* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
 -  Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498691 Ziyaretçi

 12 şu An Bağlı

Dikte III - ..16.12.2005

Tekâmül Yolu hakkında bir sohbet
 
Tanrı Maitreya
16 Aralık 2005
 
 
Maitreya.jpgDünya insanlığına önemli bir mesaj vermeye gelen BENİM Maitreya. BEN özellikle yıl dönem değişimlerin gerçekleştiği zamanda yapılması gereken, bugün belirli bir amaçla geldim. Bildiğiniz gibi geçen defa geldiğimde, Tekâmül Yolu ve isteyen herkesi davet ettiğim fakat bu okulda her isteyenin okuyamadığı, bundan da öte onu bitiremediği Okulum hakkında fikirler elde etme imkânınız oldu.
Sır çok basittir. İnsanlar tekâmülle gizli, ulaşılmaz bir şeymiş gibi ulaşmaya çalışıyorlar. Onlar için Tekâmül Okulundaki eğitiminin, kariyere yol açan prestijli bir eğitim kurumunda, Dünya’daki tanınmış üniversitelerinde veya eğitim merkezlerinde alınan eğitim gibidir.
Tekâmül Okulu ile Dünya’daki herhangi bir prestijli eğitim kurumu arasında temel bir fark vardır. Ve bu fark dünyevi, ortak kabul edilen anlamda her türlü kariyerden yoksun kalıyorsunuz. Bunun dışında yalnızca kariyerden değil, sizin için değerli olan ve hala tümüyle insani bir bağlılık koruduğunuz her şeyden de yoksun kalıyorsunuz .
Bu yüzden ezoterik bilgiler alanında tekâmül (inisiye) olmamışların ve profanların gözünde Sırlar Okulumunda eğitiminin her ne kadar prestijli gelirse gelsin, Tekâmül Yolun daha ilk etaplarında eğitime devam etmek isteyen çok az kişi kalıyor.
Eski ve geniş dinleyici topluluğu tarafından bilinmeyen bir yasaya göre, tekâmül okullarında tekâmüller kapılı kapılar ardında gerçekleşmiş ve bizim Sırlar Okullarına girişler özenle korunmuşlardır. Ve hatta Yola başlamış ve ilk tekâmüllerini almış öğrencilerimiz bile en gizli sır ve gizemlerin dışında tutuluyorlarmış. Neden? Çünkü çoğu öğrencinin bilinç seviyesi, çok az insanın girebildiği kapalı kapılar ardında gerçekleşen pek çok şey kavrayamaz.
Eğer sizler hazır olmayan bilincinizle yüksek seviyede tekâmül verildiği odaya tesadüfen kendinizi bulsaydınız, büyük bir ihtimale Tekâmül Okulunu o an bırakıp giderdiniz ve bir daha hiç bir zaman onun eşiğinden geçmezdiniz. Üstelik herkese bu Okulun cehennemin ta kendisi olduğunu ve hiç kimse onun eşiğinden geçmesini bile düşünmemesi gerektiğini anlatırdınız.
Başarısız öğrencilerin bizim hakkında bu kadar yanlış söylenti yaymaları bizim için iyidir. Çünkü gerçekten de bir insan kendi gerçek olmayan parçasından kurtulurken, bu süreç öyle acı ve bazen öyle dramatik bir şekilde geçiyor ki, sizin bir işkence odasında bulunduğunuzu duygusu oluşabilir.
Ve aslında kendi gerçek olmayan parçanızla göz göze, yüz yüze geldiğinizde sizde şeytanın ta kendisi ile karşılaştığınızın duygusu oluşmaktadır.
Fakat bu şeytan, genel kabul olan inanıştan farklı olarak cehennemin bir yerinde değil, sizin içinizde bulunmaktadır.
Evet, sevgililerim Tanrı da, şeytan da sizin içinizde bulunmaktadır. Ve kendi sınamalarından geçerken tekâmül (inisiye) olanlara açıklanın en gizli sır budur. Hazırlık aşamasında onlar kendi gerçek olmayan, fani parçalarıyla karşılaşma imkânları varmış ve o zaman onlarda şeytanla karşılaştıklarını duygusu doğuyormuş ve onların kendi İlahi parçalarıyla karşılaşma imkânları varmış. Ve o zaman onlar kendi İlahi, ebedi doğalarını hissediyorlarmış.
Kendi doğasının çift yönlülüğünü tanıdıktan sonra, onların kesin bir seçim yapmalarını ve kendi İlahi parçalarına, içinde bulunan Tanrı’ya ve kendi Öğretmenin içindeki Tanrı’ya tümüyle itaat etmeleri gerekiyormuş.
Ve bu seçim çok zordur, çünkü bu seçim bedenlemede bulunan herkesin yaptığı temel bir seçimdir. Ve her biriniz içgüdüsel olarak, kendiniz hakkında çözmeniz gereken en önemli sorunun, Tanrı ile şeytan arasındaki, kendi gerçek ve gerçek olmayan parçanız arasındaki seçim sorusu olduğunu düşünüyor. Bu seçimi biliyorsunuz bu yüzden hata yapmaktan korkuyorsunuzdur. Çünkü sizin hizmet etme isteğinizi ve Tekâmül Yolunda yürüme arzunuzu kullanan pek çok insan vardır. Ve onların etkisi altına girmek çok kolay, kurtulmak ise çok daha zordur. Ve tüm bunlar hakikaten de gerçek Tekâmül Yolunda bulunmayı hatırlatıyor, yalnız yaptığınız seçim sizi insanın içindeki Tanrı’ya değil, insan egosuna hizmet etmeyi zorluyor.
Bu yüzden size her ne kadar aydın ve iyi birisi gibi gözükse bile, her insanın nüfuzu altına girmeye acele etmeyin.
Bizim görevimiz size ayırt etmenin ince sınırlarını göstermektir. Yolunuzda daha fazla ve fazla ilerleme ölçünüze göre, daha ince ve ince seviyede ayrım yapmak zorunda kalacaksınızdır. Ve eğer Yolun başlangıcında, size her şey anlaşılır gelirken, daha Hz. Musa’nın zamanında verilen, yalnızca on emre uymanız gerekirken ve kurtuluşunuz garantili gözükürken, Yolda ilerleme ölçünüze göre emirlerin kendilerine uyulması bile başlı başına sizin için bir testtir.
Ve eğer şimdi size İncil’deki on emrini uygulasanız bile, yolu kaybedeceğiniz ince sınırları ve ince ayrımlarını şimdi anlatırsam, beni anlayamazsınız.
Bu yüzden İlahi bilim çok zordur. Ve bu bilimin eğitimi tecrübeli bir öğretmenin yönetim altında gerçekleşmesi gerekir.
Ve yaptığınız ilk seçim, takip edeceğiniz böyle bir öğretmeni, böyle bir otoriteyi seçmektir.
Pek çoğunuzun bilinç ve gerçekliği algılama seviyesi öyle düşük ki bugün size anlatmaya çalıştığım şey, hiçbir iz bırakmadan bilincinizden geçip gidecektir. Fakat söylediğim her şeyi çok önemli bir bilgi gibi algılayacak insanlar vardır ki bu bilgi olmadan onların Yolda ilerlemeleri düşünülmezdir. Ben bu azınlığa konuşuyorum. Neden bahsettiğimi anlamayanlar ise kendi içinizde ve dışınızda anlayamadığınız durumlarla karşılaştığınızda, sizin zamanınız geldiğinde sözlerimi hatırlayın. Ve sizler bugünkü sohbetimiz sırasında size söylediklerimi hatırlayacak, onlara geri dönecek ve tekrar okuyacaksınızdır. Ve anlayacaksınız ki hiçbir şey boş yere söylenmemiştir. Söylenen her şey onu kavrayabilecek olanlara çok önemli bir bilgi içeriyor.
Nasihatlerimle yıl dönemlerin değişimi gerçekleştiği sene sonunda geliyorum. Çünkü işte şimdi, acele etmeden tüm yılı değerlendirebileceğiniz ve gelecek yılda çabalamanız gerekeni anlama zamanı başlıyor. Yıl değişimi çok önemli bir etaptır ve insanların büyük bir kısmının, yıl değişimin kutlama stereotipi, bilincinizde aşmanız gereken en önemli stereotiptir.
Çünkü yıl dönemlerin değişimi, gürültülü ve sarhoş arkadaş grubunda bulunmaktansa sizden tam tersi bir hareket gerektiriyor.
Eğer yılbaşında tek başınıza veya aile içinde kalırsanız, ruhunuzun gelişimi için çok daha fazlasını elde edebilirsiniz ve kendinizi müzik ve içki ile sersemleteceğinize, geçen yılı sakince düşünmeyi ve gelecek ile ilgili planlar kurmayı deneyin.
Tüm büyük başlangıçlar sessizlik içinde aile ocağın karşısında sakin, rahat sohbetlerde başlamıştır.
Tek bir sağlam düşünce hiçbir zaman kalabalık arasında gürültü kutlamalarda doğmamıştır.
Ben bugün, benim öğrencim olmuş, sizi Sırlar Okuluna davet ettiğim mesajımdan sonra bu kararı kabul etmiş ve bugüne dek beni ve yönetimim altında eğitimden geçme niyetini unutmamış olanlara, size hissettiğim en büyük aşkın noktasından konuştum. 
Arzunuzun ne kadar sağlam olduğunu dikkatlice gözlemledim.
Pek çoğunuz onları Sırlar Okuluma kabul etmem için dileklerini ertesi gün unuttular. Ama şimdiye dek bile niyetlerini hatırlayanlar vardır. Ve ben onlarla çalışmaya devam ediyorum.
Niyetinizin ciddiyetini anlamanız için yarım yıl yeterli bir süredir. Ve şimdi ilerlemeye devam edeceğiz. Geride kalanlar ise tekrar, daha ciddi bir seviyeden niyetlerini analiz edebilir ve yeniden Okuluma girmeyi rica edebilirler.
 
Size olan Aşkımla, BENİM Maitreya.
 
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------
(1) “Sizi Sırlar Okuluma davet ediyorum” Tanrı Maitreya 28 Mart 2005
 
© Tatyana Mikuşina, 2005
 
Tanrı Maitreya’nın resmi Rus ressam Vladimir Suvorov’a aittir. Yükselmiş Üstatların diğer resimlerine ve Vladimir Suvorov’un başka çalışmalarına "Sirius": http://www.sirius-ru.net/liki/index.htm ve “Sirius-2” http://www.sirius2.net/kar/index.htm sitelerinden ulaşabilirsiniz.


Kurulum Tarihi : 28/04/2008 · 22:55
Son Güncelleme : 03/05/2008 · 15:30
Kategori : Dikte III
Sayfa Oku 10390 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye