* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496813 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte VII - .. 06.01.2007

 Ruhunuz hakkında bir Öğreti

 

Sevgili Kuthumi

6 Ocak 2007

 

 

BEN KKuthumi1.jpguthumi size tekrar gelen.

Her zaman olduğu gibi size gerekli olan tavsiyeler ve gerçek, İlahi dünyaya özlem duyan ruhunuzun ihtiyaç duyduğu tavsiyeler için geldim.

Ruhunuzla ilgilenmek ve ihtiyaç duyduğu besinleri vermek için bizler tekrar ve tekrar geliyoruz. İşte bugün, ruhunuz hakkında ve ruhunuz için küçük bir Öğreti vermeye geldim.

Bir dakikalığına ruhunuz ne olduğunu hep birlikte bir düşünelim. Ruhunuz tezahür olan tüm benliğinizi temsil ediyor mu?

"Ruh ‘tan" kastedilen şey nedir?

Aslında sizler çok karmaşık bir oluşumsunuz. İlahi dünyada bulunan, İlahi dünyadan hiç bir zaman ayrılmamış İlahi bir parçanız vardır. Ve bir ruha sahipsiniz, form oluşturucuların, tezahür olan dünyalardaki yolculuğunuz için özel olarak yaratığı bir parçanız.  Fiziksel bedeniniz ise, ruhunuz dünyada bedenlendiği sırada kabı temsil etmektedir.

Sizler çok karmaşık bir yapısınız. Ve eğer zamanın gerekliliği olmasaydı, ruhunuz hakkında bu önemli Öğretiyi vermeye gelmezdim.

Mesele şu ki, birçoğunuz terimleri karıştırıyor ve gerçekte olması gerekenden "ruh'tan" biraz farklı şeyler anlıyor.

Ruhunuz, fiziksel bedeninize sıkıca ve ayrılmaz bir biçimde bağlıdır, ancak ruhunuzun daha ince, İlahi bedenlerinizle olan bağlantısı, ruhunuzun gelişimi sırasında, bir noktada kaybolmuştur. İlahi dünyadan ayrılmak ve maddeye dalmak arzunuzun dönüm bir noktası buna neden olmuştur. Sizler insan tecrübesine sahip olmak istediniz, ruhunuzun gelişimi için bu gerekliydi, çünkü insan evrimi deneyimine sahip olmadan ruhunuz evrimleşemezdi. Eğer sürekli derinlemesine bir deneyim kazanmazsanız gelişmeniz olanaksızdır. Sizler fiziksel dünyanın gittikçe daha yoğun tezahürlerine iniyorsunuz ve bu tıpkı ruhunuzun ve yüksek parçanızın batiskaf (1) ile fiziksel okyanusun dibine inmesi gibidir. Bu durumda, fiziksel bedeniniz bir batiskaf işlevini görüyor. Ruhunuz ise ayrılmaz bir biçimde ona bağlı ve sizin ince bedenlerinizi temsil ediyor: astral bedeninizi, mental bedeninizi ve efir bedeninizi. İnce bedenleriniz fiziksel bedeninizle ayrılmaz bir şekilde bağlıdırlar ve onlar fiziksel bedeniniz sayesinde evrimleşiyorlar.

Eğer batiskaf benzetmesine geri dönersek, ince bedenleriniz, batiskafın elektronik sistemlerini ve batiskafınızın yaşamsal destek sistemlerini temsil ederler.

Fakat yalnızca batiskafın bir insan tarafından yönetildiğinde, ancak o zaman batiskaf okyanus dibinde belirli görevleri yerine getirebilir.

Bir çoğunuz batiskafın kontrolünün kaybolduğu bilinç durumunda bulunmaktasınız. İlahi bedenleriniz batiskaf ile bağlantısını yitiriyor ve batiskaf kendi başına hareket ediyor.

Verilebilecek bir başka örnek, fırtınada kontrolünü kaybeden bir yelkenli örneğidir.  Sizler yalnızca fiziksel hayatınızı yaşıyorsunuz ve kim olduğunuz, nereden geldiğinizi ve nereye gittiğiniz hakkında hiç düşünmüyorsunuz. Bu ise, hedeflerinizi ve görevlerinizi sadece fiziksel dünya ile kısıtlıyor ve sizin daha ileri gelişiminize izin vermiyor.

Maddeye inme tecrübesine,  bedenlenme deneyimi elde etmek zorunda olduğunuz bir aşamada vardı. İnce bedenleriniz, ruhunuz maddedeki yolculuğunuz sırasında evrimleşmeyi ve daha mükemmel bir hale gelmeyi başarabilmiştir. Yapınız giderek daha karmaşık hale gelmiştir. Fakat belli bir aşamada ruhunuzla birliğinizi kaybettiniz. Sizler ince dünyaları algılamayı bıraktınız ve ruhunuzdan koptunuz. Tıpkı Yüksek bedenleriniz sizden ayrıldıkları gibi ruhunuz da sizden ayrılmıştır. Bu, ruhunuzun acı çekmesine sebep olmuştur. Pek çok bedenlenmeniz sırasında, ruhunuzun birçok parçası kaybedilmiştir. Uyumsuz davranışlara, açık şekilde ilahi olmayan davranışlara izin verdiğinizde, ruhunuz çok acı çekmiş ve bu acılar, onun sizi kısmen terk etmesine zorlamıştır. Bu nedenle, ince bedenleriniz artık doğuştan itibaren, üzerlerinde geçmiş bedenlenmelerinizin hasarlarını taşıyorlar.

Sizler daha ince bir parçanız var olduğunu anlamalısınız. Bu, tıpkı küçük bir çocuk gibi olan ruhunuzdur.  Ve dünyanızın birçok tezahürü ruhunuzu çok kötü şekilde yaralıyor. O büzülüyor ve hatta fiziksel bedeninizi bile terk edebiliyor. Ancak ruhunuz olmadan, İlahi duygularını gösterme yeteneğinizi kaybediyorsunuz, sizler İlahi dünyayla olan bağlantıyı daha da kaybediyorsunuz, çünkü Yüksek parçanız yalnızca ruhunuz aracılığıyla kendini gösterebilir.

Ruhunuzun, fiziksel bedeninizin ve kendi Yüksek parçanızın ahenkli bir gelişimine geri dönmeniz gerekir. Tüm bedenleriniz dengeli ve ahenkli bir hale gelmeliler.

Evriminizin bir sonraki aşamasına geçebilmeniz için ruhunuzdaki tüm kayıp parçalarını bir araya toplamanız gerekir. Birliğinizi, içsel ahenginizi ve barışınızı yeniden kurmalısınız.

Ve bu, özel uygulamalar ve yöntemlerle ulaşılıyor. Her bir dönem, ince bedenlerinizi düzene sokacak yeni uygulamalar ve yeni yöntemler vermiştir. Ve her bir yöntem kendi zamanı için uygundu.

Şimdi, dünyaya yeni enerjiler ve titreşimler geldiğinden, ruhunuz için en iyi şey doğanın sessizliğinde vakit geçirmektir. Yeryüzünde hala doğanın, medeniyetin yıkıcı etkilerine maruz kalmamış köşeleri vardır. İşte bu yerler sizin için sığınma evleri ve şifahaneler olarak hizmet etmeleri gerekmektedir. Orada kalarak, ruhunuzun, bedenlerinizin ve kendi İlahi parçanızın bütünlüğünü geri kazanabilirsiniz.

Bunu büyük şehirlerde başaramazsınız.

Enerjinizi geri kazanmak için zamana ihtiyacınız olacak.

Eğer meditasyonlarınızı olabildiğince uzun süre doğada uygularsanız, yavaş yavaş uzaydan ruhunuzun tüm parçalarını çekebileceksiniz. Ruhunuz, sevginizi, ilginizi hissettiğinde, sizi bir daha asla yolunuzda terk etmemek üzere size uzaydan doğru çekilecektir.

Size çok önemli bir Öğreti vermeye çalışıyorum. Ruhunuzun bütünlüğünü ve tüm bedenleriniz arasındaki uyumu yeniden tahsis etmediğiniz sürece, ileriki evriminiz imkânsız olduğunu bilincinize getirmeye çalışıyorum.

Tabiata bulunurken bu doğal olarak gerçekleşecektir. Ve ruhunuzu iyileştirmeyi, onun asırlık yaralarını tedavi etmeyi başardığınızda, teknolojik medeniyetinizin cehenneminde yaşamaktan bıkmış insanlar için örnek olacaksınız. Uygarlığınız doğal bir yolla, başlangıçta onun için planlanan yola geri dönebilir - manevi gelişme yolu ve İlahi yeteneklerin ve fırsatların geliştirilmesi.

Bütüncül ve ahenkli olduğunuzu kendinizi her ne kadar inandırmaya çalışsanız da, kendinizi telkin etmek yoluyla ulaştığınız ahenk, hepinizin mutlaka varacağı doğal ahenk ile hiçbir ilgisi olmadığını size söylemek zorundayım.

Size önemli bir Öğreti  – ruhunuz hakkında bir Öğreti verdim.

 

BEN Kuthumi.

 

© Tatyana Mikuşina, 2007

 

 

(1) Batiskaf – Deniz ve okyanusların büyük derinliklerine dalabilen ve diplerinde inceleme yapmak için kullanılan bir araçtır.

 

 

 


Kurulum Tarihi : 17/12/2017 · 11:25
Son Güncelleme : 17/12/2017 · 11:25
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 1307 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye