* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
 -  Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496530 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte X - .. 05.01.2009

Eğitim süresi sona erdi ve eylem yogasının pratik uygulamaları başladı

 

Sevgili El Morya

5 Ocak 2009

 

 

BEN El Morya, bugün size gelen! Moria_7.jpg

Bugün, daha önce yapılmış belirli işleri değerlendirmek ve gelecek planlarını belirlemek için geldim.

Genel olarak fiziksel planda yapılan çalışmadan memnunuz. Bizler çok mutluyuz, çağrımıza cevap veren ve tasarlananı gerçekleştirmemize - elçimizin Aşramı inşa edilmesine, bir sivil toplum kuruluşu ve bir yayınevi kurulmasına yardım eden, dünyadaki tüm ışık taşıyıcılarını selamlıyoruz.

Bizler çok mutluyuz!

Bununla birlikte rehavete kapılmamanız için geldim, çünkü şu ana kadar yapılan her şey, sadece bir başlangıç, doğru yönde atılan ilk, küçük bir adımdır. Her şeyin başarıldığını düşünmeyin. Yapılmış olandan çok daha fazlası sizleri bekliyor. Ve gelecekti ilerleyişiniz, gittikçe daha fazla zorluklarla dolu olacağı konusunda sizi uyarmalıyım. Bu nedenle, sizden tüm ihtiyatınızı ve dikkatinizi gerektirecektir.

Dünyanın bir bütün olarak yanlış bir yolda, egoyu tatmin etme yolda, bağımlılık yolda, ilahi olmayan yolda ilerlediğini açıkça gösteren bir aşamaya giriyoruz.

Bu nedenle, elçimizin yardımıyla, sizin yardımlarınızla ve katılımlarınızla yaptıklarımız, değişimleri istemeyen, eski yöntemlerle hareket etmeye alışmış, pek çoğunun hoşuna gitmeyebilir.

Ve işte burada birleşme, tüm ışık taşıyıcıların, hazır olanların -  yeni prensiplerle ortak bir küresel Toplulukta birleşmesi kaçınılmaz olacaktır.

Fiziksel planda sizler yerleşim yerleri inşa edebilirsiniz ve birbirinden ayrı küçük köyler oluşturabilirsiniz. Her şey sizin elinizde. Ancak, asıl Ruhun içinde Topluluk inşa etmek olduğunu daima hatırlayın.

Karmık koşullar herkes için uygun değildir. Herkes kuşanamaz ve ilk çağrımızla yola çıkamaz. Ne yazık ki, ailenize karşı sahip olduğunuz karmanızı, karmik yükümlülüklerinizi ilk önce hal etmelisiniz ve çözülmelisiniz.

Topluma karşı borcunuz varken, bizim Topluluklarımıza yerleşemezsiniz. Çocuklarınızı bir kenara atarak, geleceğe koşamazsınız.

Aile problemlerinizi, içsel problemlerinizi çözmeden, değerli bir topluluk üyesi olmayı başaramazsınız.

Evet, fiziksel planda bir modele ihtiyacımız vardır. Ancak bu modeli organize etmek için temiz eller ve temiz kalpler gerekir.

Kıyafetlerinizdeki herhangi bir leke, cahillerin zihinlerinde çoğalacak ve tüm dünyaya sizin ne kadar pasaklı olduğunuzu ve kıyafetinizin temiz olmasına bile özen göstermediğinizi söyleyecekler.

Bu nedenle, en başta,  önceki bedenlenmelerinde Kardeşliğe olan bağlılıklarını kanıtlamış ve bu bedenlemede kendilerini çok fazla karmik yükle yüklememiş, çoktan hazır olan insanları bulmak sorunu ortaya çıkıyor.

Bu tür topluluk üyeleri, bu tür emektarlar Topluluğun omurgasını yaratabilirler ve Topluluğa gelen diğer herkes, bu öncülerin oluşturduğu davranış, iş ve ev idari modellerini takip etmeye çalışacaklardır.

Sizler sıfırdan başlamak zorundasınız. Takip etmeniz için önerebileceğimiz hiçbir model yok. Teori var, topluluk inşası ile ilgili ciltlerce kitap var, ama bu kılavuzu pratikte uygulayanlar yoktur.

Ben Topluluğumu koruyacağım. Tüm işlerinizde sizinle birlikte olacağım. Dünyadaki kalemizi, karakolumuzu savunabilirim. Fakat bu, her şeyde bana ve Tanrı'ya güvenmeniz gerektiği anlamına gelmez. Kollarınızı sıvamalı ve fiziksel planda gerekli olan tüm işleri kendiniz yapmalısınız.

İnce planda size desteğimi sunacağım. Kötü niyetli varlıklar tarafından zapt edilmiş ve toplumla ilgili tek bir kelimenin söz edildiğinde bile öfkeden kuduranların saldırılarından sizi koruyacağım. Ancak kuduranları hastaneye tıkmak ve Topluluğu bu gibi insaniyetsiz kişilerden korumak, siz kendiniz ilgilenmek zorunda kalacaksınız.

Ben nelerin olabileceği ve yolda ne gibi engellerle karşılaşacağınız konusunda sizi uyarıyorum.

Bu nedenle, henüz savaş alanına çıkmadan, zafer kutlaması yapmayın. Belki oraya ulaşamayabilirsiniz.

Başarılarınızın üstünde yatmayı ve dinlenmeyi düşünmek için erken. Çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor. Zor durumda kalmamanız,  bürokrasinin ve memurların kurnazca ördüğü hilelere düşmemeniz için tüm ihtiyatiniz, maharetiniz ve hüneriniz gerekmektedir.

Şimdi savaş alanı, görevlilerin ofisine, mahkemelere ve müfettiş kurullarına taşındı. Bu nedenle yasaları ve işlerin nasıl yürütüldüğünü bilmeniz gerekir.

Her şeyin savaş alanında hal olduğu zaman daha kolaydı. Düşman tam karşınızda dururdu ve yüzünüze bakardı. Şimdi herkes size gülümsüyor, ama kötülüklerini sinsice yapıyorlar. Ve hangi ofiste hasettin yılanı veya intikamın akrebi saklandığını bilmiyorsunuz.

Eğitim süresi sona erdi ve eylem yogasının pratik uygulamaları başladı.

Neler yapabileceğinizi, günlük yaşamın telaşında ve bürokratik karmaşasında, Üstatların vasiyetini ne kadar koruduğunuzu gösterin.

Yapacak çok şeyiniz var. Daha önce böyle bir şey henüz tasarlanmadı.

Bir plan var ve onun gerçekleşmesi gerekiyor!

Aranızda gönüllü olanlar var mı?

 

BEN El Morya

 

© Tatyana Mikuşina, 2009

 


Kurulum Tarihi : 08/09/2019 · 18:47
Son Güncelleme : 08/09/2019 · 18:50
Kategori : Dikte X
Sayfa Oku 370 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye