* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496537 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte VI - 27.12.2006

Şimdi, yeni yılın arifesinde, yapılması gereken yeni görevleri bilincinize getirmek için acele ediyoruz

 

Sevgili El Morya

27 Aralık 2006

 

BEN El Morya, elçim aracılığıyla size bugün gelen.14moria.jpg

BEN geldim! Bu yılın son Mesajını vermek için geldim, çünkü sizinle ancak gelecek yıl görüşeceğiz. Öyleyse, bu yılın sonuçlarını çıkartalım ve planlanan her şeyin başarıyla tamamlanıp tamamlanmadığını bir belirleyelim.

Bir önceki yıla kıyasla, bu yıl Dünya insanlığın bilinç gelişimi planına ilişkin olarak daha başarılı olduğunu önemli bir gerçeğini belirtmeliyim. Her şey düzgün gitmedi ve her şey istediğimiz gibi gerçekleşmedi. Güvendiğimiz birçok insan, kendi özgür iradelerini göstermeyi istediler ve Yoldan ayrıldılar. Eh, bu kendi seçimi ve onların kararıdır. Bu nedenle, üzüntülü konuların üstünde durmayacağız.

Buna karşılık, beklemediğimiz, Yolumuzdan, Tekâmül Yolundan çok uzak olan birçok insan, uyandıklarını ve elçimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz işlere hissedilir yardımda bulundukları gerçeğini mutlulukla belirtmem gerekir.  Bu çok sevindirici ve yavaş yavaş girdiğimiz önümüzdeki yıl ile ilgili iyimser ümitler  hissettiriyor!

Ben mutluyum ve tüm Yükselen Üstatlar, 2006 yılının bu kadar başarılı olduğu gerçeği nedeniyle mutlular!

Bu nedenle şimdi, yeni yılın arifesinde, yapılması gereken yeni görevleri bilincinize getirmek için acele ediyoruz.  Ve bu görevler Kardeşliğinin planlarının yerine getirilmesiyle doğrudan bağlantılıdır.

Her zaman olduğu gibi, yeni bir dispenzasyon aktif hale geldiğinde, yeni bir İlahi fırsat açılır. Bu kez İlahi fırsat, Rusya Ana için açılmıştır. Bu fırsatı uzun on yıllar boyunca bekledik ve nihayet o açıldı. Şimdi sizden, şu anda bedenlenmede bulunan ışık taşıyıcılarından, bu fırsatın fiziksel planda nasıl gerçekleşeceğine bağlıdır. Bir ileri karakola, fiziksel planda işlerimizi gerçekleştirebileceğimiz bir yere, planlarımızı iletebileceğimiz ve onların sırası ve uygulama zamanı ilgili size danışabileceğimiz bir yere ihtiyacımız vardır. Umarım önümüzdeki yıl bir sonraki planlarımızı yerine getirmemize izin verebilecek ve nihayet fiziksel planda bizler pratik işler yapmaya başlayacağız.

Görevlerimizi yerine getirecek ve tamamen Büyük Beyaz Kardeşliğin sponsorluğu altında bulunacak bir yayınevine ihtiyacımız vardır.

İlahi Hakikat hakkında düzenli bilgiler verebileceğimiz bir eğitim merkezine, çevrenizdeki hayatta bolca köpüren kaos denizinde bir kılavuz görevi görecek bir eğitim merkezine ihtiyacımız var.

Bir Topluluğa, birkaç topluluğa, kurabileceğiniz kadar topluluklara, Büyük Beyaz Kardeşliğin ruhunu fiziksel oktavda uygulayan topluluklara ihtiyacımız var.  Topluluklarımızın yardımıyla bizler topluma doğru örnekleri ve doğru ahlak kıstasları ortaya koyabiliriz.

Tüm faaliyet alanlarını İlahi ilkeler temeller üstünde yeniden yapılandırılmasını başlatmak için çeşitli alanlarda deneyim sahibi insanlara ihtiyacımız var. Ve bu ilkeler, İlahi dünyadan kavrayış ve ilham şeklinde geleceklerdir. Sizler bağlılığınızı, niyetlerinizin ve isteklerinizin saflığını korursanız, İlahi örneklere uygun olarak yaşamı çok hızlı bir şekilde dönüştürmeyi başarabilirsiniz.

Bilinciniz İlahi örneklerle ve İlahi vizyonla ne kadar daha çok dolu olursa, Tanrı'dan olmayan, insanoğlu gelişiminin evrimsel yoluna direnmeyi seçenlerin tezahürlerine ve onu sahte kültürüne, sahte-ilahiyatına, sahte güzelliğine ve sahte sevgisinin labirentine götüren şeyler için o kadar daha az yer kalır.

Tüm bu ilahi olmayan tezahürleri Tanrı'nın iradesine bırakıyoruz ve sanırım, dünyanızın her türlü negatif tezahüratlarını desteklemek ve beslemek için İlahi enerjinizi artık daha fazla harcamayacaksınız. Bu evrendeki tüm enerjinin Tanrı'nın elinde yoğunlaştığını daima hatırlayın. Tanrı tarafından size verilen İlahi enerjiyi yanlış kullandığınızda, bu dünyadaki kötülüğü çoğaltıyorsunuz.

İyilik yapma zamanı gelmiştir. Bilinçli olarak İyiliyi seçmeniz ve onu hayatınızda takip etmenizin zamanı gelmiştir, çünkü çağın çağırısı öyledir. İllüzyonda çok uzun zaman boşa geçirdiniz ve özgür iradenizle deneyim yapmanıza çok uzun süre izin verildi. Şimdi fiziksel dünyanızı hızlı tempoda dönüştürmeye başlamanız gerekir. Umarım sizlerle işbirliği içine gireriz ve kozmik ölçülere göre her şeyi kısa sürede yaparız, çünkü artık fazla zaman kalmadı.  Evrim yoluna geri dönmek için verilen tüm zaman rezervleri tükendi.

Şimdi yeni bir kozmik fırsatın dar koridorun şeridine giriyoruz ve bu şerit çok kısa bir süreye sahiptir. Bu nedenle, şartları belirlenen ve teyit edilen Dünya gezegeninin dönüşümünü tam zamanında tamamlamak için tüm çabalarınız ve enerjiniz gerekecektir.

Dönüşümlerin ne zaman tamamlanması gerektiğinin kesin tarihini söylemeyeceğim. Ama her şeyin bir ya da iki kuşağın hatırası dâhilinde gerçekleşeceğini söyleyeceğim. En azından temel dönüşümler çok hızlı gerçekleşecektir.

Yol üzerinde tehlikeler vardır. Pek çok görünmeyen tehlikeler vardır ve her zaman olduğu gibi, tüm tehlikeler ve tuzaklar insanoğlu cehaletinin güçlü olduğu yerlerde ortaya çıkar. Bu nedenle, onları takip ederek, hayatınızı değiştirebilir ve başkalarına örnek olmak için bilgiye, İlahi bilgiye ihtiyacınız var.

Tüm dönüşümler çok hızlı gerçekleşecektir. Ve bununla bağlantılı olarak size tekrar ve tekrar sorumluluğunuzdan bahsediyorum. Yaptığınız her bir ihanet, kozmik planın gerçekleşme süresini erteler. Ve hayatınızı evrimin genel gidişatı açısından henüz gözden geçirmediyseniz, tam şimdi düşünme vakti gelmiştir, çünkü bu evrende kendi başınıza yaşamıyorsunuz. Sizler bu evrenin tek organizmasının birer hücrelerisiniz. Bu nedenle, tüm işin başarısı ve onun gerçekleşme zamanı İlahi plana uygun olarak sizin doğru çalışmanıza bağlıdır.

Kendinizi Tanrı'dan ayrı bir şey olarak düşünmeyi bırakın. Tüm yaşamla birliğinizi en azından kısa bir süre için hissedin. Tek bir negatif düşünce veya yaptığınız yanlış bir seçim yüzünden, yer kürenin öbür tarafında insanlar ölebileceğini hayal edin.

Daima İlahi gelişim fırsatı mevcuttur ve daima insanların ihmali yüzünden ortaya çıkan en kötü seçenek de mevcuttur.

Bu nedenle, sürekli kendiniz hakkında değil de, devamlı dünyayla ilgilenin. Ve yaptığınız her şeyi kozmik fayda ve sunulan İlahi fırsatla kıyaslayın.

 

BEN El Morya.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 26/09/2017 · 18:35
Son Güncelleme : 26/09/2017 · 18:35
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 1230 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.11 saniye