* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497224 Ziyaretçi

 8 şu An Bağlı

Dikte VII - ....... 29.12.2007

Sizin için tavsiyelerim ve dileklerim

 

Büyük İlahi Yönetici

29 Aralık 2007

 

Veliki_Boj_Upravitel.jpgBEN Büyük İlahi Yönetici, bugün size gelen.

Karmik Kurulu oturumunun gerçekleştiği yılın sonunda size geldim. Size seslenmek için bu fırsatı kullanıyorum. Nihayet, uzun tartışmaların ardından, gelecek sene ne elde etmek istediğimizin net bir resmini oluşturmayı başarabildiğimiz için mutluyum. Ve eğer sabırlı olursanız, zamanla tüm planlarımızı ve görevlerimizi size tanıtabiliriz.

Fakat Mesajlarımızı sadece dinlediğiniz ve okuduğunuz zaman sona ermiştir. Şimdi aktif eylemlerin zamanı gelmiştir. Ve aranızda, eskisi gibi Mesajlarımızı okuyarak merakını tatmin etmek isteyenlere, şunu söylüyorum, bizim yollarımız farklıdır.

Ben, kalplerinizi uyandırmayı ve sizleri fiziksel planda somut çalışmalar yapmanızı yönlendirmek için geldim.

23'ünün Dünya meditasyonunda, sizin tarafınızdan serbest bırakılan enerjinin tamamını veya enerjinin neredeyse tamamını, elçimiz ile ilgili İlahi fırsatın geliştirilmesi için Karmik Kurulu tarafından yönlendirildiğini size söylemek için geldim. Bizler fiziksel planda somut adımlar atmaya niyetliyiz. İnisiyatiflerimizi desteklemeye ve bizimle işbirliği yapmaya hazır olan insanlara ihtiyacımız vardır.

Çalışmalarımızı sadece engelleyebilecek kalabalık seyirci grubu yaratmaktan söz edilmiyor. Her biriniz, bu bedenlemeye geldiği işleri yapmak için hazır olmalıdır.

Sene sonunun bu günlerinde ve Yeni Yılın ilk günlerinde, tam olarak şimdi ne yapabileceğiniz konusunda meditasyon yapmanızı öneririm. Hayatınızda bu veya şu planın yerine getirmenizi engelleyen şeyleri tartışmaktan kaçınmanızı rica ediyorum.

Dikkatinizi fiziksel planda somut eylemler gerçekleştirmek için yoğunlaştırmalı ve bunları yerine getirmeye başlamalısınız. Global eylemler değil, doğru yönde küçük adımlar. O zaman bedenlenmenizin İlahi görevini gerçekleştirmeye adım adım yaklaştıkça, bizim yardımlarımızı ve desteğimizi alacaksınız.

Bununla birlikte, eğer eski alışkanlıklarınızı ve bağımlıklarınızı geleceğe taşıma niyetindeyseniz, başarılı olamayacağınızı farkına varmalısınız. Gereksiz çerçöple dolu bir sırt çantayla dağda yürüyemezseniz. Tüm gereksiz eşyaları, alışkanlıkları bırakın ve Tanrı'nın sizinle ilgilenmesine izin verin.

Fakat burada sizi bir başka tehlike beklemektedir. Sizler bazen Tanrı'ya ve Üstatlara öyle bel bağlıyorsunuz ki ailelerinizle ilgilenmeyi, evinizi ve fiziksel bedeninizi düzenli bir şekilde tutmayı unutuyorsunuz.

Ruhsal ile fiziksel arasında tam bir ahenk ve denge, manevi yönde biraz daha fazla ağır basan ilgi ile fiziksel dünyada gerekli sonucu ortaya çıkartabilir.

Unutmayın ki gerekli iç dengeye ulaştığınızda, enerji sizin varlığınız aracılığıyla akabilecek ve sizin yapmanız gereken günün tüm işlerini yerine getirmek için vakit bulamayacaksınız.

Dünyanızda genel olarak kabul edilen yanlış bir kanı vardır. Hayatınızı Üstatların görevlerini yerine getirmeye adadıysanız, Üstatların sizin sağlık durumunuzla ve fiziksel ihtiyaçlarınızla ilgilenmeleri gerektiğini sanıyorsunuz.

Kendi yükünüzü Yükselmiş Üstatların omuzlarına yüklememelisiniz.  Sizin kendi zorluklarınız var, bizim ise kendi zorluklarımız var. Biz kendi yükümüzü size taşıtmaya zorlamıyoruz, çünkü yükümün en azından küçük bir bölümünü omuzlarınıza yüklersem, Dünya gezegeni evriminin iyiliği adına taşıdığım yükün ağırlığına sizler bir dakikalığına bile olsa dayanamazdınız.

Ne Yükselmiş Üstatların ne de elçimizin sırtına yüklenmeye çalışmayın. Herkes kendi yükünü kendisi taşımak zorundadır. Sadece engelliler, hastalar, çocuklar ve yaşlılar sürekli bir ilgiye gereksinim duyarlar.  Geri kalanlar kendilerine ve yakınlarına bakmak zorundadırlar.

Her sağlıklı erkek, ailesini geçindirmeye ve yardıma muhtaç kişilere yardım etmekle yükümlüdür.

Ruhsal yolu ve manevi kazanımlarını, tembellik hali ile karıştırmayın.

Sizin dünyanız sürekli bir tembellik hali varsayamaz. Sürekli meditasyonda sonsuza kadar kalamazsınız. Kendinizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz insanlara yiyecek, giyecek, barınma sağlamanız ve özen göstermeniz gerekir.

Ancak ondan sonra ruhsal uygulamalarınızla ve tekniklerinizle uğraşabilirsiniz.

Fakat sizi bir başka tehlike konusunda daha uyarmalıyım, devamlı iş yükünüzü ve meşgul olduğunuzu öne sürerek, sizler günde beş dakikanızı bile Tanrı'ya ayırmaya unutuyorsunuz. Eğer bilincinizi Tanrı ile uyumlu tutmazsanız, fiziksel planda doğru eylemler yapamazsınız ve doğru kararlar alamazsınız. Sürekli güzel, keyifli bir ruh hali içinde olmaya çalışmalısınız, bunun için ise ruhunuzla uyumlu ruhsal uygulamaları yapmalısınız.

Eğer dua etmeye alıştıysanız, sizi meditasyon yapmaya zorlayamam. Yoga ve meditasyon ile uğraşmak size daha yakın geliyor ise sizi dua etmeye zorlayamam. Kesin tavsiyeler yoktur.

Kendi manevi çalışmasını gerçekleştirmesi için herkese yeterince yaşam alanı ve imkanı mevcut.

Bununla birlikte, ruhunuzu geliştirmeye yönlendirmeyen uygulamalar da vardır; tam tersi onlar ruhlarınızı, dogmaların ve kuralların kafesine sokuyorlar. Kendine işkence ederek ve kendini kırbaçlayarak Tanrı'ya hizmet ettiklerine inanan, yanılgı içindekilerin ruhlarını kafesten çıkarma vakti gelmiştir.

Buna benzer uygulamaların İlahi hizmetle hiçbir ortak yanı yoktur. Sizler özgür insanlarsın ve ruhsal uygulamalar size mutluluk vermeli ve tatmin etmelidir.

Ben, tembelliğe ve aylak aylak dolaşmayı meşrulaştırmıyorum. Bazen ayağa kalkmak, dua etmek ve aileniz de dâhil olmak üzere diğer insanlara yardım etmek için kendinizi zorlamalısınız.

Bununla birlikte, gereğinden aşırı bir gayret ve her gün sadece manevî uygulamalar yapmanızı da tavsiye edemiyorum. Yalnızca makul bir denge, makul bir kısıtlama ve makul eylemler gereklidir.

Şimdi ayrılmadan önce, muhtemelen bildiğiniz, ancak unutmuş olabileceğiniz bir başka uygulama daha tavsiye etmek isterim. Sizin içinizde bulunan Işık'ı hatırlatmak isterim. Kalbinizde yaşayan Tanrı'yı size hatırlatmak isterim.

İçinizdeki Tanrı'ya sizin aracılığınızla kendini göstermesi için yalnızca imkân vermelisiniz.

Yeni Yılda fiziksel plandaki tüm eylemlerinizi, içinizdeki Tanrı'nın,  Yüksek Benliğinizin yönetmesini dilerim.

 

BEN Büyük İlahi Yönetici, bugün sizinle beraberdim.

 

© Tatyana Mikuşina, 2007

 


Kurulum Tarihi : 04/02/2018 · 13:12
Son Güncelleme : 04/02/2018 · 13:12
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 961 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.08 saniye