* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496691 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte X - .. 01.01.2009

Şimdi evrimsel yolunun çok kritik bir aşamasıdır

 

Gautama Buda

1 Ocak 2009  

 

Gautama_Buda.jpgBEN Gautama Buda.

Yeni yılın başlangıcını kutlanmak kabul edildiği bu gün geldim.

Bu günde gelmek, benim için bir gelenek haline geldi.

İşte başlıyorum.

Sizler muhtemelen her yıl dünyada neler gerçekleştiğini fark ediyorsunuzdur? Sizi çevreleyen tüm telaşın arkasında yine de ortak olanı ayırt edebilirsiniz. İnsanlar alışkanlıktan bir takım şeyleri yapıyor gibi gözüküyor, ancak bu işler eski doyumu, tatmini, sevinci getirmiyor.

Her şey ivmeyle hareket ediyor. Ve eski düşüncenin, eski yaşam tarzının hareket momentumunu tüketeceği bir an gelecek. Ve dünya şaşkınlıkla yeni bir şeyin başladığını görecek.

Şimdi, yeni bilincin, yeni düşüncenin ve yeni yaşam biçiminin doğması gereken o andır. Ve bu ilk başta çok sıradışı ve yabancı gelecektir. Belli bir zaman geçecek ve yeni zamanın özellikleri, insanların bilincine gittikçe daha fazla egemen olacaktır.

Şimdi buna inanmanız zor, ama bu olacaktır.

Başka türlü olamaz. Ve ortaya çıkması gereken en önemli şey -  toplum bilincidir; herkesin ötekinin sırtında yaşamaya çalıştığı toplum bilinci değil, tam tersi herkesin herkese yardım etmeye çalıştığı topluluk bilincidir. Bu yönde çaba göstermelisiniz. Yeni bilincin filizlerini kendi içinizde büyütmelisiniz. Tüm yaşamla birlik duygusunu içinizde büyütmelisiniz. Şu anda yeni bilinci kavrayabilen çok az insan vardır. Bu nedenle çabalarınızı birleştirmelisiniz.

Yeni olan daima dirençle ve reddedişle karşılaşmıştır.

Sizin göreviniz - öyle yapmalı ki eski modellerin, aşamalı olarak yenileriyle değişmesi için yeni olanı, var olanın içine yerleştirmektir.

Böylece bizler daha radikal bir yolu önleyebiliriz.

Ne kadar daha fazla insan kalplerinde yeni bilincin filizlerini keşfederse, tüm insanlığın yeni bir seviyeye girmesi o kadar daha kolay olacaktır.

Tüm insanlığın kolektif bir bilinçaltına sahip olduğunu söylersem hiçbir sırı açığa çıkarmam. Ve bu bilinçaltında belirli miktarda saldırganlık, korku ve başkasının sırtında yaşama arzusu biriktirdiğinde, o zaman savaşlar ve yıkımlar meydana gelir.

Fakat şimdi, insanlığın kolektif bilinçaltında, Ortak yarara, İyiliğe,  Sevgiye yönelik pozitif enerjinin birikimin gerçekleştiği bir zaman geldi.

Er ya da geç, ince planda baskın olan şey, fiziksel plana yerleşmeye başlar.

Şimdi fiziksel plana on iki yıl önceki bilinç haliniz iniyor. Sizler geçmişteki hatalarınızın ve yanılgılarınızın meyvelerini topluyorsunuz.

Şu an zaman hızlı bir biçimde akıyor. Ve şimdi bilincinizde yarattığınız şeyler, yedi yıl sonra fiziksel plana yerleşecektir. Bu nedenle, bilincinizi mümkün olan en yüksek seviyede tutmalısınız.

Bize karşıt güçlere kendilerini parçalamaları için sunmuş olan insanlar vardır. Onlar kendilerine ait İlahi bir enerji kaynağına sahip değillerdir. Bu nedenle temel görevleri - sizin enerjinizi ele geçirmektir. Fiziksel planda bu insanları, onları çevreleyen meyvelerinden tanıyacaksınız.  Görünüşteki iyiliğe rağmen, etraflarında manevi bir çöl hüküm sürüyor.

Bu nedenle, çok dikkatli olmalısınız ve gezegenin zaten çok fazla eksikliğini çektiği İlahi enerjiyi boş şeylere harcamamalısınız.

Dikkatinizi nereye yönlendirirseniz enerjiniz oraya doğru aktığını unutmayın. Bu nedenle, enerjinizi dünyanızdaki doğru örneklerin büyütülmesi için yönlendirmeye çalışın.   Dünya gezegenin fiziksel planında meyveler kendini göstermeye gecikmeyeceklerdir.

İlahi enerjinin her bir ergini kontrol etmelisiniz. Bu nedenle, ön plana bilincinizden ve etrafınızdaki ortamdan, her türlü İlahi olmayan tezahürlerin kaldırılması ortaya çıkıyor. Bunlar,  yanlış ve tanrısal olmayan titreşimler içeren resimler, filmler, oyunlar, müzik olabilir. Hayatınızda, ziyaret ettiğiniz kurumlarda, anaokullarında, okullarda, sağlık kurumlarında, insanların korkusuna ve cehaletine dayalı birçok sayıda eski klişeler mevcuttur.

Zihninizde ve kalbinizde korkunun, cehaletin ve hurafelerin putlarını kırın ve gezegen yanlış modellerden temizlenecektir.

Çevrenizdeki bütün şeylerin titreşimlerini ayırt etmeyi öğrenmeniz gereken zaman geldi. Yüreğinize güvenmeye deneyin ve kalbiniz size daima ipuçları verdiğini görüp şaşıracaksınız. Ve bu ipuçları, yaşamda sizi en doğru bir şekilde yönlendiriyorlar.

Çevrenizdeki insanların tavsiyelerini takip etmeyin. Kendi içinizde tüm sorulara cevap bulabileceğiniz zaman gelmiştir.

Bu yıl belirleyici ve kritiktir. Kaç sayıda insanın ve bilinçlerini ne ölçüde değiştirebileceklerine, toplumda oluşan klişelerin üstüne ne derece çıkacaklarına bağlı olarak, gezegenin evrimi gelecek yıl nasıl yönleneceğini belirleyecektir. İlahi enerji tüketiminizi dikkatlice izlemenize çağırıyoruz. Büyük bir zorlukla koruduğumuz bu istikrarsız denge, düşüncesiz hareketleriniz yüzünden bozulabilir.

Astral planı yanlış zihinsel imgelerle karıştırmaktansa bazen hiç bir şey yapmamak daha iyidir. Çünkü astral planın alt katmanları, Dünya gezegeninin fiziksel planıyla çok yakından ilişkilidir ve yanlış modellerin inmesi,  kelimenin tam anlamıyla yarın gerçekleşebilir.

Burada belli bir zorluk var. Yüksek oktavlardan mükemmel modeller, astral plandaki kusurlu modellerden çok daha uzun sürede yerleşir.

İnce dünya, kendi yasalarına göre yaşar. Ve ince dünyanın çeşitli katmanlarına kazma kürekle müdahale etmek akıllıca değildi. Bilmek lazım. Ve dikkatli olunmalıdır.

Cehalet, hiçbir zaman iyi bir şeye yol açmamıştır.  Ve bilgisayarın arkasındaki vahşi, ormandaki vahşiden daha iyi değildir.  Cahil ellere ne kadar daha fazla fırsatlar geçerse, sonuçlar o kadar daha kötü olabilir.

Bu nedenle sizleri dikkat etmeyi, duyarlı olmayı, ayırt etmeyi öğretiyoruz. Şimdi evrimsel yolunun çok kritik bir aşamasıdır. Çok dikkatli bir şekilde geçilmelidir.

Her bir kelimeniz ve düşünceniz Dünya gezegenin sahasını sarstığını unutmayın.

 

BEN Gautama Budha,  BEN dünyasında bulunan.

 

© Tatyana Mikuşina, 2009


Kurulum Tarihi : 03/09/2019 · 19:14
Son Güncelleme : 03/09/2019 · 19:14
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 392 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye