* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496733 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte IV - 10.04.2006

İlahi Şükran Öğretisi
 
Tanrı Maitreya
10 Nisan 2006
 
ElçMaitreia5.jpgim aracılıyla size gelen BEN Maitreya. İlahi Bilim alanında size tavsiye vermek için gelen BENİM.
İletişimimizin dakikaları tatlıdır ve bizim taleplerimizi karşılayacak fiziksel aracıyı çok nadiren elde edilebilir. Bu yüzden söylenen ve daha da konuşulacak her şey, sizin için kıymetli bir inciye benzeyen ebedi ve mutlak bir değerdir.
Bizler geliyor ve birbiri ardına size bilgelik incileri hediye ediyoruz. Ve tüm hayatınız boyunca topladığınız bu incileri bir gerdanlığa siz kendiniz diziyorsunuz.
Bu gerçekten de Bilgeliğin paha biçilmez bir gerdanlığıdır. Ve ona çok dikkatli davranmalısınızdır.
Niyetlerinizin temizliliğini kontrol etmek ve İlahi gamaya ayarlanmanız için bu uzun girişi söylüyorum. Tekâmül Yolunda yürüyen pek çok çelolarımız, belirli bir etapta şüphe duymaya başlıyor ve baştan çıkartan şeyler onları Yoldan, pek çok bedenlenme boyunca aramış ve sonunda buldukları Gerçek Yoldan çıkartmaya başladıklarını fark ediyoruz.
Bu durumun sebebi nedir? Ve niçin bu oluyor?
Size nedenini söyleyeceğim. Sizler sürekli İlahi Aşk ve İlahi enerji açlığı ve eksikliği çekiyorsunuz. Ama Aşkımızın, enerjimizin çok küçük miktarını bile olsa aldığınızda, Öğretilerimizi keşfedinceye kadar bulunduğunuz çaresizlik ve çıkmazlığı anında unutuyorsunuzdur.
İnsan bilinci çok hareketli ve kararsızdır. Ve kendinizde geliştirmeniz geren ilk özelik, size verilen Öğretiye Şükran duymaktır. Göklere, Yaratana, Yükselmiş Üstatlara ve elçimize Şükran duymaktır.
Özellikle Şükran duygusu. Çünkü sizin fiziksel oktavınızda en temiz ve lekesiz kalan işte bu duygudur.
Aşk (Sevgi) duygusu en yücedir, ama sizin oktavınızda bu duygunun saflığına ulaşmak çok zordur. Çünkü hiçbir duyguda Aşk duygusunda olduğu kadar tahrifat yoktur.
Bu yüzden alınan Bilgi ve alınan Öğreti için içinizde Şükran duygusu beslemeye başlamanızı tavsiye ediyorum.
Şükran duygusu olmadan Yolunuzda ilerleyemezsiniz. Şükran ve minnettarlığınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Pek çok Avrupalının, Hindistan ve Tibet halklarına doğuştan özgü olduğu Tanrı’ya, Üstatlara, Yüce olana nasıl hizmet edecekleri konusunda net bir anlayışları yoktur. Bu yüzden içinizde, İlahi olana saygı duyma geleneklerini yeniden canlandırmanız gerekir.
Sizin dışınızdaki ve sizin içinizdeki İlahi olana saygı duymayı.
Tanrı ile ilişkilerinizde balansı, dengeyi bulmalısınızdır. Eğer size verilen her şeyi alıyor, fakat Şükran duygusu duymuyor ve onu göstermiyorsanız, sizler gönüllü olarak kendinizi daha sonraki ilerleyişinizden mahrum ediyorsunuzdur. Eğer size verilen enerjiyi, oktavlarımıza gönderdiğiniz enerjinizle dengelemezseniz, Gökler size daha fazla bir şey veremez. Bizim oktavlarımızda para yoktur, ama paranın eşdeğeri İlahi enerjidir. Bu yüzden bilgi aldığınızda, oktavlarımıza nüfuz edebilecek İlahi enerjinin eşdeğerini vermeniz gerekir. Bildiğiniz gibi Işığın oktavlarına hiçbir kusurlu enerji nüfuz edemez. Bu yüzden içinizde Şükran duygusu beslemeye başlamanızı tavsiye ediyorum.
Sizler Sevgi hissedebilir ve bize Sevginizi gönderebilirsiniz. Ama ne yazık ki pek çok kişinin kalplerinde taşıdıkları sevgi öyle düşük standartta ki böyle bir Sevgi oktavlarımıza nüfuz edemez.
Fakat Şükranınız ve minnettarlığınız dışsal olana ibadet etmeye başladığını ama yüreğinizde gerçek Şükran duygusu hissetmediğiniz başka bir aşırılığa dönüşmemesi için de sürekli takip etmelisinizdir. Her bir dış ibadet, duygularınızın içsel tezahürünü tamamlaması gerekir. Pek çok insan ise aksini, yüreklerinde Şükran duygusu duymalarını yeterli olduğunu ama onu hiçbir şekilde dışarıya belirmeye gerek olmadığını düşünüyor. Halet-i ruhiyenizi (durumunuzu) ve niyetlerinizi dikkatlice analiz edin. Çünkü bazen bu durumda sizi sadece gurur harekete geçiriyor.
Sizler fiziksel dünyada yaşıyor ve Şükranınızı fiziksel seviyede belirtmeniz gerekir.
Elçimize ile ilgilenme sorumluluğu taşıdığınızı unutmayın.
Bu eski Gerçek şimdi yaşayan neslin hafızasından oldukça silinmiştir. Tüm zamanlar boyunca, insanların akıllarında İlahi muzafferken, yüreklerinde Tanrı’nın sesini duyan ve Tanrı’nın Sözlerini insanlara ulaştırabilen insanlar gelişmiştir.
İnsanların bizim habercilerimize, peygamber ve elçilerimize nasıl davrandıklarına bakarak, toplumun ahlakı ne kadar bozulduğunu ve İlahi idealinden ne kadar uzak olduğuna karar verebilir.
Bu yüzden elçimize himaye ve ilginizi göstermekten çekinmeyin. Elçimizin, Dünya’da Işığın Hiyerarşisinin temsilcisi olduğunu daima hatırlayın ve seçtiğimiz kişiye saygı göstermek ve onunla ilgilenmenin sizin sorumluluk alanınıza giriyor.
Zihninizin çeşitli bahaneleri ve kaçamakları olmadan bu basit gerçeği bilincinizde kavrayabildiğinizde, o zaman sizinle daha başka bir şekilde konuşacağız ve daha derin bilgiler ve öğretiler verebileceğiz.
Şimdi ne kadar çaba gösterirsek gösterelim, sizler bilgimizi kavrayamazsınızdır. Sizler ilk önce oktavlarımıza geri akan, İlahi enerjinin geri dönen akışını yeniden kurmanız gerekir. O zaman size verebiliriz.
Bu Yasa tartışılmazdır ve yerine getirilmesi gerekir.
Yalnızca sizler İlahi enerjinin akışını kesiyorsunuz. Ve akışın kesilme nedeni Şükranınızın maddesel formda veya duygularınız şeklinde gösterilip gösterilmemesine rağmen sizin gururunuz, verilene karşılık ödeşme isteksizliğinizdir.
İçsel ve dışsal Şükranın birleşmesi sizin zamanınız için mükemmel olurdu. Ve yalnızca sizler bu orantıyı ayarlamanızı ve takip etmenizi gerekir.
Size bugün önemli bir Öğreti verdim. Bu Öğreti, Doğuda çok iyi bilinen ve yaygın bir Öğretidir. Ve aslında Batıdaki insanlar onunla tanışık değillerdir. Ama Batı bu Öğretiyi yerine getirmeden, Doğunun bilgeliğini tam ölçüde alamaz.
 
Bugün sizlerle olan BEN Maitreya.
 
Tatyana Mikuşina, 2006
 
Tanrı Maitreya’nın resmi Rus ressam Vladimir Suvorov’a aittir. Yükselmiş Üstatların diğer resimlerine ve Vladimir Suvorov’un başka çalışmalarına "Sirius": http://www.sirius-ru.net/liki/index.htm ve “Sirius-2” http://www.sirius2.net/kar/index.htm sitelerinden ulaşabilirsiniz.


Kurulum Tarihi : 03/05/2008 · 15:27
Son Güncelleme : 05/03/2019 · 19:44
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 10402 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.03 saniye