* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
 -  Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497218 Ziyaretçi

 9 şu An Bağlı

Dikte III - ..31.12.2005

Bayramınız yüksek, efir oktavlarına olan bir ziyarete benzesin
 
Sevgili Melhisedek
31 Aralık 2005
 
melhisedek.jpgBugün size gelen BENİM Melhisedek.
Ne mutlu ki bu gün sizin için üzüntülü veya bayram atmosferinizin dışında olmayacaktır.
Sizler dünyevi bayramlarınızı kutlamaya alışmışsınızdır. Ve buda sizin en sevdiğiniz bayramdır. Genellikle Tanrı’ya ve Yüce Güçlere pek de inanmayan insanlar bile bu gün bir gizem hissetmektedirler.
Bildiğiniz gibi Yükselmiş Üstatlar sizin dünyevi bayramlarınızı kutlamıyor, fakat bizler bayramlarınızda sizinle birlikteyiz. Çünkü her seferinde insanların bizim tavsiyelerimize uygun yıl değişimini kutladıklarını gördüğümüzde, bu bize bayramınıza katılmamıza imkân vermektedir.
Bildiğiniz gibi dünyevi bayramınızdan talep ettiklerimiz, insanların büyük bir kısmının bayram kavramına yerleştirdikleri fikirlerden ayrılmaktadır.
Ve bayramlarınızda göz önüne almanızı istediğimiz en önemli ve temel talebimiz, bayramınızın İlahi gizemli anlamla dolu olmasıdır. Bizim açımızdan, bilincinizi yükseltmenize ve göz ucuyla veya hayal gücünüzün yardımıyla bile olsa perdenin arkasına bakabilmenize yardımcı olan her şey iyidir.
Bu yüzden bayram boyunca alıştığınız tüm bu bayram keşmekeşi bizler hoş karşılamıyoruz. Bayramınız sırasında kendi İlahi amacınızı, bedenlenmeye niçin geldiğinizi hatırlamanız iyi olacaktır. Ve bildiğiniz gibi Yüksek Benliğiniz nereden geldiğinizi ve nereye gittiğinizi her zaman biliyor. Ve sizi illüzyonlarda tutmaya çabalayan güçler, bizim yetiştirdiğimiz (büyüttüğümüz) İlahi örneklerle hiçbir şekilde bağdaşmayan bayram stereotiplerini size telkin etmeye çalışıyorlar. Ve sizler bayram kutlama kitle örneklerini alışagelmiş ve körü körüne takip ettiğiniz zaman, ulaştığınız tek şey çevrenizde hâkim olan illüzyonlardan kurtulmak için çaba göstermek yerine onları güçlendirmenizdir.
Size çok anlaşılır dilde konuşuyorum, ama ne demek istediğimi çoğunuz anlamaz.
Yinede, bu mesajları okuyan insanlar arasında kitle bilincinde var olan alışagelen bayram stereotiplerden ayrılmayı ve verdiğimiz tavsiyeleri takip etmeye hazır çok sayıda bireylerin bulunacağına umarım.
Bayramınız, uykunuz sırasında bazen girebildiğiniz yüksek, efir oktavlarına olan  bir ziyarete benzesin. Işık Oktavlarımızda bulunduğunuz sırada hissettiğiniz izlenimleri ve duygularınızı hatırlamaya çalışın. Bu oktavların bir yerinde hiç sarhoş veya uyumsuz arkadaş grubu gördünüz mü? Hayır, bizim dünyamızda buna benzer görüntülere yer yoktur. Oktavlarımızda hâkim olan yumuşak atmosferi hatırlamaya çalışın. Yumuşak, rahatsız etmeyen ama aynı zamanda çevrenizdeki tüm eşyaların göründüğü yeterince parlak aydınlığı. Efir oktavların seslerini hatırlamaya çalışın.
Küçük çanların çok sessiz çınlamaları, mantraların sakin ritmi veya koro şarkıları. 
Oktavlarımızda hâkim olan sevgi ve ahengi hatırlayın. Ve sizinle konuşmayan Yüksek Dünyalar’dan sessiz varlıklarla karşılaştığınızda bile, yinede varlıklarından mutluluk duyuyor, çünkü onlardan sonsuz sevgi akışı hissediyorsunuzdur. Sizi bir tütsü gibi saran bu sevgide, sevginin mistik gücünde sizler resmen yıkanıyorsunuzdur.
Sizi rahatsız edecek hiçbir şey yoktur. Her şey çok uyumludur. Ve oktavlarımızı terk etmeyi istemiyorsunuzdur. Ve eğer şansınız yaver giderse, efir tapınak ve saraylarımızda bulunduğunuz gecelerden sonra, uykudan uyanmak ve dünyanıza geri dönmeyi pek istemiyorsunuzdur.
Bu yüzden göreviniz, dış şartların izin verdiği ölçüde, bayramınızın kutladığı yerin atmosferini efir oktavlarına maksimum yakınlaştırmalısınızdır. O-o dünyanıza örneklerimizi getirmeye çalıştığınızda yakınlarınızı ve tanıdıklarınızın direnişlerini (karşı çıkışlarını) aşmanızın çok zor olacağını çok iyi anlıyorum.
Ve bunu herkes başaramayacaktır.
Bu yüzden sizi aşırı ve gereksiz güç ve enerji boşa harcamanızdan uyarmak isterim. Bildiğiniz gibi dünyanızda her şey titreşimlerine göre birbirine çekiliyor. Ve bilincinizde belirli, yeterince yüksek seviyeye ulaştıysanız, sizler bayram sırasında otomatikman fiziksel dünyanızda tezahür olan efir oktavlara ulaşma çabanızı gerçekleştirmenize izin verecek arkadaş grubunda bulunacaksınızdır. En azından tek başınıza kalma ve dünyevi bayramınızı sırasında çevrenizdeki efir oktav masalını hissetme imkânı elde edeceksiniz. 
İnsanlığın bilinç evrimi yavaş yavaş gerçekleşmektedir. Ve eğer bugün bayramınızın size tarif ettiğim şekilde olması gerektiğine karar verirseniz, bunun sizde illa böyle olacağını anlamına gelmez. Çünkü bilincinizdeki steoreotipler çok güçlüdürler. Ama artık bilincinizde ulaşmaya çabalamanız gereken bir şekil vardı. Ve bildiğiniz gibi tohum iyi bir toprağa ekildiyse ve periyodik olarak bu toprağı İlahi enerjinizle sularsanız, mutlaka filiz verecektir.
Bizler çok sabırlıyızdır. Ve ektiğimiz tohumların yavaş yavaş toprağın altından belirdiklerini ve İlahi bilincin güneşine doğru yöneldiklerini pek çok dünyevi hayat boyunca izlemeye hazırız.
Eğer çabanız güçlü ve inancınız sağlamsa, bu mesajlar sırasında bilincinize yerleştirdiğimiz örnek ve şekiller dünyanızda mutlaka büyüyecektir.
İnancınız ve çabanız, sadakatiniz ve sevginiz ne kadar büyük ise çevrenizde beklediğimiz değişikler o kadar daha hızlı gerçekleşecektir.
Biriken bilgi ve enerji yaşamlarınızda ortaya çıkmaya gecikmeyecektir. Ve bu mesajları okurken pek çoğununun hissettiği içsel direnç, yine de doğru yönde yaptığınız ilk adımdır. Çünkü direnciniz sizi düşünmeye, analiz etmeye sevk ediyor. Ve en yetenekli öğrenciler söylediğimiz her şeyi ak akçe olarak kabul etmeyen, bilinciyle ve hayat tecrübesiyle verileni kontrol etmeye çalışan insanlar arasında ortaya çıkıyor.
Bu yüzden bilgimizi, enerjimizi alın. Her şey bilincinizle kontrol edin.
Ve verdiğimiz materyalden, hayatınızda bu etapta size gerekli olan Hakikatin altın tanelerini seçip çıkartacağınıza eminim.
 
BENİM Melhisedek
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2005


Kurulum Tarihi : 12/06/2008 · 23:26
Son Güncelleme : 26/12/2009 · 18:36
Kategori : Dikte III
Sayfa Oku 10050 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.07 saniye