* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
 -  Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497467 Ziyaretçi

 21 şu An Bağlı

Dikte VII - .. 07.01.2007

Seçim zamanı

Sanat Kumara

7 Ocak 2007

BENİM Sanat Kumara, elçim aracılıyla size tekrar gelen. BENİM zorlu zamandan geçen gezegeninizi ilgilendiren önemli bir haberi iletmek için acele gelen. Beni dinliyor musunuz?

BENİM Sanat Kumara, Eskiden beri var Olan [1] olarak bildiğiniz, gezegeninize en karanlık zamanda gelen ve onu bu güne dek terk etmeyen.

BENİM sizinle en çok ilgilenen babanızım. Ve babanız olarak, geçirmekte olduğunuz zamanı ilgilendiren bir mesaj vermek için geldim.

Siz hepiniz bilincinizi daha yüksek seviyeye geçiş durumunda bulunuyorsunuz. Siz hepiniz bilincinizde geçiş yapmanız gerekiyor. Fakat aranızda evrimsel gelişim yolunu takip etmek istemeyenleriniz vardır. Sizler evrimsel gidişini engelliyor ve bu yüzden sizin için bizim uyardığımız zaman geliyor.

Gezegendeki tüm değişimler yalnızca bu evrenin yüksek yönetici ve koordine edici organı tarafından onaylandığı zaman olabilmektedir. Ve işte ben Dünya gezegenini ve onun evrimini ilgilendiren şimdi edinilen açıklamaları vermek için geldim.

Aranızda, bu senenin sonuna kadar, yolunuzda ilerlemenize mani olan içinizdeki özelliklerini aşamazlar ise, gelişiminizde özellikle ve ısrarlı bir şekilde itileceklerdir.

Ne yazık ki öncelikli olarak bu mesajımı almaya ihtiyacı olan aranızdakiler, elçimiz aracılıyla verdiğimiz mesajlarımızı anca okuyordur.

Fakat ince planda, mesajlarımızı okuyanların bilinçleri aracılıyla bu uyarıyı alacaksınız.

Uyarımız fiziksel dünyanızda yankılanmıştır ve demek ki fiziksel dünyanızda her biriniz, sözlerimizi, dış bilincinizle algılasanız da algılamasanız da onu dinleyebilir ve dinlemesi gerekir. İçsel planda sizler mesajımızı alacaksınız. Ve önünüzde bu evrimi takip etme veya egonuzu avutmaya ve illüzyonlarla eğelenmeye devam etme seçimi duracaktır.

Aranızda bazılarınız için kozmik imkân gelmemiştir. Ve sizin daha zamanınız vardır ve sizler gelişiminize devam edebilirsiniz. Fakat tüm salıverilen dönemlerini kaçıranlar vardır ve bugünkü mesajı onlar için veriyorum.

Sizler, içinizde bu mesajı kimi ilgilendirdiğini biliyorsunuz. Sizler, bir biri ardından kozmik imkânları kaçırıyorsunuz. Ve size öngörülen gelişim yolunda kaytarmanızın sonu olmadığını mı düşünüyorsunuz. Pekâlâ, kesin bir seçim almanız için ısrarlı bir biçimde itileceğinizin zamanı gelmiştir ya bir sonraki gelişimi seçecek için ya da kendiniz bir sonraki gelişiminizin üstüne çizgi çizeceksinizdir.

Allah çok merhametlidir. Ve O, bu evrende emredilen Yasa’yı takip etmek istemeyenleri kendi kendilerine bırakıyor. Ve okyanusta bazı adalarda karşılaştığınız ateşin önünde oturan ve et parçasını çiğneyen evrimsel gelişimin çıkmaz dalları, bir zamanlar aynı bu şekilde kendi seçimlerini yapmışlardır. Şimdi sizin önünüzde duran seçim gibi.

Yeni takdir-i ilahiye (ing. dispensation) uygun olarak sizler bu seçimi bilinçli olarak yapacaksınız. Dış bilincinizde, vereceğiniz kesin kararını bileceksinizdir. Ve bizi sizi rahat bırakacağız. Evrim sizin için var olmayacaktır ve sizler aşağı inen basamaktan binlerce ve binlerce sene geriye yuvarlanacaksınız.

Ve daha bu hayatınızın sonunda kendi seçimlerinizin meyvelerini gözlemleyeceksiniz.

Her biriniz kendi evrimsel gelişiminiz farklı basamaklarında bulunmaktasınız.

Aranızda üçüncü, dördüncü, beşinci ve artık altıncı kök ırkın temsilcileri vardır.

Şimdi, diğer bir basamağa geçmesi gereken ama bunu kendi tembelliği ve ihmalkârlığı nedeniyle yapamayanlar için seçim zamanı gelmiştir. Ben, yukarı çıkan merdiveni takip etmeye acele etmeyen ve sanki bu dünyada hiç bir şey olmamış gibi yaşamaya devam eden beşinci kök ırkın temsilcilerine sesleniyorum. Sanki zamanın değişmemiş ve tüm süreçlerin hızlanmamış gibi.

Bu senenin sonuna kadar kendinizle anlaşmanızı ve ileride varlığınızı nasıl sürdüreceğiniz anlamanız gerekiyor.

Sizin zamanınız geldi, gelişiminizde geri kaldığınızdan dolayı değil. Zekânızla ilgili her şey yerli yerindedir ama siz, ruhlarınızın gelişim göstergelerine göre geri kaldınız. Yaptığınız seçimler sizi daha fazla ve fazla evrimsel gelişim yolundan uzaklaştırıyor ve sizi kurnazlık yoluna, fani aklın gelişim yolunda kaymanızı zorluyor. Ve zekânız, ilgili durumda size en iyi şekilde hizmet etmiyor. Siz, aklınızın pozisyonundan karmaşık İlahi meseleleri çözmeyi çalışıyorsunuz. Ama İlahi çözümler, yalnız dünyevi insani mantığından vazgeçtiğiniz ve kendinizi, tüm varlığınızı Yüce Yasa’ya hizmet etmeye itaat ettiğiniz zaman gelebilirler.

İşte, ben bugün pekte sevinçli olmayan bir haberle geldim. Ve bilincinizdeki enerjilerinin balansını dengelemek için daha sevinçli bir karakter taşıyan başka bir bilgi vermek istiyorum.

Evrimsel gelişim yolunu seçenler ve bu yolu hayatta karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen takip edenler için yeni imkânlar ve yeni takdir-i ilahi haberini getirdim.

Size, bilincinizin hızlanmış gelişim imkânı açılıyor. Ve pek çoğunuz daha bu senenin sonunda bilincinizin ne kadar hızlı değişeceğini fark edecek ve bilincinizdeki bu değişimler sizinle aynı yönü takip eden insanları çekecektir. Sizler birbirinizi gözlerinizdeki pırıltıdan, kalplerinizin atışından, kendinizi Yaşam’a inanılmaz ve cömertçe verme hizmetinizden tanıyacaksınız.

Sizler, yeni prensiplere göre birleşebilir ve yaşamı, Göklerde var olan yasaların temellerine göre inşa edebilirsiniz.

Bizler, sizin için ince planda Topluluklarımızın planlarını hazırlıyoruz. Ve sizler fiziksel planda birleşebilecek, yeni yerleşim alanların, yeni toplulukların, yeni şehirlerin ilk örnekleri olacaksınız.

Bugünkü mesajı bu sevinçli notayla bitirdiğim için mutluyum.

Daima, tüm zamanlar boyunca seçim imkânı olmuştur. Ve bazı insanlar bir yolu seçmiş, diğerleri ise başka bir seçimi tercih etmişlerdir.

Ve bu süreç, İncil’de anlatılan tohumla zararlı otun ayrışma sürecin kendisidir [2].

Sadece zaman değişti ve daha önce pek çok yaşamınızı kapsayan bu süreç, sizin tek bir, şimdiki yaşamınız boyunca gözlemleyebilirsiniz.

Size yaşamınızda yalnızca doğru seçimler yapmanızı, evrimsel gelişim yolu takip etmenizi diliyorum.

Allah’la!

BENİM Sanat Kumara[1] Eski Ahit Daniel. 7:9, 10, 13, 14

[2] Matta 13:25-30, 36-43


Kurulum Tarihi : 15/02/2007 · 11:33
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 17:35
Kategori : Dikte VII
Sayfa Oku 380 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye