* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496690 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte VI - 29.12.2006

Size İlahi kökeniniz ve gerçek olmayan parçanıza karşı zafer kazanma gerekliliğini hatırlatmaya geldim

 

Kozmik varlık Kudretli Zafer

29 Aralık 2006

 

BEN Zafer, bugün size gelen!

BEN Kozmik varlık Kudretli Zafer’im!

BEN Zafer olduğum için BEN zafer getirenim!

Evrenin tüm evrimi Zafer'e mahkûmdur. Zafer kazanma niteliğini veya zaferi kendinizde geliştirmeniz gerekir. Bu nitelik, sizin için fazlasıyla gereklidir, çünkü insanlık tarihinin tüm duraklama dönemi boyunca zafer kazanma niteliği hiçbir zaman yetmemiştir.

Belki sizin Zafer'den anladığınız şey, benim anladığım nitelik değildir, çünkü dual dünyanızda her İlahi niteliğinin bir karşıtı mevcuttur. İlahi Zafer niteliği, birilerine karşı ilahi olmayan zafer kazanma niteliğine tekabül gelmekte. Ancak ben sizlere zaferi pekiştirmeyi öğretmeye geldim. Her türlü insani kusurlarından ve düşük nitelikli ruh hallerinden vazgeçtiğinizde, işte o zaman gerçek olmayan tezahürler karşısında zafer kazanıyorsunuz ve kendi içinizde İlahi olanı pekiştiriyorsunuz.

Size İlahi kökeniniz ve gerçek olmayan parçanıza karşı zafer kazanma gerekliliğini hatırlatmaya geldim. Milyonlarca yıl boyunca dünyanızda dolaşmanız sırasında, sizler gerçek dışı parçanıza çok fazla alıştınız. Bununla birlikte, hiç kimse sizi gerçek dışı parçanızdan vazgeçmenize zorlayamaz. Bu kararı kalbinizde kendi başınıza almanız gerekiyor.

İlahi olana doğru çabalamalısınız ve gerçek dışı olandan ayrılmalısınız. Bu olmadan, bu evrende ileriki evrimsel gelişiminiz imkânsızdır. Ve eğer daha önce gelip, eski insan ile içinizde saklı farklı, gerçek bir insan hakkında sadece konuşuyorken, şimdi konuşma zamanı bitti ve kendinizi illüzyonun dualitesinden kurtarmayı çalışmak ve sizi İlahi Dünyanın birliğine yönelten somut eylemlere başlamak zorundasınız. İnan bana, tüm illüzyonlu tezahür yalnızca bilincinizde yoğunlaşmış ve sizler bu illüzyonlu bilinci  aşmak zorundasınız. Başka bir yol yoktur. Ve bunu nasıl yapacağınızı, illüzyonlu tezahürünüzü aşmanın yolu, elçimiz aracılığıyla size verilen Öğretinin büyük  bir bölümünü oluşturuyor.

Kendinize bir kural koyun ve zaferinizi engelleyen, mani olan, içinizdeki gerçek olmayan tezahürleri her gün analiz etmeye başlamalısınız. Çevrenizdeki dünyadan kendinizi soyutlamaya çalışın ve birden bire başka bir dünyada, İlahi olanda olduğunuzu hayal edin. Bu dünyada alıştığınız formlar yoktur, bu dünyada ellerle yapılması gereken hiçbir şey yoktur. Bu dünyada bedeninizle ilgilenmek zorunda değilsiniz. Bu Ateş Dünyasıdır. Ateş düşüncelerin hakim olduğu, düşünce gücü tarafından yaratılan ve Ateş Dünyasının tüm boş alanını dolduran İlahi Aşk sayesine var olan bir dünyadır. Bu dünya, bu Aşk sayesinde vardır.

Şimdi ise çevrenizdeki dünyanızdan bizim İlahi dünyamızda size  gerekli olabilecek şeyleri hayal ediniz.

Etrafınızdaki eşyalara, paraya, lüks eşyalarına, yiyeceğe, kıyafete ihtiyaç duyacak mısınız?

Hayır, saydığım şeylerin hiçbiri bizim dünyamızda ihtiyaç duymayacaksınız. Peki, o zaman ne kalacak?

Dünyamızda sizinle birlikte ne kalmaya devam edebilecek?

Size söyleyeceğim. Dünyamızda sizinle yalnızca İlahi nitelikleriniz kalabilir: özveri,  sadakat, sevgi, merhamet, İlahi şefkat, saflık... İlahi Dünyada, sizinle birlikte kalabilecek pek çok nitelik vardır, fakat bu niteliklere sahip olabilmek için onları sizin fiziksel, tezahür dünyanızda geliştirmelisiniz.

Aksi halde, Baba Evine dönme vakti geldiğinde, orada erdemleriniz şeklindeki parlak giysileriniz olmadan kendinizi bulursunuz. İlahi Dünyada çıplak dolaşmak münasip değildir. Sizler, İlahi Dünyanın sakinlerin acıma bakışlarını sürekli üzerinizde hissedeceksiniz.  Dünyadaki bedenlenmenizde zamanı boşuna harcadığınız için mahcup olacaksınız.  Bu nedenle Mesajlarımızdan aldığınız İlahi Dünya tasvirine dayanarak, tümüyle beşeri niteliklerinizden ayrılmak için kendinizde güç ve cesaret bulun ve İlahi nitelikleri ve mükemmelliği elde etmeye çalışın.

Dünyanızda iyi olan her şey İlahi Dünyada iyi değildir. Ama dünyanızda İlahi niteliklerinin tezahür olmaları için yer vardır. Bunlar fedakarlık, İlahi merhamet, koşulsuz Sevgi şeklinde bazen hissettiğiniz durumlardır. Her biriniz buna benzer durumları hayatında en az bir kez yaşamıştır. Sizler yalnızca bu anları hatırlamanızı ve onları yaşamınıza, mümkün olduğu uzun bir zamana yayın. Bu şekilde tüm hayatınız yüksek, ulvi, İlahi bilinç durumlardan oluşsun.

Tanrısallığınızı size biz kez daha hatırlatmaya geldim, çünkü günlük telaşı ve kargaşası içinde gerçeklikten çok fazla kopmuşsunuzdur. Gerçek Evinizi ve İlahi amacınızı hatırlamanın vakti gelmiştir. Çevrenizdeki insanların gözünde komik görünmekten korkmayın. İlahi gerçekliğe geldiğinizde kimin güleceğini göreceğiz. Ve size devirlerin kısaldığını ve zamanının hızlandığını söylüyorsam, fiziksel dünyadaki deneyleriniz için çok fazla vaktiniz kalmadı demektir. Acele edin, çünkü fiziksel dünyada bedenlenmede bulunduğunuz sırada kolayca elde edebileceğiniz şeyler, İlahi Dünyada bulunduğunuz sırasında ulaşmak imkânsızdır. Tezahür dünyanın yoğunluğu nedeniyle, bu dünyadaki herhangi bir eylem neredeyse yıldırım hızında bir sonuç verir. Ateş dünyasında bulunduğunuz sırada aynı etkiye ulaşmak için size milyonlarca yıl gerekecektir.

Dünyalarımız birbirini tamamlar ve sizin dünyanızda mümkün olan şey, bizimkisinde imkânsızdır. Ne yazık ki sözlerime inanmanız gerekir, çünkü bulunduğum dünyaya ulaşmak için size milyonlarca, milyonlarca dünya yılı gerekecektir.

Bununla birlikte bugünkü Mesajımın her kelimesi çok önemli enerjik ve bilgilendirme bileşeni getirdiği bireylerin bulunacağını ümidimi kaybetmiyorum, öyle ki yaşamınız en cesur hayallerinizde bile ummadığınız şekilde çok çabuk değişsin.

Sizlere Zafer niteliğini geliştirmenize ve tüm varlığınızla İlahi Zaferinize doğru yönelmenizi dilerim.

 

BEN Zafer!

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 30/11/2017 · 08:48
Son Güncelleme : 30/11/2017 · 08:48
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 1187 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.08 saniye