* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496580 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VII - .. 10.01.2007

Sadakat hakkında bir Öğreti

 

Sevgili El Morya

10 Ocak 2007

 

BEN El Morya, bugün size gelen!14moria.jpg

Elçimiz aracılığıyla verdiğimiz şu anki Mesaj döneminin sona erdiğini ilan etmek için geldim.

Dönem sona ermiştir. Ve bizler, çabalarımızı ve Mesajlarımızı iletmek için harcadığımız ve Mesajların metnin içine koyduğumuz enerjimizin boşa gitmeyeceğini içtenlikle umuyoruz. Ve Mesajlarımızı tekrar tekrar okuyacağınızı umarız; ilk seferde kavrayamadıklarınızı, Mesajların ikinci, üçüncü veya dördüncü kez okuduktan sonra anlayabileceksiniz.

İnanın bana gözünüzün bile durmadığı, çünkü size göre pek çok defa dinlediğinizi ve bildiğinizi sandığınız bir çok belirgin Hakikate, farklı bir bakış açısından baktığınızda, bir kaç zaman geçtikten sonra bambaşka bir anlam kazanır. Çünkü hayatınızda bu Hakikat anlarını yaşadınız. Evet, Hakaretleri okuduğunuzda ve onları hayatlarınızda yaşadığınızda bambaşka bir şekilde algılanırlar. Aradaki fark, metini üstünkörü gözden geçirmek yerine, İlahi Hakikati kendiniz için kalbinizle açtığınızda, bu Hakikat sizi asla terk etmeyecektir. Ve sizler bu Hakikatin taşıyıcıları olacaksınız. Bu Hakikat, ayrılmaz bir parçanız gibi size özgü olacaktır.  Bu, sizin ulaşmanız istediğimiz bilinç durumudur.  Dünya kadar eski olan Hakikatleri tekrar anlatmayı değil, Hakikatin taşıyıcıları, Sözümüzün taşıyıcıları ve Öğretimizi hayata geçirenler olmalısınız.

Ne yazık ki, böyle insanlar çok azdır. Sadece birkaçınız, öğütlerimizi yerine getirerek, çıkarsızca hizmet ederek, tüm hayatlarını hizmete dönüştürerek yaşamlarını tamamen adayabilirler.

Biz sizi biliyoruz. Görevlerimizi yerine getirebilecek ve fiziki planda işlerimizi yapabilecek her birinizi biliyoruz.

Her biriniz bizim dikkatli denetimiz ve gözetimiz altındadır. Ve birçoğunuz, tüm itimatımızı ve güven belgelerimizi aldıktan sonra, yeni de başladıkları işe devam etmek için kendinde güç bulamıyorlar ve Yoldan ayrılıyorlar.

Bizimle temas kurduğunuzda ve güvenimizi kazandığınız her seferinde, bunun bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. Pek çok enkarnasyon boyunca, sadece bizimle bağlantıya geçme ve bedenlenmeden önce üstlendiğiniz sorumlulukları yerine getirme hakkını elde ettiniz.

Ama her şeyden en acı olan, itimadımızı hak ettiğinizde ve güven belgelerimizi aldığınızda bile,  daha sonra sorumluluklarınızı savsaklıyorsunuz. Zihniniz daima, sizin haklı olduğunuza dair birçok mantıksal delil sunacaktır. Ancak kalbiniz size asla yalan söylemez. Ve bu bedenlenmenin sonuna kadar sizler daima kalbinizde bir ağırlık, yerine getirilmemiş görevinizin ağırlığını hissedeceksiniz.

Sizin yerinizde olmak istemezdim. Çünkü dünyanızda daha iç karartıcı bir şey yoktur, hiç bir eylem, yapıklarınızın ağırlığı, Dünyadaki Yaşam adına kutsal çalışmaya olan ihanetle kıyaslanamaz.

Bugün üstlendiğiniz görevleri size hatırlatmak için de geldim. Ve bu yılın bitimine kadar yine de kararınızı değiştirseniz ve yükümlülüklerinizi, görevinizi yerine getirmek için geri dönerseniz, bizler Karmik Kurulun karşısına sizin savunucunuz olarak çıkacağız ve yanlış seçimlerinizin karmik sonuçlarını azami derecede hafifletmeye çalışacağız.

Şu anda bedende bulunan çok az sayıda gerçek hizmetkâr vardır. Ve onların birbiri ardına, görevlerini yerine getirmekten vazgeçmelerini ve dünyanızın serapları peşine yöneldiklerini izlemek dayanılmazdır.

İnanın bana, dünyanızda, hizmet etmenin sevinciyle, görevi yerine getirmekten, çalışmanın tamamlanmasından alınan tatminle, uzaktan bile olsa kıyaslanacak hiçbir şey yoktur.

Fiziksel plandan ayrıldığınızda ve Işığın eterik oktavlarına geri döndüğünüzde, tüm evrenden milyonlarca Işık varlığı, size saygılarını sunmak ve dünyada bedenlenmeniz sırasında özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür etmek için acele ediyorlar.

Görünürde olanları örnek almayın. Bizim pek çok sadık hizmetkârlarımız, küçük rollerini oynamak için bütün hayat bekliyorlar. Ve görünüşteki bu önemsiz rol, bazen tüm bir ülkenin, bazen ise tüm dünyanın durumunu değiştirebiliyor.

Bu nedenle, kalbinizi dikkatlice dinleyin. Yaşam için hizmetinizi gösterme vakti gelmedi mi?

Size gerekli olan tüm yardımı seve seve sağlayacağız. Dış bilincinize, yapılması gereken görevi ulaştırma imkanı bulacağız. Ama eyleme geçmeniz gerektiğinde, ağlamayın ve sizin için ne kadar zor olduğunu, eski yaralarınızın ağrıdığını ve yeterince yedek gıdanız olmadığını söylemeyiniz.

Dünyanızda gerçek hizmetkarların hayattaki görevlerini yerine getirmeyi durduracak hiçbir şey yoktur.

Bu nedenle, sadakatinizi ve teyakkuzunuzu daima korumaya çalışın. Kendinizi sürekli eğitin. Gücünüzün ve imkanınızın kalmadığını hissettiğinizde bile hareket etmenizi sağlayacak iç kaslarınızı eğitin.

Yaşamınızda daima kahramanlığa yer vardır. Kahramanlığınız insanların dış bilinciyle takdir edilmeyecektir, fakat kahramanlığınız Göklerde takdir edilecektir. Çünkü bedende bulunurken, fiziksel planda sizi çevreleyen bazen dayanılmaz koşullara rağmen, sadakatinizi koruyarak yaptığınız kahramanlığın değerini yalnızca burada biliyorlar.

Size sadakat hakkında bu kısa Öğretiyi verdiğim için mutluyum. Ve bu Öğretiyi elçimizin aracılığıyla tamamladığımız bu dönemin son mesajında verebildiğim için iki misli mutluyum.

Eğer gelecekte imkanlar elverişli olması halinde ve  elçimiz aracılığıyla Öğretimizi vermeye devam edebilirsek mutlu olacağım.

Tatyana'ya hizmetinden dolayı teşekkür etmek istiyorum.

 

BEN El Morya, size olan İnancım, Ümidim ve size karşı Aşkımla.

 

© Tatyana Mikuşina, 2007


Kurulum Tarihi : 23/12/2017 · 11:21
Son Güncelleme : 23/12/2017 · 11:21
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 1199 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye