* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497459 Ziyaretçi

 21 şu An Bağlı

Dikte V - 17.07.2006

Hayatta sadece olumlu özellikler sergilemenizi ve İlahi Dünyanın görkemli zirvelerine doğru ulaşmak için sürekli çaba göstermenizi diliyorum!

 

Sevgili Lanto,

17 Temmuz 2006

Lanto1.jpgBEN her zaman olduğu gibi, eterik oktav seviyemizden size bir Mesaj vermek için geldim. Dünyadaki mevcut vaziyet ve insanlığın karşılaştığı, fakat sorunlu durumun içinde bulunması nedeniyle farkına varamadığı problemleri ancak bu seviyeden görünmektedir. Aslında sevgililerim, Mesajlarımız sizin için, dünyanızda bir yönlendirme almanızı sağlayan bir bilgi kaynağıdır. Bu nedenle mesajlarımızı vermek için bizler yorulmaksızın geliyoruz ve Göklerin sunduğu fırsatı kullanıyoruz - şu anda bedende bulunan bu elçi aracılığıyla Dünya insanoğlu ile iletişim kurmak.

Elçilik kurumu her zaman var olmuştur. Dünyalar arasındaki bağlantıyı sağlamak,  fiziksel plana İlahi enerjilerin ve bilgilerin iletme misyonuna sahip insanlar, daima Dünyaya bedenlenmişlerdir. Bu imkân olmadan, Dünya insanlığı gelişemezdi, çünkü o daha zarif planda, daha ince ve ateşli dünyada yaşayan gelişmiş varlıkların sağlayabilecekleri, sürekli bir bakıma ve himayeye ihtiyaç duyar.   Bu yüzden bizler, Dünya insanlığa hizmet etmeyi ve onu, bulunduğumuz gelişim seviyesine yükseltme misyonunu seçtik.  Konuştuğum tüm bunlar sizi doğrudan ilgilendirmediğini sanabilirsiniz, ancak size küçük bir sır açıklayabilirim. Benim şu anda, dünyaya bedenlenmeden önce sohbet ettiğim kişilerle konuşma imkânım vardır. Bunun nedeni bu Dikte'leri bulduğunuzu ve Mesajlarımızı okuduğunuzu size bir tesadüfmüş gibi gelebilir. Bununla birlikte, sizler bedenlenmeden önce, bu Öğretiyi bulmanız gerektiğini biliyordunuz, çünkü bu Öğretim kaçınılmaz olarak titreşimleriyle sizi cezbediyor ve sizler, metnin altında yatanı ve satırlar arasındaki yazılanları hissediyorsunuz. Bu, Dünyaya bedenlenmeden önce sizin tarafınızdan kurulmuş olan özel bir his, sezgi ve programdır.
Sizler uykunuzda ibadetgahımızı ziyaret ettiğiniz sırada, günlük rehberlik almadan gelişemezsiniz ve Dünyadaki bedenlenmeleriniz arasındaki dönemlerde ruhlarınız gerekli nasihatleri almaz ise sizler gelişemezsiniz. Maalesef, yoğun dünyanızın titreşimleri, ince planda aldıklarınızı, birer eylem kılavuzu olarak hatırlama fırsatından sizleri mahrum bırakıyor. Fakat yine de sizler, yaşamınız boyunca, kendi belirlediğiniz planları sürekli yerine getirirsiniz. Bunu sezgisel hareket etmek ya da sezgilerinizi kullanmak olarak adlandırıyorsunuz. Pek çokları, bazı insanlarla tesadüfen bir araya geldiğini ve bir durumun kendiliğinden oluştuğunu sanıyor. Eh, istediğinizi düşünebilirsiniz, ancak evrim süreci önceden belirlenmiş plana göre ilerleyecektir. Tüm nüansları ve küçük ayrıntıları tahmin etmek imkânsızdır, ancak Dünya gezegendeki evrimin genel gidişatı dikkatlice izlenmekte ve ince düzlemde bulunan milyonlarca varlık gelişiminizi desteklemektedirler. Bunlar arasında melekler, elementaller, Yükselmiş Üstatlar, çeşitli kozmik hiyerarşilerin ve yapılarının pek çok temsilcileri bulunmaktadır. Kozmik hiyerarşinin yapısını çok fazla idrak etmenize gerek yok. Zaman gelecek ve tüm gerekli bilgilere ve anlayışa sahip olacaksınız. Şimdi sizin için en önemlisi bilincinizi, ince dünyayı ve ince dünyanın görevlerini bilinçli olarak kavrayabileceğiniz bir seviyeye yükseltmektir. O zaman, kendi Yüksek parçanızla iletişim kuracak ve onun aracılığıyla da bizimle Yükselmiş Üstatlara [iletişim kuracaksınız]. İnsanlığın bilinç seviyesi izin verdiğinde, tıpkı şu anda İnternetin yaygınlaştığı gibi, bu iletişim, Dünya nüfusunun çoğunluğu için özgü olacak ve kolaylıkla gerçekleşecektir. Bu yeni iletişim ağı, şu anda tıpkı İnternette bulunan veri tabanına eriştiğiniz gibi, insanlığa yeni bir iletişim seviyesine geçmesine ve kozmik veri bankasına erişmesine izin verecektir.

Bu nedenle bizler, bilincinizi uzun uykudan uyandırmak ve fiziksel plana olan bağımlılıklarınızdan gönüllü olarak vazgeçtiğinizde, önünüze açılacak fırsatları ve perspektifleri göstermek için size tekrar ve tekrar geliyoruz. İnternette ilk kez girdiğinizde ve onun nasıl çalıştığına dair bir anlayış kazanmanın ne kadar zor olduğunu hatırlayın. Şimdi sizler yeni bir fırsat eşiğinde duruyorsunuz, kozmik İnternet'e girmenize izin verecek yeni bir kozmik fırsatın eşiğinde duruyorsunuz. Aynı şekilde, bu fırsatı ilk elde eden kişiler olacak ve daha pek çok bedenlenme boyunca bilgisizlik içinde kalanlar da olacaktır. Bu fırsatı onlar için var olmadığından değil, fakat kişinin kendisi Tanrı tarafından verilen imkânı kullanmaya üşenmektedir. Bu nedenle tembelliğinizi ve fiziksel dünyaya olan bağımlıklarınızı, insani alışkanlıklarınızı bir kenara koyun ve gözlerinizi nihayet Göklere çevirin! Gerçekliği algılama diyapazonunuzu genişletin! Daha yüksek dünyalara ulaşmaya çalışın ve ulaşmaya çalıştığınızı elde edeceksiniz!
İhtiyacınızla ilgili ve neye doğru çabalamanız gerektiğiniz konusunda bir anlayışınız yok ise bir şeyler elde etmeniz imkansızdır. İşte bu yüzden size geliyor ve neye doğru çabalamanız gerektiğinize dair bir anlayış veriyoruz ve aynı zamanda bizler öğrenmeniz gereken aletleri ve yaklaşımları da sunuyoruz.
Tüm İlahi mükemmellik, içinizde bulunuyor. Bu mükemmele nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmeniz gerekir. Bunu yapmak için ise binlerce bedenlenme boyunca Dünya'da topladığınız çöpten iletkenlerinizi arındırmanız gerekir. Yeni hayatınızda ihtiyaç duymadığınız her şeyden ayrılmayı öğrenmeniz gerek.
Değişimlerden korkmayın; Eski alışkanlıklarınızdan ve bağımlıklarınızdan ayrılmayı korkmayın. Bütün bunlar ilerlemenizi sınırlıyor ve yeni bilinç düzeyine ulaşmanızı ve gerçekten kozmik fırsatlar kazanmanızı engelliyor.
Dünyanıza olan bağımlığınız sizi engelliyor. Eninde sonunda her şey, sahip olduğunuz bilinç seviyesi tarafından belirlendiğini, bilinç seviyeniz ise evrimi takip etmenizi engelleyen şeylerden kurtulma yeteneğiniz tarafından belirlendiğini anlamanız gerekir. Sizler, negatif düşüncelerinizle, dünyayı olumsuz algılayarak, çevrenizdeki her şeyi eleştirerek kendi kendinizi köşeye sıkıştırıyorsunuz.  Dış koşulların size, bundan daha kötüsü olamaz gibi geldiğinde bile, sürekli içsel bir mutluluk duymayı öğrenmeniz gerekir. Çünkü karanlık dönemden sonra kaçınılmaz olarak aydınlık bir dönem izleyecek, karanlık bir gecenin ardından ise yeni günün şafağı gelecektir! Bu maddi evren var olduğu sürece bu böyle olacaktır. Yakında mutluluk hissiniz, mizacınızın gerçek bir tezahürü haline gelecek ve bir daha olumsuz bir his veya ümitsizlik hissetmeyeceksiniz!
Hayatta sadece olumlu özellikler sergilemenizi ve İlahi Dünyanın görkemli zirvelerine doğru ulaşmak için sürekli çaba göstermenizi diliyorum!

BEN Lanto, size mutlu bir yolculuk diliyorum!

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 06/05/2017 · 13:40
Son Güncelleme : 06/05/2017 · 13:43
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 1713 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye