* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496734 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte IV - 11.04.2006

Bilincinizde değişimlere sürekli hazır olmalısınız
 
 
Tanrı Maitreya
11 Nisan 2006
 
Tekrar size gelen BEN Maitreya’yım. Bugünden itibaren ve yakın gelecekte hayatınızda oğlan üstü bir şey gerçekleşecektir. Sizler daha önce size özgü yasalara ve stereotiplere göre daha fazla yaşayamazsınız. Fiziksel dünyanın yasaları değişiyor ve artık değişmiştir de. Bu yüzden gezegende hiç bir şeyin değişmediğini ve hiç bir şeyin olmadığını düşünenler, yakın gelecekte tam tersine tanık olacaktırlar. Gezegen değişiyor ve gezegen Tanrı’nın planlarına uygun olarak değişiyor.
Ve aranızda eskiye ve zamanı geçmiş olana tutunmaya çalışanlar ne kadar daha fazlaysa, değişim süreci onlar için o kadar daha sancılı geçecektir.
Bilincinizde değişimlere sürekli hazır olmalısınız. Yakın zamanda değişime tabi tutulmayan hiçbir şey kalmayacaktır. Ve her şeyden önce bilinciniz büyük değişimler geçirmekte. Ve eğer hayatınıza objektif bakarsanız, şaşkınlıkla ne kadar çok şeyin değiştiğini ve değişmeye devam ettiğini fark edeceksinizdir.
Dünyadaki değişimler o kadar büyük ki eğer daha önce bunun için yüzlerce hatta binler yıl ihtiyaç duyulduysa, şimdi değişim süreci birkaç yıla kadar hızlandı. Ve bu süreç, dini çerçeveler olsun, toplumdaki ahlaki ilişkileri veya diğer beşeri faaliyet alanları olsun eski çerçeveler içinde yaşamak isteyenlerin iradesinden bağımsız olarak gerçekleşiyor.
Bu yüzden gerçekleşen ve gerçekleşecek değişimlerden sizleri bir kez daha haberdar etmek için geliyoruz.
Elçimiz aracılıyla verdiğimiz dönem mesajları bir seneden fazla bir süre önce başladı. Ve eğer aranızda bu mesajları dikkatli okumuş ve tekrarlamış olanlar, hayatına ve çevresindeki yaşama bakarsa değişimleri fark edeceksiniz.
Daha da fazlası, mesajlarımızda bir yıl önce size önemli ve güncel gelen pek çok noktanın şimdi artık eskimiş olduğunu fark edeceksiniz.
Dünya gezegenin tüm beşeri tarihi boyunca daha önce insanların bilincin değişimi hiç böyle bir tempoda olmamıştır.
İllüzyonu koruyan güçlerin direnişi anlaşılırdır. Onlar, bir kusuru olan ve içsel olarak bu güçlerin etkisi altında kalmayı seçen herkesin aracılıyla hareket ediyorlar. Bu yüzden bizler bir kez daha harekelerinizi, niyetlerini ve başka insanların hareketlerine tepkinizi dikkatli bir şekilde analiz etmenizi çağırıyoruz.
Durum şu ki karmanın geri dönüşü aynı şekilde hızlanmıştır. Ve eğer daha önce yanlış eylemlerinizin sonuçlarıyla bir sonraki bedenlemede karşılaşabilirken ve niçin bu kadar haksız şartlarda doğduğunuzu şikayet ederken, şimdi yanlış seçimlerinizin sonuçlarıyla bir yıl içerisinde, bazı durumlarda ise resmen ertesi günde karşılaşma imkânınız vardır.
Bu yüzden Karma Yasasının neden-sonuç ilişkinin nasıl çalıştığını kendiniz, yakınlarınız ve çevrenizdeki insanların üzerinde izleyebilirsiniz. Sizlerle olup biten her şeye doğru bakış açısıyla ve objektif bakmalısınızdır.
Şimdi herkes Karma Yasasıyla pratikte tanışma imkânı vardır. Ve artık Tanrı’yı, bazı bireylerin doğru şekilde davranmadıklarını ama onlara “hiçbir şey olmadığını” için suçlayamazsınız. Dikkatlice bakın ve İlahi Yasalarını yok sayan ve kendini bu evrenin sahibi olduğunu sananlara ne olduğunu göreceksiniz.
Evrensel bir Yasa vardır ve evrende belirli bir düzen vardır. Ve kozmik dönemlerine uygun olarak Dünya gezegeninde yakın zamanda düzenin sağlanacağını söylemekten mutluyum.
İlahi Yasa insanların yaşamlarında gittikçe daha fazla tezahür olacaktır. Ve bu Yasayı takip etmemek gittikçe daha da zorlaşacaktır.
Bu tıpkı haşin dağ nehrine karşı gitmenize benzer. Ne kadar da gayret etsenize yinede akım sizi alıp götürecektir. Çünkü Tanrı’yla savaşmanız yararsızdır. Sizler, bu evrende var olan İlahi Yasaya itaat etmeye mecbursunuz.
Gezegendeki titreşimlerinin yükselmesi çok büyük felaketlerle olmaması için bizler dikkatli bir biçimde takip ediyoruz. Ve şimdilik bunu başarabiliyoruz. Eğer sizler bilincinizde değişmenizi engelleyen ve değişim yolunu takip etmenize mani olan tüm engelleri yok ederseniz, değişim süreci daha da başarılı gerçekleşecektir.
Her seferinde geldiğimizde ve gezegenin geçtiği değişim ve dönüşümleri hatırlattığımızda, her zaman yaşamlarında hiçbir şeyin değişmediğini ve hiçbir şeyi fark etmediklerini söyleyen belirli sayıda kuşkucular bulunmaktadır. Değişimlerin bu kadar akıcı ve yumuşak olmasından ki pek çoğunuz onları hatta fark etmiyor veya fark etmemiş gibi yaptığı için bizler sadece mutlu olmalıyız.
Şimdi ise önemli bir şey daha söylemek isterim. Ve bu şey sizin Tekâmül Yolunuzdaki ilerleyişinizi ilgilendiriyor. İsteseniz de istemeseniz de kişisel ilerleyişiniz ancak Yükselmişler Grubuna karşı belirli yükümlükler üstlendiğiniz ve bu evrende var olan Yasaları kabul ettiğinizde olabilir.
Gezegende pek tanımayan bir Yasa var, ama bu Yasa tıpkı Karma Yasası gibi değişmez bir şekilde çalışmaktadır. Bu Yasa, ruhsal Yolda ilerleyişiniz, Yolun belirli bölümünü geçtikten sonra kendinizi bu evrende var olan Yüce Yasaya gönüllü olarak itaat etmenizi ve Hiyerarşi’nin basamağına adım atmanızı gerekliliği ile ilgilidir.
Hiyerarşi’nin basamağına adım attığınızda, tüm Yükselmişler Grubu size himayesini ve yardımını sunmaktadır. Buna karşılık olarak ise sizden tek bir şey istenmektedir- Yasaya itaat etmek, bir öğrencinin alçak gönüllüğü, uysallığı ve disiplinidir.
Kabul edin ki belirli bir okula başladığınızda sizler bu kurumda var olan kurallara uymaya mecbursunuzdur. Belirli kurallara uymadan ve Yasayı takip etmeden İlahi bilime hakim olacağınızı niçin düşünüyorsunuz?
Bu yüzden sizi bırakıyor ve öğrencilik yolunu takip etme amacınızın ne kadar sağlam olduğunu hakkında düşünmeniz için size zaman veriyorum.
Ve İlahi Bilgeliliğe ulaşabilmek için hayatınızdan ne kadarını feda edebilmenizi hakkında (düşünmeyi).
 
BEN Maitreya’yım ve Tekâmül Yolu’nda görüşmek üzere.
 
© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 02/10/2008 · 23:49
Son Güncelleme : 02/10/2008 · 23:49
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9747 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye