* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496463 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte X - . 22.12.2008

Sizler yaptıklarınızdan çok daha fazlasını yapabilirsiniz

 

Üstat Hilarion

22 Aralık 2008

 

 

Hilarion.jpgBEN Hilarion, günün nasihatlerini vermek için tekrar size gelen.

Ben kısa bir Öğreti vermek için geldim. Ve bu Öğreti, sizin, etrafınızdaki her şeye, sizi çevreleyen her şeye nasıl davranmanız gerektiği ile ilgili olacaktır. Sizin de muhtemelen fark ettiğiniz gibi, çevrenizdeki her şey değişmekte ve bu giderek, daha çok insan için çok aşikâr bir hale geliyor, bu nedenle tüm bunları nasıl algılayacağınız ve ne şekilde davranmanız gerektiği sorusu ortaya çıkmaktadır.

Gerçekleşen değişimlerin çevrenizdeki herkesi; akrabalarınızı, tanıdıklarınızı, dünyadaki durumu ve iklimi ilgilendirdiğini fark ediyorsunuz. Ve bu giderek daha aşikâr bir hale geldiği için birçok insan, meydana gelen bu değişimlerden korkuyor ve dünyanın sonunun gelmesini veya tehdit edici bir felaket veya başka bir şey, korkunç ve kaçınılmaz bir şey bekliyor. 

İnsanlık bilinçaltı olarak, Dünya gezegeninde yaşayan tüm insanların, büyük bir negatif kolektif karma biriktirdiğini anlıyor. Ve ayrıca, insanlık bilinçaltı olarak bu karmanın bir şekilde dönüşmesi gerektiğini bekliyor. Sizi temin ederim ki, gerçekten de dünyada, insanlığın üstünde asılı duran karma, çok büyük ve bu karma,  insanlığın tüm gelişim tarihi boyunca daha önce hiçbir zaman bu kadar ağır olmamıştı.

Bu açıklamam sizi daha da çok korkutabilir veya kuşkulandırabilir. Bütün sorumluluğumla sizi temin ederim ki, bütün evrenden, çok sayıda yüksek gelişmiş varlığın,  dünya gezegeninde oluşan duruma dahil olmuştur.  Ve toplu olarak birçok akıllı varlık, gezegendeki durumu mümkün olan en pozitif yöne yönlendirmeye çalışıyor.  Ve eğer Yolun dar bölümünü, en az sayıda insan kurbanı ve kayıplarla geçebilsek, mükemmel olurdu.

İnsanların büyük bir çoğunluğu, uyarılarımızı hâlâ duymaması ve taleplerimize hâlâ cevap vermemesi, durumu daha da karmaşık bir hale getiriyor.  Bizler bir dereceye kadar gezegendeki durumu dengeleyebiliriz. Ancak her şey olumlu bir şekilde çözülmesi için, sizin katılımınıza ihtiyaç var, şu anda Dünya gezegeninde bedende bulunan çok sayıda insan bireyi, bilincini değiştirmesi gerekiyor.

Çabalarımızı esas olarak, gerçekleşen süreçler hakkında sizin farkındalık kazanmanızı sağlayacak yola yönlendiriyoruz.  Biz durumun şu ana dek hâlâ çözülemediğini saklamıyoruz.   Bu nedenle, bizi duyabilecek olanlara, fiziksel planda daha kararlı adımlar ve eylemler yapmaya çağırıyoruz. Bu, sizin günde 24 saat dua etmeniz  gerektiği anlamına gelmiyor. Bu, Karma Yasasının işleyişini tam olarak farkına varmanız gerektiğini ve bu bilgiyi onu anlayabilecek, mümkünün olan çok sayıda insana ulaştırmanız gerektiği anlamına geliyor.

Karma, her zaman fiziksel planda somut eylemler gerçekleştirmekle bağlantılı değildir. (1)  Karmanın büyük çoğunluğu, özelliklede sizin zamanınızda, duygularla ve düşüncelerle yaratılmaktadır.

Sizler uyurken dahi karma yaratıyorsunuz. Ve eğer uyumadan önce kendinizi yüksek ezgiye uyumlu hale getirmemişseniz, sizler ince dünyanın en iyi katmanlarına gitmeyebilir ve orada karma yaratabilirsiniz.

Bu nedenle ortaya çıkan ilk soru, tüm düşüncelerinizi ve duygularınızı sürekli izlemeniz gerektiğidir. Eğer düşünceleriniz temiz ise fiziksel planda yapacağınız eylemler de aynı şekilde İlahi Yasa'ya uygun olacaktır.

Gelin şimdi, hayatınızdan tipik bir örnek ele alalım. Sizin içinizde bir şey elde etmek arzusu ortaya çıkıyor. Arzularınızın nesnesini ne olduğu fark etmez: büyük miktarda para elde etmek, iktidar ve un sahibi olmak... Sizin dünyanızda, baştan çıkartıcı çok şey var. İçinizde herhangi bir arzu veya şehvet yerleşmeye başlar başlamaz, hemen fani aklınız, istediğini elde etmenin yollarını ve araçlarını aramaya başlar. Ve sizler elde etmek istediğiniz doğrulamaları alırsınız. Uzay, sizin niyetinize, içsel durumunuza itaatkar bir şekilde yanıt verir ve sizler işitmek istediğiniz şeyi ışıtırsınız, görmek istediğiniz şeyleri görürsünüz. Ve bizim hiçbir argümanlarımız veya bizimle ahenk içinde olan insanların argümanları, sizin üzerinizde en küçük bir etkiye sahip değildir.

Böylelikle sizler illüzyona kapılıyor ve illüzyona dalıyorsunuz. Bununla birlikte arzunuz ilk ortaya çıkmaya başladığı bir başlangıç anı daima vardır. Ve bir arzu ortaya çıkmaya başlarken, hâlâ onu kontrolünüz altına alabilirsiniz, çünkü ondan daha güçlüsünüz. Fakat arzunuza teslim olur olmaz, sizin yönettiğiniz İlahi enerji akışı, arzunuzu arttırmaya ve güçlendirmeye başlar. İçinizden akan İlahi enerjiyi, İlahi Yasaya uyumlu olarak yönlendirmiyorsunuz ve sizler giderek daha fazla karma yaratıyorsunuz. Ve bu karma gözlerinizi körleştiriyor, arzunuz büyüdükçe büyüyor ve artık sizler arzu ve düşüncelerinizi kontrol edemiyorsunuz, tam tersi kendi yetiştirdiğiniz canavar, sizi ele geçiriyor ve kendi çıkarı için sizi kullanmaya başlıyor.

Ne yazık ki çoğu insan, neler olup bittiğinin farkında değil ve yanlış hedeflerin ve arzuların doğuş anlarını takip edemiyor.

Kendinizi kontrol edebilmeniz için çok büyük bir içsel disipline ve kendi çıkarlarınızı, Üstatların çıkarlarına, Ortak menfaatin ve İyiliğin çıkarlarına tabi kılma yeteneğine sahip olmanız gerektirir.

Ve size bunu öğretmek için geliyoruz. Ve bu, size durmaksızın verdiğimiz bir Öğretidir.

Eğitiminizde belirli bir safhaya ulaştığınız anda, İlahi enerjiyi değiştirme mekanizmasını anlamaya başlıyorsunuz. Ve sizler kendi düşük içsel bilinç hallerinizi takip edebilir ve onları aşabilirsiniz. Belirli bir zaman daha geçecek ve sizler bu düşük hallerin diğer insanlarda da nasıl ortaya çıktığını fark edebileceksiniz.

Bu nedenle, size yakın insanları da aynı şeyi yapmak için eğitebilirsiniz. Çocuklarınıza ve torunlarınıza Karma Yasasının nasıl işlediğini anlatabilir ve böylece yeni karma oluşumunu önleyebilir ve onlara zor durumlarda, doğru seçimlerle, daha önce yaratılan karmanın çözmelerini öğretebilirsiniz.

Sizler yaptıklarınızdan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bizler, hayatta sizin canlı örnekler olmanızı bekliyoruz. Değişim sürecine kendinizden başlayın. Bütün araçlar size verilmiştir. Ve Dünya gezegeninin insanlığı için sizin yapabilecekleriniz, ne yazık ki, bizler bulunduğumuz yüksek durumuzdan yapamıyoruz.

Size verilen Öğretiyi her gün, gün be gün pratikte uygulamak için emek harcamaktan çekmeyin.

 

BEN Hilarion

 

-----------------------------------

(1) "Üstatlar Karma Hakkında" kitabının Mesajlarına bakın.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 06/03/2019 · 18:48
Son Güncelleme : 06/03/2019 · 18:53
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 558 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye