* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496699 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VII - ....... 26.12.2007

Öğrencilere tavsiyelerim

 

Sevgili Serapis Bey

26 Aralık 2007

 

BEN Serapis Bey, elçimiz aracılığıyla size gelen. Son sohbetimizden beri Serapis_Bey.jpgsizlere düşünmeniz için şu anda nasıl bir bilgi verilebileceğimi düşündüm. Mesajımı okumayı hemen bitirdikten sonra bugünkü sohbetin konusu üstünde düşünmeye bırakmamanızı çok isterim. Benim bu Mesajımıza, bilincinizde sürekli dönmenizi çok isterim. Size söylemek istediğim şeyin çok yeni ve anlamlı olduğundan değil. Bugünkü sohbetimizin konusu çoktan bilinmektedir. Sadece bugünkü Mesajıma dikkatinizi her zamankinden biraz daha uzun vermenizi istiyorum. O zaman bu dikkatiniz sayesinde, bedenlenmede bulunan öğrencilerimle bir bağlantı kurabilirim, onlar illüzyona hala öyle kapılmışlar ki dikkatlerini benim tarafıma yöneltmek için vakit bile bulamıyorlar. Ben 4. ışınına hizmet ediyorum, bu ışının Üstadıyım. Günlük derslerimi Luksor'un üstündeki mabedimde öğrencilerimle birlikte yaptığımı muhtemelen biliyorsunuzdur.

Benimle bağlantı kurmak için Mısır'a gitmenize gerek yok. Suretimi içsel gözünüzün önünde sürekli korumanızı ve benim hakkımda, özellikle uykuya dalmadan önce düşünmeniz yeterlidir. Mabedime davet edilmek ve sizinle giriş niteliğindeki sohbetimizin gerçekleşmesi için bu yeterlidir.

Kural olarak, bu giriş sohbetinden sonra öğrenciler düşünmek için biraz zaman alırlar ve kural olarak çok azı derslerime geri dönerler.

Hiç fark ettiniz mi, bir konuyu düşünmek için çok fazla zaman ayırmaya başladığınızda, zihniniz sizi mental planın ormanların derinliklerine öyle ustaca götürüyor ki sizler artık düşündüğünüz konuyu bile hatırlamıyorsunuz?

Sizler tüm çözümleri yüreğinizde bilirsiniz. Ve kalbinizin ani isteğine uymazsanız ve çözümü fani zihninizin düzeyinde düşünmeye başlarsanız, mabedime dahil olmak üzere bu sizi doğru yoldan uzaklaştır. Çok yazık, çünkü benimle iletişime geçme ve mabedimde eğitim almak için bir sonraki fırsat, şu anki bedenlenmenizin sonuna kadar sağlanamayabilir.

Ben, sizi Tekamül Yolu'na hazırlayan Üstadım. Sizler giriş niteliğindeki bilgileri alıyor ve dış bilincinizle gerekli edebiyatı aramaya başlıyorsunuz ve yavaş yavaş ileriki gelişiminiz için geçmeniz gereken tekâmüllerinize doğru ilerliyorsunuz.

Yol'dan ne denli kaçmaya çalışsanız da, fani aklınız ne kadar güçlü argümanlar öne sürerse sürsün, er ya da geç siz hepiniz benimle sohbet etmek için geleceksiniz. Çünkü nasıl ilerlemeniz gerektiğinizi ben karar veriyorum. Her birinizin hazır olma derecesini görüyorum ve mevcut yaşam koşulları çerçevesinde bu veya şu testi en iyi nasıl geçmeniz gerektiğinizi belirliyorum.

Size bazen, sıradan hayat zorluklarıyla ve sıkıntılarla karşılaştığınız gibi gözükebilir. Bununla birlikte, zorlu durumdan nasıl çıktığınızı ben çok dikkatlice izliyorum. Ve eğer içinizde herhangi bir kişiye karşı en küçük bir kızgınlığınız varsa ve zorluklarınızın sorumluluğunu ona yüklüyorsanız, o zaman testimi geçemiyorsunuz, çünkü testi geçmek için temel koşul, dış dünyada sizinle olup biten her şeyi tevazu ile kabul etmektir.

Beni duyabiliyor musun? Kesinlikle her şeyi. Sizin yaratmadığınız hiçbir şey başınıza gelmez. Sizler yaşamınızın tüm  koşullarını, kendi seçimlerinizle ve hayatınızda sizi çevreleyen şeylere karşı tepkilerinizle yaratıyorsunuz.

Ve bu basit Hakikati kavrayabilmek birçokları için yüzlerce ve binlerce bedenlenme geçiyor.

Anlaşılmaz bir şekilde, hayatınızda herhangi bir zorlukla karşılaştığınızda, yaptığınız ilk şey, ortaya çıkan durum için kendiniz dışınızda suçlu aramaktır.

İnan bana yaşamınızda karşılaştığınız % 99 durumlardaki koşulların sebeplerini geçmişte siz kendiniz yarattığınız. Ve yaşamınızın zor durumlarının yüzde biri, benim veya ruhsal gelişiminize rehberlik eden Üstatlardan birisi tarafından verebildiği bir testtir.

Sizler birinci ve için en zor öğrenilen Hakikati kavrayıncaya dek okullarımızda öğrenim görmeye ve imtihan olmaya devam ediyorsunuz.

Dış dünyada olup biten her şeye doğru şekilde tepki vermeye başladığınızda, sizler, bizim öğrencilerimiz olmaya hazırsınız ve dış bilincinizle ince planda içsel bağlantımızı fark etmeye başlıyorsunuz. Daha gelişmiş öğrencilerim, düşünce yardımı ile benimle anında bağlantıya geçebilir ve sordukları bütün veya hemen tüm sorularının cevaplarını yüreklerinde alabilirler.

Kural olarak, kendisinin artık edindiği bilgileri kullanarak ve uygulamaya sokarak bireyin ruhsal gelişimi için daha yararlı olacağını düşündüğüm durumlar dışında, tüm soruları cevaplamaya çalışıyorum.

İşte bu şekilde çalışmamız, Kardeşliğin Dünya insanlığıyla yaptığı çalışma gerçekleşiyor.

İnce planda sizinle aynı şekilde iletişime geçmeye ve hareketlerinizi yönetmeye çalışan farklı medeniyetler ve varlıklar vardır.

Bununla birlikte, bu gibi temasların çoğuna karşı sizleri uyarmak zorundayım. Çünkü İlahi seviyedeki titreşimleri sürdüremeyen ve fiziksel planda kendi görevlerini gerçekleştirmek için sizin hayat akımınızı kullanan varlıklar ile ilişkiye girdiğinizde, sizler karma yaratırsınız.

Dünyalar arasındaki sınırlar belirsiz hale geldiği için sizden gittikçe daha iyi bir ayrım yapmanız gerektiriyor. Yükselmiş Üstatlar ile bağlantı kurmak ve Mesajlarımızı almayı çok isteyen insanların birçoğu, geçmiş bedenlenmelerinde edindikleri deneyimle, astral planda yaşayan varlıklar ile kolayca temas kuruyorlar ve hatta onlardan mesajlar bile alıyorlar.

Astral planda bulunan varlıklarının emirlerine kendinizi sunmadan evvel, bu bağlantıya neden ihtiyaç duyduğunuzu kendinize bir sorun. Eğer yalnızca ince plandan mesaj almak istiyorsanız, niyetiniz, Kardeşlik ile karşılıklı ilişkiye girecek kadar yüksek değildir. Kural olarak, Mesajlarımızı almak için yetki verdiğimiz insanlar, eterik oktavlardan sadece mesajlar almaktan çok daha kapsamlı bir misyonları vardır. Bizler elçilerimiz aracılığıyla, fiziksel planda okullarımızı, aşramlarımızı ve yerleşim yerlerimizi yaratarak, güvenilir bir kılavuz kurmayı hedefliyoruz.

Ve eğer niyetiniz temiz ise ve Kardeşliğe hizmet etmek istiyorsanız, bu basit fikir üstünde bir düşünün: Hangisi daha önemlidir, dünyaya Ustaların aleminden mesaj vermek mi ya da dünyanızdaki kaos denizde güvenilir bir kılavuz sunmak mı?

Sanırım, Mesajımı boş zamanlarınızda düşünecek ve kalbinizde doğru kılavuzu seçeceksinizdir.

Şimdi sizinle vedalaşıyorum ve yeniden görüşmek üzere!

 

BEN Serapis Bey.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2007

 


Kurulum Tarihi : 30/01/2018 · 09:29
Son Güncelleme : 30/01/2018 · 09:31
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 1046 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye