* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496651 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte VIII - . 06.01.2008

Titreşimlerinin yükselmesi hakkında bir Öğreti

 

Sevgili Zerdüşt

6 Ocak 2008

15zaratustra.jpgBEN Zerdüşt, size tekrar gelen.

Bu gün sizlere nasihat vermek ve Öğretimizin belki de unutmuş olduğunuz ilkelerin yenilenmiş anlayışını vermek için geldim.

Size bu dünya kadar eski olan Öğretiyi vermeye geldim. Ben bu Öğretiyi, Dünyada bedenlendiğim sırada verdim. Ve şimdi aydınlanmış dinleyici kitlenize bilgi vermek üzere bu fırsatı kullanıyorum. Şu anda beni birçok ruh okuyabileceğini tümüyle farkındayım. Onların arasında her bir kelimemi anlayabilenler olduğu gibi, Mesajımı, yaşamlarında bir başka eğlence olarak kabul edenler de vardır. Onlar sözlerimin yanından, bir başka eğlenceli etkinliğe çağıran, dünkü bayram afişin yanından geçer gibi geçip gidecektirler. Ve onların kadim Öğretiyi idrak etmeleri burada bitecektir.

Bizler öğrenme kabiliyetinizin açılmasını ve sizlerin Hakikati ile yalanı, gerçeklik ile illüzyonu ayırt edebilme kabiliyetine kavuşmanızı sabırla bekliyoruz.

Şu anda sizler maddenin en alt noktasında bulunmaktasınız. İşte bu yüzden birçok Hakikat'i anlayamıyorsunuz, çünkü sizi çevreleyen dünyanın yoğunluğu çok yüksektir. Dünyanız bu evrende izin verilen en düşük frekansta titreşiyor. Evrende meydana gelen süreçlere iştirak edebilmeniz için titreşimlerinizin frekansını birazcık artırmanız gerekir. Şunu belirtmem gerekiyor ki, sizi çevreleyen dünyanın titreşim frekansı çok hafif bir şekilde artarsa dahi, fiziksel iletkenleriniz böyle bir yüke dayanamayabilir.

İşte bu nedenle birçok dinde, neredeyse tümünde, fiziksel iletkenlerinizi ve eterik, astral ve mental bedenleriniz dahil olduğu daha ince iletkenlerinizin arındırılmasından bahsediliyor.

İşte bu nedenle oruç tutmanızı, düşünce ve hislerinizi temiz tutmanız gerektiğinizi size sürekli hatırlatılmaktadır.

Dünyanın titreşim seviyesi biraz daha arttığında, şu anda Mesajımı okuyanlar arasında, gezegenin bu yeni titreşimlerine dayanabilen bir kaç yüz kişi anca bulunur.

Bu yüzden geliyorum ve size Dünya gezegeninin titreşimlerin değişimi sırasında iletkenlerinizi nasıl koruyacağınız hakkında bu Öğretiyi veriyorum.

Her şeyden önce, sizler fiziksel bedeninizle ilgilenmelisiniz. Titreşim frekansı en düşük olması sebebiyle, bu beden en çok zarar görecektir. Bu nedenle şimdiden daha hafif bir beslenme şekline geçmeniz gerekir.

Her türlü et ürünlerini ve hatta tavuk ve balığı yemeğinizden çıkartmalısınız. Alkol, nikotin, uyuşturucu ve tüm uyarılarımıza rağmen inatla tüketmeye devam ettiğiniz diğer pek çok zararlı maddelerden vazgeçmeniz konusundan bahsetmiyorum bile.

Hava, su, yiyecek gibi çevrenizdeki her şeyin kalitesine dikkat etmelisiniz. Çoğunuzun tükettiği yiyecek, niteliksel olarak gelecekte yiyecek olarak uygun değildir. Yiyecekleriniz temelde bitkisel kökenli lapalar, meyve suları, mineral suyu ve bazı doğal ürünler, örneğin bal, meyve ve sebzeden ibaret olmalıdır. Konserve dâhil olmak üzere kimyasal işlem görmüş her türlü yiyecek ürünlerinden kaçının.

Fabrikada işlem görmüş ürünleri tüketmeyin. Zararlı ve kanserojen maddelerle zenginleştirilmelerinden başka, bu ürünler depolarda, üretim tesislerinde ve özellikle market raflarında bulunurken bir yığın negatif enerji ile de zenginleşmiştir.

Eğer tavsiyelerimizi takip ederseniz, çok yakında yediğiniz yiyecek miktarı en aza indirgenir ve büyük şehirlerden uzakta bulunan tarım arazilerinizde, kendinize ve aileniz için gerekli ürünleri üretebilir hale geleceksiniz.

Tükettiğiniz aşırı miktardaki gıda, enerji merkezlerinizin, çakralarınızın kirlenmiş olması ile bağlantılıdır. Bu nedenle sizler çakralarınız yoluyla tam olarak enerjisel gıda alamıyorsunuz.

Aslında yiyeceklerinizin temel enerji bileşeni,  size İlahi dünyadan çakralar sistemi yoluyla gelmelidir.

Fiziksel bedeninizi idame ettirmek için, zehirli kimyasallar kullanılmadan, ekolojik temiz bölgelerde yetiştirilen bitkisel gıdalarda yeterli miktarda bulunan belli ölçüde mineraller, proteinler, vitaminler, yağlar ve karbonhidratlar yeterli olmaktadır.

Alışageldiğiniz gibi yemek tüketmeniz gerekli değildir. Bedenleriniz daha yüksek frekanslarda titreşmek için maksimum hafifletilmelidir.

Aksi takdirde, hasta olacaksınız ve kendinizi kötü hissedeceksiniz ve eninde sonunda tavsiyemize uymak zorunda kalacaksınız, fakat çok zaman geçecek, ben ise sizin şimdiden hazırlanmaya başlamanızı öneriyorum.

İnce bedenlerinizi arındırılması hakkındaki Öğreti, daha önceki Mesajlarımızda bolca verilmiş ve daha önce verilenin tekrarlanması konusunda zaman harcamak istemiyorum.

Sevgili Kuthumi'nin Diktelerine[1] dönmenizi özellikle öneririm, kendisi orada düşük nitelikli düşüncelerden ve duygularından nasıl vazgeçeceğinizi apaçık gösteriyor.

Bedenlerinizdeki metabolik süreçlerini yeni bir enerji aralığında nasıl düzenleyeceğinizi öğrendikten sonra, bedenleriniz özel bir inceliğe kavuşacaktır. Bir sonraki evriminiz için artık fiziksel bedenlerinize ihtiyaç duymayacağınız aşama çok çabuk gelecektir. Tıpkı bizim fiziksel bedenlerimiz olmaksızın evrimimize devam etmemiz gibi.

Doğru beslenme ve doğru yaşam biçimi gelişiminizde elbette önemli bir rol oynadığını söylemek zorundayım, ancak öncelikli olan, bilincinizin genişlemesi, daha kapsamlı şeyleri alabilme ve alışagelen çerçevelerin ve dogmaların ötesine geçme kabiliyetinizdir.

Gerekli bir koşul olarak bizler, Yükselmiş Üstatlar olarak, bir müridin, Yolunun belli bir aşamasında, dünyadaki Hiyerarşimizin basamağında bulunarak, mutlaka Dünya evrimlerine hizmet etmek için tüm hayatını adaması gerektiğini daima düşünmüşüzdür. Tekamül Yolu Öğretisi aynı şekilde size birçok defa detaylı olarak verildi ve şimdi onun hakkında ayrıntılı olarak konuşmayacağım.

Gördüğünüz gibi, önünüzde, kendiniz üstünde, kendi bilinciniz üstünde ve insanlara yardım etmek konusunda yeterince çalışma alanı bulunmaktadır.

Bu nedenle, yapmanız gereken bir şeyin olmadığını ve ne yapacağınızı bilmediğinizi bize şikayet etmeyin.

Elçimiz aracılığıyla verdiğimiz bu Diktemi ve Üstatların diğer Diktelerini, Üstatların yaşamınızda somut bir biçimde neyi kullanmanızı tavsiye ettiklerinin bakış açısından yeniden okuyun. Bir kalem ve kağıt alın ve tüm tavsiyeleri ve öğütleri yazın.

Ondan sonra, tamamladığınız veya tamamlamaya başlamış olduğunuz maddelerin yanına artı işareti koyun.

Eminim ki bu basit işlemden sonra kendiniz için doğru sonuçlar yapacaksınız.

Bugün size nasihat vermek için geldim.

 

BEN Zerdüşt.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008

 

24 Mart 2005, "Duygu ve düşüncelerinizi kontrol etmeye çalışmanız gerekir"

19 Mayıs 2005, " Günün büyük bir bölümünde, içsel barışınızı ve ahenk durumunuzu korumaya çalışın"

31 Mayıs 2005, "Karma öğretisi"

6 Haziran 2005, "İyi karma Öğretisi"

24 Haziran 2005, "Eylemsizlik karma öğretisi"

29 Haziran 2005, "Yola başlamaya hazır mısınız?"

6 Temmuz 2006, "Karma yasanın genişletilmiş anlayışı"

26 Aralık 2006, "Davranışlarınızın sonuçlarını sürekli analiz etmeli ve öğretinizi anında çamura bulayanlara öğretmeye kalkışmamalısınız"

6 Ocak 2007, "Ruhunuz hakkında bir Öğreti"

26 Haziran 2007, "Günlük tavsiyeler

4 Temmuz 2007, "Alt bedenlerinizin temiz korunması hakkında bir Öğreti"

 


Kurulum Tarihi : 20/05/2018 · 10:48
Son Güncelleme : 20/05/2018 · 10:51
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 893 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye