* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496811 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte VIII - . 04.01.2008

İlahi özelliklerinin yaşamda tezahür edilmesi hakkında bir Öğreti

 

Sevgili Lanello

4 Ocak 2008

 

 

BEN Lanello, elçimiz aracılığı ile bu gün ile size 25lanelo.jpggelen.

Son buluşmamızdan beri çok uzun bir zaman geçmişmiş gibi gözüküyor. [1]  O kadar çok şey oldu ki. Ve şimdi ben tekrar size geldim. Güneş eskisi gibi parlıyor, çocuklar ve büyükler eskisi gibi Noel ve Yılbaşı bayramlarını kutluyorlar. Bununla birlikte, bir şeyler fark edilmeksizin tekrar değişti. Ve size neyin değiştiğini söyleyeceğim. Çevredeki fiziksel dünyanın titreşimleri değişti. Bilincinizin kendini ayarlaması ve titreşimlerin değişimine alışabilmesi için sizin çok gayret etmenizi ve kendiniz üzerinde çok çalışmanız gerekir.

Bilincinizi değiştirmeniz hakkında konuştuğumuzda, kafanızı bir sürü yeni bilgilerle doldurmanızı veya daha fazla kitap okumaya başlamanızı, film izlemenizi ya da konsere gitmenizi anlamına gelmiyor.

Bilincinizde bir atılımın gerçekleşmesi için, temaslarınızı ve her şeyi alma isteğinizi sınırlandırmanız gerekir. Alıştığınız davranışları yapmayı bırakın ve hayatınıza dışarıdan bir bakın.

Hayatınızda sonsuzluğa ait olan nedir? Her gün yaptığınız şeylerden hangisi sizden daha uzun yaşayacak?

Size bir soru sordum.

Cevaplamaya acele etmeyin. Aranızda, sorduğum soruyu doğru cevaplayacak pek az kişi vardır.

Yani ... ilelebet yaşayacak, ebedi dünyaya ait, sizden daha uzun yaşayacak ve sizinle kalacak olan nedir?

Siz çevrenizdekilerden hangisi ilelebet yaşayacağını ve ebedi, ölümsüz, dünyaya ait olduğunu düşünüyorsunuz?

Sizinle oyun oynadığımı mı düşünüyorsunuz? Ancak, dünyanızda sizden daha uzun yaşayacak ve sonsuza dek varlığını sürdürecek bir şey vardır. Ve bunlar yaşamınızda tezahür ettiğiniz İlahi özelliklerdir.

Hayatınızda gösterdiğiniz pek birçok İlahi özellikler ve ilahi olmayan özellikler vardır. İlahi olmayan özellikler gösterdiğinizde, fiziksel dünyadaki durumunuzu kötüleştiriyorsunuz. Sizler karma yaratıyorsunuz ve bu karmayı dönüştürmek zorunda kalacaksınız. Çoğu zaman, karmanın dönüştürülmesi, başınıza gelen mutsuzluklar, talihsizlikler, acılar ve hastalıklar aracılığıyla olur.

Bununla birlikte, Tanrı size İlahi özelliklerin gösterilmesini söyler. İlahi özelliklerinizi gösterdiğinizde, bu özellikler sizden daha uzun yaşayacak ve asırlar boyu varlıklarını sürdüreceklerdir.

Eğer çağdaş tarihinize dönerseniz, insanların hangi davranışları tarih sayfalarına geçtiğini hatırlayacaksınızdır.

Çoğu zaman bunlar fedakârlık, özveri, cesaret, şeref ve onur ile ilgili davranışlardır.

Sizler, İlahi özelliklere ait ve tüm dünyevi bedenlenmeleriniz boyunca size eşlik eden özellikleri kolayca sayabilirsiniz.

Örneğin, geçmiş bedenlenmelerinizden birinde şövalye asaleti ve hizmet etme niteliğini geliştirdiyseniz, bu özellikler tüm bedenlenmeleriniz boyunca sizinle beraber kalacaktır.

Ne mi demek istiyorum? Yaşamanızı değer kılan tek şey - İlahi özelliklerinizi geliştirmenizdir. Ailenize hizmet etmek ve iş hayatında dar görüşlü ortaklarla karşılaştığınızda gösterdiğiniz fedakârlık bu özelliklere aittir. Hayatınızda daima kahramanlıklara yer vardır, daima şövalyelik cesaretine ve hizmet ettiğiniz işinize bağlılığa yer vardır.

Önceki yüzyıllara bakarsanız, yazarların, ressamların ve diğer sanatçıların ilgisini daima İlahi özellikler çekmiştir.

İşte bu nedenle, İlahi özelliklerinizi gösterme zamanının geldiğini söylemek için bu gün size geldim. Ve tıpkı şimdi sokaklarınızda ve topluluğunuzda kültürsüzlüğünün, paranın ve kârın iktidarı egemen olması gibi, çok uzak olmayan gelecekte İlahi düzen ve uyum aynı şekilde egemen olacaktır. Ve toplum üyeleri, yardıma ve bakıma muhtaç insanları bulmak için devamlı arayış içinde olacaklardır.

Şu anda size söylediklerim inanılmaz ve imkânsızmış gibi geliyor. Bununla birlikte, sizler artık başka bir şekilde yaşayamazsınız. İlahi yasaya aykırı yaşama özgürlüğünüzü ne kadar daha fazla savunursanız o kadar daha çok çekeceksiniz. İnanın bana, Tanrı ile boy ölçüşmenin bir anlamı yoktur. Ve eğer [fiziksel] planınızın titreşimleri değişmesine karar verildiyse, bu değişim gerçekleşecektir.

Şu anda İlahi Yasayı kabul etmek istemeyen kötü varlıkların curcunası ve şenliği etrafınızı sarmıştır.  Ve onlar Tanrı'nın birçok oğullarını ve kızlarını yoldan çıkartıyorlar. Birçok genç insan, uyuşturucu maddelerin etkisi altındayken ve vahşilerin davul seslerini ve şamanların tef vuruşlarını andıran sözde müziğin etkisindeyken, auralarına ve bedenlerine nüfuz eden varlıklar tarafından uyarılan en alt içgüdülerini itaatkâr bir biçimde takip ederler.

Bu curcunanın sonu yaklaşıyor. Birkaç yıl sonra pek çoğunuz bu mesajımın sözlerini tekrar okuduğunda, bahsettiğim şey size garip gelecektir. Çünkü İlahi Yasaya riayet eden Dünya halkı daha yüksek davranış modellerini takip etmek zorunda kalacaktır. İlahi Yasayı takip etmek istemeyen kişiler ise, Afrika'nın bir yağmur ormanında, ateşin başında oturarak ve çok sevdikleri davul ve tef seslerinin altında, et parçalarını yiyerek dünyadaki varlıklarını sona erdireceklerdir.

Herkes ulaşmaya çabaladığı şeyi elde eder. Şu anda yarattığınız karmanın sizin tarafınızdan tamamen yaşanılıp bitirilmesi gerekiyor. Bunun için merhametli Tanrı, Afrika kabilelerinden birisinde bedenlenerek bu karmayı dönüştürmenize izin verecektir.

İnsanlar, İlahi Yasayı yüreklerinde kabul etmediği zaman ve yaşamlarında İlahi Yasayı takip etmeye hazır değillerse, disipline edecek birçok yöntem bulunur.

İçinde Tanrı'yı hissetmeyen, onu Yüksek dünyalara bağlayan içsel İlahi ipini kendisi koparan bir insana, hayatta olup biten her şeyi kendi elliyle, kendi davranışları, düşünceleri ve duygularıyla yaratığını açıklamak çok zordur.

Bununla birlikte, bizler ilahi olmayan tezahürlere çok fazla dikkatimizi veriyoruz. Bizim görevimiz çevredeki yaşamı İlahi modellerle ve İlahi tezahürlerle doldurmaktır.

İşte bu nedenle bizler, size farklı bir dünyanın varlığını hatırlatmak ve fiziksel dünyaya onlar aracılığıyla tezahür olacak insanlar arayan, ince düzlemde birçok İlahi modelin varlığını hatırlatmak için geliyoruz.

Sizler, çevrenizdeki bataklıktan kurtulmak için içinizde mutlaka bir güç bulacaksınız. Size inanıyorum! Yardım veya tavsiye için bana seslenecek olan her birinize yardım etmeye hazırım.

 

BEN Lanello.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008

-----------------------------------------

[1] Sevgili Lanello bir önceki mesajını  "Karma Yasası hakkında bir Sohbet" 2 Temmuz 2007'de verdi.


Kurulum Tarihi : 14/04/2018 · 08:53
Son Güncelleme : 14/04/2018 · 08:53
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 954 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye