* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496463 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte X - . 24.12.2008

Bizler gayretlerinizin momentomunu desteklemeye ve takip ettiğiniz referans noktalarını ayarlamayı geldik

 


Büyük İlahi Direktörün huzurunda

Sevgili Lanello

24 Aralık 2008

 

BEN Lanello bugün size gelen. Sizi bilgilendireyim, bugün yalnız gelmedim.  Benimle birlikte arkadaşım ve Öğretmenim, Büyük İlahi Yöneticisi bulunuyor.

Verdiklerimizi güçlendirmek ve varlığımızın gücünü iki katına çıkartmak için ikimiz geldik.

Bu, duyduklarınızı dikkatle algılamanız gerektiği anlamına gelmez.

Bu, duyduğunuz şeyin, sizin için bir vahiy imiş gibi düşünerek, verilenlere dikkat etmeniz gerektiğinizi anlamına gelir.

Çabalarınızı ve düşüncelerinizi, bizim çabalarımızla ve düşüncelerimizle senkronize edebilmeniz için geldik. Yılsonunun yaklaştığı bir sır değil,  sonuçları değerlendirme ve gelecek için planlar oluşturma zamanıdır. Büyük İlahi Yöneticiden başka kim, size hangi yöne hareket etmeniz gerektiğini söyleyecektir.

Bu nedenle, bugün sadece mental bedeninizi değil, aynı zamanda tüm bedenlerinizi de odaklamanız gerekir. Tüm bedenlerinizi uyumlu hale getirin. Ondan sonra başlamaya hazırız.

Her zaman olduğu gibi, Öğretimizi ve nasihatlerimizi algılamanız için bizim titreşimimizle uyum sağlamanıza izin verecek, içinizde bir mekanizmanın olması gerektiğini anlamalısınız. Bu mekanizma içinize yerleştirilmiştir ve o her zaman sizinle birlikte var olmuştur. Bu mekanizma -  ruhunuzun akort çatalıdır.  Ancak, enkarnasyonda olduğunuz zaman zarfında, bir çoğunuzda  bu mekanizmanın sesi tıkanmış veya ses tonu değişmiştir. Bu nedenle, ince dünyaları algılamak için akort mekanizmanızı temizlemeniz gerekir.

Yüksek dünyalara uyum sağlamanız için bu evrende var olan Yüce Yasaya karşı koşulsuz bir inanca ve alçakgönüllülüğe ihtiyacınız olduğunu söylesek, hiçbiriniz için bir sır olmayacaktır. Bizim titreşimlerimize uyum sağladığınızda, bedenleriniz daha fazla iletken hale gelir. Ve dört alt bedeninize yerleşmiş gereksiz olan her şey, kir ve toz katmanları şeklinde yavaş yavaş ayrılmaya başlar.

Ve Yolu takip etmeye başladığınızda, yüzyıllar boyunca birikmiş olan kir tabakalarının öyle büyük bir ayrımı gerçekleşir ki, referans noktalarınızı ve hareket yönünüzü kaybediyorsunuz. Bu nedenle bazen başınıza gelen şeyler size çok sıradışı gelmektedir.

Oysa en doğal süreçler gerçekleşiyor. Sizler belirli bir frekansta titreştiniz, fiziksel dünyanızla ve sizi çevreleyen her şeyle uyum içindeydiniz,  şimdi ise daha yüksek frekanslarda titreşmeye başlıyorsunuz ve titreşimlerinizin hızlanmasını engelleyen içinizdeki her şey sizden ayrılmaya başlar.

Çok hızlı hareket etmeye başladığınızda, fazla bagaj sizi engel olmaya başlar. Aynı şey Yolda  hızla ilerlemeye başladığınızda da olur. Mesajlarımızı okumak gibi masum bir eylem bile, birçoğunuzda öyle bir enerji fırtınasına neden olur ki, bazen dengeyi yeniden sağlamak, neler olup bittiğini idrak etmek ve yeni güçle ilerlemeye başlamak için durmanız gerekir.

Yolunuzdaki duraklamalar giderek daha da kısalacak ve zamanla tam hıza ulaşacaksınız. Ve, kendi başına bizimle uyum sağlaması mümkün olmayan diğer bireyleri de harekete katacaksınız. Bu şekilde, tüm insanlığın gelişimi hızlanmaya başlayacaktır.

Mesajlarımızın üzerinizde istenmeyen bir etki yaratmasını istemeyiz. Bu ise ancak, sizin titreşimlerinizin, Elçimize hakim olan titreşim seviyesinden önemli ölçüde farklı olduğu durumlarda mümkündür. Her şeyi terk etmenizi ve Tanrı'yı aramaktan vazgeçmenizi, manevi Yolda ilerlemeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Yalnızca çok hızlı ve nefes nefese kaldığınız için bir mola vermeniz gerektiğiniz anlamına gelir. Hızlı yürüyüşte nefes darlığı çekiyorsanız, bu, hiç yürümemeniz gerektiği anlamına gelmez.  Sadece yükünüzün ölçülü olması gerektiği anlamına gelir.

Herhangi bir doktor size bunu söyleyecektir Ve bizler, doktorları örnek alarak, size daha yavaş bir tempoyu tavsiye ediyoruz.

Mesele, yürüdüğünüz tempoda bile olmadığını, aynı yönünü takıp etmeniz ile ilgili kararlılığınızda olduğunu farkına varın.

Çok hızlı koşarsanız, ancak her gün farklı yönlerde koşarsanız, o zaman faaliyetinizin amacına ulaşmanızın pek mümkün olamayacağını kabul edin.  Buna karşılık, yavaş hareket ederseniz, ancak sürekli aynı yöne doğru hareket ederseniz, er ya da geç amacınıza ulaşırsınız.

Bu yüzden yavaşça acele edin. Her birinizin kendi hızı ve kendi hareket ritmi vardır.

Her biriniz kendi hızına ve hareket ritmine sahiptir. En kötüsü, her türlü hareketi durdurmak veya yengeçler gibi geriye doğru gitmeye başlamanızdır.

Hayır, bizler gayretlerinizin momentomunu desteklemeye ve takip ettiğiniz referans noktalarını ayarlamayı geldik.

Tavsiyelerimizi ihmal etmeyin.

Ve şimdi, Mesajımızı vermek için geldiğimiz en önemli şeyle devam edeceğiz. Biliyorsunuz ki yıl sona eriyor. Ve her zaman olduğu gibi, Karmik Kurulu şu anda çalışmalarını yürütmektedir. Bu nedenle, bugün ve sene sonuna kadar Karmik Kurul'a [1] mektup gönderme olanağına sahipsiniz. Ve bu size büyük ölçüde yardımcı olabilecek çok önemli bir dispenzasyondur.

Karmik Kurul üyelerinin, kaderinize müdahale etme imkanları her zaman yoktur. Ancak Karmik Kuruluna bir mektupla başvurursanız, talepleriniz kesinlikle incelenecek ve şartların değiştirilebilmesi veya hafifletilmesi için gerekli olan tüm önlemler alınacaktır. İsteklerinizi yerine getirilmesi için her şey gelecek altı ay içinde sunacağınız  gayretlerinize ve enerjinize bağlıdır.

Her zaman olduğu gibi, sizi en çok rahatsız eden karmik problemlerinizi Tanrı'nın Lütfü yardımıyla çözme imkanınız vardır.

Şimdi ise veda etme vakti geldi. Bu nedenle, son olarak, öğütlerimizi unutmamanızı ve her bir Mesajımızı günün bir eğlencesi olarak değil de, İlahi bir vahiy olarak değerlendirmenizi rica ediyorum.

 

BEN Lanello,  Büyük İlahi Direktörün huzurunda bugün sizinleydim.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008

 

------------------------------------

[1] Karmik Kuruluna yazılacak Mektuplar Hakkında

 


Kurulum Tarihi : 31/03/2019 · 16:20
Son Güncelleme : 31/03/2019 · 16:20
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 597 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye