* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496694 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VI - 20.12.2006

Sizden geçmişin enerjilerinin oltasına takılmamak ve yeni güne yönelmek için tüm iradenizi ortaya koymanız gerekecek!

Sanat Kumara, 20 Aralık 2006

 Sanat_kumara_nebe.jpg

BEN Sanat Kumara size sevinçli bir haber vermek için tekrar gelen! Bizler elçimiz aracılığıyla yeni bir mesaj dönemini başlatıyoruz. Ve her zaman olduğu gibi söylenecek çok şey var. İletişim sürecimiz ve uyguladığımız çabalar boşa gitmiyor. Bu zor zamanda bedende bulunan gittikçe çok sayıda insanın bilincinde yeni yeni değişiklikler olduğunu her defasında kaydediyoruz.

Bizler yorulmaksızın taşıdığımız ve insanlığa milyonlarca yıl boyunca verdiğimiz Işık fokusumuzu, alevimizi pekiştirmek ve kökleştirmek için geliyoruz. Ve şimdi, daha önce hiç olmadığı kadar, çabalarımız insanların zihninde ve fiziki planda gelişen hareketliliğe öylesine açıkça yansıdığını belirtmekten mutluluk duyuyoruz ki hem sizin yardımımızla hem de bizim yardımınızla Dünya gezegenimizde gerçekleşen ve gerçekleşmeye devam eden mucizelere şaşırmayı sürdürüyoruz.

Kendilerini Yaşama hizmet etmeye ve Dünya insanlığa hizmet etmeye karar veren kişilerin yardımıyla. Ve her biriniz, bizim hizmetkârlarımız şunun farkında olmalıdır, bu zor ve kaderi belirleyen zamanda, İlahi fırsat devresinin tamamlanması için bazen yalnızca bir kişi eksik olabilir. Ve eğer hala kararsızlık ve tereddüt halindeyseniz, küçük günlük sorunlarınıza en kısa zamanda dikkatinizi vermeye bırakmanızı ve tüm varlığınızla bize yönelmenizi, bilincinizde teyit ettiğimiz ve onların gerçekleştirilmesi için çağırdığımız görevlerin yerine getirilmesini amaç edinmenizi öneririm.

İlk çağırımızla ayağa kalkarak ve gücünüzü, yeteneklerinizi ortaya koymanız gereken yere giderek,  gezegenin bu zor zamanında İlahi planı yerine getirmek için bedenlenen sadık hizmetkarlara ihtiyacımız olduğunu tekrarlamaktan asla yorulmayacağız.

Bedenlenmeden önce üstlendiğiniz sorumluluğunuzu ve yükümlülüklerinizi hatırlatmaya yorulmayacağım.

Çünkü Mesajlarımızı her okuduğunuzda, sizler içsel heyecan ve görevinizi yerine getirme isteği hissediyorsunuz.  Ama çok az bir zaman geçiyor ve sizler yükümlülüklerinizi ve amaçlarınızı unutuyorsunuz ve hayat karmaşışına kapılıyorsunuz, o bir bataklık gibi sizi kendine çekiyor ve sizi bir anlık nimetlerin ve zevklerin peşinde koşmanızı, ebedi olanın zararına yanlış bir yolda gitmenizi zorluyor.

Şimdi ise yılın en karanlık ve en zor zamanın yaklaştığını size bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu, yeni yılın, yeni günün arifesidir. Şafaktan önce gece hiç olmadığı kadar karanlıktır. İşte bu yüzden bilincinizden geçmişin hayaletleri, önceki yanlışlıklarınızın ve hatalarınızın dönüştürülemeyen enerjileri biçiminde hayaletler ortaya çıkacaktır.  Ve bu enerjiler sizi Yoldan saptıracaktır. Ve sizden geçmişin enerjilerinin oltasına takılmamak ve yeni güne yönelmek için tüm iradenizi ortaya koymanız gerekecek!

Size şu anda anlattığım şeyin sizin için çok önemli ve aktüel olduğuna inanmanız çok zordur. İnan bana. Dikkatinizi bayram telaşına ve keşmekeşine vermek yerine, mum ışığında, ne yapmanız gerektiğinizi ve misyonuzu yerine getirmenize engel olan badireleri nasıl kaldırabileceğinizi hakkında sessizce düşünmelisiniz. Bu engelleri kendi dışınızda aramayın. Şimdiye kadar hayat yolunuzu analiz edin ve içinizde size mani olan ve Yol'da ilerlemenizi neyin engellediğini anlamaya çalışın.

Yolu biliyorsun. Yol size gösterilmiştir. Bu Yol ile ilgili bir fikir sahibi olan ve içsel engelleri ve kusurları aşmanın tadını alanlar, artık hiçbir zaman bu Tekamül Yolundan sapmayacaktır ki o sizi çağırdığımız ve bir tek o sizi hayatın bataklığından yıldırım hızıyla kurtarabilir ve hızlı bir asansör gibi İlahi bilincin tepesine yükseltir. Birçok insan amaç edindiği için mutluyum. Ve birçok insan için Mesajlarımız karanlıkta Yol'u gösteren bir Işık deniz feneri olarak hizmet ettiğinden dolayı mutluyum. Binlerce ve on binlerce kişi uyandığı için seviniyorum, ancak bizim görevimiz milyonlarca uyuyan ruhu uyandırmaktır. Bu nedenle geliyoruz ve dünyanın kendisi kadar eski olan Öğretiyi yorulmaksızın tekrar ediyoruz. Birçoğunuz önceki hayatlarını, tüm Yaşamın iyiliği adına yaptığınız  kahramanlıkları hatırlamaya başlıyor.  Ve bu tesadüf değildir, çünkü şu anda gezegende öyle çok aydın ruh bedenlenmiştir ki, kelimenin tam anlamıyla Gökler boşalmış durumda, çünkü perdenin öbür tarafında bulunanlar, bütün yüreğiyle, tüm ruhuyla size yardım etmek için yöneliyor ve eski dogmalara değil, binlerce yılın Bilgilerine ve Hikmetine dayanan, yeni düşüncenin, yeni bilincinin doğumuna yardımcı olmaya çalışıyor. Sizler başlangıçta mabetlerimizde size öğretilen o Bilgeliği unuttunuz. Şimdi ise İlahi Bilgeliğe geri dönme ve fani aklın labirentlerini terk etme vakti gelmiştir. Fani aklınız sizi ikna etmeye ve sizi yanlış mantığının gizli geçitlerine ve yeraltı labirentlerine doğru yönlendirmeye çalışıyor. Bununla birlikte, yakın gelecekteki göreviniz, tek gerçek mantığı, İlahi dünyanın mantığını hatırlamanızdır. Bu mantık, hayatınızda karşılaştığınız her şeyden ne kadar farklı olursa olsun, bu mantığı kabul etmeniz ve onu dış bilincinizle değil, kalbinizle öğrenmeniz gerekecektir. Çünkü kalplerinizi açtığınızda ve doğru bir şekilde yöneldiğinizde, ancak o zaman İlahi Yasayı ve İlahi Bilgeliği kavrayabilirsiniz. Yalnızca dünyevi mantıktan vazgeçenler, İlahi mantığa nüfuz edebilirler. Zamanınızın zorluğu işte budur, çünkü sözlerimize güvenmek ve bazen hiç bir güvenlik ekipmanı olmaksızın dik kayalıklara yönelmek zorunda kalıyorsunuz. Ve inancınız güçlüyse, yalnızca o zaman yolunuzu olabildiğince efektif bir şekilde aşmanıza imkân veren araçlar emrinize sunulur. Ve güzel bir günde, bilinciniz tanınmayacak derecede değiştiğini ve geçmişe geri dönüşün olmadığını farkına varacaksınız. Ve İlahi Akıl içinizde, fani aklın mantığına karşı zaferi kazanacaktır. Bizler aşikar olan şeyleri tekrar ediyoruz. Bununla birlikte, Öğretimizi sonuna kadar anlayabilen ve kavrayabilen insan bireyi ne kadar da az sayıdadır.

Bütün İlahi olan çok basittir. Ve bu basitlik,  önceden olduğu gibi karmaşık yollar arayanları ve hiçbir yere götürmeyen, ancak ruhun ölümüne götüren öğretilerin labirentine kendilerini gönüllü olarak sürükleyenleri korkutuyor ve şüphe duymalarını zorluyor. Bizler korkutmuyoruz, ama  kozmik tarihlerinin yaklaştığını ve Yeni Dünyada eski olana yer olmadığını uyarıyoruz. Ve Yeni Yılın arifesinde sizler zihninizi, bilincinizi kapsamlı bir şekilde gözden geçirip ve özgür iradenizle Tanrı'dan olmaya her şeyden, Yol'da ilerlemenizi engelleyen her şeyden ayrılmanız gerekir. Vaktiniz hala vardır, ama zaman kısadır.


Bugün sizinle beraberimdir. Yeni buluşmamızdan dolayı memnunum.

 

BEN Sanat Kumara. Om.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2006

 


Kurulum Tarihi : 15/09/2017 · 09:54
Son Güncelleme : 15/09/2017 · 09:54
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 1513 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.1 saniye