken vakit geldi. Bu Sözün şimdiye kadar size anlaşılmaz olduğu için değil, çünkü kalpleriniz İlahi Hakikate kapalıydı.
Kalplerinizde yalnızca hazır olduğunuzu ve beklediğinizi şeyi duyabilirsiniz. Bizler ise sizin ulaşmak için çaba sarf ettiğiniz şeyleri vermeye daima hazırız.  Bu, çocuk yetiştirmeye çok benzer. Çocuklar büyürken, önceki oyuncakları onlara ilginç gelmiyor ve gözlerini bilinçlerin ulaştığı yeni oyuncaklara çeviriyorlar. Yavaş yavaş, çocuklar yetişkin olur ve erişkin yaşamına başlarlar ve erişkin hayatlarında bilinçlerinin hazır olduğu oyunları oynamaya devam ederler. Ve nihayet fiziksel dünyanın hiçbiri oyunu, kişinin bilincini tatmin edemediği an gelir ve bu kişinin yeni bir bilinç seviyesine, farklı bir dünyaya geçmeye hazır olduğu anlamına gelir.
Başlangıçta, bu dünyaya geçiş fark edilmeden ve belli belirsiz meydana geliyor. Bu dünya sizin içinizde açılıyor. Fiziksel dünyanızdan farklı olan diğer dünyayı önceleri biraz, daha sonra da daha fazla hissediyorsunuzdur. Bu dünyayla, uykunuzda, yüreğinizin sessizliğinde aydınlanma  anları sırasında temas kurarsınız.  Ve bu dünya, kalbinizden fiziksel dünyaya giderek yayılmaya başlar. Fiziksel dünyanız değişmeye, incelmeye ve ince dünyanın özelliklerine kavuşmaya başlar. Dünyaların nüfuz etmesi içinizde başlar ve sizler, bilincinizle Yeni Dünyada büyüyen ve bu Dünya'nın gelişini tüm gezegene yaklaşmasını sağlayan  ilk gönüllü birliğisiniz.
Bu süreç devam ediyor. Uzun zaman önce başladı. Ama son zamanlarda bu süreç gittikçe hızlanıyor.

Bilincinizin büyüme temposu aynı hızla artarsa, Yeni Dünyaya,  yeni gelişim seviyesine geçişin, planlandığından çok daha erken gerçekleşebilir.
İnanın bana bilinciniz, gezegeninizin evrimsel gelişimini engelleyen en büyük kısıtlayıcı faktördür.  Sizler şimdiye dek verilen dersleri kavrayamayan iki sene üst üste kalan öğrencilere benziyordunuz.  Ve saplanıp kaldığınız ölü noktasından gelişiminizi ilerletmek için bizler pek çok yapay yöntemler  kullanmak zorunda kaldık.

Şimdi ise bilincinizin orta çağ karanlığı sona eriyor. Yeni bir günün uyanışı ve şafağı başlıyor. Bilincinizin yeni bir düzeye geçtiğini teyit etmekten mutluluk duyuyorum.
Bu kadar çok kişinin bilinci uyanma durumuna ulaştığı için Gökleri çok sevindiriyor!
Gevşemeyin, çünkü fiziksel dünyanın bataklığı, bilincinizi tekrar içine çekerek bir hayvan insanından daha düşük bir seviyeye düşürebilir. Tanrılar olduğunuzu hatırlayın ve daima bilin, evriminizin bir sonraki aşaması nihayet bilge bir kişi ve İlahi insan olmaktır.
Sizden yalnızca bilinç seviyesi olarak farklıyız ve birçok Yükselmiş Üstat bilincinizin büyümesini sağlamak için kauzal bedenlerinin bir kısmını feda etmeye hazırdır. Yükselmiş Üstatlar'nın birçoğu, gerçekten, büyük fedakarlıkta bulunuyor ve ince planda [kendilerinin] yerleşmesine izin vermiş kişilere nüfuz ederek kısmı enkarne oluyorlar. Bu size bilincinizin gelişim seviyesinde bir sıçrayış elde etmenizi sağlar. Buna benzer bir ivme kazanarak, sizler çevrenizdekilere, akrabalarınıza, tanıdıklarınıza ve iş arkadaşlarınıza etki edebilirsiniz. Bilincinizdeki böyle bir sıçrama, sizi uzun zamandır tanıyan kişilerin gözünden kaçmaz. Onlar, ne sizlere neler olduğunu, ne de niçin size olan ilgilerini  kaybettiklerini ve artık sizinle ilişki kurmaya çalışmadıklarını kendilerine açıklayamayalar. Ama başka insanlar, uzun süredir ulaşmaya çalıştıkları titreşimleri sizde hissederek, sizinle ortak ilgi noktaları bulacaktır.  Ve sizler yeni bir bilinç seviyesinde birleşebileceksiniz ve bu yeni bilinç düzeyinde bulunarak yeni  geleceği yaratacaksınız. Çevrenizdeki her şeye etki edebilirsiniz. Bir araya gelme ve birlikte iş yapma becerisi, bilincinizin yeni bir seviyeye ulaştığını yadsınamaz bir kanıtıdır. Başkalarına, meziyetleriniz ve başarılarınız hakkında istediğiniz kadar konuşabilirsiniz, ancak içteki başarılarınız somut bir çalışma ve meyveler biçiminde fiziksel dünyada kendini göstermezse, başarılarınız beş para etmez. Büyük ihtimalle astral şakacılar size muziplik yapmış ve henüz ulaşmadığınız büyüklüğünüz hakkında size anlatmışlardır, çünkü bilinç seviyeniz astral düzlemden daha yüksek bir seviyeye çıkmanıza izin vermiyor.
Tüm başarılarınız fiziksel düzlemde görünmelidir. Temel başarınız, fiziksel planda işbirliğinde bulunma ve somut işler yapmaktır. İnce düzlemde hayali projeler inşa etmeyin, kollarınızı sıvayıp yaşlılar için ev,  çocuklar için anaokulu inşa edin,  bahçe dikin ve komşunuza yardım edin. Dünyanızda bir sürü iş var ve bütün bu işler bir şeylere ulaştığını düşünenler tarafından değil, belirli manevi başarılara ulaşanlar tarafından yapılır.
Bu şekilde bizler, kendi tapınağını gelişimimize hazırlamış olanlar ve hizmet etmeye beyan edenlerle  hareket ederek dünyayı değiştirebiliriz.
Şimdi zaman değişti. Geçmişte, karmayı dönüştürmek için, çağrılar ve dualar okumak gerekiyorken, şimdi fiziksel planda somut işler yapmanın zamanı geldi. Üstatların fiziki düzlemdeki planlarını yerine getirmek için işbirliğine başladığınızda, karmanız yıldırım hızıyla dönüşüyor. Zamanınız için bu bir yeni dispenzasyondur (takdir-i ilahi). Kardeşliğin planlarını yerine getirmeye yönelik fiziksel düzlemde somut adımlar atanlar için karmanın dönüşümü hızlanacaktır.
Planlarımız milyonlarca yıl değişmemiştir. Planlarımız, Öğretiyi vermek ve Öğretiyi takip etmektir. Özellikle çocukların ve gençlerin yetiştirilmesi konusunda çabalarınızı uygularsanız iyi olur. Çünkü on ya da yirmi yıl sonra yeni nesil yetişkin yaşama adım attığında ve İlahi ilkelere dayanan bir yaşamı inşa ettiğinde, çabalarınız gerçek meyveler verecektir.
Bugün bir kez daha bilinciniz üstünde çalışmanız ve fiziksel düzlemde birbirinizle ortaklaşa işbirliği yapmak konusunda dikkatinizi çekmek istedim. Sizin tamamen mükemmelleşene kadar beklemek için zaman yok. Edinilen tüm bilgileri günlük hayatınıza anında uygularsanız, çabalarınız çok daha hızlı sonuç verir. Pratiğe dökülmeyen her şey, işe yaramayan, ölü bir bilgi haline gelir.
Size Yaşayan bir Söz, Yaşayan bir Öğreti veriyoruz ve fiziksel düzlemde Sözümüzü ve Öğretimizi somut çalışmalarla hayata taşımanızı bekliyoruz.

 

Size olan ümidim ve inancımla BEN Sanat Kumara.

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 24/04/2017 · 11:31
Son Güncelleme : 24/04/2017 · 11:31
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1595 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye