* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
 -  Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1504231 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte XIII-10 - ............. 19.06.2020

 

Size bir kez daha Öğretimizin temel ilkelerini hatırlatmaya geldim

 

Tanrı Maitreya

19 Haziran 2020

 

 

Maitreia5.jpgBEN Maitreya.  BEN geldim!

Yolun en meşakkatli bölümünde sadık Bodhisatvalarımı desteklemek için bu zor zamanda gelmeden olmazdı.

Ne yazık ki, dünya talimatlarımızı ve tavsiyelerimizi kolay yoldan kabul etmedi. Bizler eşi benzeri görülmemiş bir çaba gösterdik.  Yeni Çağ’ya, Maitreya’nın Çağı’na, Dünya Anne'nin çağına, ruhların daha yüksek bir bilinç seviyesine geçişini kolaylaştırabilecek bilgileri ve önerileri fiziksel plana getirmek için Bizler ve Elçimiz mümkün olan her şeyi, gücümüz dâhilinde olan her şeyi yaptık.

İnsanlık, bağımlılıklarından ve kusurlarından kurtulmak için acele etmiyor. Bizler bu Öğretiyi birçok kez tekrarladık, ancak bu zaman diliminde, yeni enerjilerin gelişiyle birlikte bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Ben Tekâmül Yolunu öğretiyorum, Ben sizin Mürşidinizim. Ve bu Yol üzerinde birkaç önemli kilometre taşı var. Bu kilometre taşlarından biri – seçimdir.

Sizler, Yaradan'ın size verdiği özgür iradenizle, iki dünya arasında bir seçim yaparsınız: illüzyon dünyasını veya İlahi dünyayı, evrim yolunun kenarında kalmayı ya da evrim basamaklarını başarıyla adımlamayı seçersiniz.

Ancak, birçoğu için bu seçim Öğretisi hala net olarak anlaşılmamıştır. Açıklıyorum. Sizler her zaman seçimler yaparsınız. Ve dünyalar arasında bir seçim yaptığınız bariz değildir. Hayır, sizler her zamanki işinizi yapıyorsunuz, her zamanki profesyonel faaliyetlerinizi icra ediyorsunuz ve faaliyetiniz sırasında bir seçim yapıyorsunuz.

Daha iyi bir şekilde anlaşılması için somut örnekler vereceğim. Örneğin, siz bir doktorsunuz ve bir soruyla karşı karşıyasınız: bir hastaya zararlı bir aşı vurmak veya vurmamak, sağlığa zararlı bir ilaç vermek veya vermemek. Eğer hastaya yardım etme arzusundan ziyade, sizi işinizi kaybetme korkusu yönetiyor ise, hasta için tehlikeli araçlar kullanmayı tercih edersiniz. Aslında, sizler bu kişiyi öldürmeyi seçiyorsunuz, sadece daha sofistike yöntemlerle. Ve artık Bize karşı güçlerin yanındasınız.

Ya da bir programcısınız ve profesyonel çalışmalarınız sırasında, insanlığın Bize karşı güçlerin küresel kontrolü altına gireceği programların geliştirilmesine katılıyorsunuz. Ve sizler artık bu güçlerin suç ortağısınız. İllüzyonlu güçlerin lehinde bir tercih yapmışsınızdır.

Güç kuvvetlerinin bir temsilcisisiniz ve kadınlara, çocuklara ve yaşlılara karşı silah kullanmayı tercih ediyorsunuz. Ve aslında kendi ruhunuzu öldürüyorsunuz. Kendi ruhunuzu evrimleşmeye devam etmesinden mahrum ediyorsunuz.

Bir memur veya yetkili bir temsilcisiniz. İnsanları ve onların temel ihtiyaçlarını olumsuz yönde etkileyen yasalar çıkartıyorsunuz: gıda, barınma, çocuk eğitimi, halk sağlığı. Sizler hâlihazırda ilahi olmayan faaliyetlere katılıyorsunuz, İlahi Yasayı zaten ihlal ediyorsunuz.

İşte bu şekilde, her biriniz korkuya dayanarak, makamını, işini, parasını kaybetme korkusuna göre kendi seçimini yapar. Bu aslında sizi maddeye bağlayan bir seçimdir. Bazı hayali kazançları kaybetme korkusuyla, sizi maddeye bağlayan bir seçim yaparsınız. Kendi kendinizi özgürlükten mahrum edersiniz. İlahi Yasaya uygun olarak hareket etmediğiniz zaman, kendinizi Tanrı'dan koparırsınız. Bu seçimin sonucu, maddesel planda kölelik olacaktır.

Aslında sizler, fiziksel planda herhangi bir menfaati kaybetmemek adına, Tanrı'nın size verdiği özgür iradenizden vazgeçiyorsunuz. Ve maddenin kölesi oluyorsunuz.

Mesajlarımızı okuyan birçok insan, bu insanların yüzde 90'ı birer tüketicidir. Onlar bilgimizi, enerjimizi alırlar ve onları evrim basamaklarında ilerlemek için kullanmazlar. Sadece ihtiyaçlarını karşılamak için tüketirler.

Mesajlarımız, Ruhsal Yol boyunca ilerlemeyi desteklediği ile Mesajlarımızı okurken sizi Tanrı'dan gittikçe uzaklaştırdığı arasında ince bir çizgi vardır. Her şey, Mesajlarımızı okumaya başladığınız niyetle alakalıdır.

Bu, birçok kez verdiğimiz bir başka Öğretidir: herhangi bir faaliyete başladığınız niyet ile ilgili Öğretisidir.

Tek bir gerçek niyet vardır o da  – Tanrı'ya ve tüm canlı varlıklara hizmet etmek, komşunuza yardım etmek ve yaşayan her şeye yardım etmektir.

Bu nedenle, Mesajlarımıza temas eden insanların sadece küçük bir kısmı,  onları kendi ruhlarının gelişimi için kullanırlar.

Ve Tekâmül Yolu boyunca yürüyen çok az sayıda çellolarımız var.

Onların Yolu, kendini feda etme, özveri, fedakârlık ve hizmet etme yoludur. Onlar fiziksel planda karar verirken vicdanlarından ödün vermezler. Ve onlar fiziksel planda ruhun yok olmasına yol açan pek çok baştan çıkartan şeyleri takip etmektense, yaşamlarını feda etmeyi yeğlerler.

Şimdi, defalarca uyardığımız zaman gelmiştir: sapla samandan ayrıştırılma zamanı. İllüzyon dünyasını seçen tek bir ruh, kozmik döngünün yeni bir aşamasına geçemez. Eski olan her şey, varlığını eşyalara, alışkanlıklara, bağımlılıklara ve günahlara temellendiren her şey, Yeni Çağ'da var olamayacağı bir zaman geliyor.

Zor bir zaman. Bu nedenle, şu anda ihtiyaç duyduğunuz Öğretimizin temel ilkelerini size bir kez daha hatırlatmaya geldim.

Benim çağım, Maitreya’nın çağı çok uzakta değildir. Fakat yeni gelmeden, Dünya önce eski olandan arınmalıdır.

Zor bir zaman. Bu yüzden sadık Bodhisattvalarımı desteklemek ve hizmetlerinde onları tasdik etmek için geldim. Sizin zamanınız geliyor.

Pek çokları ihanet ederek ve cinayet işleyerek kendilerini ve mülklerini kurtaracaklar. Bodhisattvalarım ise karşıt güçlere hizmet etmektense, kendi hayatlarını feda etmeyi tercih edeceklerdir.

Ben bugün sizleri inançta güçlendirmek ve çarmıha, ateşe giden, ancak inançlarına, imanlarına ihanet etmeyen ve Hakikat'e sonuna kadar hizmet eden kahramanların, ruhsal kahramanların niteliklerini uyandırmak için geldim.

Ve son bir şey söylemek istiyorum. Ülkeler de kendi tekâmüllerinden tıpkı bireysel insanlar gibi geçerler.

Bir ülkenin seviyesini Habercilerimize, Elçilerimize karşı davranışlarına göre değerlendiririz. Habercilerimizi öldüren birçok ülke vardı. Şu anda bu ülkeler nerede? Ortada yoklar.

Elçilerimiz, ülkelerin ve belirli bireylerin bilinç düzeyini yargıladığımız birer araçlardır.

Ve elbette, İlahi Yasa asla, Elçilerimizin aşağılanmasına ve öldürülmesine cezasız kalmasına izin vermeyecektir.

Özellikle de Elçimizin Aşramı, Öğretinin yayıldığı bir yerden, Öğretinin itibarsızlaştırıldığı bir yere dönüştüğünde.

Bugün geliş fırsatımı, Öğretimizin ana hükümlerini hatırlamak için kullandım.

Belki şu zamanda, onlara farklı bakabilir ve zihninizde ve Öğretimiz hakkındaki algılarınızda bir değişiklik yapabilirsiniz.

 

BEN Maitreya, ruhlarınıza itinayla.


Kurulum Tarihi : 20/06/2020 · 17:51
Son Güncelleme : 20/06/2020 · 20:25
Kategori : Dikte XIII-10
Sayfa Oku 381 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.09 saniye