* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496741 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte X - . 25.12.2008

Bir Öğrencinin nitelikleri üzerine bir Öğreti

 

Tanrı Lanto

25 Aralık 2008

 

Lanto1.jpgBEN Lanto bu gün size gelen. Her zaman olduğu gibi sizinle sohbet etmeye geldim. Ve umarım bugünkü sohbetten kuşkusuz bir fayda sağlarsınız.

Ben ayrıca başarınızın ve Yoldaki ilerlemenizin, sizin çabalarınızla ve sebat gibi niteliklerle doğrudan bağlantılı olduğunu sizi temin etmek için geldim. İhtiyacınız olan bir başka özellik ise sadakattir.

Dolayısıyla, çabalamak, sebat ve sadakat, Yolda ihtiyacınız olan niteliklerdir.

Onlarsız yapamayacağınız birkaç başka nitelik daha var. Onların arasında en önemlisi Sevgidir, çünkü Sevgiyi hissedebildiğiniz zaman, bizim titreşimlerimize duyarlı hale gelirsiniz. Sevgi kalplerinizi kapladığında,  eğer sözlerimizi özenle dinlersiniz ve nasihatlerimizi sürekli, gün be gün takip ederseniz, kazanacağınız nitelik İlahi Bilgelik, Sevgi ile birlikte kalbinize girer.

İnanç hakkında birkaç söz de söylemek istiyorum. Kalpleriniz, sadakat ve inançla dolup taştığında, varlığınız öyle bir güçle dolar ki dünyanızın hiçbir fırtınası ve kasırgası sizi korkutamaz.

Bu nedenle, bizleri, Yükselmiş Üstatlarını, Öğretimimizi ve nasihatlerimizi takip etmeye karar vermeden önce, isteğinizin güçlü olup olmadığını ve Yolda size çok  gerekli olacak, saydığım diğer niteliklere sahip olup olmadığınızı kontrol edin.

Çünkü şüpheye kapılırsanız, farklı yerlerde sürekli daha iyi ve daha mükemmel şeylerin arayışında olursanız, o zaman Öğretimizde bulunan Hakikati özümseyemeyeceksiniz ve size her bir Mesaj ile verdiğiniz İlahi lütfün nektarı kalbinizi kutsamayacak ve yakınlarınıza bir yere dökülüp, heder olacaktır. 

Bu nedenle, Yükselmiş Üstatların size öğrettiği Yolu takip etmek için kesin bir karar vermeden önce, isteğinizin ne kadar güçlü olduğunu ve bu Mesajın sonuna kadar okumayı bitirmeden önce, onun tükenip tükenmeyeceğini bir kontrol edin. Ve eğer Öğretimizi takip etmeye hazır olacağınızı güvenle söyleyemiyorsanız, en azından mevcut enkarnasyonunuzun bitimine dek, o zaman Mesajlarımızı okumak için zaman harcamanıza değmez.

Çünkü tamamen faydasız ve anlamsız bir işle meşgul olacaksın. Bu tıpkı bahçenizi elekle sulamaya çalışmak gibidir.

Eğer verilenleri takdir etmezseniz  ve Mesajlarımızın mucizesini bir eğlence olarak değerlendirirsiniz, İlahi Hakikatin hiçbir kırıntısı zihninizi aydınlatamaz ve ilerlemek için sizi motive etmez.

Sizin dünyanız, bir sonraki eğlence ve ıvır zıvır arayışında meşgul olmanız için gittikçe daha fazla yönelmektedir. Bu sürece o kadar saplanmışsınız ki, burnunuzun dibinde salanan İlahi fırsat ipini bile fark etmiyorsunuz.

Eğer gözlerimin önünde Yol’a devam ederken, uçuruma kayanlar ve yok oluşta kaybolanlar olmasaydı, bu kadar kesin ve sert olmazdım. Dual, ilizyonlu bir dünyada olduğunuzu unutuyorsunuz. Ve bu nedenle sürekli tetikte olmalısınız, bu yüzden sizi, dünyadaki savaşçılarla kıyaslamak uygundur. Çünkü elde etmeniz gereken bir savaşçının nitelikleridir.

Bir savaşçı şikâyet etmez, kaderine ağlayıp sızlanmaz, o askerlik görevini yerine getirir ve şunu anlar, eğer bir İdeal uğruna, Ortak İyilik için hayatını feda etmesi gerekiyor ise bunu kesinlikle yapacaktır.

Ancak şu anki zaman çok daha fazlasını gerektirir. Ortak Yarar ve İyilik için hayatınızda bir kerelik fedakarlık yapmanız istenmiyor. Tüm hayatınızı çıkarsız bir hizmette ve kendini feda etme eylemine dönüştürmelisiniz. Bu görev sadece çok güçlü ruhların gücü dâhilindedir. Geçmişin büyük Yogileri aranızda bedenlenmiştir.

Birçok büyük birey bu zor zamanda bedenlenmiştir. Ve eğer onların yüksek mevkilere sahip olduklarını veya dünyanızda çok meşhur olduklarını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Muhtemelen, hiçbiriniz bu büyük enkarnasyonları duymamışsınızdır. Çünkü onlar kendi misyonlarını, Işık misyonlarını yerine getirmelerine engel olacak insanların bakışlarını ve düşüncelerini, üzerlerine çekmeden gerçekleştirebilirler.  

Elçimiz buna dâhil değildir. Çünkü elçinin görevi, savaşın ön safhasında bulunmasını zorunlu kılıyor. Bu yüzden herkes, Bilgelik Üstatlarının elçisi olma yükünü üstlenemez ve her şeyden önce, herkes omuzlarında yatan enerji yüküne dayanamaz.

Bu nedenle dünyanızda, elçimize karşı merak ve bu merakı tatmin etme tutumu yerine, hizmet etme ve mümkün olan her türlü yardımın sunulmasına dayalı, doğru bir tutumun kurulmasını bekliyoruz.

Elçilerimize nasıl davrandığınıza göre, bizler ruhsal başarılarınızın seviyesine karar veriyoruz. Elçimizin görüş alanına giren her bir kişi, otomatik olarak bizim görüş alanımıza girer. Ve bizler, bu bireyler için sadakat ve bağlılık derecelerini belirlemeye olanak tanıyacak ve kendileri için bir şeyler arayanları ile şu anda gereken hizmet düzeyine hazır olmayanları hemen ayıracak çetin testler hazırlıyoruz.

Bu nedenle, elçimizle herhangi bir ilişkiye geçmeden önce, dayanıp dayanamayacağınızı ve düşüncelerinizde bile elçimize yaklaşır yaklaşmaz kaçınılmaz bir şekilde başınıza gelecek testleri geçmeye hazır olup olmadığınızı defalarca tartmanızı tavsiye ederim.

Sizi korkuttum mu? Ama bence, sizi habersiz bırakmaktansa, başınıza gelebilecekler konusunda ve sizinle olup biten her şey için elçiliğimizi suçlamamadan önce, uyarılmanız gerektiğinizi düşünüyorum. Sizin için bundan daha kötü bir şey yoktur, çünkü elçimizle olan karma, Tanrı ile olan karmaya eşittir. Ve bu, şu anda dünyanızda var olan en zor karma türü olduğunu biliyorsunuz.

Size bu küçük Öğretiyi vermekten dolayı mutlu oldum. Ve umarım bu Öğretiyi kalbinizde şükranla kabul edersiniz.

 

BEN Lanto. Om.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2008

 


Kurulum Tarihi : 14/04/2019 · 11:52
Son Güncelleme : 14/04/2019 · 11:52
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 557 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye