* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496811 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte VI - 22.12.2006

Elimizi tutun ve İnancınız size geri dönünceye kadar ve şüpheleriniz bir sonbahar sisi gibi kaybolmadığı sürece bırakmayın.

 

Serapis Bey,

22 Aralık 2006

 

 

BEN Serapis Bey, size yardSerapis_Bey.jpgım edecek ve size gerekli olan bir sonraki Mesa vermek için tekrar gelen. Çünkü her Mesajımız size gittikçe daha gerekli hale gelmektedir. Sizler nihayet oyunumuzun kurallarını öğrenmeye başlıyorsunuz. Ve bu kurallar düzenli olarak İlahi Enerji almaktan ibarettir. Ve bu yeni insan şekillendirme sürecine boyun eğdiğinizde, sizler İlahi örneklerimize uygun olarak değişim sürecine başlıyorsunuz. Ve her defasında geldiğimizde, bizler bilincinize yeni porsiyon canlandırıcı balsam dökmeye gayret ediyoruz. Ve sizler değişim kabiliyeti kazanıyorsunuz.

Aslında bilincinizin bu değişim süreci, bizim yönetimimiz altında eğitim görme süreci başka bir eğitim sürecinden hiç bir farkı yoktur. Ve siz kendiniz bir seçim yapıyorsunuz ve karar veriyorsunuz: bizim etkimiz altında kalmak mı ya da kitle iletişim araçlarının veya bizi temsil etmeyen, ama kendi öğretilerini vermeyi görev sayan başka insanların etkisi altında kalmak mı.

Elçimiz aracılığıyla verdiğimiz eğitim ile sizlere öğreti vermeyi görev bilen insanların pek çok, pek çok çeşitli eğitimleri arasındaki fark,  kaynağının saflığından kaynaklanmaktadır.  Temsilcimizin sadakatine ve samimiyetine inanma imkânına sahip olduğumuzda, ancak o zaman bizler onun aracılığıyla Öğretimizi sistematik olarak vermeye başlıyoruz.  Ve her gelişimizde, sizlere geçmiş materyali hatırlatmayı ve yenisinden küçük bir parça vermek zorundayız. Bilinciniz çok sınırlı olduğundan ve İlahi dünyamızı ilgilendiren her şey beşeri bilinciniz için öyle değişik ki, bazen kabul edememe ve hatta reddetmeye sebep olabilir.

Bununla birlikte, bizim hiç acelemiz yok. Bol miktarda önerilen bilinmeyen ve ayak basılmamış yollarda hızlı tempoyla gitmenizden ziyade, küçük gerçekler de olsa kavramanızı bizim için çok daha önemlidir. Birçok yanlış öğreti ve mezhepleri kast ediyorum. Sizler, işte bir kez daha tek doğru ve gerçek Öğreti hakkında konuşulduğunu ve yaşamınızda karşılaştığınızı diğer her şeyin reddedildiğini şaşırarak bilincinizde belirtebilirsiniz.  Sizinle aynı fikirde olmama izin verin, çünkü Hakikat neredeyse tüm öğretilere dağılmış ve çeşitli kaynaklarda vardır. Bununla birlikte, bütün mesele Hakikatin ve yalanın oranında ve nerede Hakikatin olduğunu ve nerede yalanın olduğunu ayırt etmekten ibarettir. Sizlere ayırt etmeye öğretiyoruz. Size her şeye inanmanız gerektiğinizi söylemiyoruz. Verilen Öğretiğiyi dış bilinçle analiz edebilir, tadabilirsiniz, diğer öğretilerle karşılaştırabilirsiniz ve bazı sonuçlara varabilirsiniz. Bununla birlikte, er ya da geç bir seçim yapmanızı ve size öğrettiğimiz Yolu seçmeniz gerekecek, çünkü bu Yol en kısa ve evrimsel gelişiminizin kendisi tarafından sizin için önceden belirlenmiştir.
Bizler, eski zamanlarda sizleri bilinçle donatan Bilgelik Üstatlarıyız. Sizin içinizde bizim bir parçamız mevcuttur. İsteseniz de istemesenize de, gelişebilmeniz için size ödünç verdiğimiz şeyi bize geri vermek zorundasınız. Kendi içinizde İlahi bilgeliği yetiştirmeniz ve size verdiğimiz koltuk değneklerini geri vermeniz gereken zaman gelmiştir. Şimdi düzeldiniz, bilinciniz yeniden İlahi saflık kazanıyor ve şimdi Öğretimizi ve ilkelerimiz yönetimi altında ilerleyebilirsiniz. Bununla birlikte, herkes gerekli gelişim seviyesine ulaşmamıştır. Bu nedenle bizler, genel izleyiciyi hedefleyen ve birçokları için anlaşılabilir olan Öğretimimizi vermek için tekrar gelmek zorundayız. Bizler ağlarımızı genişçe atıyoruz ve mümkün olan daha fazla sayıda ruhun gerçek Yolu bulmasına ve mümkün olan en kısa zamanda Eve geri dönmesi için gayret ediyoruz. Sizi Yolumuzu takip etmenize zorlamıyoruz; Bizler sadece bu Yolun en kısa olduğunu söylüyoruz ve uyarıyoruz. Bu Yolu takip edip veya etmemeye siz kendiniz seçiyorsunuz ve kendiniz ilerliyorsunuz.

Gerçek Öğretiyi özleyen birçok insan bizim eğitim sınıflarımıza geliyor ve her seferinde öğrencilerimizi yavaş yavaş Yoldan uzaklaştıran binlerce ve milyonlarca çeşitli sebep ve mazeretler bulunduğunu her seferinde hayret ediyorum. Enkarnasyonları arasında bizim eterik eğitim sınıflarına geri döndüklerinde, körlüklerine ve birbiri ardına yanlış seçimler yaptıklarını ve aslında gözler önüne serilen şeyleri değil de, görmek istedikleri şeyleri gördüklerine şaşırıyorlar. E, ne de olsa yanılma hakkınız vardır.
İlerlemeye, düşmeye, ayağa kalkmayı ve tekrar ilerlemeye deneyebilirsiniz. Ben sadece ellinize güven ipi vermek istiyorum. İnancımın, kararlılığımın ve başarılarımın bütün momentumunu size iletmek isterim. Size çok yardım etmek istiyorum. Negatif bilinç durumları ve seçilen Yolun doğruluğu konusunda sıklıkla şüpheler hissedenler daha sık bana seslenmelerini ve benimle konuşmalarını istiyorum. Beni Luxor'ün üzerinde bulunan mabedimde bulabilirsiniz. Uykuya dalmadan önce, mabedimin bir resmini gözünüzde canlandırın, sorularınızı ve şüphelenmenize neden olan şeyleri formüle etmeye çalışın. Sizinle gece uykunuz esnasında çalışacağım ve sabah kendinizi daha rahat hissedeceksiniz, çünkü Yolunuzun bu bölümünde size yardımcı olacak doğru kelimeleri ve kanıtları bulacağım. Size elimi uzatacağım ve sizler gün boyu elimi nasıl sıkı tuttuğunuzu ve onu bırakmak istemediğinizi hatırlayacaksınız.
Size sunabileceğim tüm yardımı sunacağım, sadece yardım isteyin. Çünkü gururunuzla yardımımızı bile isteyemiyorsanız, size yardım edemeyiz. Çekinmeyin, yardımımızı ve desteğimizi istemenizi engelleyebilecek her şeyi bilincinizden kaldırın. Bu evrenin Yasası size özgür irade armağan ettiğini biliyorsunuz, isteğiniz ve çağırınız olmadan bizler özgür iradenizi ihlal ederek size yardım edemiyoruz. Ancak çağrıyı yaptığınız an size cevap vermek zorundayız. Size mümkün olan her türlü yardımı ve desteği sağlayacağız. Özellikle şimdi, eski negatif enerjilerin aktif hale geldiği ve birçoğunuz ağır depresif ve umutsuz durumları yaşadığı yıl sonunda yardımımızı ihmal etmeyin.
Size yardım eli uzatıyoruz. Size yardım etmeyi istiyoruz ve yardım edebiliriz. Elimizi tutun ve İnancınız size geri dönünceye kadar ve şüpheleriniz bir sonbahar sisi gibi kaybolmadığı sürece bırakmayın.
Şimdi ise şüphesiz size yardım edecek önemli bir nasihat daha vermeye hazırım. Bu nasihat bağlılığınız ve Aşkınızla ilgilidir. Lütfen içinizde bağlılığı ve Aşkı geliştirin. Sebepsiz iyi ruh halleri yaşadığınız anlarda ve bütün dünyayı sevmeye ve kucaklamaya hazır olduğunuz anlarda bize teşekkür etmekten çekinmeyin. Aşkınızı bize gönderin, böylece kardeşlerinizden birisi yardımımıza ihtiyaç duyduğunda, bizler ihtiyaç sahibi yüreğe Aşkınızın ve şükranızın akışını yönlendireceğiz. Böylece birbirinize yardım edebileceksiniz. Bu şekilde, dünyanızda Sevinci ve Aşkı çoğaltabileceğiz.

Size Aşkımı ve desteği gönderiyorum.

 

BEN Serapis!

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 23/09/2017 · 21:59
Son Güncelleme : 23/09/2017 · 21:59
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 1272 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye