* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496733 Ziyaretçi

 5 şu An Bağlı

Dikte IV - 24.04.2006

RUHLARINIZ İÇİN DOĞAL GELİŞİM YOLU, DÜNYA’DAKİ İNSANLARA ÖĞRETTİĞİMİZ YOLDUR
 
Tanrı Surya
24 Nisan 2006
 
 
Elçimiz aracılığıyla size tekrar gelen BEN Surya’yım.
Yüce Merkezi Güneşi’nden Dünya gezegenin insanlarına tavsiye vermek için gelen BENİM.
Bildiğiniz gibi size ihtiyacınız olan bilgiler veriyoruz. Size bilgiler getiriyoruz ve her seferinde sizler yeni bir inci alma imkânınız vardır. Belirli bir zaman geçecek ve şaşırarak size verdiğimiz incilerin, bir gerdanlık yapmaya yeterli olduğunu fark edeceksiniz. Ve bu gerdanlığı bedenlenmenizin sonuna kadar taşıyacaksınızdır. O, sizi ısıtacak ve seçtiğiniz Yol ile ilgili şüpheye kapıldığınızda, yaşam sorunları, geri dönen karmanın yoğun halkasıyla sizi sarıp sarmaladığında size güç verecektir.
Yaşamda karşılaştığınız hiç bir zorluktan korkmayınız. Bütün sorunlar ve beklenmeyen durumlar ruhlarınızın gelişimi için gereklidir. Eğer her gün beklenmedik durumlarla karşılaşmaz ve hayat zorluklarını aşmazsanız, sizler gelişemezsiniz. Sadece bir ölü hayattan zevk alamaz ve yaşamın farklı tezahürleri nedeniyle acı çekemez. Bu yüzden hayatınızda karşılaştığınız her şeyden mutluluk duyun ve değişimlerden korkmayın.
Bilinciniz değişimlere ne kadar iyi hazırlanmış ise onlar o kadar daha acısız ve çabuk gerçekleşecektir. Bütün karışıklıklarınızın ve dertlerinizin sebebi geçmişte yaptığınız hatalarınızdır. Bu yüzden hayatınızda zor bir durumla karşılaştığınızda, bu sizi mutlu etmeli, çünkü sizin için bu, geçmiş hataları düzeltmek ve onlara asla tekrar geri dönmemek için bir şanstır.
Karma Yasa bilgisi size her türlü sorunlara karşı başka türlü davranmanıza izin verecektir. Ve ne kadar daha erken yaşta Karma Yasası bilgisine ulaşırsanız, çok zor durumları dahi o kadar daha kolay kavrayabilecek ve onlardan şerefle çıkacaksınızdır. Eğer hayatınızda zorluklarla karşılaşmıyor, hayatınız sakin geçiyorsa, sizin yerinizde olsam bu durum hakkında düşünürdüm. Pek çok insan huzura ve dış refaha ulaşmaya çalışıyor. Ancak hayatınızda her şeyin çok fazla iyi olduğu hayat şartları bulduğunuzda, ruhunuz için bu en korkunç bir sınama gibidir. Çünkü sizler dış şartların uğuruna gelişemiyor ve kendi içinize dönmek zorundasınız.
Çok az kişi kendi kendine yeterli olabilir ve yalnızca kendi içsel evrenini seyredebilirler. İnsanların büyük bir çoğunluğu zorlukların ve engellerin alışılagelen durumlarından mahrum kaldıklarında, depresyona giriyorlar. Ve bu, sizinle Tanrı arasındaki karmanın, en ağır karmanın aşma dönemine girdiğinizin bir işaretidir.
Pek çok insan kibirliliğin etkisiyle Tanrı’ya meydan okumuş, konuşmalarında bu evrendeki Yasa’ya karşı ifadelere müsaade etmişlerdir. Buna benzer bir davranışa izin verdikleri zaman hiçbir şey olmamıştır. Önceden olduğu gibi yaşamaya devam etmiş ve hayatlarında hiç bir şey değişmemiştir. Çünkü kamanın geri dönebilmesi için belirli bir zaman, belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Ve bu süre pek çok nedene bağlıdır. Eğer Tekâmül Yoluna başlarsanız sizin için zaman bambaşka bir şekilde akmaya başlayacak ve karmanın geri dönme süreci hızlanacaktır. Normal insanlar için bu bedenlenmenin karması ancak bir sonraki bedenlemede ve hatta birkaç bedenlemeden sonra geri dönebilir. Bu yüzden Karma Yasasının nasıl çalıştığını takip etmek çok zordur. Bilinçli olarak Tekâmül Yoluna başladığınızda, resmen bir sene içinde Karma Yasasının çalışmasını takip etmenize izin verecek hayat dersleri alırsınız. Bazı durumlarda karma daha da hızlanmış olabilir ve karmanın sonucu birkaç hafta veya birkaç gün sonra geri dönebilir.
Sonuçta kendi hatalarınızdan ders alma ve Karma Yasasının çalışmasını takip etme imkânı elde ediyorsunuz. Bunun dışında gün  boyu veya uyku sırasında farkında olmadan da eğitiliyorsunuz. Sizler Üstatlardan veya kendi Yüksek Benliğinizden bilgi alıyor ve bu bilgi, geçmişte yaptığınız hatalarınızın ve bu hataların sonuçlarını, size karma veya enerji şeklinde geri dönen meyveleri arasında kıyaslama yapmanıza izin vermektedir.
Ve geçmişteki eylemlerinizle bu eylemlerinizin, karma şeklinde geri dönen şimdiki sonuçları arasındaki bağı yeterli doğruluk derecesiyle takip edemiyorsanız bile, önemli olan bu bağı takip edip etmemeniz değil, sizinle olup biten her şeyi Tanrı’nın İradesine uygun olarak gerçekleştiğini kabul etmenizdir. İlahi Yasa ve Tanrı’nın İradesi karşısındaki alçakgönüllük dereceniz, size Tanrı’ya giden Yol’da başarı derecenizi gösterecektir.
Yolunuzda pek çok incelikler ve dış bilinciniz tarafından tek taraflı bir değerlendirilmeye tabi tutulamayan durumlar vardır. Benzer durumlar, bazen toplumunuzdaki görgü kuraları ve ahlak yasalarla ters düşmektedir. İlahi Yasa, toplumuzda var olan ahlak yasalarıyla her zaman örtüşmeyebilir. Örneği geçmişte işlediğiniz cinayet veya bir tecavüz karması size geri dönmesi gerekir. Ve bu amaçla Tanrı, Yolunuzda karşılaştığınız herhangi bir insanı kullanabilir. Beşeri yasanın, toplumuzda var olan yasanın bakış açısına göre bu kişi bir suçlu ve cezalandırması gerekir. İlahi Yasanın bakış açısına göre ise bu kişi Karma Yasasını yalnızca yerine getirmiştir. Bu yüzden hiçbir zaman suçluları bile yargılamayın, hiçbir zaman birisini yargılamak için kendinize izin vermeyin.
Dünyanızla Yüksek oktavlar arasında kuvveli bir bağ varken, esasında Tanrısal bir reenkarne olan, insanların geçmişteki ve bugünkü davranışları arasındaki bağı izleyebilen insanlar vardı. Buna benzer insanlar İlahi yargıç rolüne girerlerdi ve açıkladıkları cezalandırma veya affetme kararı hiçbir surette tartışılmazdı. Şimdi Dünya’da tümüyle Tanrısal reenkarne olan insanlar yoktur. Çünkü şu an Dünya’daki şartlar, Tanrısal bir reenkarnenin bulunması olanaksız kılmaktadır. Bu yüzden geçmişteki davranışları bu eylemlerinizin birer sonucu olarak, hayatınızda karşınıza çıkan problemlerin arasındaki bağı doğru bir şekilde takip etmenin imkânı yoktur.
Ve sizler ancak Tekâmül Yoluna başladığınızda, Yüksek dünyanın hayatınızda kendini tezahür etmesine izin veriyorsunuz. Sizler, Üstatların ve kendi Yüksek parçanızın mistik bağınız yardımıyla, Karma Yasası ve onun hayatınızdaki tezahürü ile ilgili bilgiler alıyorsunuz.
Bu yüzden bugün bir kez daha dış bilincinize Tekâmül Yolunu takip etme gerekliliği konusunu koymaya geldim. Ben Yüce Merkezi Güneşi’nden geldim ve ruhlarınız için doğal gelişim Yolu, Dünya’daki insanlara öğrettiğimiz Yol’un olduğunu anlamanıza yardım etmek amacıyla size bu mesajı getirdim. Fakat biz hiç kimseyi bu aşınmış Yol'dan yürümeyi zorlayamayız.
Size yalnızca bilgimizi, anlayışımızı ve enerjimizi verebiliriz.
Ancak ben, sağduyunun ve içsel İlahi özün, hayatınızda zafere ulaşacağına ve ondan sonra birbiri ardına kendi gerçek olmayan parçanıza karşı zaferler kazanacağınızdan eminim.
BEN Surya’yım ve Yolunuzda size başarılar dilerim!
 
 


Kurulum Tarihi : 15/12/2008 · 23:16
Son Güncelleme : 24/07/2010 · 16:18
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9739 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye