* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
 -  Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496807 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte III - ..19.12.2005

 
Kuthumi.jpg
 
YIL SONUNDA İNEN KARMA ÖĞRETİSİ
 
Sevgili Kuthumi
19 Aralık 2005
 
 
Elçimiz aracılığıyla size gelen BEN Kuthumi’yim.
Yıl sonunda size inen karmaya nasıl davranmanız gerektiği ile ilgili bir Öğreti vermeye gelen BENİM. Bu nasıl bir karma ve inişini nasıl karşılamalısınız.
Bildiğiniz gibi dört alt bedenlerinizde bu veya daha önceki hayatlarınızda bir zamanlar yaptığınız yanlış, uygunsuz, İlahi olmayan davranışların enerjitik kayıtları bulunmaktadır. Bunlar, geçmişte size eşlik etmiş ve hala kurtulamadığınız sabit negatif durumlar olabilir.
Size geri dönen karmayı biliyorsunuzdur. Kozmik Devirler Yasasına uygun olarak sizin auranızda aktive olmakta ve bir olay, duygu veya olumsuz bilinç durumu şeklinde karşınıza çıkan karmayı biliyorsunuz. Karmanın bu geri dönüşü yıl boyunca sürekli ve yavaş yavaş gerçekleşiyor. Yıl dönemi sona ererken sizler birazcık farklı bir durumla karşı karşıya kalıyorsunuzdur. Belki de, Kozmik Yasaya uygun olarak yıl boyunca size geri dönen karma, Yasa’nın bakış açısına göre sizin tarafınızdan uygun ölçüde dönüştürülememiştir. Başka insanların da yıl boyunca doğru seçimler, dualar veya hayır işler yaparak yeterli seviyede karmalarını dönüştüremediklerini hayal edin.
Bu durumda yıl sonunda insanlığı tehdit eden fazla karma birikimi oluşur ve o hastalık, depresyon, açlık veya çeşitli doğa afetleri ve felaketler şeklinde, insanlığa özgü çeşitli durumlar olarak inebilir.
Her halükarda, yıl sonunda kendi içsel durumunuza göre bile artan bir ağırlık hissini farkedebilirsiniz. Bu, insanlığın üstünde dönüştürülememiş negatif enerji şeklinde duran ek karmik yüktür.
Bu yüzden yıl sonunda bilincinizi yüksek bir disiplinde korumak bu kadar önemlidir. Oruç tutmak, susmak, dua etmek şeklinde kendinize bilinçli olarak sınırlamalar koymak veya yoksullara, düşkünlere yardım etmek şeklinde hizmet altarına sunabileceğinizi her türlü fedakârlıklar çok yararlıdır.
Bu durumda, tüm gezegenin durumu dengelenmesi için son çare olarak kullanılabilecek ek bir iyi karma yaratıyorsunuzdur.
İşte bu yüzden başlayan bu mesaj dönemi süresi boyunca geliyor ve tekrar ve tekrar size felaket veya doğal afet ihtimallerini hatırlatıyoruz. Sizi korkutmak ve dua etmenizi sağlamayı istediğimizden değil. Hayır, Dünya’da oluşan ağır durumunu anlatmak ve hazır olanlara Tanrı ve bu evrende var olan Işık Hiyerarşisi ile yaratıcı olmanızı teklif etmeye geliyoruz. Eğer bilinciniz buna benzer bir hizmete hazır değil ise ricalarımızı asılsız bir tehdit olarak algılamanız tümüyle olasıdır.
Fakat gelin birlikte düşünelim. Alternatif nedir? Gezegende oluşan negatif enerjilerin aşırı birikimi başka şekilde nasıl yok edilebilir? Bir mucize olacağını ve size verilen yıl döneminde dönüştüremediğiniz tüm enerjinizi, mucizevî bir şekilde buharlaşacağını mı düşünüyorsunuz?
Buna benzer tüm mucizeler daha önce gerçekleştiyse bile, daima çok büyük miktarda ek bir enerji gerektirmiştir. Ve bu enerji gezegeninize ya kozmik rezervinden veya Yükselmiş Üstatların kauzal bedenlerinden verilmiştir. Şimdi ise yıldan yıla zarar sonuçları veren bir şirket düşünün. Şirketin sahibi diğer karlı şirketlerden para alıyor ve zararı kapatıyor. Ve belirli bir müddet bu böyle devam edebilir. Ama belirli bir zaman gelir ve şirketin sahibi, zararın tesadüf olmadığını anlar. Ve her yıl oluşan zarar bu şirketin işçilerin ihmalkârlığına bağlıdır. Bu yüzden iyi bir işveren, ya işçileri daha iyi çalışmalarını zorlayacak ya da şirketi kapatacaktır.
Ve şimdi Yükselmiş Üstatların giriştiği önlemler, insanlığın en iyi temsilcilerini daha iyi çalışmalarını sağlamasına yöneliktir. Sizler çalışma yerlerinizi, eğer yukarda verilen örneği kullanırsak gezegeninizi kaybetmek istemezseniz değil mi?
Bu yüzden şimdi gezegenin önünde durduğu alternatiflerin açık bir anlayışı gerektirir. Sizler ya gezegenin durumu için sorumluluk üstlenebilecek veya bu gezegende evriminizi devam ettirme imkânından mahrum kalacaksınız, çünkü onun çıkmaz bir sokağa girdiği kabul edilecektir.
Tabi ki bu hemen olmayacaktır. Sorumluluğunuzu yavaş yavaş kavramanıza fırsat verilecektir. Ama iknalarımızın daha inandırıcı olması için, ilgili yerde yaşayan insanların yarattığı karmayı artık daha fazla durdurmayacağımıza dair daha önce (1) uyarıldınız. Ve bu karma resmen anında bu veya şu teknolojik ya da doğal afet şeklinde geri dönecektir.
Benzer felaketlerin ihtimali yıl sonunda artıyor. Bu yüzden özellikle yıl sonunda ruhsal metotlarınızı, dua ve meditasyonlarınızı daha bilinçli ele almanız ısrarla tavsiye ediliyor.
Bilinçleri öyle düşük seviyede olan insanlar vardır ki onlarla buna benzer şeyler konuşmak yararsızdır. Ama iyi ki onların karmik sorumluluk ölçüsü, durumunun tüm ağırlığının farkına varan ama  kendilerine özgü kusurlar, tembellik ve öngörüsüzlük nedeniyle rica ettiğimiz çalışmaları yapmayan bireylere göre azdır.
İnsanların ulaştığı bilinç seviyesine göre Karma Yasası farklı işler. Ve bazılarına affedilen şeyler, başkaları için affedilmiyor. Bazılarının uygun şekilde davranmadığını, karmanın ona inmediğini ve ders vermediği ile ilgilenmeyin.
Bu insanın kendi evrimi için ya yeterince zamanı ya da yeterince iyi karması vardır. Endişelenmeyin. Karmik Yasa kusursuzca işlemektedir. Ve herkesin, geçmişte yarattığı karmayla karşılaşma imkânı olacaktır.
Başkaları hakkında düşünmeyin, kendiniz hakkında düşünün. Kendi karmanızı, ailenizin karmasını, ülkenizin ve gezegenin karmasını nasıl hafifleteceğinizi düşünün.
Bu evrensel Yasanın nasıl işlediği konusunda tüm detayları anlamayabilirsiniz, ama bu Yasa ile ilgili genel fikirlerin anlaşılması ve Karma Yasasını bilmeyenlere anlatılması gerekir. Çünkü bu evrensel Yasayı ne kadar daha fazla insan bilirse, yaşamlarında uygunsuz davranışlara izin verme ihtimali o kadar daha azdır.
Karma inerken sizler çoğu kez yaptığınız davranışlar ile size çeşitli kaza ve hastalıklar şeklinde gelen sonuçları arasındaki neden sonuç ilişkisini kuramıyorsunuzdur. Tanrı’nın size gönderdiği her şeyi tevazuyla kabul etmek yerine “Niçin Tanrım?” diye haykırıyorsunuz.
İnanın, Tanrı çok merhametlidir. Ve size inen karma, mümkün olan en hafif yoldan iniyor.
Eğer hangi davranış için bu veya şu şekilde taşıdığınız karmik yükü anlama imkânınız olsaydı, yaratılanın bu kadar merhametli bir şekilde dönüştürülmesine izin verdiği için Tanrı’ya şükrederdiniz.
Karmayı dönüştürmenin birkaç yolu vardır. Birinci yol, hiç karma yaratmamaktır.
İkinci yol, doğru seçimlerle karmanızı dönüştürmek.
Üçüncü yol, başınıza gelen olayı tevazuyla kabul ederek karmayı dönüştürmek.
Ve son olarak sizler dua ve tövbe ederek karmik yükü hafifletebilirsiniz.
İşte biz de, bu senenin sonuna kadar kalan süre zarfında bunu ısrarla yapmanızı teklif ediyoruz.
Artık Üstatların sizden rica ettiği her şeyin haklı ve uygun olduğunu kavrama imkânınız vardır.
Hiç kimsenin sizi korkutmaya ve bir şeyler yapmanıza zorlamaya niyeti yoktur.
Sizlerle evrim basamağın birazcık aşağısında duran akıllı insanlar gibi konuşuyoruz.
BEN Kuthumi. Ve bilgimin bir kırıntısını sizlerle paylaşmaktan mutlu oldum.
----------------------------------------------
(1) “Tüm canlı varlıklara yaptığınız her hizmet, tehdit eden bir sonraki felaketin gerçekleşme olasılığını azaltıyor” Dünya’nın Tanrısı Gautama Buda,
2 Mayıs 2005. Mesaja www.sirius-tr.net sitesinden ulaşabilirsiniz.
 
© Tatyana Mikuşina, 2005
 


Kurulum Tarihi : 18/05/2008 · 23:32
Son Güncelleme : 24/07/2010 · 16:11
Kategori : Dikte III
Sayfa Oku 10218 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye