* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498460 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte X - . 31.12.2008

Dar bir yol sizi İlahi dünyanın yüksek tepelerine götürür

Sevgili Serapis Bey
31 Aralık 2008

 

Serapis_Bey.jpgBEN Serapis Bey, bugünkü sohbetimiz için size gelen. Belki de sizler önümüzdeki ciddi konuşmam için şu an hazır değilsiniz. Yine de konsantre olmanızı ve beni duyabilmeniz için mümkün olan her türlü çabayı göstermeniz konusunda ısrar ediyorum. 

Beni duyabilmeniz için pek çok şeyi aştım. Sizler de çaba gösterin.

Şu anda Üstatlar bu elçi aracılığıyla size geliyorlar. Ve muhtemelen sizler her zaman böyle olacağını düşünüyorsunuz.

Bizler, bize ait olan, kaybolmuş ruhları, toplamaya geliyoruz.  Elçimiz aracılığıyla onlara bir fırsat halatı uzatıyoruz. Ve kendi Yolunu bulabilmeleri için bu ruhlara çok şey yapmaya hazırız. Ve nedenini biliyor musunuz? Çünkü bizlerin, Yükselmiş Üstatların birçoğu bu ruhlarla karmık olarak bağlıdır. Bizler henüz bedende bulunurken, sizinle işbirliğinde bulunma fırsatımız oldu. Toplumdaki ahlaki temellerin canlanmasını amaçlayan ortak çalışmalarımız oldu.

Şimdi sizler oradasınız - fiziksel planda. Ve bizim yardımımıza güvenebilirsiniz, ancak asıl iş sizin omuzlarınızdadır.

Toplumunuzu istila eden bu kültür, daha doğrusu kültürsüzlük, acilen hızla dönüşmeli ve değişmelidir. Bizim her zaman savunduğumuz ilkeleri canlandırmayı amaçlayan somut adımlar atmanızı bekliyoruz. Buda geldi, Musa geldi, Muhammed geldi, İsa geldi. Onların hepsi sağlıklı bir toplumun inşa edilmesi için gereken belli başlı prensiplerden bahsetti.

Sizin toplumunuz hastadır.

Ve bizler hastalığınız için size ilaçlar yazmaya geliyoruz. Sizin hastalığınız, özgürlüğü,  her şeyi yapabilme serbestliği olarak yanlış anlamanızla ilgilidir.

Özgürlüğünüz, bu evrende var olan İlahi Yasanın çerçevesi ile sınırlıdır. Ve eğer bu Yasayı ileride de ihlal etmek ve çiğnemek niyetindeyseniz, gelecekteki dünyada yapacağınız hiç bir şeyiniz yoktur. Çünkü Dünya gezegeni bir bütün olarak yeni bir gelişim aşamasına geçmek zorundadır.

Ve her zaman olduğu gibi, insanlık gelişiminde bir sıçrama meydana gelmeden önce, herkese kendi seçimini yapma fırsatı verilir. Görünüşteki bu kargaşa, aşırı serbestlik ve ahlak eksikliği bundan kaynaklanmaktadır. Çünkü herkese bir seçim yapma şansı veriliyor. Ve düzensizliğin sınırı aşırı genişliğinde, o zaman ruhlarınız için takip ettiğiniz gerçek bir seçim açılır.

İlahi bir seçim yapmak için bunun hakkında haykırmanıza gerek yoktur. Sizler seçiminizi kalbinizde yapıyorsunuz ve Dünyada bulunduğunuz sürece tam anlamıyla her dakika bir seçim yapmaktasınız.

Size televizyon, internet aracılığıyla,  doğrudan sokakta, sezdirilmeden en düşük davranış modelleri sürülmektedir. Ve her biriniz ya etrafınızdaki illüzyonun lehine ya da İlahi dünyanın lehine bir seçim yapmak zorundasınız. [1]

Bu seçimin zorluğu şu ki İlahi dünyanın örneklerine, tam zıt örneklere olduğu gibi kolayca erişilememesinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle cehenneme giden yolun geniş olduğunu ve İlahi dünyanın zirvesine sizi dar bir patikanın götürdüğünü söyleniyor.

Dünya bir başka ciddi bir seçimle karşı karşıya kaldığında hep böyle olmuştur. Ve günümüzde ortaya çıkan durum hakkında İncil’de yazılmıştır, geçmişteki birçok elçi ve peygamberler tarafından yazılmıştır.

Ve işte zaman geldi. Neden endişelenmediniz? Neden alarm çalmadınız? 

Harekete geçme zamanınız geldi. Çünkü Ölümün toplayacağı hasat ile Yaşamın toplayacağı hasat her birinize bağlıdır.

Zamanın değiştiğinin farkında mısınız? Zamanın akışı değişiyor. Bu nedenle zamanın kısa olduğunu söyleniyor. Ve her şeyi halletmelisiniz.

Size verilen İlahi fırsatın saatlerini boşa harcamayın. Söylediğimiz her şey sizinle hiçbir alakası yokmuş gibi davranmayın. Söylediğimiz her şey şu anda bedenlemede bulunan herkesi ilgilendiriyor.

Yeni bilinç, gezegeni kaplayan devedikenin arasında filizlenmelidir. Ve sürgünler o kadar güçlü olmalıdırlar ki mevcut tüm engelleri aşmalı ve Güneş'e, İlahi Bilincin Güneşine doğru yükselmelidirler.

Size hayatlarınızda gerçekten karşılaştığınız imgeyi veriyorum. Ve İlahi Bilincin Güneşine doğru çaba gösterme imgesi içsel gözünüzün önünde daima durmalıdır. Birçok karmik düğümü çözmeniz için hayatınızın tüm koşulları yapılandırıldığını anlayın. Ve bir bedenlemede, bazen binlerce yıllık bir karmayı çözüyorsunuz. Zaman o kadar hızlandı. Bu yüzden boşuna zaman kaybetmeyin. Etrafınızdaki insanlarla ilişkilerinizde yeni ilkeler inşa etmeye başlayın. Kararlılık ve cesaret gösterin ve şehirlerinizin ve köylerinizin çöllerinde sizi baştan çıkaran şeylere karşı koyun. 

Çünkü şehirlerinizde gerçekten manevi bir çöl bulunmaktadır. Bu nedenle ahlakın canlandırılması ve doğa ile bağın canlandırılması hakkında konuşmaktan yorulmuyoruz.

Var olan uygarlığı yıkımdan kurtarabilecek tek şey, mümkün olduğu kadar çok sayıda insanın yeni bilinç seviyesine yükselmesidir.

On Allah dostu insan, bir şehri kurtarabilir. Bin Allah dostu insan dünyayı kurtarabilir.

Ben çabalarınızı yönlendirmeye geldim.  Kendinizi ıvır zıvıra teslim etmeyin ve bayramın gürültüsü ile en değerli hazinenizi - ruhunuzun -  ele geçirildiği çadırlara girmeyin.

 

BEN Serapis Bey, ruhlarınızla ilgilenen.

 

 

________________________________________

[1] “Dar kapıdan girin. Çünkü yıkıma götüren kapı geniş ve yol enlidir. Bu kapıdan girenler çoktur. Oysa yaşama götüren kapı dar, yol da çetindir. Bu yolu bulanlar azdır.”

Matta 7:13-14

 

Biri O’na, “Ya Rab” dedi, “Kurtulanların sayısı az mı olacak?”

İsa oradakilere şöyle dedi: “Dar kapıdan girmeye gayret edin. Size şunu söyleyeyim, çok kişi içeri girmek isteyecek, ama giremeyecek.

Luka 13: 23-24

 

© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 24/08/2019 · 08:28
Son Güncelleme : 24/08/2019 · 08:31
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 389 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye