* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497496 Ziyaretçi

 18 şu An Bağlı

Dikte VIII - ... 27.06.2008

Kendi gerçek Buda doğanızı göstermenin zamanı gelmiştir

 

Buda Amitabha

27 Haziran 2008

 

 

budda_amitabha.jpgBEN Amitabha Buda. Ben nadiren gelirim. Ve her defasında, dünyanızdaki kapıyı aralama fırsatım olduğunda, her şeyden önce, sizin alışageldiğiniz dünyanın çerçevelerin dışına çıkmanıza izin verecek anlayışı vermeye çabalıyorum. Çünkü ulaşmaya çalışmanız gereken çok daha büyük bir şey vardır. Ve bu büyük şeyi kalbinizde büyütmelisiniz.

Dünyanıza geldiğimde, bedenlenmiş varlıkların her biri için aktüel olacak bir alanda nasihat vermeyi arzuluyorum. Ve bu, tutkularınızı ne şekilde yeneceğinizle ilgilidir. İçinizde bir okyanus gibi kabaran ve aklınızın sakinleşmesini engelleyen şey.

Sizler tezahürde bulunan kusurlularsınız. Ve kusurunuz, tezahürün kendisi gibi geçicidir. Bu yüzden sizi ve beni, sizi ve Tanrı'yı ayıran tüm şeylerden kurtuluncaya dek, size belirli bir süre verilmiştir.

Size bilmecelerle konuşuyorum, ama beni duyacaksın. Çünkü söylediklerim fiziksel kulağınıza yönelik değildir. Size ruhunuzun anladığı dilde konuşuyorum. Ruhuz ise, etkimize en hassas ve en kolay işlenebilen parçanızdır. Ben şimdi birçok Buda ve Bodhisatva adına konuşuyorum. Bizler, Bilgiyi destekleyen ve yükselmemiş insanlığın zihinlerinde İlahi bilgeliğin tezahür etmesini sağlayan Hiyerarşinin bir koluyuz. Bizler Dünya gezegenin insanlarına hizmet ediyoruz fakat, aranızda çok azınız varlığımızdan haberdardır.

Görevimizi tevazu içinde yerine getiriyoruz. Ve bizler, aranızda Budaların yolunu izleyebilecek [kişilerin] bulunacağını çok umuyoruz.

Tanrı'ya giden birçok yol ve patika vardır. Ve ileriki yolu seçmek için bir kavşağa geldiğinizde, bizden birisi, bir Buda, daima size sessizce yaklaşacak ve onunla birlikte gitmeyi teklif edecektir.

Bizim yolumuz, Yüksek Yasa'ya tam bir itaat yoludur. Budaların yolunu takip etmeye hazır olanlarınız, Budaların yolunun takip etmek için herhangi bir dış niteliklere gerek olmadığını biliyorlar. Ne Buda heykelleri, ne tütsüler, ne de çanlar, bunların hiç biri önemli değildir, tek bir şey dışında: itaatiniz ve tüm dünyalarda ikamet eden canlı varlıklara hizmet etme arzunuzdur.

Günlük meditasyon uygulamalarınızda ulaşabildiğiniz hallerinizi izleyerek, size geliyoruz. Meditasyon pratiğini öğreten bir Buda olduğumu biliyorsunuz[1]. Büyük şehirlerde yaşayan sizler ve Budist merkezlerine ve manastırlara gitme imkanı olmayanlarınız için, meditasyon pratiğine hakim olmak biraz zordur. Bu pratik, Tibet'te geleneksel olarak bilinir ve birçok lama, öğrencilerine meditasyon yapmayı öğretir. Ancak, aranızda birçok Buda bedenlenmiştir. Birçok Buda, riske girmiş ve gezegenin bu zor zamanında bedenlenmek için kristal ipten inmişlerdir. Onların pek çoğu Buda olduğunu bilmiyorlar ve ben Budist zilini çalmaya ve ruhlarının hafızasını uyandırmaya geldim.

Çünkü içsel doğanızı idrak etmeniz gerekir. Kendi gerçek Buda doğanızı göstermenin zamanı gelmiştir. Çok fazla zamanınız yoktur ve çabalarınızdaki kararlılığınız ve tutarlılığınız daha önce hiç olmadığı kadar önemli olduğunu, size bir kez daha hatırlatmaya geldim.

Budaların ayırt edici bir özelliği, her türlü dış koşulda, fiziksel dünyaya uğruna bendenlenmiş olduğu amacını kaybetmeme yeteneğidir. Gerçek bir Buda, etrafındaki insanların hiçbirisinin, Işığın görünmez varlıkların, Buda ve Bodhisattva'ların Hiyerarşisinin varlığını bile tahmin etmeyen, elverişsiz koşullar içindeyken bile, misyonunu yerine getirecektir.

Gerçek bir Buda, çok karanlık bir bilinç haldeki insanlarla çevrili olsa bile, Yüksek bir Yasa'nın olduğunu hatırlayacak ve bu Yasayı izleyecektir. Çünkü Buda'nın doğası, her hareketinden, yaptığı her şeyden ve onu nasıl yaptığından sezinlenecektir.

Gerçek bir Buda yaptığı işin sonucuna bağlı değildir. O, para ya da şeref için çalışmayacaktır. Gerçek bir Buda hizmetini, Yaşamın en elverişsiz dış koşullarda dahi yerine getirecektir. Çok az yiyecekle ve yoksul kıyafetlerle yetinecek, ama onun ruhunun zenginliği hiç bir giysi saklayamaz. Buda'nın altın özü, her hareketinden, her eyleminden ve her kelimesinden sezinlenir.

Çok az Buda bedenlenmiştir. Onlardan öğrenebileceğiniz çok şey vardır. Sizin göreviniz bedenlenmiş Budaları bulmayı öğrenmektir. Bir Buda ya da Bodhisattva paçavralar içinde otursa ve para dilense dahi, yanından geçip gitmemelisiniz. Çünkü şu anda bedende bulunan Budalara nasıl davrandığınızı sizin ruhsal seviyenizi belirler.

Bu Budaları bulmanızı ve Hayata olan Hizmetlerini yerine getirmelerine yardımcı olmanız gerekiyor.

Sizler tüm insanlık için çalıştığınızda, tüm canlı varlıkların mutlu olması için işler yapmaya hazır olduğunuzda, bu özverili hizmetinizle, siz kendiniz bir Buda oluyorsunuz. Ve sizler kendi örneğinizle, Yüce Yasa hakkında hiçbir şey bilmeyen ve Dünya'ya yardım eden Büyük Işık varlıklarını hiç duymamış pek çok ruhu kurtarabilirsiniz.

İnsanlık adına özverili hizmet aşkıyla bedenlenmeyi kabul etmiş olanlarınız, sizin vaktinizin geldiğini hatırlatmak için bu gün geldim. Ve eğer hala insani zaaflara, alışkanlıklara ve tutkulara sahipseniz, onları derhal bırakmanız gerekir. Çünkü, Hayata hizmete yönelik işleri yapacak kimse olmadığında, boş şeylerle uğraşma vaktiniz yoktur.

 

BEN Amitabha.

________________________________________

 

[1] Buda Amitabha'nın 18 Mayıs 2005 tarihli "Meditasyon pratiği hakkında bir Öğreti" Mesajına bakınız.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 29/12/2018 · 17:17
Son Güncelleme : 29/12/2018 · 17:17
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 771 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye