* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496656 Ziyaretçi

 3 şu An Bağlı

Dikte IV - 17.04.2006

İlahi mucizeler Öğretisi
 
Sevgili Surya
17 Nisan 2006
 
Bugün size Yüce Merkezi Güneşi’nden gelen BEN Surya’yım.  Sizi, Dünya’nın çocuklarını selamlamaktan ve yeni buluşmamızdan dolayı mutluyum.
Şimdi bizler birazcık sizin dünyevi problemlerinizden uzaklaşacağız ve uzay ve zamanda, benim yanıma, evrende yaşamayı sevdiğim yere gideceğiz.
Bu yere özgü olan oğlan üstü mutluluğu ve huzuru hayal bile edemezsiniz. Bu yer, evrende var olan her şeyin yuvasıdır.
Birçoğunuz bu yere ne kadar da sık özlem duyuyor. Bazen sizi özlem, keder ele geçiriyor, yüreğiniz daralıyor ve sizler bu durumunuzun sebebini kendinize açıklayamıyorsunuz. Çünkü sebebini çevrenizde arıyorsunuz. Aslında sebebi sizin içinizdedir. Çünkü o anda ruhunuz milyonlarca yıl önce geride bıraktığı, ama yüreğinizde hatırası saklamaya devam ettiği dünyaya özlem hissediyor.
Oğlan üstü mutluluğun tepesi, sonsuz huzur ve her şeyi kapsayan sevinç- bu benim bulunduğum (yaşadığım) ve yoğun dünyaya inişinize kadar sizin bulunduğunuz durumdur. Ve eğer sizler birkaç dakikalığına bile olsa çevrenizdeki keşmekeşten kopup ve bu oğlan üstü mutluluk durumuna dalarsanız, dünyanıza geri dönme gücü kendinizde bulur muydunuz bilinmiyor. Bu yüzden benzer durumlar ruhsal gelişiminizin sadece belirli etaplarında olabilir. Ve siz hepiniz bu duruma ulaşma imkânınız vardır. Belki bu yaşamda değil de bir sonrakinde olabilir ama her biriniz bu oğlan üstü mutluluğu ve hiçbir şeyle kıyaslanamayan huzuru mutlaka hissedecektir. Sanki baba evine geri dönmüş ve artık hiçbir yere gitmenize gerek yokmuş gibi.
Şimdi ruhlarınızın geldiği yeri hatırlamanız gereken zaman gelmiştir.  Başlangıçtan beri varolan huzura ve oğlan üstü mutluluğa doğru, Eve dönüş Yoluna, başlamanız için bu size gereklidir.
Geldiğiniz ve dönmeniz gereken yeri bir kez daha size hatırlatmaya geldim. Şimdi bulunduğunuz keşmekeşte, günlük kaygılar arasında beni duymanız zordur.
Fakat ben geliyorum ve sizi kaygılarınızdan ve keşmekeşten uzaklaştırıyorum. Beni can sıkıcı bir sinek gibi kovmaya haklısınız. Bunu yapabilir ve buna hakkınız da vardır. Fakat eminim ki birçoğunuz sözlerime kulak verecek ve sözlerim arkasında duranları dinleme imkânı bulacaktır.
Ben büyük bir mesafe kat ederek geldim. Ve bu mesafe maddi evrende bile değil. Sizin içinizde bulunan ve sizi Yüksek Gerçekliğinde ayıran yoldur. Ve sizin bedenlenmiş durumunuzdan hangi Gerçeklik hakkında konuştuğumu anlamanız ne kadar zor ise sizinle beraber bedende bulunan özel olarak yetiştirilmiş elçinin yardımıyla beni duyabileceğiniz seviyeye inmem de benim için o kadar zordur.
Bizler onun mabedine geliyor ve mesajlarımızı verme imkânımız vardır. Ve bu mucize resmen gözleriniz önünde gerçekleşiyor, çünkü mesajlarımızla verdimiz aynı gün içerisinde tanışma imkânınız vardır. Her İlahi mucize öyle doğal bir şekilde gerçekleşiyor ki bu mucizenin farkına bile varmıyorsunuz. Ve Tanrı’dan gelen mucizelerin ayırt edilen özelliği budur. İnsan bilincinden doğan her mucize böyle doğal gerçekleşemez ve onun hazırlığı için önemli çabalar gerektiriyor. Sizler nasıl mucize yapacağınızı öğreten pek çok öğreti biliyorsunuz. Ve pek çoğunuz dilinizde onlara sihir ve başka bir şey, ne derseniz deyin bu mucizeleri yapmaya çalışıyorsunuz. Ama İlahi bir mucizeyle karşı karşıya kaldığınızda gözünüze çarpan ilk şey bu mucizenin öyle doğal bir şekilde gerçekleşiyor ki, ancak birkaç zaman geçtikten sonra alışılmadık ve dikkatinizi vermeye değer bir şeyle karşılaştığınızı farkına varmaya başlıyorsunuz. Ama mucize artık gerçekleşmiştir. Ve bu İlahi mucize sizin bilincinizin katkısı olmadan gerçekleşmiştir.
Bu yüzden hayatınızda bir mucizeyle karşılaşma isteği duyduğunuzda, bu isteğinizde kınanacak bir şey yoktur.  Ve sizler etrafınızda mucize ararken onları buluyorsunuz. Fakat mucizeler dünyanızda sizi çevreleyen her şey olduğu gibi çift karakterlidir. Kutsal Ruhun tezahürü olan mucizeler var ve bunlar gerçekten Allah’ın mucizeleridirler. İnsan bilincinin tezahürü olan ve insan bilincin yardımıyla tezahür olan mucizeler de vardır. Ve bu mucizeler Tanrı’dan değil insandandır. Bu yüzden ayrıt etmeyi öğrenin. Ve ayırt etmeyi yapın. Mucizelere doğru çabalayışınızda kötü bir şey yoktur. Ama bu çabanıza çok fazla zaman ayırdığınızda, çevrenizdeki illüzyondan mucize benzeri şeyler alıyor, ama Tanrı’nın ve İlahi güçlerin bu mucizelere hiçbir alakaları yoktur. Bu yüzden sizler sadece mucizeleri düşünmek yerine, Tanrı’ya, İlahi gerçekliliğe doğru çabalamalısınız. Çünkü bilincinizde İlahi Hakikate yaklaşırken, yaşamınızda mucizelerle karşılaşmaya başlıyorsunuz.
İnanın bana Tanrı mucizelerini siz dilemezseniz de onları doğru zamanda size gösterecektir. Çünkü İlahi Hakikate doğru ilerleyişiniz sizi muhakkak mucizeler almaya doğru götürecektir, sadece etrafınıza dikkatli bakmanız yeterlidir.
Mucize şeklinde tezahür olan Hakikatin İlahi işaretler, Tanrı’ya doğru samimi olarak çabalayanların yolunda kaçınılmazdırlar, yoksa onlar insanlardan olan ucuz mucizeler aramıyorlar.
Şimdi mucizeler ve İlahi dünya hakkında düşüncelerinizle sizi baş başa bırakıyorum. Tanrı’nın mucizesi her zaman kendini gösteremeye hazır, ama yalnızca bir çocuğun gibi gözleri olan bir insan bu mucizeleri görebilir. Günde birkaç dakika bile olsa çocukluluğunuza geri dönmeye kendinize izin verin, mucize beklediğinizde ve Tanrı size güneşin doğuşu ve batışı gibi, kar, yağmur, gökkuşağı gibi size mucizeler gösterdiğinde. 
Tüm bu mucizeleri çocuk gözlerinizle görüyordunuz ve onları İlahi mucizeler olarak kabul ediyordunuz. Şimdi bu mucizeleri niçin görmüyorsunuz? Ve çevrenizde bu mucizeleri görmenizi ne engelliyor?
Hayatınızda, üstünüzde duran pek çok kaygınızın ve sorumluluğunuzun olduğunu kabul ediyorum. Fakat tarafsız olarak hayatınıza bakarsanız yaşamınızda İlahi mucizeleri seyretmekten baksa sizin için daha önemli bir şey olmadığını anlayacaksınız. Ve eğer etrafınızdaki yaşamda sürekli İlahi mucizeler görürseniz, hayatınız önemli değişimlere uğrayacaktır.  Ve siz kendiniz de İlahi mucizeleri seyretmek için ne kadar boş zamanız ortaya çıktığına şaşıracaksınız. 
Mucizeler beklemeniz gerektiğinizi ve mucizelerin o zaman etrafınızda olacağını size hatırlatmak için büyük bir mesafe kat ettim.
Size bunu hatırlatmam için kalbinize olan Yolumu aşmama değdi doğrusu.
 
Kalbinizin içinde bulunan BEN Surya’yım.
 
© Tatyana Mikuşina, 2006
 


Kurulum Tarihi : 20/10/2008 · 00:04
Son Güncelleme : 20/10/2008 · 00:04
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9909 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye