* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496811 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte VIII - ... 28.06.2008

Yaptığınız her eyleminiz ve her davranışınız için hesap verme zamanı gelmiştir

 

Üstat Hilarion

28 Haziran 2008

 

 

Hilarion.jpgBEN Hilarion, size gelen Beşinci Işının Üstadı. Bugün geldim ve Mesajlarımızı yaşamda uygularken, her biriniz, size Mesajları verirken ortaya koyduğumuz çabanın en az bir kısmını yapmasını isterim.

İşte geldim ve buluşmamız, Göklerin sonsuz merhameti sayesinde gerçekleşecek. Çünkü Gökler, Dünyadaki insanlığın bilincini uyandırmak için büyük fedakarlıklar yapmaya hazırdır.

Fiziksel planda büyük değişimlerinin meydana gelmesi için yaptığınız çabaların yeterli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tam tersi olduğunu teyit etmeye geldim.  Sizler yapılması gereken çabaların binde birini bile yapmıyorsunuz.

Bana ciddi hastalıklar ile gelen ve şifa isteyen bireyler ile yüz yüze gelmeye alışığım. Bu bireylerin her birisi ile ince planda karşılaşıyorum ve onlara hastalıklarının nedenleri hakkında ayrıntılı bilgi veriyorum. Hastalığın nedeni, İlahi enerjinin kötüye kullanmasından ve tüm hayatı boyunca ve hatta geçmişteki pek çok bedenlenme boyunca yanlış davranışlarından kaynaklandığını ruh tümüyle farkına vardıktan sonra, birlikte bir karar veriyoruz, bu ruh için daha kabul edilebilir olan hastalıktan kurtulmak, ama eski yaşam koşullarda kalmak ya da geçiş yaparak ve yeniden bedenlenerek, bu şansı yanlış yaptığı her şeyi düzeltmek için kullanmak.

Sizler ruhunuzun seviyesinde, yaptığınız şeyden çok daha fazlasını yapabileceğinizi ve yapmanız gerektiğini daima biliyorsunuzdur. Birçok hatadan kaçınabileceğinizi tahmin ediyorsunuzdur. Yine de, bedenlenmeden bedenlenmeye aynı kısır döngü içinde yürümeye devam ediyorsunuz. Neden? Ne zamana kadar birbiri ardına hatalar yapmaya devam edeceksiniz ve bu başarısız bedenlenme serisine ve tekrar eden hatalara bir son vermek mümkün mü?

Elbette, mümkündür. Ve Gökler, hataların ve başarısızlıkların kısır zincirinden kurtulmanıza yardım etmekten daima mutluluk duyarlar. Her birimiz, Yükselmiş Üstatlar, memnuniyetle size yardım etmek için gelmeye ve mümkün olan her türlü yardımı yapmaya hazırız.

Ancak, size ciddi bir hastalık veya başınıza bir talihsizlik geldiğinde ümitsizlik içinde yardım istiyorsunuz. Fakat sizi çevreleyen negatif enerji kıskacı hafifçe açıldığı an, sizler acılara ve dertlere götüren aynı tehlikeli yola geri dönersiniz.

Sizi yüksek tepelere doğru çağırmak için ne kadar uğraşırsak uğraşsak, uzaklaşıyor ve bildiğiniz gibi davranıyorsunuz. Eğer kendinizi ve eylemlerinizi kenardan seyretseydiniz, ne kadar sorumsuzca hareket ettiğinizi görünce şaşırırdınız. Eğer bir saniye için bile olsa, sağlık durumunuz ve sizi izleyen dertler ile yaptığınız eylemleri, günden güne sebep olduğunuz olumsuz bilinç durumları arasındaki neden-sonuç ilişkisini görebilseydiniz. Karanlıkta dolaşmanın anlamsızlığını anında hissederdiniz ve  İlahi bilincinin dağın tepesine net bir manzaranın açıldığı yola varmak için her türlü çabayı ortaya koyardınız.

Ancak yarattığınız karma bazen, yanıldığınızı düşünmenize bile izin vermiyor. "İçinde yaşadığımız tüm toplum nasıl yanılıyor olabilir?" diye kendinize soruyorsunuz. Ne de olsa çevrenizdeki herkes aynı şekilde davranıyor. Herkes arzularını ve tutkularını tatmin etmek için para kazanmaya çalışıyor.

Sizi çevreleyen şeylere dikkat etmemelisiniz. Sadece içsel kılavuza dikkat etmelisiniz. Kalbinizle, Yüksek Benliğinizle ve vicdanınızla konuşmanız için fırsat yaratmalısınız ve yaşamınızda yalnızca içsel sesinizin hareket etmenizi emrettiği şekilde davranmalısınız. Çünkü Yüksek Benliğiniz ve hatta ruhunuz, bu veya şu yaşam durumunda nasıl davranmanız gerektiğini daima bilirler. Fakat sizler televizyonda gördüğünüz veya yakın çevrenizdeki örnekleri körü körüne kopyalamaya tercih ediyorsunuz.

Toplumunuzun hasta olduğunu anlamalısınız. Bu yüzden kendinizi toplumunuzda bulunan basmakalıplardan soyutlamalısınız.

Mikrobun vücudunuza yayılmaması için, belirli önlemler alırsınız ve bulaşıcı bir illetten muzdarip hastadan kendinizi soyutlarsınız. Size toplumunuzun hasta olduğunu söylüyorum, kendinizi ve ailenizi korumak için fiziksel dünyada egemen olan kötücül tezahürlerinden soyutlanmanız gerekir.

Düşüncesizce televizyonu açarak bile, kendinizi ve özellikle üzücü olan çocuklarınızı, pek de iyi olmayan davranış örneklerin etkisine maruz bırakısınız. Ve sizler bilinçli olarak ya da tamamen bilinçsiz bir şekilde, astral planına kapıyı açarsınız ve onun aracılığıyla tüm bölgeden kötü ruhlar, doğrudan evinize akın eder, çünkü onlar televizyon ekranları aracılığıyla dünyanıza gelen, kendileriyle uyumlu benzer titreşimler tarafından cezbedilmektedir.

Vurgulu kırdılı filmler izlediğinizde, eviniz kana susamış agresif ruhlarla dolar. Korku filmleri izlediğinizde, daha korkunç canavarlar ve ucubeler için fırsat yaratırsınız. Pornografik filmler izlemeyi seviyorsanız, ilkel içgüdülerinizle beslenen ve ihtiraslarınızı körükleyen bir ordu dolusu mahlukata fırsat yaratırsınız.

Dünyanızda sonuç yaratmayan hiçbir şey yoktur. Her eylem bir sonuca neden olur. Bazen geçmişteki kötü eylemlerinizin sonuçları adeta gözünüzün önünde ortaya çıkar, bazen ise bu sonuçların ortaya çıkması için bir önceki kötü alışkanlıklarınızdan ve heveslerinizden artık vazgeçtiğinizde, onlarca yılı beklerler.

Bu yüzden kimseyi suçlamayın. Kendinizi, varlığınızı, yanlış modellerden nasıl koruyacağınızı düşünün. Ve çaba gösterdiğinizde ve doğru yönde birbiri adına adımlar attığınızda, hiç bir Üstat size yardım etmeyi reddedemez. Bizzat ben geleceğim, size ve ruhunuza sağlanabilecek yardımı sağlayacağım.

Özellikle çocuklarınız ile ilgilenmelisiniz. Onlara dünyanızda kusurlar olduğunu ve dünyanızın iyilik ve kötülüğün, ışık ve karanlığın bir karışımı olduğu konusunda bir anlayış verin. Başka bir deyişle, dünyanız hasta. Öğüt vermek için büyük zorluklarla dünyanıza nüfuz ederken, verdiğimiz tavsiyeleri yaşamınızda takip etmeye başladığınızda, kendinizi ve dünyayı yalnızca sizler iyileştirebilirsiniz.

Ben tüm kalbimle bugünkü Mesajım doğru eylemler gerçekleştirmeniz için aklınızı başına getirmeyi ve her gün düşüncesizce yaptığınız eylemler hakkında düşünmeye sevk etmesini dilerim.

Yaptığınız her eyleminiz ve her davranışınız için hesap verme zamanı gelmiştir.

 

BEN Hilarion, ruhlarınıza olan özenle.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 02/01/2019 · 19:44
Son Güncelleme : 02/01/2019 · 19:44
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 688 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye