* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496556 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VI - 23.12.2006

Size, bir Topluluğun kurulduğu ilkeleri anlatmaya geliyoruz

 

Babaji

23 Aralık 2006babadji2.jpg

BEN Babaji, dünya kadar eski olan Öğretiyi vermek üzere tekrar gelen. BEN bugün geldim ve Güneş gelişimimi ilan etti.(1)
Bana sağlanan fırsattan dolayı mutluyum, çünkü her bir iletişim fırsatımızın gerçekleşmesi için hala büyük çabalar ve enerji tüketimi gerektiriyor. Ancak bizler, dünyalarımız arasındaki titreşimsel farkına bağlı olan tüm uzaysal ve zamansal engelleri aşarak size doğru geliyoruz.
Kadim gerçekleri ve çağların bilgeliğini bilincinizde bir kez daha pekiştirmek için geldim. Ve bu gerçek ve bu bilgelik, şimdiye dek kendisini dünyadan soyutlayan hiçbir şeyin uzun süre yaşamayı başaramadığından ibarettir. Dünyadan kendilerini soyutlayan ve İlahi Hakikatin bütünlüğünü tek başına öğrenmeye çalışan bilgeler ve nebiler daima mevcuttu. Yolları kolay değildi ve çeşitli yoksunluklarla doluydu. Birçoğu İlahi Hakikati tanıyamadan hatta ona temas bile edemeden, göçüp gitti. Bu, yalnızların yoludur bu, öncülerin yoludur. Ve sadece çok azı büyük çabalar pahasına, yüreklerin derinliklerinde gizlenmiş olan İlahi Gerçek'e dokunmayı başardı. Ve her seferinde dünya, elde ettiği Hakikati binlerce, milyonlarca başka insanla paylaşmayı başarabilen yeni bir filozof, yeni bir bilge ya da bir peygamber kazandı. Hakikati anlama süreci ve Hakikati diğer insanlara götürme süreci - birbirlerini tamamlayan iki süreçtir ve biri  olmadan diğeri de var olamaz. Çünkü Gökyüzünün sayısız hazinesine erişmek ve bu hazineyi başkalarıyla paylaşmamak olanaksızdır. Her seferinde birisi, İlahi hazineleri sadece kendisi, kendi gelişimi için elde etmeye çalıştığında, bu başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Tanrı, insanlığın gelişiminin az ya da çok düzenli bir ritimde gerçekleşmesini ister ve eğer titreşim seviyeniz açısından çevrenizdeki her şeyden çok fazla koparsanız, dünyanızda yaşamanız imkânsız kılıyor.
Bu yüzden size geliyorum ve size öğretiyorum. Ve tüm Yükselmiş Üstatlar size Öğretilerini vermek için geliyorlar, çünkü bu Evrende soyutlanmak imkânsızdır. Er ya da geç, kendini çok fazla soyutlayan bir kimse varlığını sürdüremez.
Ve ben bilincinize, bir Topluluğun ilkelerini, Topluluğa dayanarak Öğretimimizi dünyanıza yaymayı sağlayan ilkeleri iletmeye çalışıyorum. Topluluk ilkesi, yeni bilgilerin pekiştirilmesi ve Dünya sakinlerinin ahlakının yeni düzeye yükseltmenin yüzyıllarca sınanmış bir ilkesidir. Her seferinde bir Topluluk kurulduğunda,  Gökler tarafından insanlığın gelişiminin bir sonraki aşamasında indirilen bilgileri, yepyeni bir nitelikli seviyeden pekiştirmeyi amaçlar. Bir Topluluğun kendi kendine hiçbir pratik değeri yoktur. Bir Topluluğun, Gökler tarafından indirilen görevleri yerine getirmesi durumunda bir değeri vardır. Bir topluluktan, bir arazide birlikte yaşayan insanlar olarak anlaşılıyorsa, o sahte bir topluluk ilkesini tanımlar. Gerçek bir Topluluk ancak güç ve güvencemize haiz olan varlıklar etrafında kurulabilir, çünkü bir Topluluk ilkelerimiz doğrultusunda kurulmuşsa, bizler onun gelişimi ve desteği için gereken İlahi Enerjiyi Topluluğun bardağına dökeriz.
Ve şimdi bugün söylenenleri, Topluluklar ve toplum üyeleri hakkında her hangi bir zamanda okuduğunuz her şeyi kalbinizde düşünmenizi tavsiye ederim.
Fiziksel planda çıkarlarımızı temsil eden kişi, Topluluktan ayrılır ayrılmaz bu Topluluk yavaş yavaş önemini kaybeder ve parçalanır. Elçimizin kalbine yerleştirdiğimiz Işık fokusunun dayanağı olmadan, bir Topluluğun var olmasını sağlayacak uygun bir mekanizma hala yoktur. Bu tıpkı bir ocağı olmazsa şiddetli kış şartlarında varlığını sürdüremeyen ve içinde yaşanılamayan bir eve benzetilebilir.
Size, bir Topluluğun kurulduğu ilkeleri anlatmaya geliyoruz. Bir Topluluk kurma işi çok kademelidir. Önce ince planda bir matris yaratılır. Bu matris, İlahi örneklere, Topluluk kuruluşunun İlahi ilkelerine tamamen uygundur. Sonra, belirli bir kozmik dönem boyunca, bir devir bitip başkası geldikten sonra, bu matris fiziksel plana inmeye başlar ve fiziksel dünyada bir arazi, bir yapı ve temelinde yatan insan kurallar ve ilkeler şeklinde büyür. Bir Topluluk, her seferinde, Topluluğun kuruluşu için seçtiğimiz ülkedeki koşullara uyum sağlamak zorundadır. Ve her seferinde Topluluğun kuruluş koşulları bizim tarafımızdan ince planda oluşturulur ve uzay ve zamanda yerleşir. Şimdi Topluluk, onun kuruluşu ince düzlemde tamamlandı ve bu Topluluk yakın zamanda fiziksel düzlemde belirmeye başlamasını bekliyoruz. Tam manada bu bir cisimleşme olmayacaktır. Bunun için, şimdilik sağlayamayacağımız, büyük miktarda enerji gerektiriyor. Ancak Topluluğumuzu kurmak için feda etmeye hazır olduğunuz yardımınızı ve kaynaklarınızı memnuniyetle kullanırız. Elbette bu Topluluğa, isteyen herkesin girmesi mümkün değildir. Bu Topluluk kapılarını, yalnızca titreşimleri ve istekleri, planlarımızla ve umutlarımızla uyumlu olan insanlar için açacaktır.

Birkaç yıl içinde böyle bir Topluluğun şimdi inşaata başladığımız bir ülke olarak Rusya topraklarında kurulursa çok mutlu olurum,. Rusya, sponsorluğumuzu sağladığımız bir ülkedir ve yakın zamanda dünyanın her ülkesinde pekiştirilmesi istediğimiz ilkeleri gerçekleştirmesi gerekir.

Bugün zihninize ve kalbinize, bir Topluluk bilincinin pekiştirilmesi için gerekli olan birkaç temel noktayı vermeye başardığım için çok mutluyum. Bunun,  Güneş döngüsünün değiştiği önemli bir astrolojik anında gerçekleştiğinden dolayı çok mutluyum. Bu nedenle, Toplulukla ilgili yeni bilinç ve yeni düşünce, Kuzey yarımkürede günün uzaması ile birlikte bilincinizde büyüyecektir. Ve böyle bir Topluluğun kurulmasını engelleyen her şey, güneşin doğuşuyla birlikte gecenin karanlığı gibi kaybolacaktır.  Size Topluluktan bahsettim ve Topluluğun bazı ilkelerini bilincinize getirdim. Ekilenin çimlenip filizlenirse ve yılın uygun mevsimlerinde ürün verirse mutlu olacağım.

Daha sonra, bu Mesajı tekrar okuduğunuzda, bilincinizde yeni ve yeni detaylar filizlenecektir. Ve sizler sahip olduğumuz ve Rusya Ana'nın topraklarında kalplerimizde taşıdığımız planı anlayabileceksiniz.

Bu önemli Öğretiyi özellikle de şu anda vermekten dolayı mutluluk duydum. Şimdi veda etmek zorundayım ve bir sonraki buluşmamız için ümidimi kaybetmiyorum. Om.

 

BEN Babaji.

---------------------------

(1) Sabahtan beri bulutluydu ve kar yağıyordu. Babaji'nin geldiği anda bulutların arasında güneş ışını gözüktü ve Mesaj devam ettiği sürece güneş yüzünü gösterirdi, daha sonra tekrar bulutlandı ve kar yağmaya başladı.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2006

 


Kurulum Tarihi : 24/09/2017 · 16:08
Son Güncelleme : 24/09/2017 · 16:10
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 1380 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye