* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496528 Ziyaretçi

 2 şu An Bağlı

Dikte IV - 19.04.2006

Tekâmül Yolu Sohbeti
 
Tanrı Maitreya
19 Nisan 2006
 
28maitreiya2.jpgElçim aracılıyla tekrar gelen BEN Maitreya'yım. Size bugün vermek istediğim yeni tavsiyeler için gelen BENİM.
Her zaman olduğu gibi buluşmamızdan dolayı çok mutluyum. Ve bize ne kadar zor gelirse gelsin ve bağlantı kurmak için ne kadar çaba göstermemiz gerekirse gereksin, tüm çabalarımız sizden beklediğimiz ve artık gerçekleşmeye başladığı bilincinizdeki değişimler tarafından karşılanıyor.
Bu yüzden bugün daha önce olduğu gibi bir kez daha Tekâmül Yolunuzla ilgili belirli bir bilgi vermeye geldim. Ve takip etmeniz için çağırdığım bu Yol, günlük hayatınızda karşılaştıklarınızdan çok farklıdır. Ve bu Yol hayatınızda karşılaştığınız öğretilerden ayrılmaktadır. Her şeyden önce size söylemeliyim ki hayatınızda geçtiğiniz Tekâmüller, bilinciniz belirli bir başarı seviyesine ulaştıktan sonra farkına varabilirsiniz. O zamana dek sizler hayatın ve gelecekteki hayat yolunun zorluğunu kavrayamayan suda çırpınan (debelenen) ve su sıçratan yeni yetmeler gibisiniz.
Bütün varlıkların yaşamında Yüceyle bağlantısı ve kendisinin bilinçli olarak Tekâmül Yolunu takip etmesi gerektiğinin farkına vardığı bir an geliyor. Toplumdaki durum, özellikle Batıda, son birkaç yüzyıl Tekâmülleri bilinçli olarak geçilmesine imkansız kılmıştır. İnsanlar Sırlar Okulları ve bu Okullarda verilen bilgileri unutmuşlardır.
Bu yüzden görevimiz ve elçimizin önünde durduğu görev, size Tekâmül Yolunu hatırlatmak ve eski Tekâmül Yol geleneğinin yeniden canlandırmaktır. Yeni hareketlerimizin ayırt edici özelliği, size Tekâmül Yolunu ilgilendiren gerekli bilgileri vermeye çalışacağı, ama her biriniz tekâmüllerini normal hayattan kopmadan bireysel olarak geçecek olmasıdır.
Umarız bu yeni imkân şimdiki zamanda Batı'da yaşama geçer. Ve sizler denizaşırı öğretmenler aramak için dünyanın sonuna gitmenize gerek kalmayacaktır.
Bir kez daha tekrarlıyorum bilincinizde izin verdiğiniz şey gerçekleşiyor. Ve yeni zaman ve yeni fırsatlar geldiği için Sırlar Okuluma başlamanız için dünyanın sonuna gitmenize kesinlikle gerek yoktur. Bilincinizde izin verdiğiniz şey gerçekleşiyor. Ve eğer sizler bilincinizde benimle ve Bilgeliğin diğer Üstatları ile iletişim kuracağınıza izin veriyorsanız, bu er ya da geç hayatınızda gerçekleşecektir. Ben size doğrudan geleceğim veya düşmanlarınız, arkadaşlarınız, yakınlarınız aracılıyla geleceğim ve size ihtiyacınız olan dersleri vereceğim. Her şey basitleşti. İnsanoğlunun en iyi temsilcilerinin ulaştığı bilinç seviyesi, büyük şehirlerin şartlarında bile bizimle ilişki kurmanıza izin vermektedir. İhtiyacınız olan tek şey dış seslerden ve dış uyarıcılarından maksimum soyutlanmaktır. Hisselerinize kulak vermeye öğrenmelisiniz. Titreşimleri tanıyabilmelisiniz. Aklınıza gelen düşüncelere kulak vermeli ve benim gönderdiğim düşünceleri, sizin aklınızdan doğan veya aklınıza mental plandan gelen düşünceleri birbirinden ayırt etmelisiniz.
Derslerime katılımlarınız sizin içinizde, kimsenin olmadığı sessiz bir yerde ve kimsenin sizi rahatsız etmediği zaman gerçekleşmektedir. Aramızdaki iletişime yalnızca bilinç seviyeniz engel olmaktadır. Bu yüzden dua veya meditasyon yardımıyla titreşimlerinizi, hiçbir insani düşüncenin veya duygunun sizi rahatsız etmeyecek seviyeye yükselttiğinizde size doğrudan gelebilir ve sizinle iletişime geçebilirim.
Ulaşmaya çabaladığınız şeyi elde edersiniz. İlk seferde veya ikincisinde gerçekleşmese bile endişelenmeyin.
Çabanız sizi terk etmemeli. Bazen içsel ilişkimizin kurulabilmesi için uzun bir zaman gerekebilir. Ama benimle doğrudan ilişkiye geçme imkânı elde ettiğinizde bu, Okuluma girdiğinizi ve tüm gerekli giriş sınavları verdiğinizin bir işareti olacaktır. Ama Okuluma girdiğiniz andan itibaren, insan mantığının bakış açısından tüm hayatınız bozulmaya başlayacaktır. Çünkü tekâmül (inisye) bir insanın, normal bir insandan ayıran tek fark bilinç seviyesidir. Ve çevrenizdeki her şeyin bir illüzyon olduğunu ile ilgili kavrayışınız ne kadar daha derin ise o kadar daha büyük tekâmül seviyelerine ulaşıyorsunuz.
Beni ilgilendiren sizin bilinç seviyenizdir. Ve yeni bir bilinç seviyesine ulaşabilmeniz için size en ağır testleri vermeye hazırım. Tüm testler, sizi çevreleyen maddi dünyaya olan tüm bağımlılıklarınızdan koparmaya yöneliktir. Gönüllü olarak veya benim yardımımla maddi dünyaya olan bağımlılıklarınızdan kurtulduğunuzda, evrenin yapısı ile ilgili eski bilgileri açıklayabileceğim bir inisiye oluyorsunuz.
Eğer sizler yeterli seviyedeki tekâmülle sahip değilseniz, ne kadar çabalarsanız çabalayın çok basit bilgileri bile anlayamazsınız. Sizler kelimeleri duyacak ama bu kelimeler bilicinize kadar gelemeyecek. Dünyanızda pek çok bilgi vardır. Fakat yalnızca geniş bir bilince sahip birisi bu bilgiden faydalanabilir. Bu tıpkı bir maymuna bilgisayar vermek gibidir. Onun bilinç seviyesi bu eşyayı gerektiği gibi kullanmasına izin vermez. Ne yazık ki size bilgimizi verdiğimizde ve sonra bu bilgiyi nasıl kullandığınızı gözlemlediğimizde, büyük bir çoğunluğunuz bu maymunları hatırlatıyor.
Tüm dünya bilgiyle resmen dolup taşmaktadır. Ama yalnızca bir kaçı bu bilgileri kullanabilir. Çünkü yalnızca bir kaçı bu veya geçmiş bedenlenmelerinde gerekli tekâmülleri geçmiş ve belirli bilinç seviyesine ulaşmışlardır. Ve sizin tekâmül seviyenizi yalnızca başarılarınız tarafından belirlenmektedir. Tekâmülü satın alamazsınız. Sizin için veya sizin yerine başkası tekâmülleri geçemez.
Fakat tekâmüllerini geçen insanlar, çabalarınızın vektörüne doğru yön verebilecek insanlar vardır ve onlar sizin için birer gurudur.
Öğrenci hazır olduğunda öğretmen gelir. Bu yüzden kendi içinde hazır olanlar, sizi doğru Yola çıkartacak gerekli bilgileri alabilir ve Tekâmül Yolundaki işaretleri bulabilir ve tanıyabilirler.
Bu yüzden her zaman olduğu gibi sizi kendi içinize girmenizi ve kendinizi gözlemlemeye çağırıyorum. Çünkü yalnızca kusurlarınız ve bağımlılıklarınız sizi bilgilerden ayırmakta ve benim öğrencim olmanıza engel olmaktadır. Bugünkü buluşmamızdan mutlu oldum. Ve size hazır olan ve çabalayan herkesi bekleyen yeni imkânları anlattım.
 
BEN Maitreya'yım.
 
© Tatyana Mikuşina, 2006


Kurulum Tarihi : 18/11/2008 · 21:19
Son Güncelleme : 18/11/2008 · 21:19
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9517 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.06 saniye