* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
 -  Dikte IV
+ Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496454 Ziyaretçi

 8 şu An Bağlı

Dikte IV - 25.04.2006

Biz kimseyi gitmesi için zorlayamayız, ama sizi Yola çağırıyoruz.
 
Sanat Kumara
25 Nisan 2006
 
Size tekrar gelen BEN Sanat Kumara'yım!
Ben bugün, ruhlarınız bedenlenmeden önce üstlendikleri sorumlulukları size bir kez daha hatırlatmaya geldim. Bu sorumluluklarınızı sizler belki hatırlamayabilirsiniz, çünkü perde henüz çok kalın ve dış bilinciniz bedenlemeler arasında duyduğunuz ve öğrendiğiniz her şeyi unutmaktadır. Fakat içinizde daha büyük bir şey vardır ve bu büyük şey de kendi Yüksek parçanızdır. Bu parçanız amacınızı ve İlahi planınızı daima hatırlıyor ve hatırlamaya da devam ediyor.
Bu mesajların amaçlarından bir tanesi de ruhlarınızın hafızasını uyandırmak. Sizler amacınızı, bir sebep olmaksızın hissettiğiniz üzüntü ve ümitsizlik anlarda hatırlıyorsunuz. Görünüşte hayatınız belli bir sorun olmaksızın geçmektedir, fakat zaman geçtiği için ruhlarınız üstlendikleri sorumlulukları yerine getiremediklerinden dolayı endişelenmektedirler.  Bu yüzden sizin en önemli göreviniz kendi Yüksek parçanızla bağlantı kurmak ve kendi amacınızı hatırlamaktır.  Hayatınızda sorumluluklarınızı ve amacınızı hatırlatan bir şey ile karşılaştığınızda, heyecanlanıyor ve bu his ilk aşkın yumuşak duygusuna benziyor. Bu çok şefkatli ve davetkâr bir histir. Bu durumunuzu fark etmemeniz mümkün değildir.  Bu hissinizi ilişkilendirebilir ve onu, ruhunuza mutlu haberi veren, efir oktavlarda bulunduğunuz zamanları hatırlatan kişiye yönlendirebilirsiz. Ve bu yumuşak duyguyu hissettiğinizde, tekrar ve tekrar bu tanıma deneyimini elde etmek için çabalayacaksınızdır. Ve bu duygunuz fiziksel dünyanızla ilişkili olmadığından bu durumunuz sizi yanıltabilir.
O-o, evet bu ilk aşkın duygusu ile kıyaslanabilir.  Ve bu gerçekten de doğumunuzdan önce sizinle birlikte olan ilk aşkınızdır.  Pek çok yıl geçecek ve bu duygunun bedenlemede bulunan belirli bir kişiyle ilgili olmadığını anlayacaksınız. Bu çok daha yüce bir duygudur. Bu tüm Yaratılışa, tüm Yaşama olan Sevgi hissidir.
Ne hakkında konuştuğumu anlayanlar, yeni hayatın eşiğinde bulunmaktadırlar. Çevrenizdeki fiziksel hayat var olmaya devam etmekte, bununla birlikte sizler sanki başka bir dünyaya geçiyor gibisiniz, dünyanızla aynı anda var olan, ancak o sizi çevreleyen her şeyden farklıdır. Sizler bu durumunuzu, tanıdık insanlar ve şartlar arasında bulunmanın, aynı zamanda ise bu insanlara ve bu şartla artık bağlı olmadığınızı bilincinizde ayırt etmelisinizdir. Dünyanızda bulunmaya devam ediyor bununla birlikte bu dünya ait olmadığınızı anlıyorsunuz. Çünkü kendi bilincinde sizler farklı, Yüksek dünyaya geçmişisinizdir. Ve sizler içinizde dünyaların birleştiğini farkına varmaya başlıyorsunuz. Ve sizin sayenizde Yüksek dünya fiziksel planınıza inmektedir. Önceleri bu his öyle alışılmadık ki tüm varlığınızı kaplamaktadır. Bu durumunuza aynı anda hem şaşırıyor hem de zevkine varıyorsunuz.
Fakat fiziksel dünyanızda bulunmaya devam ettiğinizden ve önceden olduğu gibi fiziksel bedene sahip olduğunuzdan dünyanızın koşulları sizi etkilemeye devam etmektedir.
Titreşimleriniz yükseldiği ve duyu organlarınız Yüksek dünyaların titreşimlerini algılayabildiklerinden, normal dünyanın bazı tezahürleri ve bu dünyanın koşulları, hassas doğanıza çok açı bir şekilde çapmaktadır.
Kendiniz ile çevrenizdeki insanlar arasındaki farkı hissediyorsunuz. Ve en yakın insanlarınız sizi anlamadıkları için bu acı bir şekilde sizi yaralamakta. Onlar sözlerinizi duyuyor, sizdeki değişimleri görüyor, ama bilinç seviyeleri anlamalarına ve sizi takip etmelerine izin vermemektedir.
Bu çok zor bir sınavdır. Sizler en yakın insanlarınızla bağınızı kaybediyor ve bir seçim yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ya önceki şartlarda kalacak ve ruhsal gelişiminizi feda edeceksiniz, ya da yakınlarınız ve akrabalarınızla bağınızı feda ederek, Yolu takip etmeye devam edeceksiniz.
İnanın bana her  ikisi de çok zordur. Ve her somut durum için seçim farklı olacaktır. Yalnızca siz kendiniz ve ruhunuz hangi seçimi yapmanız gerektiğini bilir.
Ve eğer bedenlemenizin amacı, sevdiğiniz ve karmik olarak bağlı olduğunuz insanların iyiliği için kendinizi, başarılarınızı feda etmek ise sizler seçiminizi yapacak ve yakınlarınızla birlikte kalacaksınızdır. Eğer bedenlemenizin amacı pek çok insana yardım etmek ve çevrenizdekilerle bağınız buna engel ise tüm bağları koparacak ve kafesinden kurtulan bir kuş misali yukarıya, göğe, bulutlara, dağların tepelerine yükseleceksiniz.
Fakat karmik sorumluluklarınızı yerine getirmez ve tüm borçlarını ödemezseniz, görünüşte aydınlık ve yüce bir yol seçmemenize rağmen, belki büyük bir karma yaratabileceğiniz konusuna sizi uyarmak zorundayım. Karmik olarak bağılı olduğunuz insanlarla ilgilenmeden, uzak bir seyahate çıkamazsınız. Çevrenizdeki yardımınıza muhtaç insanları terk ederseniz hiçbir yüksek amaç buna mazeret olamaz.
Bu yüzden belirli tavsiyeler vermemeye çalışıyoruz. Çünkü yaşamdaki tüm durumlar için kapsamlı ve evrensel tavsiyeler vermek imkânsızdır. Hayat çok çeşitli, karma ise çok karışıktır.
Bazen tüm insani bakış açılarına göre eleştirilen bir karar, İlahi bakış açısına göre tek doğrudur. Ve bazen bütün insani görüşlerine göre doğru olan bir karar, İlahi yasaya ters düşmektedir. İlahi bilim hayatınızda karşılaştığınız bilimlerden en zor olandır. Ve eğer diğer bilimleri öğrenmeyip, bu bilimlere adanmış kitaplarla dolu raflar arasında rahatça geçip gidebilirken, İlahi bilimi hepiniz öğrenmeniz gerekir. Aradaki tek fark bu bilimi öğreneceğiniz süredir.
Birçoğunuz için İlahi bilimi öğrenme zamanı gelmiştir. Ve sizler Tekâmül Yoluna başlamadan duramazsınız, çünkü bu sizin tarafından bedenlenmeden önce planlanmıştır. Başkaları, hayatın koşuşturmasında rahatça bulunabilir, rollerini oynayabilir ve oyuncaklarıyla oynayabilirler. Onların bilinci fiziksel dünyadan ayrılmaya ve İlahi Gerçeğin tepelerini kavramak için yükselemeye hazır değildir.
Size tek bir şey söyleyebilirim, elçimiz aracılıyla verdiğimiz mesajları tüm kalbiyle kabul etmiş,  her mesajı ümit ve heyecanla bekleyenler, büyük bir olasılıkla Yola başlamayı ve onu takip etmeye hazırdırlar.
Bu yüzden bu mesajımızdan hissettiklerinizi yüreğinizle kontrol edin. Biz kimseyi gitmesi için zorlayamayız, ama sizi Yola çağırıyoruz.
 
Daima sizinle olan, BEN Sanat Kumara!
 
© Tatyana Mikuşina, 2006
 


Kurulum Tarihi : 15/12/2008 · 23:18
Son Güncelleme : 16/05/2012 · 19:23
Kategori : Dikte IV
Sayfa Oku 9624 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.05 saniye