* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496555 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte IV - .15.03.2006

Guru ve çelo arasında yeni bir tip ilişkinin kurulmasına çağırıyoruz
 
Tanrı Şiva
15 Mart 2006
 
Elçimiz aracılıyla sizi öğrettiğimiz Yolu seçerseniz, takip edeceğiniz Yol hakkında konuşmak için size tekrar gelen BEN Şiva’yım.
Sizin maddi dünyanızda pek çok yol ve pek çok patika vardır. Ne yazık ki bu yolların ve patikaların çoğu bir yere götürmüyor. Sizler bedenlenmeden bedenlemeye illüzyonda dolaşıp duruyor ve gerçek Yolu bulamıyorsunuz.
Ve hatta en sonunda Yolunuzda Gerçeği bulduğunuzda, karşılaştığınız şeyin Tanrı’dan olup olmadığı konusunda şüphelenmeye başlıyorsunuz.
Ve çok sık olarak doğru Yolu seçtiğinizde ve hatta onu takip ettiğinizde ruhsal bir zayıflık anda, fani aklın etkisi altında kalıyor ve şüphelenmeye başlıyorsunuz. Şüpheleriniz kusurlarınızdan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden takip etmeye başladığınız Yolu seçtiğinizde veya gittiğiniz Yoldan şüphelenmeye başladığınızda, bu şüpheleriniz nereden geldiğini bir düşünmelisiniz.
Şüpheleriniz akılcı mı yoksa onlar sadece korkunuzun, kendine olan güvensizliliğinizin bir sonucu mu?
İçsel durumunuzu sürekli ayırt etmelisiniz. Gerçek olmayan güçlerin etkisi altında mı kalıyor veya sadece takip ettiğiniz Yolu akılcı bir şekilde mi analiz mi ediyorsunuz?
Ve her zaman bu içsel çalışmanızda yalnızca sezginiz ve yüreğinizin sesini takip etmek zorundasınız.
Bu yüzden size “Sezginizi, ayır etme yeteneğinizi ve Tanrı’nın gerçek dünyası ile ilişkinizi geliştirin” tekrarlamaktan yorulmuyoruz.
İllüzyona tümüyle dalmışken bunu yapmanız zordur. Bu yüzden Yolu gösteren ve hayat denizinde yönünüzü bulmaya yardım eden habercilerimizi, hizmetkârlarımızı sizlere gönderiyoruz
Fakat sizler ve yalnızca sizler kimi takip edeceğinizi ve kimin tavsiyelerine göre yönetileceğinizi seçebilirsiniz.
Elçimiz her ne kadar bağlı ve samimi olursa olsun, o insan bedenlenmesi almış ve bedenlenmeyle birlikte dünya karmasının bir kısmını üstlenmek zorunda kalmış, bedende kalmasına sağlayan bir yük yüklenmiştir.
Elçimizin kusurlarını görerek hayret edebilir ve sizi başka şüpheler de ele geçirebilir.
Bu yüzden size kendilerini Mesih, elçi, öğretmen ilan etmiş olanlara körü körüne inanmamanızı söylüyoruz. Her durumda daima tahmin edilemeyen bir öğe vardır ve birkaç zaman önce bütünüyle bizim temsilcimiz ve pelerinimizi taşıyan bir insan hata yapabilir ve hatta Yoldan çıkabilir. Bu yüzden elçi ve habercilerimizin tüm eylemlerini dikkatlice gözlemlemek ve analiz etmelisinizdir. Ve onların eylemlerinde dünyanızda kaçınılmayan geçici hatalar ile daha ciddi hainlik ve Kardeşliğin prensiplerinden uzaklaşmayı birbirinden ayırt etmelisiniz.
Bu yeni bir Öğretidir ve pek çoğunuz kesin sonuçlara ve elçilerimizi takip etme yolundan tümüyle vazgeçmeye izin veremeyen, gelişiminizin ilgili aşamasına ulaşmış olduğunuz ümidiyle, bizler şimdi elçimiz aracılıyla onu vermeye cüret etmekteyiz.
Hayır, şimdi Yolu tek başınıza ve Yolu kendiniz seçebileceğiniz zamanı değildir. Temsilcimiz ve elçilerimiz olmadan yapamazsınız. Ama sizler bilinçli olarak kimin tavsiyelerini dinleyeceğiniz ve kimin rehberliğini takip edeceğinizin insanların seçiminde, içsel sesinizin ve ayırt etme ölçülerinizle yaklaşmalısınız.
Ve eğer daha önce, eski zamanlarda sizden sorgusuz sualsiz itaat ve Guru’nun tavsiyelerini katı bir şekilde takip edilmesi gerektirirken, şimdi her şeyden önce kendi içsel sesinizi ve içsel sezginizi dinlemeniz gerektiğinizi ve ancak ondan sonra bir gurunun dış tavsiyelerini takip etmenizi söylüyoruz.
Guru-çelonun yeni ilişkilerine hazır olmayan insanlar, bu elçi aracılıyla verdiğimiz öğretiyi takip edemezler. Onların farklı, daha katı talimatlara, dış dogma ve kurallara ihtiyaçları vardır. Bu yüzden bu Öğretiyi veriyoruz, ama tümüyle farkındayız ki farklı insanlar, gelişimlerinin farklı aşamalarında bulunuyorlar ve birisi için iyi olan başkası için istenmeyen ve erken olabilir.
Eğer yer altında uzun bir süre kalan ve gündüz ışığa çıkamayan bir insan, birden bire parlak güneş ışığına çıkması onu tümüyle kör edebileceğini ve sağlığına geri dönülmez bir zarar verebileceğini herkes tarafından bilinmektedir.
Dünya gezegeninde faklı gelişim seviyesinde insanlar vardır ve şimdi öğretilerimizi en önde takip etmeye hazır olanlara vermekteyiz. Kardeşlerinin ilerisine geçmiş (geride bırakmış) ve Yükselmişler Grubuyla iş birliliğine ve karşılıklı saygıya temellenmiş dolaysız ilişkiye geçmeye hazır olanlara (verilmektedir) Fakat o zamana dek, bedenlemede bulunduğunuz sürece sizin için temel olan Yükselmişler Grubuna ve temsilcilerimize koşulsuz itaat etme prensibidir.
Ama buna benzer itaat etmenin, sizler yüreğinizde almakta ve eğer şartlar değiştiğini hissederseniz, kararınızı her zaman değiştirmeye hazır olmalısınız.
Bu yüzden yeni zamana özgü, farklı olacak Guru-çelo ilişkileri daha önce birçok organizasyonlarımızda kabul olan zorlama ve dikteye temellendiriliş ilişkilerinden ziyade, Gurunuzla yaratım, birbirini karşılıklı zenginleştiren ilişkiler olacaktır.
Ve bu ilişkiler zamanın ruhuna ve dünyada gerçekleşen ortak demokrasi dönüşümlerine daha fazla cevap verecektirler.
Yeni ilişkileri herkes tarafından kurulamayabileceğini ve kabul edilemeyebileceğini bir kez daha tekrarlıyorum. Ve birçoğu böyle bir ilişkinin kurulmasına hazır değil çünkü öğretmenin de hata yapabileceğinin en ufak bir iması bile kendi Gurularının fikirlerini dinlemelerine gerek olmadığının bir işarettir.
Sizi Guru – çelo arasında yeni bir ilişkinin kurulmasına, koşulsuz sevgi, gerçek kardeşlik ve iş birliliğine temellendirilmiş bir ilişkiye çağırıyoruz.
Ve bizler benzer bir ilişkiye hazır ve onları artık takip eden yeterli miktarda bireyin bulunacağını umarız.
Size bugün kesinlikle ihtiyacınız olan bu önemli Öğrettiği verdiğim için mutluyum.
 
 
Bugün sizinle olan BEN Şiva’yım!
 
© Tatyana Mikuşina, 2006
 
 


Kurulum Tarihi : 23/09/2008 · 22:42
Son Güncelleme : 23/09/2008 · 22:42
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9886 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye