* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496698 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte VI - 30.12.2006

Gelin birlikte görevlerimizi uygulamaya odaklanalım

 

Tanrı Lanto

30 Aralık 2006

 

 

Lanto1.jpgBEN Lanto, Öğretimizin size gerekli olan bazı noktalarını bilincinizde bir kez daha pekiştirmek için elçimiz aracılığıyla bugün size gelen.

Her zaman olduğu gibi sevinçle ve şu anda bedende bulunan Dünya insanlarına karşı derin bir Sevgi hissiyle geldim. Sizlere önceki zamanlarda hiç olmadığı kadar pek çok sır açılıyor, çünkü bilinciniz, önceki zamanlarda daha önce verilmesi imkânsız olan pek çok şey sığdırabiliyor.  Ve nedenini biliyor musun? Çünkü sizler inanılmaz derecede şanslısınız. Gelişiminiz neredeyse maksimum hıza ulaştı ve bilincinizin değişimi, Dünya evrimleriyle doğrudan ilişkisi olmayan evrimleri  bile şaşırtıyor.

Şimdi Dünya gezegeni kozmik ilginin odağında bulunmaktadır. Bunu sizin dünyevi dile tercüme edersek, Dünya'dan düzenli röportajlar geliyor ve melekler kanatlarıyla, Dünya gezegeni ile ilgili tüm sevinçli haberleri evrenin en uzak noktalarına kadar ulaştırıyorlar. Size özellikle moral vermek için geldiğimi ve bu yüzden böyle şeyleri söylediğimi sanabilirsiniz. Ancak şu durum için özel bir jest ve basmakalıp ifadeler söz konusu değildir, çünkü her bir zamanın kendi yasaları mevcuttur ve sizin zamanınızın yasaları, tüm değişikliklerin en kısa sürede ve en efektif şekilde yapılmasını izin veriyor.

Size göre durumun daha önce nasıl ise öyle kaldığını ve çevrenizdeki şeylerin değişmediğini ya da oldukça yavaş değiştiği gibi görünebilir.  Sizler bugünün kategorisi ile düşünüyorsunuz. Ancak bilincinizle 10 ila 20 yıl öncesine kadar giderseniz o zaman şaşırırdınız, size göre sanki çevrenizdeki her şey uyuduğunu ve yavaşlamış bir hızda ilerliyormuş gibi gelebilirdi. Hayır, ivme inanılmaz ve insan bilincinin gelişimi, çeşitli dünya sistemlerinin artan ilgisini çekiyor. Ve bizlere, Dünya'nın Üstatlarına, ekstra iş açıyor, çünkü şimdi Dünya'ya yönelen çeşitli yardım misyonlarını koordine etme sorumluluğu üzerimizde yatıyor. Bu yüzden, tüm çabalarımız tek bir hamlede toplanmıştır - gelişimin kritik noktasını olabildiğince kolay aşabilmesi için insanlığa yardım etmek.

Bildiğiniz gibi bir otomobil yüksek bir hızda gidiyor ise, yolda normalde tehlikeli olmayan durumlar yüksek bir risk oluşturabilir. Ve yolda duran herhangi bir taş felaket bir sonuca neden olabilir. Bu nedenle bizler yola odaklanmış ve tüm çabalarımızı olumsuz durumları ve tezahürleri önlenmek için harcıyoruz.

Bu durumda bize nasıl yardım edebilirsiniz?

Gerçekten bize yardımcı olabilirsiniz ve bizler memnuniyetle yardımlarınızı kabul edeceğiz, ki tam zamanında olacaktır.

Durumu kolaylaştırmanız ve olayların olumsuz gidişatını önlemek için ne yapmanız gerekiyor? Burada öneriler, bir aracın direksiyonunun arkasındayken, olumsuz hava koşullarında, yüksek hızla sürerken yapılanlarla tamamen aynıdır.  Sizden dikkat, odaklanma ve sakinlik isteniyor. Amacınızla ve sürüşünüzle doğrudan ilgisi olmayan herhangi bir şeyin dikkatinizi dağıtmasına izin vermemelisiniz. Yola ve yolda olup bitene maksimum odaklanmalısınız. Her şeyi dikkatlice izleyin ve zihninizin başka yöne gitmesine izin vermeyin, çünkü zihniniz çok hareketli ve bazen sizi öyle labirentlere götürüyor ki sizler her şeyi unutabilirsiniz; hatta tehlikeli bir yolda aşırı bir hızla ilerlediğinizi bile.

Bu nedenle, hareketinize ve ilerlemenize ilişkin her şeye konsantrasyonunuzu koruyunuz.

Hiç kimseye dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin. Hayatınızın tüm koşullarını seçtiğiniz ilerlemenin hızını korumak için ayarlayın. İlerlemenizi yavaşlatabilirsiniz. Fakat o zaman evrimsel fırsatın ne kadar gerisinde kalacağınız konusunda bir düşünün. Dahası, evrim fırsatı yanınızdan geçebilir ve bunu fark edemeyebilirsiniz bile.

Bu nedenle, tüm çabalarınız bilinç değişikli için belirlenen temponun korumanmasına yönelik olmalıdır. Yola konsantrasyonunuz, ilerlemenize yardım edecektir.

Eğer bizim çok sevdiğimiz dağa tırmanma kıyaslamasını verirsek; dik bir kaya tırmandığınızı ve o sırada popüler bir şarkıcının konserini dinlemeyi ya da arkadaşlarınızla telefonda boş şeyler konuşmaya çalıştığınızı hayal ediniz.  Sizler elbette günlük yaşamınızda sevdiğiniz işleri yapmaya devam edebilirsiniz, ancak rüzgarın herhangi bir esintisi ve halata tutunmak için zamanında sarf etmediğiniz çabalarınız, feci sonuçlara neden olabilir.

Bu nedenle, gelin birlikte görevlerimizi uygulamaya odaklanalım. Dikkatinizi dağıtmamaya ve farklı taraflara bakmamaya çalışırsanız bize yardım edebilirsiniz; buna karşılık ise bizler, değişim temposunu takip edeceğiz ve gelişiminizi koordine edeceğiz.

Umarım bizler başarılı oluruz, çünkü başka türlü olamaz.

Her defasında bana sizlere birkaç söz söyleme imkanı sunulduğunda, en önemli şey, özellikle sizin için yararlı olacak ve Yolunuzda size maksimum yardım edecek şey üstünde durmak istiyorum. Bu nedenle, bugün, bilincinizin değişimi ve buna bağlı zorluklarla ilgili olarak size önemli bir tavsiye daha vermeye karar verdim. Çevrenizde olup biten her şeyi, olayların doğal bir gelişimi olarak benimsemeye çalışın. Hayatınızda karşılaştığınız birçok şey ne kadar ilginç olursa olsun, bu olaylarla çok fazla rezonansa girmeye çalışmayın. Çok fazla aşırı duygusal reaksiyon vermeyin, çünkü her türlü duygusal patlamalar, ilerleme temponuzu korumanıza engel olabilir. Duygularınızın istikrarına özellikle dikkatinizi çekerim, çünkü kırılganlığınıza bağlı olarak, duygusal bedeniniz her zaman doğru şekilde arındırılmış değildir ve  öngörülemeyen reaksiyonlara izin verebilir.

Duygularınızı dengelemeye çalışın. Ve etrafınızdaki yaşamda ne olursa olsun her şeyi bugünün pozisyonundan değil, sonsuzluk pozisyondan düşünün. O zaman daha önce sizde şiddetli tepkilere yol açan her şey, kuş uçuşunun yüksekliğinden gibi algılanacaktır.

Hayatınızdaki dekor değişikliği yalnızca hızlanacaktır. Sizden yaşamınızın hızla değişen koşullarına adaptasyon özelliği göstermeniz gerekecek. Daha önce gizli mistik okullarında verilen ve öğrencilerden yıllarca hazırlık gerektiren inisiyasyonlar, sizin hayatınızın koşullarında, birkaç ayda ve belki de bir kaç günde doğal olarak gerçekleşecektir.

İnisiyasyonlar hızlandı ve normal hayatta mümkün hale geldiler. Bu, kozmik devirlerin değişim zamanı ile birlikte sizlere gelen yeni bir dispenzasyon ve yeni bir fırsattır.

Sevinin, çünkü  daha önce birkaç yaşam boyu mümkün olan şeyler, sizler şimdi bir hayatta güvenle geçebilirsiniz. Pek çoğunuza bir hayat  boyunca birçok yaşamı yaşıyor gibi gelebilir ve sizler tekrar bedenlenmek zorunda kalmayacaksınız. Bir hayat programı sona eriyor ve neredeyse anında, bir sonraki hayat programı olabilecek olan başlıyor.

Hayatınızdaki mucizeler yeni başladı. Mucizelere alışın.

 

BEN Lanto, size olan büyük Aşkımla.

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 02/12/2017 · 16:53
Son Güncelleme : 02/12/2017 · 16:53
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 1107 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye