* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497230 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte X - . 26.12.2008

Merhamet ve Şefkat hakkında bir Öğreti

 

Sevgili Guan Yin

26 Aralık 2008

 

 

guan_yin.jpgBEN Guan Yin. BEN bu gün size küçük bir Öğreti vermek amacıyla geldim.

Ben nadiren gelirim. Ve bu nedenle sözlerimi büyük bir dikkatle dinleyin. Ben istediğim için değil, ihtiyacınız olduğu için.

Size Merhameti ve Şefkati öğretmeye geldim. Çünkü kalbinizde bu nitelikler yok ise, o zaman yeni, gelecek çağa giremezsiniz.

Merhamet ve Şefkat, yalnızca yakınlarınızla ilgilenmenizle kendini göstermez. Kalbinizin bu nitelikleri kozmik bir doğaya sahiptir ve tüm canlılara yayılması gerekir.  Kendi annenizle ilgilendiğiniz gibi tüm canlılarla aynı derecede ilgilenmelisiniz.

Dünyaya yalnızca bu iki nitelik - Merhamet ve Şefkat - hakim olduğunda,  savaşlar, terör eylemleri, nefret gibi insan bilincinin negatif tezahürleri dünyayı terk edecektir. Şu anda insanoğluna özgü olan birçok başka nitelik de yok olup gidecektir.

Ve asıl kalacak şey, tüm canlılara özeniniz ve her türlü İlahi tezahüre olan Sevginizdir.

Eğer sadece bu iki niteliğin – Merhamet ve Şefkat – kalplerinize yerleşirse, çevrenizde her şeye nasıl etki edeceğinizi, hayatınızda ne sıklıkta düşünüyorsunuz? Bu nitelikleri, size yakın olan insanları acımakla ve ilgilenmekle karıştırmamanızı rica ediyorum. Çünkü yakınlarınıza karşı bağlılık hissettiğinizde ve kendinize göre, onlara merhamet ve şefkat duymaya çalıştığınızda, siz kendiniz acı çekeceksiniz. Çünkü Merhamet ve Şefkat nitelikleri, eğer gerçekten sizin tarafınızdan gösteriliyor ise Merhamet ve Şefkat hissettiğiniz insanlarla aranızdaki akrabalık derecesine bağlı değildir.

Sizler acı çeken veya yardıma muhtaç insanları hiç tanımayabilirsiniz, ancak onlara yürekten Sevgi ve yardım etme iletiniz, bu insanların bulundukları durumu değiştirebilir ve İlahi adalet bu ruhu es geçecek veya en kolay bir yoldan karma dönüşümünü gönderecektir.

Bütün zorluk, Merhamet ve Şefkat anlayışınızın bizimkinden farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Sizin görüş açınız mevcut bedenlemeyi ve hatta bu bedenlenmenin kısa bir dönemini kapsar. Bu nedenle, insanların nasıl acı çektiklerini gördüğünüzde ve onlara yardım edemediğiniz zaman, sizler üzülüyorsunuz ve kendiniz acı çekmeye başlıyorsunuz.

İlahi şefkat, merhametle ilgili beşeri kavramlarının çok daha üstünde bulunmakta ve fiziksel bedenden ziyade insan ruhlarının kurtuluşu ile ilgilenir. Ve sizin bakış açınıza göre bazen korkunç ve haksız gibi görünen şeyler, eğer aynı duruma bizler bakarsak, ruha karmik yükünü en hızlı ve en kolay bir şekilde telafi etme şansı verildiğini görürüz.

Her şey bakış açısına bağlıdır. Bizler daha önceki tüm bedenlenme serisine bakıyoruz ve şu anda acı çeken ruh için ne kadar iyi bir bedenlenme hazırlandığını görüyoruz.

Bu, sizin kayıtsız kalmanızı ve yardıma ihtiyacı olanların yanından geçip gitmeniz gerektiğinizi anlamına gelmez.  Bu yalnızca, herkes sırası gelen karma katmanını temizlemek zorunda olduğunu anlamına gelir. Ve yardımınıza ihtiyaç duyan bir kişiye yardım ettiğinizde, öncelikle onun fiziksel bedeni ile değil, ruhu konusunda endişelenmeniz gerekir.

Çünkü her şeyden önce ruh acı çeker ve fiziksel düzlemde daha sonra bu, ülser, hastalık ve olumsuz karmik durumları şeklinde ortaya çıkar.

Fiziksel planda yardım yapmalısınız, ancak fiziksel planda başınıza gelen her şey, geçmişteki eylemlerin, düşüncelerin ve duyguların bir sonucu olduğunu daima aklınızda tutmalısınız. Bu nedenle, fiziksel plandaki durumu düzeltmek için acı çeken insanların bilinci düzeltilmelidir.

Maalesef, karma o kadar ağır ki kişi, başına gelen her şeyin geçmişte kendi yanlış eylemlerinin bir sonucu olduğunu farkına varamıyor. O, karmik bağlar ile karmik olarak hak edilen cezayı anlaması mümkün değildir. Bu durumda, bu kişinin ruhuna merhamet hissettiğinizde, Sevgi ve merhamet duygunuz sayesinde, bu kişinin ruhu, sebep ve sonuç kısır döngüsünün dışına çıkmasına ve üstüne yükselmesine yardım edecek ek bir itici güç alır. Ve kişi ölürken bile, merhamet duygunuz ve onun ruhun kurtuluşu için yaptığınız çağrılarınız sayesinde, bu kişi bilincinde,  meleklerin ve diğer Işık Varlıkların onu yakalayabilecekleri ve bu kişinin ruhuna artık ince planda yardım edebilecekleri seviyeye yükseltebilir.

Bu nedenle, bugün size, acı çeken ruhlara karşı tutumunuzla ilgili bazı noktaları açıklığa kavuşturmak için geldim.

Acı çeken bireylere karşı gerçek Merhamet ve Şefkat hissettiğinizde, onlara kendi başarılarınızın bir kısmını verirsiniz ve bu ruhlar sizin başarılarınız sayesinde daha da yükselebilirler.

Bu nedenle, gerçek Merhamet ve Şefkat duymanız için belli bir başarı momentumu kazanmalısınız.

Aranızda gerçek Merhamete ve Şefkate sahip olan Budalar ve Bodhisattvaslar var, ama çoğu kişi merhamet adı altında acımayı anlıyor.

Gerçek Merhamet ve Şefkat, insanlığın çoğunluğunu için sürekli bir yoldaşı haline geldiğinde, o zaman acılar dünyanızı yavaş yavaş terk edecektir. Acılar ruhlarınızı arındırır, çünkü acı çeken bir ruh büyük bir karma katmanını dönüştürmüş olur. 

Şu anda insanlığın karması çok ağır olduğundan onsuz olmaz. Fakat insanlık yavaş yavaş doğru, belirttiğimiz yönde hareket ediyor. Yolda durmamanızı isteriz. İlerde bekleyen çok iş var.

 

BEN Guan Yin.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2008

 


Kurulum Tarihi : 21/04/2019 · 10:13
Son Güncelleme : 21/04/2019 · 10:13
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 532 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye