* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496653 Ziyaretçi

 1 Şu An Bağlı

Dikte VIII - . 09.01.2008

Ayırt etme hakkında bir Öğreti


 

Gautama Buda

9 Ocak 2008

 

 

Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda, bugün size gelen.

Bugünkü gelişimimin amacı küçük bir Öğreti vermektir. Ve her zaman olduğu gibi ruhsal dünyadan aldıklarınızı nasıl kullanacağınıza dair siz kendiniz karar vereceksiniz.

Seçim her zaman size aittir, ancak seçiminizi yapmanız için gereken süre sınırlıdır.

Bir başka deyişle, maddede deneyler yapabilirsiniz ve herhangi bir yönde adımlar atabilirsiniz, fakat kozmik fırsat bitene kadar.

Şimdi ise geliş nedenime geçeceğim. Sizler er ya da geç var oluşunuz hakkında kendinize sorular sormaya başlıyorsunuz. Ve maddi dünyadaki deneyleriniz bilincinize artık ilginç gelmediği zaman, sizler bilinenin sınırı dışına yöneliyor ve deneylerinizi bilinmeyen bir dünyada yapmaya başlıyorsunuz.

Fiziksel dünyanızda deney yapmak için birçok fırsat var, ancak birçoğu, ince dünya ile deneyler yapmaya başlıyorlar. Ve ince dünyaya ilgi göstermeye başladığınızda, bu dünya size bu veya şu derecede size kendini gösteriyor.

Ancak, işte tam burada yolunuzda sizi pek çok tehlike beklemektedir. Mesele şu ki, fiziksel dünyanızda olduğu gibi ince dünyadaki her şey benzerlik Yasasına tabidir. İnce dünyayla temas kurmayı çabaladığınızda, ama temiz bir niyete sahip olmadığınızda, büyük olasılıkla, ince dünyanın temsilcileriyle, daha doğrusu astral planda oturanlar ve bu evrende var olan belirli Yasaya uymak istemeyenler ile bağlantı kuracaksınız.

Astral planı, titreşimsel olarak fiziksel planından çok farklı değildir ve astral planın yoğun katmanları, İlahi Yasaya boyun eğmek istemeyen ve evrimsel gelişim yolunu takip etmek istemeyen varlıklarla doludur.

Bu nedenle, bu tür varlıklarla temasa geçerek, ruhsal olarak çok fazla ilerlemezsiniz, tam tersi, sizin yaşam akışınızı kendi çıkarlarına göre sömürecek varlıkların etkisi altına girebilirsiniz.

Akıl hastaların büyük bir çoğunluğu benzer varlıklar tarafından ele geçirilmiştir. Bazılarına Yükselmiş Üstatlar ile temas kurdukları gibi gelir, hatta mesajlar bile alabilirler ve hayallerinde yükselmiş üstatları görebilirler. Fakat bunlar astral planın sakinleriyle ve astral planın varlıklarıyla temaslardır.

Böyle bir başarısızlığı önlemek için ince dünyayla neden bağlantı kurmanız gerektiği üstünde ciddi olarak düşünmelisiniz. Ve eğer içinizde mesaj almak ve ince dünyadan birileri ile iletişime geçme arzusu varsa,  sizler, Dünya'da bedenlenmiş birisi ile bağlantıya geçmek isteyen varlıklarla temas kurmaya mahkûmsunuzdur.

Bu nedenle bizler, ince dünya ile temas kurma konusunda ihtiyatlı olunması hakkındaki Öğretiyi defalarca verdik. Sizler düşüncelerinizde ve niyetlerinizde tümüyle temiz olmalısınız, dört alt bedeniniz belli bir saflığa erişmesi gerekir. Sizler yalnızca tek bir şeyi arzulamanız gerekir: İnsanoğluna, bütün canlı varlıklara Hizmet etmek.

Niyetiniz temiz olduğunda ve arzularınız arındığında, sizler er ya da geç Yükselmiş Üstatlar ile temasa geçeceksiniz. Ancak bu olabildiğince geç olsun, çünkü sizin dışınızda birisine seslenmeden önce, içsel Öğretmeninizle, Yüksek Benliğinizle bağlantı kurmanız gerekir.

Daha önceleri, Dünyada bedenlendiğim sırada, yanında bedenlenmiş bir Öğretmen olmadan, hiç kimse ince dünyayla temas kurma riskine girmezdi. Birçok istekli insan, onları eğitmeye kabul edecek bir Öğretmen bulabilmek amacıyla, dünyayı karış karış dolaşıyordu. Ve istekli olanlar, Öğretmen’in onlara dikkatlerini yöneltecekleri anın geleceğini ve değerli bir Öğreti verecekleri ümidiyle, en zor işi yapmaya ve Öğretmenine yıllarca hizmet etmeye hazırlardı.

Şimdi, zamanınızda sizin için çok daha zor, çünkü bütün bilgi alanı, bir şeyler öğreten ve takipçilerini bir yerlere götüren farklı öğretiler, tarikatlar ve gruplarla doludur.

Bu nedenle, zamanınızda sizden iki, üç misli bir dikkat gerektiriyor. Dünyanızda çok da temiz olmayan insanlar tarafından verilen bilgiyi ve enerjileri almak için kendi kabınızı, bilincinizi sunmadan önce, sizler her şeyi dikkatlice tartmalı ve ancak ondan sonra bir karar vermelisiniz ve size verilen öğretinin anlamını kavramaya çalışmalısınız.

Zamanın değiştiğini aldatıcı argümanı adı altında,  Yükselmiş Üstatlar'ın verdikleri Öğretinin eskidiğini ve Guru-çela ilişkileri ile Tekamül Yolun şu anda aktüel olmadığını her köşe başında söylüyorlar. Ve sizlere yüzlerce,  binlerce yıl boyunca insanlığa verdiğimiz Öğretinin yerine geçen veya ikame olan güzel, modern ambalajlar içinde şüpheli öğretiler sunuyorlar.

Sizin seçme imkânınız vardır ve her biriniz sonuçta istediğini elde ediyor.

Bizim işimiz - Dünya gezegeni insanoğluna ilk başlangıcından beri planlanan evrimsel gelişim yolunu takip etmek isteyenlere Öğretiyi vermeye devam etmektir. Bizler rotamızı Yüce Merkezi Güneş’ine göre ayarlıyoruz. Hiyerarşimizin bağlı olduğu Yüce Merkezi Güneş'in onayı olmadan hiç bir ciddi kararı alamıyoruz.

Sizin veya tanıdıklarınızın aracılığıyla mesajlar veren varlık kime bağlıdır?

İnce dünyadan bir sürü gereksiz dikteler ve mesajlar okuyarak bilincinizi doldurmaya acele etmeden önce, bunun hakkında bir düşünün.

Mesajlarımızda verdiğimiz ayır etme Öğretiyi temel alın. Beyaz Kardeşliğin Üstatları ile bağınızı koparmadan önce ve kendilerini bizim isimlerle veya hiç bilinmeyen isimler ile adlandıran varlıklardan mesajlar almaya çalışmadan önce yedi kere ölçün.

Bugün size ayırt etme ile ilgili önemli bir Öğreti vermeye geldim. Umarım, bu Mesajımı okuyan birçok insan için bu nasihatim zaman açısından yerinde ve faydalı olacaktır.

Her zaman olduğu gibi vedalaşmak benim için üzücüdür.

 

BEN Gautama Buda.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 24/07/2018 · 20:29
Son Güncelleme : 24/07/2018 · 20:29
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 848 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye