* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496453 Ziyaretçi

 8 şu An Bağlı

Dikte VIII - . 01.01.2008

Bilinç değişimi hakkında bir Öğreti

 

Gautama Buda

1 Ocak 2008

 

 

Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda, Mesajımı dünyaya vermek için size bugün gelen.

"Dünya iyi olsun" diyorsunuz ve her biriniz bu sözlere kendince bir anlam yüklüyor. Bununla birlikte dünyanın geleceği ile ilgili anlayışımızı ne kadar koordine edebilirsek, bu gelecek buna bağlıdır.

Zaman bulup, yalnız kaldığınızda ve kalbinizde bir dua söylediğinizde, dünyanızın geleceği hakkında doğru şekilde düşünmenizi isterim.

Dünya gezegeninin geleceği, ruhsal gelişme ile ayrılmaz bir şekilde bağılıdır. Bu nedenle, sizi yanlış, ilahi olmayan tezahürlere bağlayan her şey, sizin tarafınızdan acımasızca kesilmelidir. Her türlü yanlış, ilahi olmayan davranışı bilincinizde değerlendirmeli ve ancak ondan sonra İlahi örneklere ve tezahürlere ulaşmak için çaba gösterebilirsiniz. Dünyalar arasındaki sınır sizin içinizden geçiyor. Ve bu sınırı bilincinizde kendiniz hareket ettiriyorsunuz. Bu, çok ince, hassas bir süreç ve elbette, Dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu, dünyanın dönüşümü ne şekilde olduğunu ve Dünya'nın daha yüksek bir enerjitik seviyeye ne şekilde geçtiği konusunda düşünmez. Bununla birlikte, elçimiz aracılığıyla verdiğimiz Mesajlarımızı sürekli okuyanlar, sizler dünyanın değişimi ne şekilde gerçekleştiğini ve her birinizin buna somut olarak nasıl etki edebileceğinizi muhtemelen tahmin etmeye başlıyorsunuzdur.

Bu veya şu doğal felaketin nasıl yatıştıracağınız konusunda yoğun bir şekilde düşündüğünüz zaman, etkileyici sonuçlar elde ettiğinizi sanmayın. Kendinizin, gerçek dışı parçanızın, egonuzun üstünde  zafer kazanırsanız, çok daha fazla sonuç elde edersiniz. Bunun gibi kazandığınız her zafer, en şiddetli kasırgayı yatıştırmaktan çok daha değerlidir, çünkü sizler bilincinizi değiştiriyorsunuz ve dolayısıyla farklı bir titreşim seviyesine geçiyorsunuz. Ve karmik olarak size bağlı olanları, ailenizin üyelerini, tanıdıklarınızı, meslektaşlarınızı etkileyebilirsiniz. Siz hepiniz ince planda birbirinize bağlısınız ve her bir zaferiniz, ortak bir zafer haline geliyor ve yerkürenin en ücra köşelerine yayılıyor.

Enformasyonel bir alan, insanlığın bir kolektif bilinçsiz alanı vardır. Ve kendi ruhsal ilerlemenizde belirli sonuçlar elde ettiğinizde, bu sonuçlar sizin frekansınıza yakın frekanslarda titreşen insanlar tarafından okunur ve bu şekilde başarılarınız onlara aktarılır.

Bu nedenle bizler, yalnızca kendi bilincinizi geliştirmeniz konusunda özen göstermeniz gerektiğinizi öğretiyoruz. Bu nedenle, her biriniz yalnızca bir kişiyi - kendinizi terbiye etmeniz gerektiğini söylüyoruz.

Elbette, ben biraz abartıyorum. Bilginizi fiziksel planda çocuklarınıza ve tanıdıklarınıza  uygun bir şekilde iletmek sizin sorumluluğunuz dahilindedir. Bununla birlikte, ince planda gösterdiğiniz başarılarınızın etki gücü hiçbir şeyle kıyaslanamaz, çünkü ince dünya, fiziksel dünyadan daha esnek ve değişkendir. İnce dünyada gerçekleşen ve fiziksel dünyada henüz görünmeyen değişimler, işte bunlar, bizi en çok ilgilendiren ve dikkatimizi çeken değişikliklerdir.

Bizler ruhsal gelişiminizi son derece dikkatlice takip ediyoruz. Ve her bir başarınız, bizim mutluluk ve coşku duymamıza neden oluyor. Bu, nihayet ayağa kalkmış ve  ilk adımlarını atan çocuğunuzu izlemeniz gibidir.

Bizler doğru yönde attığınız ilk adımlarınızı izliyoruz ve ilk başarılarınız ve kazanımlarınız için seviniyoruz. Mesajlarımızı okumaları ve ilkinden başlayarak sonuncusuna kadar tekrar okumaları sayesinde gelişiminde muazzam sıçrama yapmış birçok ruh var ve bizler onların başarılarına şaşırmaya devam ediyoruz.

Sizler öğrenme yeteneğine sahipsiniz ve son birkaç yıllardaki başarılarınız bizi mutlu etmeye devam ediyor!

Bu yüzden bugün, Yeni Yıl'ın ilk gününde sizden başka hiç kimsenin yapamayacağı işleri hatırlatmak için size geldim.

Yalnızca sizler, kendiniz dışında hiç bir danışmana veya öğretmene ihtiyaç duymayacağınız bilinç seviyesine yükselebilirsiniz, çünkü yüreğinizde kendi öğretmeninizi bulmuşsunuzdur.

Kendinizle baş başa, kendi içinizde bulunan öğretmeninizle beraber ne kadar çok zaman geçirirseniz, çevrenizdeki insanlara o kadar gittikçe daha fazla etki edebilirsiniz.

Çünkü insanlar, fiziksel planda onu takip ederek bilincini ve davranışlarını değiştirebilecekleri bir modele, bir örneğe ihtiyaç duyarlar.

Her biriniz zamanla birçok kayıp ruh için öğretmen olabilir. Çocuklara ve gençlere içkinin, sigaranın, rock müziğin ve dünyanızın diğer tezahürleri, ruhlarına zarar verdiğini söylemekten çekinmeyin. Gençler karşılarında doğru örnekleri görmüyorlar. Çevrenizdeki insanlara yapabileceğiniz etkiyi hafife almayın. Size saygı duyan tanıdıklarınızın huzurunda söylediğiniz "Ben içki içmiyorum" veya "ben artık sigara kullanmıyorum" gibi tek bir ifade,  bu insanların bilincinde, tüm hayatları boyunca takip ettikleri davranışların doğruluğu hakkında bir şüphe yerleşmesi için yeterli olacaktır. Toplumunuzdaki stereotiplerini siz kendiniz oluşturuyorsunuz. Davranış stereotiplerinizi değiştirin, hayatınıza İlahi modelleri sokun ve sonuçları birkaç yıl sonra göreceksiniz.

Her biriniz, gün boyu karşılaştığı her insanı doğru bir şekilde etkilemeye çalışmanız gerekir. Bununla birlikte, temel etkiyi titreşimlerinizin yaptığını ve ondan sonra sözleriniz ve fiziksel plandaki davranışlarınız [etki ettiğini] unutmayın.

Öğretmeye çalışmayın, yalnızca karşınızda spiritüelliğe susayan bir ruh gördüğünüzde bir öğreti verin. Ona bir kadeh soğuk su verin, susuzluğunu giderin. Fakat asla kimseyi içmeye zorlamayın.

Eğer bir kişi susamamış ve içmek istemiyorsa çok temiz, kutsal bir su bile yararlı olmayacaktır.

Bugün size geldim. Ne yazık ki sohbetimizin süresi bitti.

 

Tekrar görüşmek üzere BEN Gautama.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2008

 


Kurulum Tarihi : 25/02/2018 · 16:00
Son Güncelleme : 25/02/2018 · 16:01
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 1007 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye