* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
 -  Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496739 Ziyaretçi

 6 şu An Bağlı

Dikte VIII - ... 30.06.2008

 
Tüm güçlerin birleştirilmesi gerekli, somut işlerin yapılması gerekli, sizin yardımınız ve katılımınız gereklidir
 
Sevgili El Morya (1)
30 Haziran 2008
14moria.jpg
 BEN El Morya’yım, tekrar gelen. Her zaman olduğu gibi bugünkü sohbetimizin konusu Yolda ilerleme ölçünüze göre, edebi Öğreti olacaktır.
Her yeni kelime size öyle veriliyor ki iç ahenginizi bozmasın. Öğretimizi kabul etmeye hazır olduğunuzda bizler onu vermeye geliyoruz. Ancak size her zaman hazır olduğunuz vakitte gelemiyoruz. Çünkü dünyanızın telaşı size yük olmakta ve kalbinize girmemize imkân vermemektedir. Bu yüzden bilincinizi yavaş yavaş kadim Gerçekleri kavranmaya doğru çevirmeye çalışıyoruz.
Her yeni nesil geliyor ve çok azı kadim Gerçeği kütüphanelerin raflarında arıyor. Büyük çoğunluğu görünüşteki eğlencenin ve yaşam bayramının illüzyonun olduğu kalabalıkların peşine takılmaktadır.
Biz sizi bambaşka bir yöne çağırıyoruz. Birilerin durup sözlerimizi dinlemesi çok nadirdir.
Her türlü hayat şartlarına rağmen bir kere seçilen yönü takip etmeye hazır öğrencilerimiz ne kadar da azdır. Onlar gidiyorlar ve Yoldaki hiçbir set ve engel en sadık öğrencilerimizi durduramıyor.
Pek çokları İlahi bilimin tüm sırlarına eriştiklerini sanabilirler. Ancak Yolda ilk engelle karşılaştıklarında, hemen İlahi kazanımlarını unutup bu engelle karşılaştıkları için tüm dünyaya lanet okuyorlar.
Bu yüzden Yolda hiçbir engellin onları korkutmayacağı, her türlü dış şartlara rağmen üstlendikleri yükümlükleri gerçekleştirecek öğrencilerimizi bulmak için bizler tekrar ve tekrar geliyoruz.
Bizim Yolumuzu gerçekten takip etmeye hazır olanlar ile karşılaştığımızda bizler rahat bir nefes alıyoruz çünkü içtenlikle bağılı bir öğrenciyle karşılaşmak, yaz ortasında kar yağması kadar nadirdir.
Şimdi hayatınızda karşılaştığınız tüm engelleri, tevazu ile kabul edeceğinizi bekliyoruz. Her şey geçiyor ve bütün engeller ruhunuzun kasları gelişmesi için verilmektedir.
Her türlü şartlarda bize hizmet etme beceresi elde ettiğinizde, bilincinizde dış şartlardan bağımsız olduğunuz seviyeye yükseliyorsunuz. Dış şartlara ve başka insanların fikirlerine bağımlı olmamak ise İlahi bilincin tepesinin göründüğü tekâmül seviyeye çıkmak demektir. Öğrencilerimiz gelişiminde buna benzer aşamaya ulaştıklarında, Yükselmiş Üstatların doğrudan yönetimi altında hizmet etme imkânı açılmaktadır. Pek çoğu ne yapacağını biliyor, pek çoğu ise içlerinden gelen isteği Yüksek Benliğinden gelen doğrudan bir talimat olarak görüyor, ince planda Öğretmenini bilenler, onunla sadece tek bir yaşamda değil, bir yaşamdan diğerine, bedenlenmeden bedenlenmeye bağını sürdürenlerde de vardır.
Benzer öğrenciler bizim için çok değerlidirler. Ve bunun gibi bir birey bedenlemeye hazırlanıyorsa, ona güvenebileceğimizi biliyoruz, çünkü bedenlendiğinde çevresindeki şartların ne olursa olsun, bizim talimatlarımıza veya onun Yüksek Benliğin talimatlarına göre hareket etme alışkanlığı kazanmaktadır.
Şimdiki görevimiz fiziksel planda çabalarını ortak çalışmalara birleştirebilmeleri için sadık hizmetkârlarımızı toplamaktır. Bunun için elçimiz aracılıyla çağırımızı gönderiyoruz.
Bu zor zamanda dünyaya gelen tüm ışık taşıyıcıları güçlerini birleştirmeleri gerekmektedir. Fiziksel planda somut planlarının gerçekleştirmesi için çabaların birleştirilmesi gerekmektedir. Konuşma ve tartışmalardan, ince planda çoktandır var olan ama öğrencilerimizin bölünmüş olmaları nedeniyle Dünya gezegenin fiziksel planında henüz gerçekleştirilemeyen planlarının tamamlanmasına geçmek gerekir.
Bizim hazırlamış olduğumuz ve en zor engellere direnmeye hazır onlar öncü olabilirler, şüphe ile dolu ve ilgili tekamülleri geçmemişler onlar ise onları kolayca takip edebilirler.
Elçimiz yardımıyla Dünya’da gerçekleşmeye düşündüklerimizi tüm öğrencilerimizin cevap vermeleri ve yeni işi başlamaları için planlarımızı ve gereksinimlerimizi mümkün olduğunca geniş ilan ediyoruz.
Gerekli yönde ilk adımlar atılmaktadır. Bu yüzden yeni ilişkilerinin filizlerini çiğnememek ve hareketin başlangıcında doğru yönü vermek çok önemlidir.
Uyuşmazlıklar üstünde çok fazla durulmamalı. Çünkü hareket ederken ilerliyor, yolda mevcut ödevleri çözüyor ver pek çok yararsız tartışmaya yer kalmıyor. Ortak Yararlığa, İyiliğe yönelik gerçek çalışmalar, kaosun dünyasında doğru yön olarak hizmet etmektedir. Fiziksel planda yeni örnek yaratılan yerde Gerçek bulunmaktadır. Boş, uzun konuşma ve tartışmaların olduğu yerde Gerçek yoktur.
Bu yüzden zamanın hızlandığını söylenmekte ve bedende bulunduğunuz her dakika değerlidir. Her dakikayı gerçek bir anlamla doldurmalı ve enerjiyi, tüm dünyada çoğaltılabilecek ve yayılabilecek fiziksel planda örneklerin yaratılması için yönlendirilmelidir.
Tüm güçlerin birleştirilmesi gerekli, somut işlerin yapılması gerekli, sizin yardımınız ve katılımınız gereklidir.
Nihayet tatlı uykudan uyanmak ve fiziksel planda İlahi örnekleri yaratmak, çabalarınızı somut işler yönlendirmek için hangi kelimeleri bulmak ve size ne söyleyeceğimi bilemiyorum.
Size anlaşmazlıklarınızın önemli olmadığını tekrar ve tekrar söylüyorum. Etrafta insani tutkuların (ihtirasların) yangını sürerken tartışmak için zaman yoktur. Birleşik ve kesin eylemler gerekiyor. Kurtulabilecek ve Yeni Dünyaya taşınabilecek her şey şimdi kurtarılması gerekir.
 
BEN El Morya’yım.
 
(1) Mesaj, Sevgili El Morya tarafından Sanat Kumara’nın ve Gautama Buda’nın varlıklarında vermiştir.
 
© Tatyana Mikuşina, 2008


Kurulum Tarihi : 19/08/2008 · 21:33
Son Güncelleme : 17/12/2012 · 18:04
Kategori : Dikte VIII
Sayfa Oku 10264 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye