* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498471 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte VIII - ... 26.06.2008

Hayatınızda nasıl davranmanız gerektiğiniz konusunda bir Öğreti

 

Tanrı Maitreya

26 Haziran 2008

 

Maitreia5.jpgBEN Maitreya, size hayatınızda nasıl davranmanız gerektiğiniz konusunda bir Öğreti vermek için size gelen. Ve bu Öğretiyi tekrar elçim aracılığıyla vereceğim.

İletişimimizin anları o kadar nadir ki.

Ve koşuşturmada öyle nadiren karşılaşıyoruz ki, sessizlik içinde bir dakika bulduğumuz zamanda.

Ben, düşünceleriniz sakinleştiğinde, duygularınız dinginleştiğinde size gelirim. Rüzgârın bile yatıştığı ve yağmurun sesi duyulmadığı yerlerde bulunmayı seviyorum. Tüm tabiat benim gelişimi sezinlediğinde dingin hale geldiğinde.

Dünya gezegeninde bir gün gelecek, tüm yerküre soluğunu tutarak benim gelişimi sezecektir. Ve işte o zaman bedenleneceğim an gelecektir. Ve bildiğiniz gibi şimdi bizler ve sizler gelecekteki enkarnasyonumu hazırlıyoruz. Çünkü bedenlenmede bulunan ne kadar daha fazla sayıda insan beni bilirse ve Öğretilerimi takip ederse, insanlar arasında bulunabileceğim altın zaman o kadar daha çabuk gelecektir.

Her zaman bu şekilde olmuştur. Önce zemin hazırlanır, daha sonra büyük bir enkarnasyon bedenlenir. Şimdi ise sohbetimize başlıyoruz. Sevgiye açık olan kalplere nasihat vermeyi o kadar çok seviyorum ki. Sessizlikte nasihatler vermeyi o kadar çok seviyorum ki.

Kalbinizin sessizliği içinde titreşimlerimle uyum sağladığınızda, elçiyi es geçerek sizinle iletişim kurabilirim. Şimdi ise kalbinizde bizi kabul edebileceğiniz zamanı erteliyoruz ve bekliyoruz. Çünkü gelişimiz için Dünya'da şartlar oluşmamıştır.

Bizler, verdiğimiz Öğretiye kulak vereceğinizi ve yaşamın fırtınalı okyanusunda, kasırgalardan ve fırtınalardan uzak, Öğretimimizi sessizlik içinde sunabileceğimiz adalar yaratmanızı bekliyoruz. Bütün mesele, titreşimlerin farklı olmasından dolayı olduğunu anlamalısınız. Titreşimlerinizi değiştirdiğinizde, sizler ince dünyaları duyabilir ve Üstatlarla iletişime geçebilirsiniz. Bizler farklıyız ve bizler benzeriz. Farklıyız çünkü farklı titreşimlere sahip dünyalarda yaşıyoruz, benzeriz çünkü siz ve ben bu evrenin aynı evrimsel halkasına mensubuz. Bu yüzden size geliyorum.

Benim titreşimlerimi hissetme şansına sahip olanlar, sizinle iletişim kurmayı ve her birinizle iletişime geçmeği çok istediğimi anlıyordur. Çünkü karşılaştığımız zaman, dünyalarımız birbirine nüfuz ediyor ve bizler İlahi Aşkın akışında birleşme imkanımız vardır.

Ruhsal dünya ve fiziksel dünya aynı madalyonun iki yüzüdür. Ve o an geldiğinde, birbirimizle uyumu yakalayabiliriz ve sohbet edebiliriz. Ama bunu [yapabilmek] için kendi üstünüzde daha çok çalışmak zorundasınız. İletişimimizin gerçekleşmesi için hangi nitelikleri kazanmanız gerektiğinizi size söyleyeceğim.

Her şeyden önce kozmik varlıklardan oluşan bir Hiyerarşi olduğunu farkına varmalısınız. Ve sizler bu Hiyerarşinin başlangıç seviyesinde bulunuyorsunuz. Hiyerarşiye ve onun temellerine saygı göstermeniz  sizin birinci vazifenizdir. Tevazu, disiplin ve adanmışlık gibi nitelikler bundan doğar. Bu nitelikler olmadan Yolunuzda ilerleyemezsiniz. Bu nitelikleri elde edebilmeniz için, evrimsel gelişiminizin şu aşamasında, içinizde egemen olan egonuzun aslan payından kurtulmanız gerekecek.

Egonuz, iletişimizin önünde başlıca bir engeldir. Size öğrettiğim Tekamül Yoluna adım atmanız için kendinizi tamamen egonuzdan kurtarmanız gerekmiyor, çünkü egonuz olmadan, dört alt bedeniniz olmadan, sizler dünyanızda bulunamazsınız. Tek yapmanız gereken, egonuzu Yüce Yasa'ya boyun eğdirmek,  arzularınızı ve tutkularınızı canavarını baskı altına almaktır. Bu canavarı birlikte terbiye edeceğiz.

Dünyamız hakkındaki anlayışınız genişleyecek ve Yoldaki ilerleyişiniz, ancak yaşamınızdaki İlahi tezahürleri çoğaltmaya ve İlahi modellere uygun olarak tüm yaşam tarzınızı değiştirmeye yönelik sürekli çaba gösterebildiğinizde hızlanacaktır.

Sizler Yolunuzda, insanlığa şu anki aşamasında ona eşlik eden ana kusurlardan ve kötü alışkanlıklardan kurtulana dek, belirli bir çizgiden öteye ilerleyemezsiniz.  Ben alkol, uyuşturucu ve nikotin tüketiminden, modern müziğin düzensiz ritimlerini dinleme alışkanlığından ve et de dahil olmak üzere düşük titreşimli gıda tüketiminden bahsediyorum.

Hayatınızın tüm bu "güzelliklerinden" kendinizi kurtarana dek, evrimsel yolda ilerlemeyi başaramayacaksınız. Çünkü bu uyuşturan maddeler ve enerjiler sizi zincir gibi sarıp sarmalıyor ve sizler ilerleyemiyorsunuz.

Bu kusurlu tezahürlerden şu anda kurtulmanın insanlık için gerekli olmasaydı, bu konulara dikkatinizi çekmezdim. Ruhsal başarılarınız hakkında çok şey söylüyorsunuz, ama kaçınız bizim taleplerimizi, Yükselmiş Üstatların  taleplerine uyan davranış örneklerini ve yaşam tarzını, hayatınızda gerçekten takip edebilirsiniz? Çok şey başardığınızı ve bilincinizde çok şey anlayabildiğinizi ve kabul edebildiğinizi düşünüyorsunuz, ama size söylemeliyim ki, ruhsal yiyecek olarak, zamanınızın ruhsal öğretiler ve uygulamalar şeklinde tükettiklerinizin büyük bir kısmı, marketlerinizin raflarını dolduran güzel paketlenmiş gıdalar gibi benzer suretalar olduğunu söylemeliyim. Ahlaki ve manevi yönlerinizi düzene sokabilir ve bunu yapmak zorundasınız.  İlahi olmayan her şeyi ısrarla takip etmeyi ve yaşamınızdan onları çıkartmaya başlarsanız, çok yakın zamanda olumlu değişiklikler dünyada boy göstereceğini size garanti ederim. Her şey sizin ellinizdedir. Ve evrim yolundaki ilerleyişinizin hızını kendiniz düzenliyorsunuz ve hatta gezegeninizde gerçekleşen doğal afetleri de düzenliyorsunuz. Çünkü sonuçta, tüm doğal afetler insanlığın ürettiği negatif enerjilerden kaynaklanır.

Mesajlarımızı elçimiz aracılığıyla düzenli olarak vermeye başladığımızdan beri, Dünya gezegeninin genel titreşim alanını dikkatlice takip ediyoruz. Daha önce size söylendiği gibi gezegende, insanların Mesajlarımızı tüm yüreği ile okuyup kabul ettikleri alanlar vardır ve enerjilerimize kapalı alanlar da vardır. Bu yüzden gittikçe büyüyen bir dengesizlik vardır. Ve eğer haber bültenlere bakarsanız, insanların Mesajlarımızı okumadıkları ve enerjilerimizi ve titreşimlerimizi iletebilecek hiç kimsenin bulunmadığı bölgelerde ve ülkelerde çok daha fazla felaket ve doğal afet olduğunu, sizler büyük bir güvenilirlikle belirleyebilirsiniz.

Her ne kadar isterseniz isteyin, Yasayı kandıramazsınız. Er ya da geç, insanlık bir bütün olarak, argümanlarımızı ve verdiğimiz Öğretiyi kabul edecektir. Ve bunun mümkün olan en kısa sürede gerçekleşeceğini umuyoruz.

 

BEN Maitreya, size olan Aşkımla.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 18/12/2018 · 19:34
Son Güncelleme : 18/12/2018 · 19:34
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 741 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye