* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496554 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte IV - 15.04.2006

Çevrenizdeki insanlara Işığınızı Sevginizi, desteğinizi veriniz
 
Sanat Kumara
15 Nisan 2006
 
 
Size tekrar gelen BEN Sanat Kumara’yım. Bir yıldan fazla bir süre önce geldiğimizde, bu olay insanlığın büyük bir kısmı tarafından fark edilmedi. Doğrusu, bu olaya dikkat çekmek için çabalamadık da. Esas ve en önemli olaylar her zaman sessizce ve fark edilmeden gerçekleşiyor.
Bizler Dünya’daki insanlarla konuşmaya geliyoruz ve her defasında gelişimiz güneşin doğuşu ve batışı gibi bilincinize gittikçe daha doğal gelmektedir.
Bizler geliyor ve gelişimizle birlikte Dünya gezegenin durumu değişmektedir. Çünkü her gelişimizle birlikte gittikçe artan sayıda birey bu mesajlara ulaşabilmekte ve içerdikleri İlahi enerjinin nektarına tadına varabilmektedirler.
Şimdi ben, gittikçe daha kararlı bir biçimde gerçekleşmesi gereken ve sevgili Maitreya’nın 11 Nisan 2006 tarihli mesajında bahsettiği değişimleri bir kez daha hatırlatmaya için geldim.
Ve aynen onun gibi bu değişimlerin hangi tempoda gerçekleşeceğine, bu mesajları okuyan her birinize bağlı olduğunu saklamayacağım. Çünkü fiziksel dünyanızla ilgili her şey, dünyanızdaki her türlü değişimler yalnızca bilincinizin değişmesi sayesinde gerçekleşmektedir.
Ve her zaman olduğu gibi bilincinizin değiştirmenize yardımcı olacak bazı tavsiyeler ve kısa bir Öğreti vereceğim.
Şimdi bedenlemede bulunan sizlerle konuşma imkânım olduğun her seferinde büyük bir heyecanla geliyor ve yüreğimde coşku hissediyorum.
Çocuklarım, omuzlarınızda duran sorumluluğu farkına varmıyor, sonuna kadar da idrak edemiyorsunuz.
Yakın bir zaman önce, bedenlemeye gelmeden pek çoğunuz efir mabetlerinde büyük bir hazırlıktan ve eğitimden geçmiştir. Bu zor zamanda bedenlenmek için en iyi ruhlar seçildi.
Bedenlenen bu ruhlar, bilinçlerini illüzyonlar tarafından ele geçirilmeye öyle izin verdiklerini seyretmek bu yüzden çok acıdır.   Onlar bedenlenmeye niçin geldiklerini yalnızca unutmakla kalmamış, Tanrı’yı da tamamen unutmuş ve sadece yüreğindeki İlahi örnekleri değil, ahlaki normları da kaybetmişlerdir.
Bunu farkına varmak acı, ama bu ruhların geçiş yaptıklarında ve tekrar ince plana geldiklerini seyretmek daha da acıdır. Bu ruhların ıstıraplarını gördüğümde yüreğim kanla doluyor. Gözlerinden perdenin kalktığında ve uğruna bedenledikleri ve yerine getirmedikleri plan gözler önünde serildiğinde, bu ruhların geçirdikleri stres, bedenlemede bulunurken bir ruhun yaşadığı en korkunç stresle kıyaslanabilir. Ve bu stres ağır bir yük gibi ruhun üstüne çöküyor. Böyle bir ruhu hazırlamak ve Dünya’ya tekrar bedenlenebilmesi için reenkarnasyonlar arasında ruhları tedavi etmekle muktedir kılınmış çok sayıda meleklerin çabası gerektiriyor. 
Eğer sizler Işığın efir oktavlarında bedenlenmeler arasındaki dönemde ruhunuzun aldığı sevgi ve ilgiyi binde biri kadar birbirinize gösterseydiniz, dünya çok kısa bir sürede tanınmayacak kadar değişirdir.
Sizden istenen, çevrenizdeki insanlara karşı tutumunuzu değiştirmektir.
Eğer sizler daha az gelişmiş kardeşlerinizi aydınlatmak için bedene gelen eski bir ruhsanız, kendi görevinizi ve bedenlenmeden önce yüklendiğiniz sorumlulukları hatırlayın.
Size ne kadar zor gelirse gelsin, kendinizi düşünmeyin, sizinle beraber olan ve ilginize muhtaç olanları düşünün.
Bazen tek bir sevecen bakış veya söylenen güzel bir söz, bir ruhun hayatın anlamını, yarına olan ümidi ve güveni tekrar kazanmasına yeterlidir.
Yardımınıza muhtaç olan milyonlarca ruhu düşünün. Elçimiz aracılıyla verdimiz Öğretiyi her ruh anlamayabilir. Ve her insan kitabı alıp ve onu okumayı başaramayabilir. Öğretimizi okumaları için zorlamak yerine insanlara yardım edebilir ve destek verebilirsiniz. Yalnızca onların yanında bulunarak yardım edebilir, bir sözle, bir davranışla, bir bakışla onlara destek verebilirsiniz.
İnsanların çabalarınızı takdir etmeyeceklerini canınızı sıkmasın. Çevrenizdeki insanlara Işığınızı, Sevginizi, desteğinizi veriniz. Ve dış bilincinize hiç kimseye değer biçmesine izin vermeyin. “İşte bu insana Tanrı artık bir çarpı koymuş, bu ise cehaletin ve kusurun ta kendisidir.” 
Bu Öğretiyi pek çok defa verdik ve ben şimdi onu tekrarlıyorum. Pek çok aydın ruh bedene gelmeden önce öyle büyük bir karmik yükle yükleniyor ve öyle büyük kusurlar üstleniyor ki şimdi Dünya’da mevcut şartlarda bu kusurları aşamıyor ve üstlendikleri karmayı dönüştüremiyorlar. 
Bu yüzden hiçbir zaman yargılamaya kendinize izin vermeyin. Hatırlayın, eleştirirken titreşimlerinizi düşürüyor, doğru seçim ve değerlendirme yapamıyorsunuz. 
Eleştirinin, dedikodunun üstünde olun, bu negatif enerjilerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. 
İnsanların size karşı yaptıkları davranışları size ne kadar haksız gelirse gelsin, herkesi affedin. Affetmenin sınırı yok, tevazuunun ve merhametin de sınırı yoktur.
İlahi özeliklerin hiç birisi fazla değildir. Dünyanız, İlahi titreşimlere ve İlahi özelliklere öyle ihtiyacı var ki, bütün gün Kusursuzluğunuzu, İyiliğinizi, Sevginizi akıtabilir ve dünya size minnettar olacaktır.
Ama bu minnettarlığın fiziksel dünyada kendini göstermeyebilir. Bununla birlikte tam bir anlayışsızlık ve hatta düşmanlıkla karşılaşabilirsiniz. Çünkü İlahi titreşimlerin ve
İlahi özelliklerin her türlü tezahürü, yüksek titreşimlerini bastırmaya çalışan ve Dünya’da artık kusurların olmadığı zamanı geciktirmeyi isteyen karşıt özelliklerle anında karşılaşmaktadır.
Karşıt güçlerin her türlü tepkisine rağmen sizden istenen İlahi özellikler göstermenizdir. Hiçbir şekilde bu güçlerin provokasyonlarına kapılmayın. Sizler pek çok şeyi başarabilir, ama çok metanetli ve cesaretli olmasınızdır.
Bu zamanın zorluğu işte burada ve sizden almak istediğimiz yardım da budur. 
Şu anki zamana özgü olan, her insanın yaşamında, kendi aracılıyla ve onun etrafında hangi güçlerin hareket ettiğini açıkça göreceği anlar olacaktır. Ve sizler kendi içinizde hangi güçlere destek olacağını ve enerjini nereye yönlendireceğini bilinçli olarak karar vereceksinizdir.
Geçici hatalar sizi endişelendirmesin. Onlar için kendinizi cezalandırmayın. Bir hata yapmış, onu anlamış, bu hatayı tekrarlamamaya kararı vermiş sonra devam edin.
Bilincinize hatalarının üstünde durmasına çok fazla izin vermeyin. Unutmayın ki, dikkatinizi neye verirseniz, enerjiniz oraya akıyor.
Şimdi bulunduğunuz anı yaşamak en doğrusu olacaktır. Geçmiş ve gelecek bilincinizde çok fazla yer kaplamamalıdır.
Sizler şu anı yaşıyor ve bu anın tüm yaşam zorluklarını ve başarısızlıklarını daima mutlulukla karşılıyorsunuz, her şeyi aşacağınızı ve her türlü durumdan zaferle çıkacağınıza dair kendinize olan güveni daima koruyorsunuzdur.
Unutmayın ki en büyük zafer kendi içinizdeki gerçek olmayan parçanıza karşı kazanacağınız zafer olacaktır, geri kalan ise dikkatinizi gerektirmeyen yalnızca bir illüzyondur. Dikkatinizle illüzyonu beslemeye bıraktığınızda, o yok olacaktır.
Size önemli bir Öğreti verdim. Ve sanırım yakın zamanda bu Öğretiden yararlanacağınızı ve onun içsel gücünü takdir edeceksiniz.
 
BEN Sanat Kumara’yım. Daima sizinle olan!
 
 
© Tatyana Mikuşina, 2006
 
 
 


Kurulum Tarihi : 02/10/2008 · 23:51
Son Güncelleme : 16/05/2012 · 19:21
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9439 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye