* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496581 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte V - 06.07.2006

KARMA YASANIN GENİŞLETİLMİŞ ANLAYIŞI
 
Sevgili Kuthumi
6 Temmuz 2006
 
 
Bugün size gelen BEN Kuthumi’yim.
Sizinle buluşmadığımız süre boyunca iletişimimizin, bana ve size yüklediği sorumluluğu kavrama ve analiz etme imkânım vardı. Çünkü düşünürseniz, mesajların alımı sırasında, iletişimde olduğumuz zaman boyunca gerçekleşen her şey oğlan üstü değerli olup, ona saygılı ve dikkatli bir tutum gerektiği konusunda, kaçınılmaz bir sonuca varacaksınız. Önceleri sizler mesajlarımızı farkına varmayabilir ve onlara büyük bir önem vermeyebilirsiniz, ama mesajlarımızı okuduğunuz ve enerjilerimize daldığınız ölçüde, iletişimimizin dakikalarına gittikçe daha fazla değer veriyor, mesajlarımızın kalitesini ve sizinle olan iletişimimizin imkânın daha fazla takdir ediyorsunuz. Bu yüzden bugün sizinle eski bir dost gibi konuşmaya geldim. Üstelik size söyleyebilirim ki pek çoğunuzla hemen hemen her gün, gece uykunuz sırasında efir plandaki meskenimde buluşuyorum. Meskenimdeki iletişimimiz sırasında aldığınız bilgiler, bu mesajlarda dış bir doğrulama bulduğunda, onlar bilincinizde büyüyor ve sizler fiziksel planda pek çok şeyi bilinçli olarak yapmaya başlıyorsunuz. Ve bilincinize öyle gerçekler geliyor ki onlar koyu dünyanızda başka türlü sızamazlar.
Bizler fiziksel dünyanızın dönüşümüyle ilgili ortak çalışmamızı sürdürüyoruz. Ve ortak çalışmamızın, sizin bizim öğüt ve tavsiyelerimize körü körüne itaat etmenizi değil, tam tersi aldığınız tüm bilgileri yaşamınızda yaratıcı bir uygulaması anlamına gelir. Bizim, zikrettiğimiz ilk kelimeyle söylediklerimizi yapmaya hazır bilinçsiz takipçilere ihtiyacımız yoktur. Bizim, akılsızca bir şeyler yapan değil, dış bilincinde aldıkları bilgileri bilinçli olarak yorumlayan, en iyi seçeneği bulan, planlarımızı en uygun şekilde gerçekleştiren bilinçli, düşünen öğrencilere ihtiyacımız vardır.
Bu şekilde sizler kozmik ortak yaratımına katılıyorsunuz. Ve bizler, günlük hayat meselleriyle ilgili tavsiyeler bulmak için bir öğretmenden diğerine koşmayan, tam tersi bilincini günlük ve sıradan işlerden yükseltebilen, açılan perspektifleri gören ve fiziksel planda ideal şartların oluşmasını beklemeden onları gerçekleştirmeye koyulan öğrencilerimize çok değer veriyoruz. Sizler, ancak kendinizi ve hayatınızda sizi çevreleyen zorlukları aşma yoluyla gelişebilirsiniz. Yaşamın problemlerinden ve bekleyen aksiliklerden korkmamalısınızdır. Bütün mesele bu problem ve başarısızlıklara karşı nasıl davranacağınızdadır. Öğreti size doğru yöntemler veriyor. Ve bu yöntemleri takip ederek, sizler hayatınızı kendiniz yaratıyorsunuz.
Bilincinizi değiştiriyor ve karşılaştığınız problemlere farklı bir şekilde yaklaşıyorsunuz, karşılaştığınız problem ve engelleri analiz ediyor, geçmiş hataları farkına varmanın ve onları doğru davranış yoluyla düzeltme imkânı verdiği için Tanrı’ya şükrediyorsunuz.
Hiçbir zaman hayal kırıklığına ve üzüntüye kapılmayın. Hayatınızda size eşlik eden ve karşılaştığınız şeylere karşı, içinizde doğru bir davranış oluşturmak için öğreti alıyorsunuz. Ve bazılarınız benim yardımıyla veya içsel sezginize dayanarak, Yüksek Benliğinizin söylemesiyle, yaşamınızda bu veya şu olayın karmik olarak ortaya çıkmasına neden olan sebebi aniden farkına vardığında, karmik borcunu bu kadar kolay bir şekilde dönüştürmeye izin verdiği için Tanrı’ya sayısız kez şükretmeyi başlıyorlar.
Gerçekten de Göklerin merhameti sonsuz ve yalnızca sizler kendi akılsız davranışlarınızla yaşamınızda karşılattığınız problem ve felaketleri meydana getirebilirsiniz. Bazen bu problemler öyle büyük ki tüm hayatınızı, Kardeşliğe tam ölçüde hizmet etme imkânını resmen siliniyor. Çünkü çok fazla karmik borçlarla yüklüsünüz. Ama iletişimimiz sırasında aldığınız bilgelik, bir sonraki hayatta hizmet etmeye devam edebileceğinizi konusunda anlamanıza  yardım edecek ve yaşamınızda bu kadar ağır ve karışık koşullara sahip olmayacaksınızdır. Çünkü bu hayatta sizler karmik borcunuzun büyük bir kısmını artık dönüştürmüşsünüz. Ve borcunuzu kendiniz dönüştürdüğünüz için çocuklarınız çok daha az bir yük taşıyacaklardır. Çünkü karmanın bir özelliği; bazen dönüştürülemeyen karmik bagaj çocukların ve torunların üstüne ağır bir yük olarak yükleniyor. Bu yüzden başınıza gelen aksilik ve dertlere sevinin. Bu şekilde, sizler bir sonraki hayatta kendinize ve bu hayattaki çocuklarınıza, torunlarınıza aydınlık bir gelecek hazırlıyorsunuz. Karma Yasasının doğru bir anlayışı, çevrenizdeki insanların bakış açısına göre çok ağır bir karmik bagaj taşısanız bile, sizi mutlu ediyor.
Bütün mesele dış bilincinizin, taşıdığınız yüke nasıl yaklaştığı ile ilgilidir. Bu nedenle problemleriniz için hiçbir zaman üzülmeyin. Şimdiki problemlerinizi aşarak kendinize, çocuklarınıza ve torunlarınıza aydınlık bir gelecek hazırladığınızdan, mutlu olmanız için kendinize izin verin.
Bir sonraki nesil çok daha mutlu olacaktır, çünkü pek çoğunuz bu hayatta dönüştürmek için çok fazla karmik yükümlülükler üstlenmiştir. Dünya’da gerçekleşen değişim sürecini hızlandırmak için sizler bunu bilerek yapmışsınız. Ve yükünüz bu kadar ağır olduğuna göre sizi parmakla gösteren ve muhtemelen çok fazla günah işlediğinizi söyleyen çevrenizdeki bazı insanlar, Karmik Yasanın işleyişinden bir şey anlamıyorlar ve onların bilinci, bedenlenmeden önce gönüllü olarak üstlendiğiniz fedakârlığınızı tam ölçüsünü kavrayamıyor. Fakat bizler, Yükselmişler Grubu, sizin fedakârlığınıza çok değer veriyoruz. Üstelik isteklerinize cevap vermeye ve Yasanın izin verdiği ölçüde yükünüzü hafifletmek için yardım etmeye hazırız. Bazı durumlarda, bu bedenlenmede yarattığınız iyi karma izin verirse, sizin çağrınıza gelebilir ve onu taşıyacak gücünüz kalmadığını sandığınız durumlarda size yardım edebiliriz. Ve çağrınızdan birkaç süre geçtikten sonra sizler şaşkınlıkla bakacak ve omuzlarınızda aşılmaz bir yük gibi duran şey, birden bire yok olduğunu, buharlaştığını, omuzlarınızdan düşmüş olduğunu anlayacaksınız.
Bu durumda Gökleri övmeyi ve şükranlarınızı göndermeyi asla unutmayın. Bizim için en iyi teşekkür Dünya’daki Yaşamın yararına gerçekleştirebileceğiniz hizmet olacaktır.
Şimdi size onunla seslenirseniz, iyi karmanızın izin verdiği durumda, karmik yükünüzün hafifletilebileceği bir formül vereceğim.
Şöyle söyleyin;
“BEN OLDUĞUM BEN adına, yüce Ben VARLIĞIM adına, kutsal İsa Benliğim adına (veya sadece Her şeye Kadir Allah’ın adına) Yüce Karmik Kurulu’na sesleniyor ve sizden iyi başarılarımın momentumunu, ortaya çıkmasına sebep olan durumun (daha sonra Karmik Kurulundan yardım almak istediğiniz durumu açıklamanız gerekir) karmasını söndürmek için kullanmanızı rica ediyorum.”
Her şey Allah’ın İradesine göre gerçekleşsin.”
Mektup yazabilir, çağrınızı sesli olarak söyleyebilir ve Karmik Kuruluna adresleyerek mektubu yakabilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz iyi karma miktarı izin verirse ve Karmik Kurul isteğinizin yerine getirilmeye uygun olduğuna karar verirse, karmik durumunuz bu veya şu derecede çözülecektir.
Daha önce size verilen imkâna uygun olarak, gece uykunuz sırasında ince bedeninizde Karmik Kurulun toplantısına çağırılacak ve ruhunuz, dış bilincinizle yazdığınız isteğinizi onaylaması gerekecektir.
Bazen, kişinin dış bilinci daha fazla karmik yüke dayanmayı istemediğini, ama kişinin ruhu yardımı reddettiği durumlar oluyor. Bu durumda Karmik Kurul ruhunuzun fikrini dinleyecektir. Bu yüzden belli bir zaman geçtikten sonra isteğiniz yerine getirilmemişse, ruhunuzla konuşabilir ve bu konuyla ilgili onunla mutabakata varmaya çalışabilirsiniz.
Ruhunuzla sohbet etmenizi ve onunla anlaştıktan sonra Karmik Kuruluna mektup yazmanızı çok tavsiye ediyorum.
Sizler çok katmanlı varlıklarsınız. Pek çok bedenleriniz vardır. Bu nedenle, tüm bedenleriniz arasında uyum ve birliğe ulaşmanız gerekir. İnsanların büyük bir kısmında bedenleri öyle uyumsuz ki tüm bedenlerinizin çıkarına uygun olarak nasıl davranacağınızı bilemiyorsunuz. Kendinizi sadece aynanın karşında gördüğünüzle ilişkilendirilmeye bırakın. Sizler, fiziksel bedeninizden çok daha fazlasınızdır. Ve insan gelişiminin bir sonraki etabı, ince doğasının bilincine varması ve ince doğanızın tezahür olması için uygun bir ortam yaratılmasıdır. Çünkü yaşadığınız koşullar bazen ince bedenleriniz arasında uyum sağlamanıza olanak vermiyorlar. Bu, insanlık gelişiminin bir sonraki aşamasıdır. Ama daha şimdiden çevrenizde, bedenlerinizin uyumlu gelişmesi için şartlar yaratılması konusunda endişelenmeniz gerekir.
Bugün size pek çok yeni bilgi verdim. Ve yeni buluşmalarda görüşmek umuduyla sizi bırakıyorum.
 
BEN Kuthumi’yim.


Kurulum Tarihi : 22/02/2009 · 19:01
Son Güncelleme : 24/07/2010 · 16:20
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 9781 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye