* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496523 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte V - 20.07.2006

Şansınızı kaçırmayın ve evrimsel fırsat koridorunda kalmaya çalışın

         Sevgili Zerdüşt,
         20 Temmuz 2006

15zaratustra.jpgBEN Zerdüşt, tekrar gelen!
BEN her zaman olduğu gibi, günün ihtiyacına uygun olarak nasihat vermeye geldim.

Bilgi alma talebiniz Yasanın izin verdiği ölçüde yerine getirilmelidir. Her şeyi bildiğinizi, her şeyi yapabildiğinizi ve bu dünyada her şeye ulaştığınızı sanıyorsunuz. Bu durumda sizi basit bir insan gururu harekete geçirdiğini söylememe izin verin. Çünkü bulunduğunuz beşeri bilinç gelişim seviyesinden, bu evrenin Yasasını kavramanız imkansızdır. Yalnızca bu gururunuzdan vazgeçtiğinizde, gerçek Bilgi mabedinize girebilir, çünkü kabınızda boş alan oluştuğu için nihayet Bilgi ile doldurulabilir. O zamana kadar, kabınız sadece gereksiz olanla değil, aynı zamanda sizin için son derece zararlı olan her şeylerle dolduruyorsunuz. Çünkü şu anda gezegende oluşan bu oburluk  milyonlarca yıldır hiç bu kadar olmamıştır. Birçok tezahür daima yasaklanmış ve bu yasak dini ve hükümet düzeyinde yapılmıştır. Şimdi zaman farklıdır. Size yararsız pek çok şeye erişme olanağına sahipsiniz, ama artık bunların eski yasakları yoktur. Belli şeyleri yapmanıza veya yapmamanıza,  şunu veya bunu okumanıza veya okumamanıza yasaklamak, yalnızca bilinciniz  sansürleme görevini üstelenebilir.
İşte bu nedenle bizler, bilinciniz için neyin yararlı olmadığını ve gelecekteki gelişiminiz için neyin gerekli olduğunu anlama fırsatını vermek için size geliyoruz. Ama seçimi, kendi seçiminizi, kendiniz yapıyorsunuz. Bu günlerde yaptığınız seçim tam anlamıyla geleceğinizi belirler; bireysel gelişiminizin seyrini ve Dünyadaki gelişim sürecini belirler.

Hiçbir yasak almazsınız, ancak içinizde bulunan ahlaki yasa, sizin için neyin yararlı olduğunu neyin olmadığını kendisi belirlemelidir. Şimdi ön plana çıkan ayırt etme hediyesi, sizin için hava ve yemek kadar önemlidir. Ayırt etmeyi öğrenmelisiniz. Bu hayatınız, ruhunuzun gelişim süreci için bir dönüm noktasıdır. Çünkü bu hayattaki seçiminiz, ruhunuzun gelişiminin gelecekteki yönünü belirlemektir.Sizler ya büyük bir tempoyla ilerleyeceksiniz ya da evrimin kuyruğuna takılmak zorunda kalacaksınız. Yakın gelecekte yeni bedenlenmelerinizden birinde,  Yeni Gine'nin bir yerinde hayatınız Papualarının yaşamlarıyla benzerlik gösterirse şaşırmam, çünkü bu hayatta yapmış olduğunuz tercihler, Papuaların gelişim seviyesinden daha ileri değildir.  Ve sizler ateşin yanında oturarak ve et parçanızı çiğneyerek evrimin çıkmaz sokağında devam edeceksin.
Tanrı o kadar merhametlidir ki, tüm isteklerinizi yerine getirir; hiçbir şey yapmamak, yemek yemek, uyumak ve çiftleşmek. Buna benzer dejenerasyon gezegende her zaman olmuştur. Gelişmemiş insanlar olarak kabul ettiğiniz  kabileler, bir zamanlar  buna benzer bir seçim dönemi geldiğinde, son seçimlerini yapmışlardır. Onlar için ileri evrimsel yolu kapanmıştır. Onlar fiziksel ve diğer alt bedenlerin karmalarını dönüştürüyorlar, daha sonra evrimleri sona erer ve kozmik çöpçüler onları evrimsel gelişim yolu sahnesinden temizlerler.

Şimdi tüm kozmik dönemlere göre, sizler kendi seçiminizi yapacaksınız. Dünya gezegeninde çok sayıda ruh toplanmış durumda ve hepsi ileri evrim için uygun değildir. Bazıları için seçimde bulunma sorusu o kadar keskin değildir ve onlar rahat bir şekilde yaşamaya devam edebilir ve daha yüksek bir bilinç geliştirmek için çabalayabilirler. Diğerleri için tüm kozmik dönemler geçmiş ve bu bedenlenme, ruhun ileriki bireysel evrimsel gidişatını belirleyecek bir dönüm noktasıdır.
Sizi korkutmak istemiyorum, ancak önünüzde duran seçimlerinizi bilinçli bir şekilde ele alırsanız ve seçimleriniz mevcut kozmik fırsat çerçevelerine uymuyorsa, gelecekteki tehditleri anlamanız daha akıllıca görünüyor.
Bu yüzden o kadar açık sözlüyüz. Endişelerimizi böyle direk anlatabildiğimiz bir zaman geldiği için seviniyorum. Bizi dinlemenin gerekli olmadığını düşünüyorsanız, bu sizin seçiminiz ve sizin için geçerli olan Özgür İrade Yasasını takip ederek bunu bilinçli olarak yapıyorsunuz. Bu Yasanın belirli bir zaman aralığı vardır. Diğer Yasalar ise, tezahür olan evrenin sonuna kadar etkili olacaktır.  Gelişiminiz, Yasa tarafından önceden belirlen kozmik fırsat çerçevelerine uymaması halinde, Özgür İrade Yasası tezahür olmaya sona erer. Bu yüzden sizi uyarıyoruz.  Daha vakit vardır, ama  çok azdır ve birçokları için seçim dönemi bu bedenlenmeyle birlikte sona erer.
Şansınızı kaçırmayın ve evrimsel fırsat koridorunda kalmaya çalışın
Eğer bir kişi okulda veya üniversitede okumak istemiyorsa, bir süre sonra ebeveynler, çocuğunu okuması için çabalamaktan vazgeçerler ve onu kendi başına bırakırlar. Aynı şekilde, sizi gelişmeye ve Yasa'yı takip etmeye zorlayarak, er ya da geç çabalamaktan vazgeçeceğiz ve seçimlerinizin meyvelerini Papua kabilelerin birinde toplamanız için sizi tek başınıza bırakacağız.
Her gün yaptığınız seçimleri bilinçli olarak ele alınız. İlerledikçe, seçimleriniz gittikçe daha az tek anlamlı ve daha az belirgin olur, etrafınızdaki illüzyon incelir. Ve kaybolmamanız, ince dünyayı görmeniz İllüzyonlu dünyanın sınırlarını terk etmeniz, bilincinizi yeni bir evrimsel aşamasına yükseltmeniz için kendinizde İlahi nitelikleri ve yetenekleri geliştirmeniz gerekiyor. Size sesleniyoruz ve yorulmaksızın bu evrenin Yasaların temel bilgilerini size açıklamak için tekrar ve tekrar çaba göstermeye geliyoruz. Pek çoğunuz bizden uzaklaşıyor ve İlahi fırsatlarını uyutan edebiyatı hevesle okuyor ve tekrar tekrar okumaya devam ediyor, dört alt bedeneninde illüzyonun  sefa sürmesi için besin veriyor.

Size fiziksel görüş verilmiştir, ama aynı zamanda manevi görüş de verilmiştir. Neden hediyenizi kullanmıyorsun? Ne zamana kadar beyninizi uyuşturma konusunda yetenekli olan ve sizi bir biri ardına yanlış seçimler yapmanıza zorlayan çeşitli dolandırıcıların etkisi altında kalacaksınız? Bütün ayırt etme, ayırt etmenin tüm mekanizması sizin içinizde, kalplerinizde gizlidir. Siz hepiniz, Tanrı'nın suretine ve benzerine göre yaratıldınız. Neden bunu sürekli unutuyorsunuz ve düşmemek için fiziksel dünyada destek arıyorsunuz? Kahinler, medyumlar veya falcılar şeklinde hiçbir desteğe ihtiyacınız yok.  Sizler sadece içinizde bulunan ayırt etme mekanizmasını kullanmanız yeterlidir. Yüksek Benliğiniz yüz binlerce yıldır nihayet ona dikkatinizi çevirmenizi ve kalbinizin sessizliğinde size vermek istediği tavsiyelere kulak vermenizi bekliyor. Hayır, kendinizle baş başa kalmamak ve kalbinizi dinlememek için dikkatinizi sürekli dışsal değersiz şeylerle meşgul ediyorsunuz.
Bugün serttim. Kalplerinizi ısıtmak ve çoğunuzun bulunmaya devam ettiği cehalettin ve karanlığın soğuğundan kurtarmak için yüreğimin hararetini ve tüm ateşimi size vermek istedim.
Gelme nedenimi yerine getirdim. Artık hiçbir şey bilmediğinizi ve hiçbir şey hakkında uyarılmadığınızı söyleyemeyeceğinizden eminim.

Size olan Aşkımla, BEN Zerdüşt, çünkü yalnızca Aşkım bu konuşmayı yapmamı teşvik etti.

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 01/05/2017 · 17:12
Son Güncelleme : 01/05/2017 · 17:12
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1674 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.1 saniye