* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
 -  Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496528 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte VI - 31.12.2006

Davranışlarınızı ve geçmiş alışkanlıklarınızı ne kadar çabuk değiştirirseniz, tüm dünya Yeni Çağa o kadar daha çabuk girecektir.

 

Sevgili Zerdüşt

31 Aralık 2006

 

15zaratustra.jpgBEN Zerdüşt, kabul ettiğiniz kronolojik sisteminize göre yıllık dönemin değişiminde bugün size gelen. Benim zamanımda, Dünya'da bedenlendiğim sırada, günlerin ve yılların bambaşka bir kronolojisi kabul edilmişti. Bununla birlikte bayramlarınızı kutlamanıza ve onları belirli tarihlerle ilişkilendirmenize engel değildir.

Dünyanızda her şey göreceli ve birkaç bin yıl öncesine kadar farklı olan, şimdi değişmiştir. Dünyanızda geri kalan her şey olduğu gibi insanın doğası da çabuk değişseydi kesinlikle olağanüstü olurdu. Bununla birlikte, insan bilinci ve çevrenizdeki dünyanın algılanması ile bağlantılı şeyler, en yavaş şekilde değişirler. Benim zamanımda da insanlar, kıskanıyorlardı, nefret ediyorlardı, kavga ediyorlardı, Tanrı'yı övüyorlardı ve hemen Tanrı'yı unutuyorlardı.

Bu nedenle sizin zamanınız, insanın doğasını değiştirebileceğini ve insan bilincini tamamen farklı bir seviyeye yükselteceğine içtenlikle umuyoruz: akıllı adamının bilinç seviyesine - insanlığın hala büyük bir çoğunluğu olduğu hayvan insanınkine değil. Yılın sonunda bunu duymanız her ne kadar üzücü olsa da, size yine de bunu hatırlatma riskini alıyorum, Bayramlarınızı kutlama geleneklerinizi savunmanız ve bu gelenekleri savunma konusundaki ısrarınız çok daha iyi bir uygulama hak ediyor. Eh, ne de olsa alışkanlıklarınızı sergilemeyi ısrar etmek için hâlâ zamanınız var. Bununla birlikte, içinizde güç bulmayı başarırsanız ve eski stereotipilerden vazgeçip bizi, Yükselmiş Üstatları dinlemeye çalışırsanız çok daha iyi olurdu.

Kutsalcasına takip ettiğiniz birçok gelenek gözden geçirilmesi gerekmektedir. Ve bu çok önemlidir, çünkü yeni nesil bilinçsizce, bilinçaltı seviyesinde, davranış biçiminizi ve önemli tarihleri kutlama geleneklerinizi içselleştiriyor. Ondan sonra çocuklarınızın sizden daha akıllı, daha yüce ve daha nükteli olmalarını hayret ederek mi bekliyorsunuz? Hayır, sizler günlük faaliyetleriniz sırasında davranış stereotipilerinizi ve yaşama biçiminizi çocuklarınızın bilincine yerleştiriyorsunuz ve onlar bazen hayatlarının sonuna kadar bunlardan kurtulamıyorlar.

Bir düşünün, yaşama getirdikleri karmik problemlere ek olarak, kusurlarınızı kendi çocuklarınıza yüklemeye ve türetmeye devam etmek yerine, kendi kusurlarınızdan kurtulmaya başlamanız daha kolay olmaz mıydı? Eğer çocuklarınızı gerçekten önemsiyorsanız ve onlar için en iyisini istiyorsanız, evde, işyerinde ve sokakta davranışınızı kontrol etmenizi bir kural haline getirin. Yalnızca davranışlarınızı değil aynı zamanda düşüncelerinizi ve duygularınızı da kontrol etmeyi bir kural haline getirin. Çünkü davranışınız İlahi hatlar kazandığında, çocuklarınız gerçekten sizden çok şey öğrenecek ve onlarla ilgilenemeyecek duruma geldiğinizde, ama onların ilgi ve bakımına ihtiyaç duyduğunuzda, size misliyle geri vereceklerdir.

Çocuklarınıza doğumundan itibaren ve hatta doğmadan önce hayretle bir bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz güzel bir günde, ona tüm doğru ve yanlış davranış örneklerini yerleştiriyorsunuz.

Bugün, eskiden ayrılma ve yeni davranışa geçme şansı veren bir gündür. Yeni yılda, öyle değişmeye dileyin ki davranışınız, bilincinizin ulaşabileceği en iyi İlahi örneklerle uyumlu olsun.

Yeni bir yaşama başlamaya, sadece karar vermek değil, en azından yeni yılın birkaç günlüğüne de olsa, hayatınızda bunu gerçekleştirmeyi deneyin ve bunu yapmak sizin için ne kadar zor olduğunu göreceksiniz.

Kendinizi terbiye etme konusundaki düşüncelerle sizi çok fazla yordum. Bununla birlikte, kendinizde, davranışlarınızda neleri değiştirebileceğiniz konusunda ne kadar daha erken düşünürseniz, akrabalarınızı ve iletişim kurduğunuz herkesi o kadar daha çabuk değiştirebileceksiniz. Etrafınızdakileri değiştirmeye çalışmayın; kendinizi değiştirmeye çalışın ve çevreniz yeni kabul ettiğiniz davranış kalıplarınıza uyum sağlamak zorunda kalacaktır.

Bir gün birileri başlamalı. Ve yavaş yavaş, TV izlemek, bira şişesiyle ve sigara içerek akşamları geçirmek modadan çıkacaktır. Yanlış örnekler gidecek ve onların yerine yeni davranış kalıpları yerini alacaktır. Yaşamınızdaki kuralları siz kendiniz belirlersiniz.  Ve zamanın gerekliğine uygun olarak yaşamanızı değiştirmeye bir gün başlamanız gerekiyor.

Deneyin ve kendinizi daha iyi hissedeceğinizi göreceksiniz, çünkü davranışınız zamanın gerekliliğine ve Dünya'ya gelen yeni titreşimlerle uyumlu olacaktır. Dönemler değişti ve zaman hızlanmaya devam ediyor. Bu nedenle davranışınızı ve geçmiş alışkanlıklarınızı ne kadar çabuk değiştirirseniz, tüm dünya Yeni Çağa o kadar daha çabuk girecektir.

Hiç kimseyi suçlamanızı ya da kimseye nasıl davranması gerektiğini söylemeniz gerekmiyor. Yalnızca kendi davranış kalıplarını değiştirmeniz ve kendi örneğinizle başkalarına bunu nasıl yapılacağını göstermeniz yeterlidir.

Bilincinizde devrim yapma zamanı gelmiştir. Yakın gelecekte gerçekleşecek davranış kalıplarındaki değişiklikler, birkaç yıl sonra insanları artık şaşırtmayacaktır, çünkü yeni zaman için işlerin yürütülmesi, aile içi ilişkilerin ve tüm aile yaşamının yönetimine yeni kurallar gelecektir.

Yeni aile, dua nöbetleri ve sürekli kendine işkence etme ilkeleri üzerine değil, İlahi ilkelere dayalı olacaktır. Yeni zaman, ailenin her bir üyesinin hayatında İlahi prensiplerini yerine getirmesi nedeniyle farklı olacaktır. Ve sizler hayretle diğer insanlarla olan ilişkilerinizin, ailenizde kabul edilen ilişkilerden çok az farkı olduğunu hayretle fark edeceksiniz. Çünkü siz hepiniz akrabasınız ve büyük bir insan ailesine mensupsunuz ve tüm yer küre onun bir evidir.

Aynı şekilde insan topluluğunu  ailelere bölmeniz ve daha sonra daha büyük bir ailenin içinde olduğunuzu hayretle fark ettiğiniz gibi benzer şekilde, farklı ülkelerde yaşayan çeşitli halklar ve uluslar arasında hiç bir çelişki bulunmadığını hayretle fark edeceksiniz. Ve çeşitli ulusların arasındaki farklar, sizden binlerce kilometre uzakta yaşayan akrabalarınız arasındaki farktan daha fazla değildir.

Her şeyin bir zaman olduğunu ve bugün konuştuğumuz her şeyin önümüzdeki yılda gerçekleşmeyeceğini kabul ediyorum. Fakat bir sonraki milenyumun bir yılında bunun gerçekleşmesi pekala mümkündür.

En azından ben bu olumlu imajı bilincimde tutuyorum ve size, kendi bilincinizde bilhassa kitlesel bayramlarda, olabildiğince çok olumlu imaj tutmanızı ısrarla öneriyorum. Pek çok insan bilincinde hala temel İlahi davranış normlarını özümsememişken, birileri dengeyi korumalıdır.

 

BEN Zerdüşt, Yeni Yılda size başarılar diliyorum!

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 10/12/2017 · 12:55
Son Güncelleme : 10/12/2017 · 12:55
Kategori : Dikte VI
Sayfa Oku 1294 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye