* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1497212 Ziyaretçi

 9 şu An Bağlı

Dikte IV - 23.04.2006

Size Eve götüren garantili bir yol veriyorum.
 
Tanrı Maitreya
23 Nisan 2006
 
Elçim aracılıyla size tekrar gelen BEN Maitreya’ım.
BEN geldim! Ve her zaman olduğu gibi Yol’da ilerlemeniz için ihtiyacınız olan Öğreti ve tavsiyeler vermeye niyetliyim. Sizin Yolunuz- Tekâmül Yoludur. Kaçınız hayatınızda Tekâmül Yolu hakkında düşünüyor? Kaçınız bu Yol hakkında uzak da olsa bir fikri vardır?
Tekâmül Yolu olduğunu duymuş ve çeşitli kaynaklarda okumuşsunuzdur. Ve ben bugün size aslında Tekâmül Yolun, Tanrı’ya götüren en hızlı ve en kısa yol olduğunu söylemeye geldim. Egodan vazgeçme Yolu. Evinize yolu kısaltmak için belirli sınamalardan, çok ağır olanlardan bile geçmeye gönüllü olarak kabul ettiğiniz bir Yol.
Gönüllü olarak seçtiğiniz Yol. Evinize götüren en kısa yol budur. Farklı bir yol seçebilirsiniz. Ve bu yol daha keyifli olacaktır ama o ölçülemez bir büyüklükte zaman alacaktır. Bunun dışında, çok keyifli, sıkıntısız yolu takip ederek bazen kaybolma ve Eve götüren yolu bulamanın bir yana, Yolunuzun başlangıç noktasına geri dönememe riskine de giriyorsunuz. Bu yüzden geldim ve size Eve götüren garantili Yolu verdiğimi söylüyorum. Fakat bu Yolda yürümeniz için tüm gücünüzü ortaya koymanıza gerektirecektir. Sahip olduğunuz birçok şeyi feda etmenizi gerektirecektir. Ama bizim en çok arzuladığımız kurban, Tekâmül Yolunu takip ederek kaçınılmaz olarak ayrılmanız geren egonuz olacaktır. Yolunuzdaki tüm testler ve sınamalar tek bir şeye yöneliktir- gerçek olmayan parçanızdan ayrılmanız ve kendi gerçek parçanızla yakın bir ilişki kurmanız gerekir. Bu yüzden sizi ciddi bir çalışma için ayarlamak ve elçim aracılıyla öğrettiğim bu Yolun çok zor olduğunu uyarmak için tekrar ve tekrar geliyorum. Fakat Yoldaki tüm sınamalara dayandığınız takdirde, Eve geri dönüşünüz garantilidir. Sizler, bu Yolu takip etmeyi veya etmemeyi seçebilirsiniz. Hiç kimse sizi zorlayamaz. Ben sadece size bilgi veriyorum, sizler seçeceksiniz. 
Dünyanızda pek çok farklı öğreti vardır. Onların arasında doğru ve tamamen yanlış, sizi Yolunuzdan çıkartan ve yanıltanlar da vardır. Bu yüzden fiziksel dünyada aracı bulduğumuzda, Tekâmül Yolumuz hakkında bilgi vermekteyiz. Sevgili İsa’nın ve Gautama Buda’nın öğrettikleri Tekâmül Yolu. Bütün zamanlar boyunca inisiyelerin takip ettikleri Tekâmül Yolu. Ve şimdi bizler eski gelenekleri canlandırmayı ve onları topluluğunuza şu anda bulunduğu seviyesine göre uyarlamaya çalışmak için size teklif ediyoruz
Her şeyden önce sizler BEN’İM Yolu olduğunuzu bilmeniz gerekir. Ve bu Yol gerekli inisyasonları almış ve mabedini Hizmet etmek için sunmuş olanlar aracılıyla size açılmaktadır. Bu insanlar arcılıyla ki onlara bu mesajları onun vasıtayla verdiğimiz bizim elçimiz de dâhildir, sizin Eve dönüş Yolunuz gerçekleşebilir. Sizler fiziksel planda aracı buluyorsunuz. Elçimizi kendi Gurunuz olarak kabul ettiğiniz anda, sizler Hiyerarşi basamağına basıyor ve tüm Hiyerarşi size hizmet ve Yolda ilerleyişinize yardım ediyor. Çok basit bir Yol. Fakat pek çoğunuz için bu basit bir adım, aşılmaz bir engeldir. Sizler elçimizde insani kusurlarla yüklü sıradan bir insanı görüyorsunuz ve elçinin insani tezahürün arkasında, onu seçmemize izin vermiş gerçek özünü göremiyorsunuz. Fiziksel planda bizim Hiyerarşimizin gerçek temsilcisi ile işiniz olduğunda, elçimizi tümüyle ve koşulsuz Gurunuz olarak kabul ettiğinizde, sizlere Göklerin Dünya gezegeni için bu tarihsel zamanda sunduğu imkân açılıyor. Bu imkândan yararlanıp yararlanmayı elbette ki siz ve yalnızca siz kendiniz karar veriyorsunuz. Ama şu zamanda Batıda yaşayan Batı’nın geleneklerine göre yetişmiş ve bizim çıkarlarımızı temsil eden başka bir elçi olmadığını söylüyorum. Bu yüzden, sunulan imkândan yararlanma konusunda henüz bir karar vermemiş olanlara, tüm bilgiyi dikkatli bir şekilde incelemeleri ve karar vermelerini ısrarla tavsiye ediyorum. Fırsatlar penceresi şimdi pek çok hayat akımı için açıktır. Ve eğer bu imkândan yararlanırsanız, Yolunuzu çok kısaltacaksınızdır. Sizler, sizi Eve götüren en kısa yolu seçiyorsunuz.
Fakat böyle radikal bir adıma hazır değilseniz, bu durum sizi endişelendirmesiz. Siz hepiniz Yolunuz farklı aşamalarında bulunuyorsunuz. Bizler sizlere fırsatlar halatını indiriyoruz. Ve eğer bu halata tutunmak ve dik kayalıklara tırmanmak için kendinde o gücü bulamıyorsanız, e, o zaman başka bir fırsat bekleyin. Ama bu fırsatın bu hayatta sizin için geleceğini sanmıyorum.
Testlerin ve sınamaların zor şarlarını sevmelisiniz. Tüm varlığınızla inanmalı ve sizi yöneten ve milyonlarca yıl sizinle ilgilenen Hiyerarşinin basamağına nihayet basmalısınız. Her seferinde fırsatlar penceresi açıldığında, bu tıpkı bizim bir ağ atmamıza ve belirli sayıda ruhu yakalamamıza ve onları illüzyonlarından çekip almamıza benzer.
Fakat başkaları illüzyonda kalmayı tercih ediyor ve bu da onların seçimi.
Şimdi konuşmamız bu kadar açık olduğuna göre, bir şey daha söylemek isterim ve bu şeyin bilincinize ne derece gerekli olacağına sizler karar veririn. Bizler, Göklerin bir hediyesini daha sizlere vermeye karar verdik. Ve bu hediye öyle değerli ve ruhlarınıza o kadar hayırlı ki ancak illüzyonlara fazlaca dalmış bireyler bu hediyenin değerini kavrayamazlar. Hediyemiz işe şu dur. Bugün İlahi bir dispenzasyonun, İlahi bir imkânın daha başladığı ilan ediyoruz. Bugün veya bir sonraki ay boyunca bana mektupla müracaat edenler ve Tekâmül Yoluna başlamayı dileyenler, ben Okuluma kabul edeceğim. Koşulu ise elçimizi Gurunuz olarak kabul etmenizdir. Bu koşul yerine getirilmeden Hiyerarşinin hiçbir temsilcisi, ihtiyacınız olan tüm yardımı size sunamaz.
Sizler oyunumuzun kurallarını kabul ediyor ve ancak ondan sonra bizler tüm gereken yardımı ve desteği size sunmaya başlıyoruz.
Pek çoğunuz için böyle radikal bir ilan şüphe ve endişe kaynağı olacağını anlıyorum. Fakat kendi gerçek olmayan parçanızı sürekli aşma durumunda bulunmanız için okullarımız bulunmaktadır. Ve birileri gereken kararı çok kolay alacak ve içinde en küçük bir gerilime sebep olmayacaktır. Bazıları için ise bu koşul Yolda aşılmaz bir engel olacaktır.
Ve eğer kendi içinizde çok güçlü direnç ve öfke hissediyorsanız, içinize yoğunlaşmanıza ve bu durumuzun sebeplerini anlamanıza tavsiye ederdim. Buna sebep olan nedir? Sizin için bu içinizde bir şeylerin çok olumsuz olduğun bir işaretidir.
Fakat tüm olumsuzluğunuz (sıkıntınız), egonuzun çok fazla güçlü olduğunu ve onun sizin üstünüzdeki egemenliğini kaybetmek istemediği ile ilgili olduğunu biliniz. Bu yüzden bu adım bu kadar gereklidir. Ve bu adım olmadan ilerlemenizi minimum bu bedenlemenin sonuna kadar kaybediyorsunuz.
Hiçbir zaman bu kadar açık ve somut konuşmamıştık.
Bilinciniz böyle ciddi bir konuşmaya hazır olduğunu umarız.
Şimdi ise bir sonraki buluşmamıza kadar sizinle vedalaşmamıza izin verin. Ve umarım kalbinizde akıllı bir karar alırsınız.
 
Size olan ümidimle BEN Maitreya’yım.
 
© Tatyana Mikuşina, 2006
 


Kurulum Tarihi : 15/12/2008 · 23:14
Son Güncelleme : 15/12/2008 · 23:14
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9446 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye