* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
 -  Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496537 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte III - 02.01.2006

Davranışlarınızı, düşüncellerinizi kendiniz  değerlendirmeye öğrenmeli ve Yolda ilerlemenize engel olan gereksiz telaş ve insanı olan her şeyden kurtulmalısınızdır.
 
 
Sevgili Zaratustra
2 Ocak 2006
 
15zaratustra.jpgBu elçi aracılıyla size tekrar gelen BENİM Zaratustra. Önceki buluşmamızdan bizi ayıran zaman aralığı çok fazla değil (1), ama sizler, bu elçi aracılıyla verdiğimiz mesajları düzenli okuyanlar kendi bilincinizde aştığınız mesafe o kadar büyük ki bir süpernova yıldızın patlamasıyla kıyaslanabilir. Son buluşmamızdan beri aklınızı ve yüreğinizi aydınlatmış, bilgeliğin ve İlahi bilincinin yıldızı.
Bilincinizin durumunu izliyorum. Benim böyle bir imkânım vardır. Ve sizi, bu mesajları okuyarak bilincinde yeni seviyeye yükselenler, Dünya’yı sarmaya devam eden karanlıkta parıldayan yeni yıldızlar gibi görüyorum.
Her biriniz günlük hayatınızda karşılaştığınız insanlara ışık saçarak çevrenizde küçük bir alanı aydınlatıyorsunuzdur. Fakat Dünya gezegeninde bunun gibi ne kadar daha çok sayıda yıldız ve yıldızcık parlarsa, gezegene hâkim olan genel atmosfer o kadar daha aydınlık ve mutlu olur.
Günlük telaşın ortasında bilincinizde gerçekleşen değişiklikleri fark etmiyorsunuz. Bu yüzden bana inanın. Ve eğer yakın gelecekte bilincinizin büyümesini aynı tempoda korumaya başarırsak daha şimdiki yaşayan neslin hayatında sizler gezegende olumlu gelişmeler hissederseniz. Tüm bu süre boyunca gezegenin takip ettiği teknik ilerleme yönünde değil, ruhsal yönünde ilerleme, ruhun gelişmesi yönünde. Ve Yüksek Dünyalar ile daha fazla uyumluluk elde etme ölçüsüne göre bu dünyaların, dünyanıza nüfuz etmesi o kadar daha fazla hissedebilir olacaktır. Ve bu bizim ulaşmaya çalıştığımız ve sizi buna çağırdığımız şeydir.
Negatif enerji ve özelliklerinin sürekli hâkim olduğu inançsızlık bir ortama dalmışsanız, titreşimlerimizi ve İlahi dünya ile bağınızı hissetmeniz zordur. Fakat sizden gittikçe çoğalan sayıda insan, hatta büyük şehirlerde bulunanlar bile çok kısa bir süreliğine bile olsa bilincini o denli yükseltebilir ki ince dünyalar ile temas etme imkânı vardır. Ve sizden ne kadar daha fazlası bilincini yükseltebilir ve ince dünyalarda seyahat edebilirse, gezegenin İlahi Yol yönündeki değişiklikler o kadar daha hızlı bir tempoda gerçekleşecektir.
Şimdi sizler maddeselliğin en alt noktasında bulunuyorsunuz. Ve bu yüzden karanlık enerjilerin etkisi öyle büyük ki sizler resmen bu enerjiler tarafından kuşatılmışsınızdır. Onlar sizi sarmış ve sizler zaman ve mekânda yer değiştirmeniz için yeterli özgürlüğe kavuşamıyorsunuzdur. Ve sadece çabalama ve inanç özellikler göstermeniz sayesinde, size her an açılabilecek imkân ve ufukları insani bilincinizde hayal etmeniz zordur.
Bu yüzden ruhlarınız nasıl bir durumda bulunurlarsa bulunsunlar ve ne tür günlük işler ve beşeri problemlerle yüklüyseniz bunların geçici olduğunu daima hatırlayın. Ve İlahi gerçekliğe ulaşmak için ilk ve henüz güvensiz adımınızı yapmış ve yardım çağrısında bulunursanız tüm Yükselmişler Grubu ve melekler yardım etmek için koşa koşa var güçleriyle gelecekler. Size hemen yardım edilmediği konusunda endişelenmeyin. Dış şartlarını ayarlamak ve karmik birikimlerini temizlemek için zamana ihtiyacımız vardı. Ama kural olarak dualarınızda ve mektuplarınızda diledikleriniz, bu veya şu seviyede gerçekleşmektedir. Sadece her gün küçük çabalar göstermeniz yeterlidir. Dualarınızın kendileri bazen önemli değildir, çünkü gerçekten etki edebilmeniz için gerekli olan dua okuma momentuma sahip değilsinizdir. Ama günlük çabalarınız mutlaka ödüllendirilecektir. Çünkü dua etmek için birkaç dakika bile ayırmanız bile bazen ne kadar zor olduğunu anlıyor ve değer veriyoruz. Çünkü üstlendiğiniz yükümlülükleri yerine getirmek için ciddi olarak uğraşmaya başladığınızda, Karmik Kuruluna mektubunuzda veya yüreğinizde amacınızı belirttiğinizde ve belli bir süreyi kutsal çalışmaya adamaya karar verdiğinizde, sizi çevreleyen her şey size karşı koyuyor gibi geliyor olacaktır.
Dünyanızda karşınızda duran hiçbir engelden korkmayın. Çünkü engeller aşılmaları gerektiğini söylüyorlar. Eğer engelleri her gün aşarsanız ve üstelendiğiniz yükümlülükleri her gün yerine getirirseniz bu süre zarfında yarattığınız çabalama momentumu zamanla dualarınıza yardım edecektir. Çünkü dualarınız zamanla daha fazla ve fazla güçlenecektir.
Sizler sözlerle bile dua etmiyorsunuz, sizler yüreğinizle, yüreğinizin impulsuyla dua ediyorsunuz. Ve duanızın içtenlikle yaratığınızda sizi her zaman görüyoruz. O an sizler büyük bir ışık patlaması gibi parlıyor ve bu parlama bize ve meleklere işaret görevini görüyor ve bizler size yardım etmek için yöneliyoruz.
Bildiğiniz gibi en etkili dualar yüreğinizde içtenlikle ve bir çıkar gözetmeden yaptığınız dualardır.
Bu yüzden İsa tek başınıza kalmanızı ve duanızı yarattığınız odanın kapısını kapatmanızı gerektiğini söylemiştir ve bu çok doğru bir tavsiyedir. (2) Çünkü halka açık her türlü dua ikiyüzlülüğün damgasını taşıyordur.
Kilise ve dua evlerini her gün ziyaret edenlerin çoğu, gerçek inanç ve sadakat noktasından ziyaden bunu sahte sofuluktan ve ikiyüzlülükten dolayı yapıyorlardır.
Kendi içinizde bu durumları ayırt edin. Kendinizi kandırmayın ve kendinize karşı ikiyüzlü davranmayın. Dünyanızda sizin dışınızda başka bir yargıç yoktur. Ve davranışlarınızı, düşüncellerinizi değerlendirmeye öğrenmeli ve Yolda ilerlemenize engel olan gereksiz telaş ve insanı olan her şeyden kurtulmalısınızdır.
Ve genelde hiçbir dış rehbere ihtiyacınız yoktur, çünkü sizin en önemli yargıcınız her zaman içinizde bulunmaktadır. Bu sizin Yüksek Benliğiniz, vicdanınız, İsa benliğinizidir.
Bu yüzden gün boyunca yaptığınız davranışlarınızı analiz etmeniz yararlı olacaktır. Uykuya dalmadan resmen birkaç dakika önce geçen günün ve gün boyunca yaptığınız davranışları analiz etmeyi kural haline getirin. Yaptığınız davranışlarınız için kendinizi katı yargılamayın. Ve fani aklınıza gün boyu başınıza gelen uygunsuz davranışlara tekrar ve tekrar sokmasına (çekmesine) izin vermeyin. Sadece durumu değerlendirin ve bu olumsuz duruma veya uygunsuz davranışa bir daha dâhil olmayacağınıza yüreğinizde kesin bir karar alın. Bir sonraki sefer benzer davranışın eşiğinde durduğunuzda, o anı söylemesi ve doğru seçimi yapmanıza yardım etmesi için Yüksek Benliğinize ricada bulunun.
Günün olumsuz olaylarına bir dakikadan fazla yoğunlaşması için kendinize izin vermeyin. Olayı sadece değerlendirmeniz yeterlidir. Çünkü olumsuz olayı çok faza düşünüyor ve analiz ediyorsanız, onu kendi enerjinizle besliyorsunuzdur. Ve sonuçta uzayda dolaşacak ve bu negatif kümenin titreşimleri ile uyumlu titreşimli insanlara doğru çekilecek bir negatif enerji kümesi yaratıyorsunuz. Böylece resmen kendiniz gelecekteki problemlerinizi ve gelecekteki durumlarınızı yaratacaksınızdır.
Bilinicinizi sürekli küçük bir çocuğa özgü bir saflıkta korumanız gerekmektedir. Kendinizden tüm niteliksiz, negatif durumları kesip ayırın.
Bir bıçak aldığınızı ve kurtulamadığınız düşünce ve musallat olan durumları kendinizden kesip attığınızı hayal edin. Bu olumsuz durumları olumlu şekil ve hislerle değiştirmeye çalışın. İçsel bakışınızla güzel çiçekler, doğa resimleri seyredin, sakin, yumuşak müzik dinleyin. Uykuya dalmadan önce yıldız ve galaksi resimler seyretmek çok yararlı olacaktır. Evren ve uzaydan bize gelen sessizliğin sesini duymaya ve dinlemeye çalışın.
Düşünmeniz için size malzeme verdim. Tavsiyelerimizden yararlanacağınız ve size gerekli oldukları zaman onları hatırlayacağınız ümidiyle sizi bugünlük bırakıyorum.
 
BENİM Zaratustra ve ben İlahi ahengin alevinde duruyorum.
 
(1) Sevgili Zaratustra önceki mesajını 30 Mart 2005 tarihinde vermiştir. “Fani akıl, İlahi akla yerini bırakması gerekir”
 
(2) “Dua ettiğiniz zaman ikiyüzlüler gibi olmayın. Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin köşe başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar. Size doğrusunu söyleyeyim, onlar ödüllerini almışlardır.  Siz ise, dua edeceğiniz zaman odanıza girip kapıyı örtün ve gizlide olan Babanıza dua edin. Gizlilik içinde yapılanı gören Babanız sizi ödüllendirecektir.  Dua ettiğinizde, putperestler gibi boş sözler tekrarlayıp durmayın. Onlar, söz kalabalığıyla seslerini duyurabileceklerini sanırlar.  Siz onlara benzemeyin! Çünkü Babanız, nelere gereksinmeniz olduğunu daha siz O'ndan dilemeden önce bilir.” Matta İncili 6:5-8
 
© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 23/06/2008 · 22:46
Son Güncelleme : 06/07/2008 · 23:51
Kategori : Dikte III
Sayfa Oku 9651 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye