* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496558 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VIII - .. 05.06.2008

Mevcut durum hakkında haberler

 

Sanat Kumara,

5 Haziran 2008

 

 

Sanat Kumara.jpgBEN Sanat Kumara yeniden size gelen.

Amaçlarınızın pusulasını ayarlama vakti gelmiştir.  Ne yapıldığını özetleme zamanı gelmiştir.

Bizler, belli bir mesafeden dikkatlice gözlemeyerek yanı başınızdaydık. Şimdi yorumlarımızı sunmak ve ara sonuçları özetlemek istiyoruz.

Bu yılın Ocak ayında bu elçi aracılığıyla çalışmamızın yeni bir aşamasına başladığımızı hatırlıyorsunuzdur.[1]

Bu etabın alışılmışın dışında olduğunu hatırlıyorsunuzdur. Bu etap en önemlisidir. Sizi tüm ciddiyetle, planladığımızı gerçekleştirmek için daha önce hiç bu kadar çaba sarf etmediğimizi sizi temin etmem gerekir. İlgi ve etkinlik alanımıza giren her kişi, kendi üstünde, her şeyin çok ciddi olduğunu hissedebilir. Sizler bunu fiziksel duyularınızla göremeyebilir ya da hissedemeyebilirsiniz, fakat sezgisel seviyede ve dolaylı belirtileri kullanarak, çok ciddi bir etaba girdiğinizi anlıyorsunuzdur. Geçtiğimiz birkaç yüzyıl boyunca bu aşamanın sonuna kadar ulaşamadık. Bu etap, fiziksel planda bir model inşa etmekle ilgilidir.

Topluluğun veya yerleşim yerinin bu şekli, insan evrimin her bir aşamasında ve değişik zamanlarda, Dünya'da oluşan koşullara göre farklı olacaktır.

Şu anda insanoğlunun sahip olduğu kazanımlarını kullanılarak, Topluluk şeklini yepyeni bir bilinç niteliği seviyesinden benimseme vakti şimdi gelmiştir.

Bu görev çok zor ve şu anda bedende bulunan ışık taşıyıcıların büyük bir çaba göstermeleri gerektiriyor.

İnan bana, bazen her şey, belli bir işi gerçekleşmek için bedenlenen tek bir kişiye bağlıdır. O, bunu biliyordu ve hevesle çalışmaya başladı. Ama belirli bir süre geçti ve ilk dürtüsü zayıfladı.

İnsan doğası gereği, sizler bilincinizi sürekli en yüksek seviyede koruyamazsınız. Belirli bir zaman geliyor ve kurnaz zihniniz size konuşmaya başlıyor "Kendini düşün. Bu işe neden bu kadar çok güç harcıyorsun? Peki o gerçek mi? Kendin için yaşama vakti gelmedi mi? Hayat o kadar kısa ki."

Ve kişi şüphelenmeye başlıyor ve birbiri ardına fırsatları kaçırıyor. Kozmik vadeler geçiyor ve görev yerine getirilmeden ortada kalıyor. Eğer sadece bir kişinin kaderi söz konusu olsaydı, hayıflanabilir ve olup bitene üzülebilirdik. Ancak bütün bir ulusun ve birkaç kuşak insan için kaçırılmış fırsattan bahsediyorum.

Elbette alternatif seçeneklerimiz vardır. Hemen yedek seçeneğimizi kullanmaya ve farklı bir kişiyi eyleme geçmesine uyandırmak için gayret ediyoruz. Ancak, birbiri ardına ışık taşıyıcılarının Yoldan nasıl saptıklarını ve uğruna bedenlenmeye geldikleri  görevin duraksadığını ve yerinde saydığını izlemek çok zor. Bizler birçok kez ihanet karması hakkında konuştuk. Ancak, bir kişi ihanet ettiğinde, çoğu zaman bunun farkına varamıyor. Ona göre, daha doğrusu, onun fani zihni, bu işi daha sonra, hazır olduğunda yaparsa, çok kötü bir şeyin olmayacağına dair onu ikna eder. Ancak, önemli bir işi tamamlamak için bir karış yerde nasıl muazzam güçlerin toplandığını ve yaptığınız tek bir yanlış bir seçimden dolayı tonlarca İlahi enerjinin nasıl boşa harcanacağını izlediğimizde, bizim için nasıl bir şey olduğunu farkına varabilseydiniz.

Dünyanın çok yoğun olduğu için pek çok şeyin farkına varamadığınız için çok yazık. Bizler misyonlarımızı birkaç asır hazırlıyoruz. Tüm gezegenin Ortak Yararı adına çalışmak için en iyi Işık evlatlarımızı bedenlenmeye gönderiyoruz. Neden sorumluluklarınızı en mühim anda unutuyorsunuz?

Şimdi yapmanız gereken önemli çalışmayı size hatırlatmaya geldim.

Gerçek eylemlerin vakti geldiğini size hatırlatmaya geldim.

Artık daha fazla anlamsız konuşmalarla uğraşmamalısınız. Kimin daha haklı olduğunu ve kimin İlahi Hakikat anlayışının daha doğru olduğu konusunda tartışmayı kesin.

Zamanla sınanmış ve yüzlerce yıldır Dünya insanlığı ile çalışmış olduğumuz tamamen doğru kriterler vardır. Eğer fiziksel planda bir meyve, verilen Öğretinin doğruluğunu teyit eden kolektif eylemlerin bir sonucunu görmüyorsanız,  bu, ya öğretinin yanlış olduğunu ya da yapıcıların Yükselmiş Üstatların umutlarını karşılamadıklarını anlamına gelir. Bizler çalışmalarımızı yorulmaksızın tekrar ve tekrar başlatıyoruz. Ve yalnızca çok nadir durumlarda, inşaatımızı, fiziksel planda istenen sonuca dek tamamlamayı başarabiliyoruz.

Ve bizler daima fiziksel planda, onu takip ederek dünyanızı ve ilişkilerinizi yeniden inşa etmeye kullanabileceğiniz bir model vermeye çalışıyoruz.

Size yardım etmek için pek çok fedakarlık yapmaya hazırız. Ve eğer aranızda, bizim sürekli gösterdiğimiz çabalarımızın milyonda birine eşdeğer bir fedakarlık yapmaya gerçekten hazır olan insanlar bulunsaydı, dünya, gezegendeki yaşamın ve durumun tüm yönlerini etkileyecek şartların benzersiz bir değişimini hissedecekti.

Bu nedenle, Işık misyonlarımız birbiri ardına yerinde saydıkları için suçlayacak birisini aramayın. Sadece kendinize sorun: "Yükselmemiş durumumdan, Yükselmiş Üstatlara yardım etmek için her şeyi yaptım mı?"

Bize yardım edebilirsiniz! Ve bizim yapamadığımız şeyleri yapabilirsiniz. Fiziksel planda ellerimiz ve ayaklarımız olabilirsiniz. Ve umarım, hayatınıza mümkün olan en yüksek bilinç seviyesinden bakmak için zaman bulursunuz. Fani düşüncelerin ve arzuların ağından kurtulmak için içinizde güç bulmaya ve İlahi amacınızı yerine getirmeye çalışın. Fiziksel planda bir ileri karakola ihtiyacımız var! Birçok güç bize karşı koyuyor. Birçok kişi muhalif güçlerin aracıları haline geliyor. Çok azı dayanıyor. Sadece birkaç insan sadık ve hakikidir. Onları ebedi zafer bekliyor. Hizmetinizden vazgeçtiğinizde ve dünyanın değersiz şeylerini kovalamaya başladığınızda sizi neler bekliyor?

Yenilmenin hiç bir acısı, kaç ruhu kaybettiğimizle ve kaç ruhun Yolumuzdan uzaklaştığı ile kıyaslanamaz.

 

BEN Sanat Kumara, ruhlarınızı illüzyonun tatlı uykusundan uyanması umuduyla.

 

---------------------------------

[1] Sevgili El Morya'nın " Çalışmalarımızın bir etabın sonuna gelindiğine ve bir sonraki etabın başladığı hakkında sizi bilgilendirmeye geldim" 10 Ocak 2008 tarihli Mesajına bakınız.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 20/09/2018 · 11:20
Son Güncelleme : 20/09/2018 · 11:20
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 816 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.08 saniye