* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496551 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte X - . 30.12.2008

Dünyadaki değişimler hakkında bir Öğreti

 

Tanrı Maitreya

30 Aralık 2008

 

 

Maitreia5.jpgBEN Maitreya, bugün size gelen!

Fiziksel planın titreşimlerini tekrar hissetmekten öyle mutluyum ki ve bu gün sizinle olan sohbetin önsezisi ne kadar da tatlı.

Gelmek ve konuşabilmek fırsatını çok uzun zaman bekledim. Ve işte geldim.

Öğretimim sizin için çok külfetli olmayacak. Ben, kendi gelişim hakkında size bir anlayış vermek için geldim. Titreşimlerinizin ne kadar farklı olduğunu anlıyor musunuz? Sizin dünyanıza şu anda gelmemin benim için imkânsız olduğunu anlıyor musunuz?  Sizler  dünyanızda yaşıyorsunuz ve bu dünya sizin vatanınızdır. Bu dünyadaki her şey, sizin içinde yaşayabilmeniz için ayarlandı.

Fakat benim için öyle değil. Bir anlığına dünyanıza geldiğimi farz edin, sizi çevreleyen her şey, benim nasıl algılayacağımı düşünüyorsunuz? Egzoz gazların kokusu, araba gürültüsü, müzik olarak adlandırdığınız sesleri, tütün dumanları?

Etrafınızdaki ortama Üstatların gelebileceğini ve bunun normal olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Sizin bu yanılgılarınızı yıkmaya geldim.

Dünyanın şu an bulunduğu durumda olduğu sürece hiç bir Üstat sizin dünyanıza gelemez. Buradaki zorluk, dünyanızı Üstatların içinde olabileceği duruma, mümkün olduğu hızlı bir şekilde dönüştürülmekte yatıyor. O zamana kadar, sizin bilincinize getirmeye çalıştığımız bilgiyi ileten elçimiz gibi tercümanların hizmetlerinden yararlanmak zorundayız.

Gerçekten, İlahi dünyanın özelliklerini kazanması, içinde Yükselmiş Üstatların yaşayabilmesi için dünyayı değiştirmek o kadar basit görünüyor ki. Sizden çok az şey talep ediliyor. Ama - hayır. Bilinciniz o kadar kemikleşmiş ki en ufak bir değişikliğe dahi uğramak istemiyor.

Şu anda alıştığınız alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda kaldığınızı bir hayal ediniz: sigara içmek, Tanrısal olmayan müzik dinlemek, TV izlemek ... Suçlamaktan, kıskançlıktan, nefretten, öfkeden vazgeçmek zorunda kalırsanız...

Sizce bunun gerçek olabileceğini düşünüyor musunuz?

Tıpkı benim şu anda sizin dünyada bulunmam kadar gerçek [olabilir].

Ben ve diğer Yükselmiş Üstatlar, Dünya gezegeninin fiziksel planını ortak çabalarla değiştireceğimizi çok umuyoruz. Şu anda bulunduğunuz ortamda artık daha fazla yaşayamazsınız. Bu Tanrısal insana yakışmaz. Titreşimlerinizi, bilinç düzeyinizi değiştirmek için çaba göstermelisiniz. Ve bu yönde yapabileceğiniz ilk adım, çevrenizdeki her şeyin değiştirilmesi gerektiğini ve çevrenizdeki her şeyin sizin yardımınızla değiştirilmesi gerektiğini anlamanızdır.

Ve en önemli şey, değişime en zor  olanı değiştirmektir: o da sizin bilincinizdir.

Zihniniz o kadar kurnaz ki, bazen  en küçük bir şeyi bırakmamak için ne kadar çok bahaneler, nedenler ve numaralar uydurduğuna şaşıyorsun. Hemen şimdi sigarayı bırakmayı deneyin. Hemen şimdi gelenekleşmiş TV izlememekten vazgeçin. Her birinizin sahip olduğu birçok tatlı, masum bağımlılık sayabilir ve onlardan vazgeçmeniz, dünyadaki en büyük dağı bir yerden başka bir yere taşımaktan çok daha zordur. Nehirlerin akışını ters çevirmeyi, ıssız bir yerde şehirler kurmayı, alışkanlıklarınızdan en az birini ya da bağımlılıklarınızdan birini bırakmaktan daha kolaydır.

Bu nedenle, bizler fiziksel planın titreşimlerini değiştirmek gerekliliğinden bahsediyoruz. Bunun yapılması gerekiyor ve bizler bunu yapıyoruz. Çünkü bilincinizi ve yaşam tarzınızı kendiniz değiştirmenizi beklersek, korkarım bu asla gerçekleşmeyecektir. Maddedeki uykunuz çok tatlı. Ve yeni bir hayata uyanmak sizin için çok zordur.

Üzücü şeyler hakkında konuşmak istemem. Size mutlu haberler söylemek isterim. Ve onlar var. Bunlar, Dünya gezegeni konusunda planlarımızla ilgilidir. Ve bu planlar o kadar muazzam ki yakın gelecekte gerçekleşeceklerine bile inanmayabilirsiniz.

Sizler ağır karmik durumlar tarafından kuşatılmışsınız ve alışagelen bakış açınızın biraz daha üstünde olan hiçbir şeyi görmüyorsunuz. Ve bu oldukça anlaşılabilir bir durumdur. Dünya gezegeninin tüm fiziksel planının titreşimleri yükseldiğinde, sizin bedenleriniz çevrenizdeki ortamı takip etmeye başlarlar. Fiziksel bedeninizin ve daha ince bedenlerinizin titreşimleri yükselme sürecinde,  bu bedenlerde milyonlarca yıldır biriken tüm karmık çöpler “dökülmeye” başlarlar. Hiç de kıskanılacak  bir durumda değilsiniz.

Bu nedenle, size ve çevrenizdeki diğer insanlarla neler olduğunu açıklamaya geldim. Eğer olup bitenin sebeplerini bilirseniz, durumu kabul etmek için kendinizi ayarlamanız daha kolaydır.  Dışarıdaki hiçbir şeyi değiştiremezsiniz, ancak sizinle, diğer insanlarla ve dışsal durumlarla olan bitene karşı tutumunuzu değiştirebilirsiniz.

Dünyanızdaki değişim ile ilgili Öğretinin bazı hükümlerini size aktarmayı başardığıma sevindim. Ve bence pek çoğu için açıklamalarım, yaşamlarındaki dışsal ve içsel koşullara bilinçli olarak yaklaşma fırsatı vereceğini düşünüyorum. Ve dünyanızda mümkün olduğu kadar çok sayıda insanın bu bilgiye ve verdiğimiz Öğretiye erişebilirse özellikle mutlu olurdum.

Çünkü neler olup bittiğini anladığınızda, bilincinizdeki geçişi mümkün olduğunca kolay ve acısız bir şekilde yapmanıza olanak sağlayacak araçları uygulayabilirsiniz.

Bu araçlar yaygın olarak bilinir. Ve bunlar: doğru beslenme, doğru yaşam tarzı, düşünce ve duyguların temizliği ile ilgilenmek, doğru müzik dinlemek ve elbette dua uygulamaları ve meditasyon. Çünkü Yüksek Güçlere, Yüksek dünyalara, Yükselmiş Üstatlara yardım için başvurduğunuzda, sizin için gerekli olan tüm yardımı alırsınız.  Ve alacağınız yardımın derecesi yalnızca çabalarınızın, niyetinizin ve kalbinizin saflığına bağlıdır.  Gökler daima yardım ederler. Her şeyin umutsuz olduğunu gözükse bile, daima durumu İlahi yoldan çözme imkânı vardır. Sadece inanmalı ve durumu çözmek için çabalarınızı ortaya koymalısınız. Size fırsat ve enerji veriyoruz, verilen fırsatı ve enerjiyi belirlenen amaca uygun olarak kullanmalısınız. İş birliliğimiz bu şekilde gerçekleşecektir.

Sizden ayrıldığım için üzgünüm. Tekrar görüşmek üzere.

 

BEN Maitreya.

 

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 21/08/2019 · 18:07
Son Güncelleme : 21/08/2019 · 18:07
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 393 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye