* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
 -  Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1498465 Ziyaretçi

 7 şu An Bağlı

Dikte III - 04.01.2006

Büyüyeceğiniz zamanı bekliyoruz
 
Sevgili Vayroçana
4 Ocak 2006
 
9virochana.jpgSize tekrar gelen, BENIM Vayroçana.
İlk önce, çabaları sayesinde mesajlarımızı tekrar alma imkânız olan aranızda bulunanları selamlamak isterim. Bildiğiniz gibi mesajların iletimi için çok büyük miktarda enerji harcanıyor. Ve eğer kendi çabalarınızla mesaj alımının devam etmesine imkân vermeseydiniz, onlara son vermeye mecbur kalırdık. Evrende her şey mantığa ve yararlılığa tabidir. Ve eğer verdiğimiz Öğretiyi algıladığınızı, Öğretilerimizin daha geniş yayılması için fiziksel planda gereken çalışmaları yapmaya hazır olduğunuzu, eğer dua nöbetlerinizle yardımcı olmaya hazır olduğunuzu görmezsek, daha iyi zaman (çıkıncaya) kadar bizler fırsatların penceresini kapatacağız.
Bu yüzden bu Öğretiyi alma imkânınız olması, çabalarınız yeterli olduğunu bir kanıtı ve bu elçi aracılıyla mesajların devam edilmesi için çabalarınızın yeterli olduğunu kabul görmüştür.
Bir sonraki Öğretiyi verme sorusu durduğunda, bizler tüm “evet” ve “hayırları” dikkatle tartıyoruz. İsa, taze şarabın eski tulumlara (1) koyulmaması gerektiğini Öğretiyi vermiştir. Bu yüzden bilgi ve enerji vermeden önce kabın kalitesini değerlendiriyoruz. Ve bu yalnızca elçiyi ilgilendirmiyor. Bu Öğretiye temas eden her birinizi ilgilendiriyor. Öğretiyi tanıdıklarınızla ve yakınlarınızla paylaşarak basitçe desteğinizi yapabilirsiniz. Dualarınız enerjisini bu dönem mesajların devam etmesi için verebilir, kitapların yayınlanması, onların yayılması ve diğer dillere çevrilmesinde rol oynayabilirsiniz. Bütün çabalarınız toplanıyor ve analiz edilmek üzere bizim göksel bilgisayarlarımıza giriyor. Ve bizler Öğretiyi vermek için harcadığımız enerjiyi, Öğretiyi kavramak ve oktavınızda yaymak için harcadığınız enerjiyle kıyaslıyoruz.
Ve üstünlük çok az bir farkla sizin lehinize olduğunu görülmüştür. Bu yüzden şimdi terazinin kefelerini dengelemeye ve dengeyi korumak adına size gerektiği kadar İlahi enerji ve bilgi vermeye çalışıyoruz.
Size bir sır açıklayacağım, daha düne kadar Karmik Kurulun toplantısına başlamasına kadar, bildiğiniz gibi ise ben Karmik Kurulun bir üyesiyim, verdiğimiz enerjinin terazi kefesi daha ağır geliyordu. Bu yüzden sevgili Serapis Bey (2) onun mesajı son olabileceğini söyledi.
Ve işte şimdi sizinle tekrar sohbet etme ve Öğretimi verme ve size enerjimi hediye etme mutluluğuna sahibim.
BENİM Vayroçana, Buda Vayroçana. Ve bir Buda olarak size enerji ve bilgi vermek zorundayım. Bildiğiniz gibi gezegenin dengesi Buda aydınlanmasına ulaşmış insanlar tarafından destekleniyor. Bu insanların çoğunluktan fiziksel ve hatta akli (zihinsel) olarak farklı oldukları anlamına gelmiyor. Bilincin genişleme derecesi ve Buda bilinç seviyesi dış tezahürlerden (belirtilerden) çok, içsel duruma bağlıdır. Ama işte bu insanlar, başarıların seviyesi sayesinde Dünya gezegenini balansını koruyorlar
Buda bilinç seviyesine ulaşmak yapmanız gereken bir ödevdir (görevdir). Sizler Buda olacaksınızdır. Doğru, aranızdaki herkes bu bedenlenmede Buda olmayacaktır. Ama Buda bilinç seviyesine ulaşmanız, bu evrenin gelişmeye devam etmesi gibi kaçınılmazdır. 
Kitap mağazaların ve kütüphanelerin raflarındaki kitaplarında bulunmayan bilgilere ulaşma hakkını elde ediyorsunuz. Kozmik bilgi hazinesinde bulunan bilgilere ulaşma hakkını elde ediyorsunuz. Ve bu bilgilere ulaşmak için Buda bilincini kazanmalısınızdır.
Bu yüzden gerçek olmayan, bilgi ve enerjinin kozmik hazinesine ulaşmanıza engel olan parçanızdan ayrılmanızı gerektiğinizi durmadan tekrarlıyoruz.
Sizler dünyevi oyunlarınıza devam edebilir, ama yine de yavaş yavaş bu oyunlardan kurtulmalısınızdır. Bildiğiniz gibi aynı şekilde çocuklar da, kendi oyunlarıyla ve oyuncaklarıyla belirli bir yaşa kadar oynarlar. Ve birkaç yıl sonra önceki oyunlara ilgilerini kaybederler. Neden? Çünkü bilinç seviyesi değişmiştir. Onlar büyümüştür. Aynı şekilde bizler de büyüyeceğiniz ve insanlığın çocukluk çağına özgü oyunları oynamaya bırakacağınız zamanı bekliyoruz.
Eğer bir çocuk yuvasına gitsem ve çocuklara evrenin yapısı ve karmaşık bilgi sistemlerin yapıları hakkında anlatmaya başlasam, çocuklar beni anlamaz. Onlara ilginç gelmezdi. Ama çocuklara onların gelişim seviyesine göre kendi çocuk oyunlarının sınırları dışında başka bir dünyanın var olduğunu kavramını vermek, bütün iyi eğitmenlerin ve öğretmenlerin bir yükümlülüğüdür. Bu yüzden size kozmik bilgi, bu evrenin yapısı hakkında bilgi veremem, ama kozmik varlıklarla dolu, farklı bir bilinç gelişim seviyesinde bulunan başka bir dünyanın olduğunu söyleyebilirim. Ve farklı yaşam formları arasında farklı ilişki formları vardır. 
Ve belki o zaman bunu öğrendiğinizde, diğer dünyalara ve daha yüksek bilinç durumlara çabalamanıza sevk eden çabalama impulsu elde edeceksiniz.
Sizler küçükken, pek çoğunuz yetişkinlerin yaşadığı ve hareket ettiği dünyaya erişmek için yetişkin olmayı istiyordunuz. Şimdi neden dünyanıza kapanmış ve diğer dünyalara, farklı bir bilince, Buda bilinç seviyesine denk gelen dünyalara ulaşma çabanızı kaybettiniz?
Ve yetişkinler dünyasında hareket etmenize izin veren belirli bir eğitim ve öğretim almadığınız sürece yetişkinler dünyasına giremediğiniz gibi, aynı şekilde belirli bir eğitimden geçmediğiniz ve bilinciniz farklı gelişim seviyesine çıkmadığı sürece dünyamızda bulunamaz ve orada hareket etmeye başlayamazsınız.
Ve gerekli yöndeki ilk adım bizim tavsiyelerimizi ve bizim nasihatlerimizi takip etme isteğiniz ve çabanızın olacaktır.
Bugün size anlayış ve Dünya insanlığı ile işimiz olduğu zaman takip ettiğimiz metotları verdim.
Belki de pek çoğunuz sizi çocuk olarak saydığımız için alınabilir. 
Yine de kendi içinizde çocukça isteklerinizi ve çocukça çabalarınızı aşamadığınız sürece çocuk olarak kalacaksınız.
Bu yüzden mümkün olduğu kadar hızlı büyümenizi ve nihayet (en sonunda) gezegeninizin ve Dünya gezegendeki tüm canlıların bütün sorumluluğunu üstlenmenizi dilerim.
 
Bugün sizinle olan BENİN Vayroçana.
 
(1) “Hiç kimse yeni şarabı eski tulumlara doldurmaz. Yoksa tulumlar patlar; hem şarap dökülür, hem de tulumlar mahvolur. Yeni şarap yeni tulumlara doldurulur, böylece her ikisi de korunmuş olur.” Matta 9:17
 
(2) “Bu mesajın belki de son mesaj olabileceği konusunda sizi uyarmaya geldim” Sevgili Serapis Bey 23 Aralık 2005
 
© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 06/07/2008 · 23:06
Son Güncelleme : 06/07/2008 · 23:49
Kategori : Dikte III
Sayfa Oku 10015 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye