* *
* *
Mesajlar
+ Dikte I
+ Dikte II
+ Dikte III
+ Dikte IV
 -  Dikte V
+ Dikte VI
+ Dikte VII
+ Dikte VIII
+ Dikte X
+ Dikte XI
+ Dikte XII
+ Dikte XIII
+ Dikte XIII-10
+ Dikte XIII-9
+ Mesajlar nasıl okunmalı/dinlenmeli
+ Mesajların ses kayıtları
* * *
+ 23 sayı Dispenzasyonu
+ Duaya Davet
+ Karmik Kuruluna Mektuplar
+ Kitap
+ Meryem Ana'nın Lütuf Saati
+ Rozari
+ Ruhsal Geliştirme Metodları
+ Tanrısal Benlik Şeması
+ Yeni Dünya’ya giden Yol
+ Yıl sonunda inen Karma
Haber bülteni
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
507 Katılımcılar
Bize yazın
İletişim Adresim Nesrin Hacıoğlu  Webmaster
Favorilere Ekle  Bookmarks
Bu Siteyi önerin  Arkadaşınıza önerin
mobile Version   mobile Version
Ara
 1496581 Ziyaretçi

 4 şu An Bağlı

Dikte V - 13.07.2006

 
 
19bogoslov.jpg 
KÂHİNLER(1) VE KEHANETLER HAKKINDA BIR ÖĞRETİ
 
Sevgili Yuhanna
13 Temmuz 2006
 
 
BEN Sevgili Yuhanna’yım. Beni Apokalipsis’in yazarı olarak tanıyorsunuz. Ve ben içsel bilgiye dayanan, yalnızca kâhin ve mistiklerin bilgisine eriştiği bir Öğreti vermek için tekrar geldim. Sizin zamanında da öyleleri vardır, ama onları kendini peygamber, kâhin veya medyum ilan eden çeşitli şarlatanlarla karıştırıyorlar. Onların İlahi Dünya’yı algılayışı öyle düşük ki bazen kendi gelecekleri için kehanet vermeye bırakmaları ve susmaları daha iyi olurdur.
Sizce kâhinlerin taşıdığı bir karma var mı ve o nasıl bir karmadır? Size cevap vereceğim. Çünkü nasıl bir karmadan bahsedildiğini çok iyi anlıyorum.
Kâhinlik, fiziksel dünyada yaptığınız herhangi bir işten farklı değildir. Ve çeşitli kâhinler vardır. Işıktan kâhinlik eden kâhinler ve karanlıktan kâhinlik eden kâhinler vardır. Her kâhin hangi güçlere hizmet edeceğini kendisi seçer.
Kâhinlik, görünmeyen dünyalarla ilişkiye geçme armağınıdır. Ve bu hediye tek bir bedenlemede elde edilmiyor. Bu armağan açıldığında, Tanrı tarafından kâhinlik eden kişi genelde omuzlarına yüklenen tüm karmik sorumluluğunu kavrıyor. Kehanetler, ince plandan çeşitli olayların olasılıklarının hesaplanmasıdır. Kehanetin hesaplandığı plan, onun seviyesine göre çok veya daha az güvenilir olabilir.
Ama ince dünyada, fiziksel planda alıştığınız şeyler olmadığı için kâhinlik armağını, ince planla temas sırasında alınan izlenimlerinin yorumlama hediyesi de gerektirir.
İzlenimlerin yorumlaması sırasında insan akıl devreye girdiği için bu aşamada bilgi tahrif ediliyor ve kehanetin doğruluğu kayboluyor. Apokalipsis’i sembollerle yazığım için kehanetin gerçekleşmemesi durumda, kâhinin üstündeki karmadan kaçınabildim. Ve yüksek seviyeye ulaşan her kâhin, bilgilerini şiir, kıssa, katran şeklinde örtüleyerek sunuyor. Ve bu çok doğru çünkü kehanet yanlış çıkarsa, karmadan kurtulmasına izin verir.
İnsanların kehanetlere olan ilgisini kullanan ve astral planın alt katmanlarından veya uyuşturucu trans halindeyken, sağladıkları bilgileri temel alarak kehanetlerini anlaşılır dilde veren başka kâhinler de vardır.
Bu kehanetler büyük bir doğruluk payı taşımıyorlar. Ve onlar kural olarak gerçekleşmiyorlar. Bu çeşit kehanetlerin gerçekleşme ihtimali % 50’dir. Bu durumda “Nine yarısını bildi” söylenmektedir.
Ancak insanların kehanetlere olan ilgisini tatmin etme çabası, buna benzer kâhinlere ve medyumlara büyük bir karmik sorumluluk yüklemektedir. Ve doğru olmayan bir kehaneti ne kadar daha çok sayıda insan öğrenirse, bu sorumluluk o kadar daha büyüktür. Sorun şu ki herhangi bir kehanet, onu algılayan kişilerin bilincini programlıyor. Ve eğer insanlar bir kehanete inanmak istiyorlarsa ve bu insanların sayısı çok büyük ise, bu insanlar bilinçleriyle kehaneti gerçekleşme ihtimalini yaratıyorlar. Ve eğer kâhinin söylediği olay, İlahi tasavvurla uyuşmuyorsa ama insanların bu olaya yatırdıkları bilinç momentumları sayesinde gerçekleştiyse, bu olay meydana geldiyse, karma kâhinin ve bu olayın kendi bilinçleriyle gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm insanlara yüklenmektedir.
Bu yüzden her kehanet iki uçlu değnektir. Eğer kehanet, İlahi planı iyi yöne değiştiriyorsa, bu kehanetin gerçekleşmesi için bilinçleriyle katılan tüm insanlara iyi karma getirmektedir. Eğer İlahi plan, kehanetin sonucunda kötüleştiyse, kehanet negatif karma yaratır.
Kehanet, dünyanızdaki tüm olaylar gibi dualdir.
Ve sahte kâhinlerin kehanet enerjilerine kapılan insanlar, negatif karma yaratıyorlar.
Işığın kâhinlerine hiçbir zaman itibar edilmemiş, çünkü onların aracılığıyla gelen kehanetler, insanlığın büyük bir kısmının hoşuna gitmemiştir. Ve insanlar her zaman bu tür kâhinlere karşı ihtiyatla yaklaşmışlardır. Onlarla ilişki kurmamaya veya onları fiziksel olarak yok etmeye çalışmışlardır. Işığın kâhinlerine uygulanan şiddet karması bir sonraki nesile ağır bir yük olarak yüklenmiştir.
Tam tersi, Tanrı’nın kâhinlerine saygı duyan, misafirperver davranan aileye iyi karma getirmiştir.
Gerçek kâhinler daima Tanrı’nın elçileri olmuşlar ve onların misyonu insanların bilincini doğru gelişmesine katkıda bulunmak için gerekliydi. Kendini kâhin ilan eden ama Tanrı’nın mührünü üstünde taşımayanlar, kendilerine ağır bir karmanın inmesine maruz kalmışlardır. Bu yüzden her zaman gözlemleyin ve sorgulayın. Tanrı’dan olmayan, şeytani kehanet işlerine kapılmanıza, kendinize izin vermeyin.
Size bu Öğretiyi söylüyorum çünkü bedenlendiğimden beri yüzyıllar geçmesine rağmen bu Öğreti aktüalitesini kaybetmemiştir. Tam tersi aktüellik kazanmıştır, çünkü pek çok kâhin ve medyum meydana çıkmış ve onlar yarardan çok zarar getiriyorlar. Ve eğer onların çalışmalarına karıştıysanız, hizmetlerinden yararlanıyor, hizmetleri için onlara para ödüyorsanız, sizler doğru olmayan davranış karması yaratıyorsunuz.
Size gerçek ve sahte kâhinler ile ilgili, Yolunuzda bu alanda bilincinizde karşılaştığınız her şeye karşı bilinçli olarak ele almanız için bu önemli Öğretiyi vermeye geldim.
Çünkü enerjinizi nereye yönlendirdiğiniz çok önemlidir. Hiç  bir sahte kâhine, ona olan ilginizin enerjisini ve paranızı vermeseydiniz, onu Allah’sız işleriyle uğraşmasına teşvik etmeseydiniz kâhinlik edemezdi. Sahte kâhinler, temiz olmayan beşeri bilinçten, bilgisizlik ve batıl inançtan kaynaklanmıştır.
Şimdi, Öğretinin temel kısmı verildikten sonra geleceğiniz ile ilgili bir kehanet vermek isterim. Gelmeden önce ben ve diğer Yükselmiş Üstatlar, bu elçi aracılığıyla bu kehaneti verip vermeme konusunda düşündük. Çünkü iletkenlerin temizliğini ve bilgide oluşabilecek tahrifat derecesini tartmamız gerekiyordu. Riske girmeye karar verdik ve ben başlıyorum.
Yaşadığınız bu zor zamanda sizler sürekli pek çok şey ve özellikle gezegenin geleceğini nasıl olacağını, onu gelecek küresel bir afet tehdit edip etmediği hakkında düşünüyorsunuz. Bu yüzden şimdi yaşayan neslin hayatı boyunca hiçbir küresel afet öngörülmediğini duymak sizin için çok önemli olacaktır. Ancak sizler her gün bilincinizi değiştirme konusunda çaba göstermezseniz, her şey değişebilir. Gezegende şimdi ulaşılan istikrarlı denge, pek çok insanın kendi bilinçlerinde, olumlu düşünmeye ve çabalarını Ortak Yararlılığa, İyiliğe, Aydınlığına yönlendirebilecek seviyeye çıkmaları sayesinde ulaşılmıştır. Ve eğer bu tür insanların sayısı her sene çoğalırsa, bir sonraki neslin yaşamı boyunca da hiçbir küresel afet gerçekleşmeyecektir. Çünkü her önceki nesil, bir sonraki neslin toprağını hazırlıyor. Ve sizler bilincinizle, Dünya gezegenindeki tüm yaşam için, bir sonraki kozmik dönem boyunca istikrarlı bir gelişim hazırlıyorsunuz.
Bilincinizi böyle başarılı bir şekilde yüksek seviyede korumaya devam etmenizi dilerim.
BEN hayat akımlarınıza karşı büyük bir saygıyla ben Sevgili Yuhanna’yım.
---------------------------------------------------------
(1) Rusça’da peygamber ve kâhin aynı kelimedir. (Çev.Notu)


Kurulum Tarihi : 08/03/2009 · 22:28
Son Güncelleme : 24/07/2010 · 16:23
Kategori : Dikte V
Sayfa Oku 10078 defa


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır     Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır

^ Top ^

  Site powered by GuppY v4.5.16 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Sayfa Üretimi 0.04 saniye