* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498462 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte X - . 29.12.2008

Anın ciddiyeti, sizi olup bitenler hakkında uyarmamı zorunlu kılıyor

 

Üstat Morya

29 Aralık 2008

 

 

moria_1.jpgBEN El Morya, size tekrar gelen!

Yılın bu en son günlerinden birinde geldim ve bunun belirli nedenleri var. Global karakterli nedenler. Geçen yıl, Dünya gezegeninin fiziksel planın titreşimleri artırılacağına dair karar verildiğini[1] size hatırlatmak isterim. Belki bu haber bilincinizi etkilemeden, gelip geçmiş olabilir.

Bayram karmaşası ve koşuşturması arasında Yüksek Kozmik Konseyin bir takım kararlarını duymak çok tuhaftır. Ve bu haberin her birinizin hayatını nasıl etkileyeceği belli değildir.

Gerçekten de, o zaman, bir yıl önce, bu haber hiçbir şekilde kendisini göstermedi ve muhtemelen sizler, yukarılarda bir şeylerin karıştırılmış olduğunu düşündünüz.

Ve belki de birçoğunuz, fiziksel planının titreşimlerin yükselmesi, şenlikli, gürültülü, eğlenceli bir şeye benzeyeceğini bekliyordu.

Müsaade edin size durumun benim nasıl anladığım ve Yükselmiş Üstatların bunu nasıl yorumladıklarını açıklayayım.

Sizin dünya topluluğunuz, bedenlenmiş bireyler topluluğu olarak evrimsel gelişimin bir sonraki aşamasına kendi başına yükselmeye başaramadı.  Sizler saklanmayı ve her biriniz kendi rahat deliklerinde hayattan zevk almayı seçtiniz.

Bu nedenle, sizi biraz acele ettirilmeye karar verildi. Ve Dünya gezegeninin fiziksel planın titreşimleri çok az arttı. Bir yıl geçti ve titreşimlerdeki bu değişim yaşamlarınızda kendini göstermeye başladı. Bu belirli bir ülke ile ilgili değil ve belirli bir bireyi veya bir gurup insanla da ilgili değildir. Dünya gezegeninde yaşayan tüm insanların yaşamlarını etkileyecek global bir olaydır.

Bazıları titreşimlerdeki artışa dayanamayacak ve geçiş yapacaklar, bazıları hasta olacak, bazılarına ise titreşimlerin yükselmesi psikolojik sorunlarının ağırlaşmasına neden olacaktır. Hepsinden kötüsü, bizim etkileyemeyeceğimiz, dengesiz bir psikolojiye sahip insanların eline, devletlerin kaderi geçtiğinde gerçekleşir, çünkü onlar karşıt güçlerin etkisi altına girmeyi seçtiler. Bu yüzden savaş tehlikesi, terör eylemleri, meseleleri eski yollarla çözmeye çalışan ve zamanın değiştiğini fark etmeyen insanlar tarafından yapılacak eylemlerin tehlikesi mevcuttur.

Bu nedenle, bu tür eylemleri dengelemek zorunlu ve gereklidir. Ve bizler bunu yapmaya çalışıyoruz, ancak sizin yardımınıza ihtiyacımız var.

Ayrıca, dünya finansal sistemi yeni zamana uymuyor ve yakın gelecekte yeniden yapılanmazsa ve yeni gereksinimlere uyum sağlamaya çalışmazsa, dünya ekonomisi, gözlemlenebilen ve yazılan tüm tarihi boyunca insanlığın henüz görmediği bir krizle karşı karşıya kalacaktır.

Yılın bu son günlerinde üstünde düşünmeniz gereken şeyler var. Ve size ne yapmanız gerektiğini söyleyebilirim. Kendi içinizde, Tanrı'nın yaşadığı barışın ve huzurun,  dinginlik ve sükunetin noktasını bulmanız gerekir. Ve bu noktadan, fiziksel dünyanızda size zarar verebilecek, ruhunuza zarar verecek hiçbir şeyin olmadığını anlamaya çalışmalısınız, eğer paniğe kapılıp kendinizi kurtarmak için koşuşturmaya başlamazsanız.

Hiçbir yere kaçamazsınız. Eşyalarınızı toplayıp, gezegeni tahliye edemezsiniz. Sonuna kadar her şeye katlanmak zorunda kalacaksınız. Olabilecek ve halihazırda olup bitenlere katlanmak zorunda kalacaksınız. Bana göre, size bir şans verildiğini ve her şeyin çok yavaş gerçekleştiğini söyleyebilirim. Bu nedenle, her biriniz, tam anlamıyla, dünyada meydana gelen süreçleri etkileyebilirsiniz. Ne kadar çok kişi serinkanlılığını ve sakinliğini koruyabilirse, inancınız ne kadar daha büyük olur ise, her şey o kadar daha kolay yolla gelişecek ve gerçekleşecektir.

Kendi sağlamlığınızdan emin olduğunuz sürece hiçbir güç ruhunuza zarar veremeyeceğine şimdi inanmanız gerekir.

Aktif eylemlerinizin vakti geldi. Artık hiçbir şey olmuyormuş gibi davranamazsınız. Ve önceki tüm meşgaleleriniz, eğlenceniz ve oyuncaklarınız çok yakında size tamamen gereksiz görünecek ve amaçsızca ne kadar zaman harcadığınıza şaşıracaksınız. Boşa geçeni telafi etmelisiniz. Ve aranızda Dünya gezegenin evrimin iyiliği için hareket etmeye hazır, uykuda olanları uyandırmaya ve onları yanan evden çıkarmaya hazır olanlarınıza,  bugün size sesleniyorum.

Acele edin. Çok az bir zaman kaldı. Bizler hâlâ uyandırabilecek durumda olanları uyandırıyoruz. Bizler elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Sizlerde elinizden gelen her şeyi yapıyor musunuz?

Çevrenizdeki en az bir ruhu uyandırıp onu yönlendirebilir misiniz?

Birçoğu o kadar tatlı uyuyor ki hiçbir şey anlamıyor. Oysa çok yazık, çünkü kozmik fırsatın zamanı sona eriyor. Ve soru sadece hâlâ kurtarılabilecek olan ruhların sayısındadır. Her bir ruhun hesabı yapılıyor.

Zaman hiç olmadığı kadar çok kısa.

Durumun karmaşıklığını nihayet fark etmeniz için bugün geldim.

Sağlamlılığınız bu evrende yürürlükte olan İlahi Yasa'ya biat etme kabiliyetinizle, İnancınızla ve bağlılığınızla doğrudan ilişkili olduğunu anlamaya çalışın.

Korkutmuyorum, ama anın ciddiyeti, sizi olup bitenler hakkında uyarmamı ve ellerinize bir cankurtaran halatı fırsatı vermemi zorunlu kılıyor.

 

BEN El Morya.

 

_________________________________

[1] Bkz. “Önemli bir Mesaj”, Birin Varlığı, 28 Aralık 2007.

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 28/07/2019 · 08:13
Son Güncelleme : 28/07/2019 · 08:23
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 416 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye